Efbet Super Volley (2022/2023)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator |
Nacionalna Wolejbolna Liga | ||
Edycja |
81. | ||
Liczba zespołów |
12 | ||
Termin |
14.10.2022 – 02.05.2023 | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce |
efbet Super Volley 2022/2023 – 81. sezon mistrzostw Bułgarii w piłce siatkowej. Za jego organizację odpowiadała Nacionalna Wolejbolna Liga (Национална Волейболна Лига, NVL). Zainaugurowany został 14 października 2022 roku i trwał do 2 maja 2023 roku.
W efbet Super Volley uczestniczyło 12 drużyn. Do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył mistrz wyższej ligi – Czerno more Warna.
Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off wyłaniającej mistrza Bułgarii. W fazie zasadniczej drużyny rozegrały między sobą po dwa mecze. Osiem najlepszych awansowało do fazy play-off. Faza play-off obejmowała ćwierćfinały, półfinały i finały.
Po raz szósty mistrzem Bułgarii został Neftochimik 2010 Burgas, który w finałach fazy play-off pokonał Chebyr Pazardżik[1]. Do niższej ligi spadł klub Sławia Sofia.
Sponsorem tytularnym rozgrywek było przedsiębiorstwo bukmacherskie efbet.
System rozgrywek
[edytuj | edytuj kod]Rozgrywki Efbet Super Volley w sezonie 2022/2023 składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off[2].
Faza zasadnicza
[edytuj | edytuj kod]W fazie zasadniczej uczestniczyło 12 drużyn. Rozegrały one ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej awansowało do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończyły swój udział w rozgrywkach. Zespół, który zajął 11. miejsce, trafił do barażu, natomiast ten, który zakończył fazę zasadniczą na 12. miejscu, spadł do niższej ligi.
Faza play-off
[edytuj | edytuj kod]Faza play-off składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.
Ćwierćfinały
W ćwierćfinałach uczestniczyło osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej. Pary utworzone zostały według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5.
Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań były zespoły, które w fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce. Zwycięzcy w poszczególnych parach awansowali do półfinałów.
Półfinały
Pary półfinałowe utworzone zostały według klucza:
- para 1: zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 1-8 – zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 4-5;
- para 2: zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 2-7 – zwycięzca w ćwierćfinałowej parze 3-6.
Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po dwóch spotkaniach. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce. Zwycięzcy w poszczególnych parach awansowali do finałów.
Finały
W finałach fazy play-off rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po dwóch spotkaniach. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce.
Klasyfikacja końcowa
Zwycięzca fazy play-off zostaje mistrzem Bułgarii i zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji końcowej. Finalista fazy play-off zostaje wicemistrzem Bułgarii i zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji końcowej. Pozostałe pozycje w klasyfikacji końcowej ustalane są na podstawie wyników fazy zasadniczej.
Drużyny uczestniczące
[edytuj | edytuj kod]Liczba drużyn uczestniczących w efbet Super Volley w sezonie 2022/2023 w porównaniu z poprzednim sezonem została zmniejszona z 16 do 12. Przed początkiem sezonu z udziału w rozgrywkach wycofały się kluby Dunaw Ruse[3][4] oraz Sliwniszki geroj Sliwnica[5][6]. Do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył mistrz wyższej ligi – Czerno more Warna.
efbet Super Volley 2022/2023 | |||
---|---|---|---|
HBR | Chebyr Pazardżik | 1 | el. LM |
NEF | Neftochimik 2010 Burgas | 2 | CEV |
MNT | Montana | 3 | Ch |
DEJ | Deja sport Burgas | 4 | Ch |
PIR | Pirin Razłog | 5 | |
LEW | Lewski Sofia | 6 | |
CSKA | CSKA Sofia | 7 | |
DOB | Dobrudża 07 Dobricz | 8 | |
DUP | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 9 | |
SLA | Sławia Sofia | 12 | |
BER | Beroe 2016 Stara Zagora | 13 | |
Awans z wyższej ligi | |||
CMO | Czerno more Warna | 1 | |
Oznaczenia:
|
Awanse i spadki
[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
Faza zasadnicza
[edytuj | edytuj kod]Tabela wyników
[edytuj | edytuj kod]Gospodarz \ Gość1 | HBR | NEF | MNT | DEJ | PIR | LEW | CSKA | DOB | DUP | SLA | BER | CMO |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chebyr Pazardżik | - | 3:1 | 3:0 | 2:3 | 3:0 | 0:3 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 |
Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 | - | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
Montana | 2:3 | 0:3 | - | 3:2 | 3:1 | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 |
Deja sport Burgas | 0:3 | 1:3 | 3:0 | - | 3:1 | 3:2 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
Pirin Razłog | 1:3 | 1:3 | 3:0 | 1:3 | - | 2:3 | 0:3 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 1:3 | 3:0 |
Lewski Sofia | 3:2 | 1:3 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | - | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
CSKA Sofia | 3:2 | 2:3 | 3:1 | 2:3 | 3:0 | 0:3 | - | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 2:3 | 3:0 |
Dobrudża 07 Dobricz | 2:3 | 0:3 | 3:2 | 1:3 | 3:0 | 0:3 | 1:3 | - | 3:0 | 3:0 | 1:3 | 2:3 |
Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 0:3 | 2:3 | - | 3:0 | 0:3 | 3:1 |
Sławia Sofia | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 0:3 | 3:2 | 2:3 | - | 0:3 | 0:3 |
Beroe 2016 Stara Zagora | 1:3 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 3:0 | 3:1 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | - | 3:0 |
Czerno more Warna | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 0:3 | 1:3 | 3:1 | 3:2 | 1:3 | - |
Źródło: NVL – Data Project
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gospodarzy 3:2
zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gości 3:2
Terminarz i wyniki spotkań
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | |||||
14.10.2022 | 18:00 | Lewski Sofia | 2:3 (25:22, 17:25, 33:31, 14:25, 13:15) | Montana | 150 |
14.10.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) | Dobrudża 07 Dobricz | 60 |
16.10.2022 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:0 (25:19, 25:19, 26:24) | Beroe 2016 Stara Zagora | 300 |
17.10.2022 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:23) | Czerno more Warna | 200 |
18.10.2022 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:0 (25:13, 25:22, 25:23) | Pirin Razłog | 150 |
12.11.2022 | 18:30 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:13, 25:16, 25:11) | Sławia Sofia | 300 |
2. KOLEJKA | |||||
21.10.2022 | 18:00 | Sławia Sofia | 3:2 (25:22, 25:17, 18:25, 16:25, 17:15) | Dobrudża 07 Dobricz | 130 |
21.10.2022 | 18:00 | Czerno more Warna | 0:3 (18:25, 24:26, 15:25) | CSKA Sofia | 230 |
22.10.2022 | 18:00 | Pirin Razłog | 3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 200 |
22.10.2022 | 19:00 | Chebyr Pazardżik | 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) | Lewski Sofia | 1030 |
23.10.2022 | 18:00 | Montana | 3:2 (22:25, 25:22, 12:25, 26:24, 15:13) | Deja sport Burgas | 400 |
24.10.2022 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:2 (25:23, 16:25, 25:22, 20:25, 15:9) | Neftochimik 2010 Burgas | 250 |
3. KOLEJKA | |||||
28.10.2022 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 0:3 (23:25, 25:27, 23:25) | Montana | 300 |
29.10.2022 | 17:45 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (26:28, 14:25, 20:25) | Beroe 2016 Stara Zagora | 150 |
29.10.2022 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 2:3 (25:27, 18:25, 32:30, 25:19, 13:15) | Czerno more Warna | bd. |
29.10.2022 | 19:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:22, 25:23, 25:14) | Sławia Sofia | 100 |
30.10.2022 | 18:00 | Deja sport Burgas | 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) | Chebyr Pazardżik | 1200 |
31.10.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) | Pirin Razłog | 175 |
4. KOLEJKA | |||||
02.11.2022 | 18:00 | Sławia Sofia | 0:3 (18:25, 25:27, 17:25) | Czerno more Warna | 80 |
02.11.2022 | 20:00 | Chebyr Pazardżik | 3:1 (25:17, 33:31, 19:25, 25:16) | Neftochimik 2010 Burgas | 1000 |
03.11.2022 | 18:00 | Pirin Razłog | 3:1 (16:25, 25:22, 25:13, 25:20) | Dobrudża 07 Dobricz | 200 |
03.11.2022 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 2:3 (25:21, 25:20, 22:25, 22:25, 8:15) | CSKA Sofia | 450 |
03.11.2022 | 18:00 | Montana | 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 300 |
03.11.2022 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:17, 28:26, 25:15) | Deja sport Burgas | 300 |
5. KOLEJKA | |||||
05.11.2022 | 16:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (21:25, 17:25, 20:25) | Chebyr Pazardżik | 125 |
05.11.2022 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:0 (25:17, 25:16, 25:16) | Sławia Sofia | 150 |
06.11.2022 | 17:30 | Czerno more Warna | 3:2 (25:17, 24:26, 25:22, 20:25, 15:8) | Pirin Razłog | 200 |
06.11.2022 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 2:3 (17:25, 22:25, 25:19, 25:20, 13:15) | Lewski Sofia | 250 |
07.11.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:20) | Montana | 110 |
07.11.2022 | 18:30 | Dobrudża 07 Dobricz | 1:3 (25:27, 25:21, 19:25, 15:25) | Beroe 2016 Stara Zagora | 350 |
6. KOLEJKA | |||||
11.11.2022 | 18:00 | Sławia Sofia | 1:3 (25:10, 22:25, 17:25, 18:25) | Pirin Razłog | 80 |
11.11.2022 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 100 |
12.11.2022 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:0 (25:19, 25:15, 25:20) | Czerno more Warna | 352 |
12.11.2022 | 18:00 | Montana | 3:1 (25:17, 25:15, 23:25, 25:17) | Dobrudża 07 Dobricz | 300 |
13.11.2022 | 18:00 | Deja sport Burgas | 1:3 (21:25, 25:19, 18:25, 20:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 600 |
08.12.2022 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:16, 10:15) | CSKA Sofia | 900 |
7. KOLEJKA | |||||
18.11.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 0:3 (22:25, 16:25, 14:25) | Lewski Sofia | 200 |
18.11.2022 | 18:00 | Pirin Razłog | 1:3 (21:25, 21:25, 26:24, 23:25) | Beroe 2016 Stara Zagora | 150 |
19.11.2022 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 2:3 (28:26, 25:23, 22:25, 18:25, 10:15) | Chebyr Pazardżik | 520 |
19.11.2022 | 18:30 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (14:25, 20:25, 14:25) | Deja sport Burgas | 150 |
20.11.2022 | 18:00 | Czerno more Warna | 1:3 (23:25, 27:25, 17:25, 23:25) | Montana | 120 |
21.11.2022 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:0 (25:14, 25:18, 25:17) | Sławia Sofia | 75 |
8. KOLEJKA | |||||
25.11.2022 | 18:00 | Sławia Sofia | 0:3 (18:25, 17:25, 22:25) | Beroe 2016 Stara Zagora | 115 |
26.11.2022 | 15:00 | Deja sport Burgas | 2:3 (25:16, 19:25, 25:22, 23:25, 12:15) | CSKA Sofia | 150 |
26.11.2022 | 18:30 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) | Czerno more Warna | 400 |
27.11.2022 | 16:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:0 (25:14, 25:13, 25:18) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 200 |
27.11.2022 | 18:30 | Montana | 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:14) | Pirin Razłog | 200 |
28.11.2022 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (32:30, 25:19, 25:15) | Dobrudża 07 Dobricz | bd. |
9. KOLEJKA | |||||
02.12.2022 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 3:0 (25:14, 25:19, 25:22) | Sławia Sofia | 150 |
03.12.2022 | 18:30 | Pirin Razłog | 1:3 (18:25, 25:20, 14:25, 20:25) | Chebyr Pazardżik | 250 |
04.12.2022 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 1:3 (14:25, 18:25, 25:18, 12:25) | Deja sport Burgas | 500 |
04.12.2022 | 18:30 | Czerno more Warna | 3:0 (25:22, 25:19, 25:22) | Lewski Sofia | 240 |
04.12.2022 | 18:30 | Beroe 2016 Stara Zagora | 2:3 (25:21, 18:25, 25:22, 17:25, 15:17) | Montana | 500 |
05.12.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 2:3 (23:25, 25:18, 21:25, 25:16, 12:15) | Neftochimik 2010 Burgas | 75 |
10. KOLEJKA | |||||
09.12.2022 | 17:30 | Lewski Sofia | 3:0 (25:22, 25:18, 25:16) | Pirin Razłog | 100 |
09.12.2022 | 18:00 | Sławia Sofia | 0:3 (19:25, 16:25, 25:27) | Montana | 100 |
09.12.2022 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:1 (29:27, 23:25, 25:20, 25:17) | Czerno more Warna | 150 |
10.12.2022 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) | Dobrudża 07 Dobricz | 210 |
11.12.2022 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:16) | Beroe 2016 Stara Zagora | 550 |
12.12.2022 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (16:25, 21:25, 19:25) | CSKA Sofia | 120 |
11. KOLEJKA | |||||
16.12.2022 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:0 (25:14, 25:17, 25:19) | Sławia Sofia | 45 |
16.12.2022 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:17) | Lewski Sofia | 420 |
17.12.2022 | 17:30 | Czerno more Warna | 0:3 (18:25, 22:25, 15:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 250 |
17.12.2022 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 300 |
17.12.2022 | 18:00 | Pirin Razłog | 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25) | Deja sport Burgas | 175 |
17.12.2022 | 18:00 | Montana | 2:3 (22:25, 25:22, 22:25, 27:25, 18:20) | Chebyr Pazardżik | 400 |
12. KOLEJKA | |||||
27.01.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 24:26) | Neftochimik 2010 Burgas | 200 |
28.01.2023 | 16:00 | Sławia Sofia | 0:3 (19:25, 18:25, 14:25) | Chebyr Pazardżik | 300 |
28.01.2023 | 18:00 | Czerno more Warna | 3:1 (25:12, 23:25, 25:21, 25:17) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 180 |
28.01.2023 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 1:3 (19:25, 18:25, 27:25, 22:25) | CSKA Sofia | 600 |
29.01.2023 | 18:00 | Montana | 1:3 (24:26, 28:30, 25:18, 29:31) | Lewski Sofia | 300 |
30.01.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 1:3 (25:17, 17:25, 22:25, 17:25) | Deja sport Burgas | 450 |
13. KOLEJKA | |||||
03.02.2023 | 16:00 | CSKA Sofia | 3:0 (25:17, 25:14, 25:18) | Czerno more Warna | 50 |
03.02.2023 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:0 (25:21, 25:10, 25:13) | Beroe 2016 Stara Zagora | 200 |
04.02.2023 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 3:0 (25:13, 25:9, 25:16) | Sławia Sofia | 600 |
04.02.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:0 (25:19, 25:21, 25:15) | Montana | 300 |
05.02.2023 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:2 (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 15:13) | Chebyr Pazardżik | 300 |
06.02.2023 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 1:3 (22:25, 23:25, 25:15, 14:25) | Pirin Razłog | 150 |
14. KOLEJKA | |||||
10.02.2023 | 17:00 | Sławia Sofia | 0:3 (10:25, 21:25, 13:25) | Lewski Sofia | 70 |
10.02.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 0:3 (17:25, 23:25, 15:25) | CSKA Sofia | 320 |
11.02.2023 | 17:30 | Czerno more Warna | 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 19:25) | Dobrudża 07 Dobricz | 250 |
11.02.2023 | 18:00 | Montana | 0:3 (16:25, 17:25, 22:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 250 |
11.02.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:0 (25:23, 25:14, 25:16) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 620 |
12.02.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:15, 13:15) | Deja sport Burgas | 1100 |
15. KOLEJKA | |||||
14.02.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 2:3 (25:15, 15:25, 25:13, 29:31, 14:16) | Beroe 2016 Stara Zagora | 100 |
15.02.2023 | 16:00 | Czerno more Warna | 3:2 (16:25, 28:26, 27:29, 25:17, 15:12) | Sławia Sofia | 150 |
15.02.2023 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 3:0 (25:14, 25:23, 26:24) | Montana | 200 |
15.02.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:2 (25:19, 23:25, 21:25, 25:10, 15:9) | Lewski Sofia | 600 |
15.02.2023 | 18:30 | Dobrudża 07 Dobricz | 3:0 (26:24, 25:12, 25:16) | Pirin Razłog | 550 |
16.02.2023 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 (25:17, 12:25, 25:21, 25:22) | Chebyr Pazardżik | 531 |
16. KOLEJKA | |||||
18.02.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) | Dobrudża 07 Dobricz | 450 |
18.02.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 3:0 (25:15, 25:22, 25:21) | Czerno more Warna | 230 |
19.02.2023 | 17:00 | Sławia Sofia | 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)[a][7] | Deja sport Burgas | — |
19.02.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:10, 25:14, 25:15) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 300 |
19.02.2023 | 18:00 | Montana | 0:3 (23:25, 23:25, 22:25) | CSKA Sofia | 400 |
20.02.2023 | 18:00 | Lewski Sofia | 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 17:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 150 |
17. KOLEJKA | |||||
24.02.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 3:0 (25:16, 25:21, 25:22) | Sławia Sofia | 300 |
24.02.2023 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:2 (23:25, 25:22, 25:22, 20:25, 15:13) | Deja sport Burgas | 800 |
25.02.2023 | 17:30 | Czerno more Warna | 1:3 (23:25, 25:27, 25:19, 19:25) | Beroe 2016 Stara Zagora | 350 |
25.02.2023 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 3:2 (25:17, 15:25, 25:22, 17:25, 15:13) | Montana | 700 |
25.02.2023 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (16:25, 21:25, 23:25) | Lewski Sofia | 150 |
27.02.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 17:25, 15:12) | Chebyr Pazardżik | bd. |
18. KOLEJKA | |||||
03.03.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:0 (25:14, 25:17, 25:21) | Pirin Razłog | 480 |
04.03.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 120 |
04.03.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:18, 25:15, 25:18) | Dobrudża 07 Dobricz | 850 |
05.03.2023 | 18:00 | Montana | 3:0 (25:20, 25:20, 25:17) | Czerno more Warna | 200 |
06.03.2023 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:21, 25:20, 25:17) | CSKA Sofia | 440 |
09.03.2023 | 17:00 | Sławia Sofia | 0:3 (9:25, 19:25, 12:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 75 |
19. KOLEJKA | |||||
10.03.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 3:0 (25:20, 25:20, 25:12) | Montana | 300 |
10.03.2023 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 0:3 (18:25, 20:25, 16:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 125 |
11.03.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 3:0 (25:23, 25:11, 25:17) | Sławia Sofia | 300 |
11.03.2023 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 0:3 (21:25, 23:25, 16:25) | Lewski Sofia | 800 |
12.03.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:20, 14:16) | Deja sport Burgas | 160 |
13.03.2023 | 18:00 | Czerno more Warna | 0:3 (17:25, 21:25, 13:25) | Chebyr Pazardżik | 250 |
20. KOLEJKA | |||||
17.03.2023 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:23) | CSKA Sofia | 930 |
18.03.2023 | 18:00 | Sławia Sofia | 2:3 (27:25, 20:25, 25:21, 23:25, 12:15) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 120 |
18.03.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:0 (25:20, 26:24, 25:17) | Dobrudża 07 Dobricz | 300 |
18.03.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) | Pirin Razłog | 1000 |
19.03.2023 | 18:00 | Montana | 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 25:21) | Beroe 2016 Stara Zagora | 250 |
20.03.2023 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:19, 25:23, 25:16) | Czerno more Warna | 80 |
21. KOLEJKA | |||||
25.03.2023 | 18:00 | Montana | 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) | Sławia Sofia | 200 |
25.03.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 1:3 (18:25, 24:26, 25:21, 24:26) | Chebyr Pazardżik | 700 |
25.03.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 2:3 (25:27, 25:18, 32:30, 16:25, 13:15) | Lewski Sofia | 300 |
25.03.2023 | 18:00 | Czerno more Warna | 0:3 (20:25, 19:25, 20:25) | Deja sport Burgas | 250 |
25.03.2023 | 18:00 | Dobrudża 07 Dobricz | 0:3 (22:25, 21:25, 15:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 750 |
25.03.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:0 (25:21, 25:14, 25:11) | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 75 |
22. KOLEJKA | |||||
29.03.2023 | 15:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:13) | Czerno more Warna | 150 |
29.03.2023 | 18:00 | Sławia Sofia | 0:3 (14:25, 19:25, 23:25) | CSKA Sofia | 65 |
29.03.2023 | 18:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 2:3 (23:25, 25:23, 29:31, 27:25, 9:15) | Dobrudża 07 Dobricz | 100 |
29.03.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 3:1 (23:25, 25:11, 29:27, 25:9) | Pirin Razłog | 70 |
29.03.2023 | 18:00 | Lewski Sofia | 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) | Beroe 2016 Stara Zagora | 285 |
29.03.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) | Montana | 500 |
Tabela
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | Mecze | Pkt | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Neftochimik 2010 Burgas | 22 | 54 | 10 | 59 | 1896 | |||||||||||
2 | Lewski Sofia | 22 | 50 | 13 | 57 | 1829 | |||||||||||
3 | Chebyr Pazardżik | 22 | 50 | 10 | 57 | 1937 | |||||||||||
4 | Deja sport Burgas | 22 | 48 | 8 | 55 | 1923 | |||||||||||
5 | CSKA Sofia | 22 | 47 | 10 | 55 | 1881 | |||||||||||
6 | Beroe 2016 Stara Zagora | 22 | 39 | 7 | 47 | 1823 | |||||||||||
7 | Montana | 22 | 35 | 5 | 42 | 1855 | |||||||||||
8 | Pirin Razłog | 22 | 23 | 3 | 31 | 1678 | |||||||||||
9 | Dobrudża 07 Dobricz | 22 | 19 | 3 | 29 | 1723 | |||||||||||
10 | Czerno more Warna | 22 | 15 | 2 | 24 | 1666 | |||||||||||
11 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 22 | 12 | 2 | 17 | 1473 | |||||||||||
12 | Sławia Sofia | 22 | 3(1) | 0 | 8 | 1265 |
Źródło: NVL – Data Project (bułg.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Uwagi: (1) Sławia Sofia ukarana została odjęciem jednego punktu za oddanie meczu walkowerem.
faza play-off
baraż
spadek do wyższej ligi
Faza play-off
[edytuj | edytuj kod]Drabinka
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||||||
1 | Neftochimik 2010 Burgas | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
8 | Pirin Razłog | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
1 | Neftochimik 2010 Burgas | 2 | 1 | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
5 | CSKA Sofia | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Deja sport Burgas | 3 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
5 | CSKA Sofia | 2 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
1 | Neftochimik 2010 Burgas | 3 | 3 | 2 | 0 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Chebyr Pazardżik | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | |||||||||||||||||
2 | Lewski Sofia | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
7 | Montana | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
2 | Lewski Sofia | 0 | 2 | 0 | |||||||||||||||||||
3 | Chebyr Pazardżik | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
3 | Chebyr Pazardżik | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
6 | Beroe 2016 Stara Zagora | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Ćwierćfinały
[edytuj | edytuj kod](do dwóch zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
03.04.2023 | 17:45 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21) | Pirin Razłog | 300 |
06.04.2023 | 18:00 | Pirin Razłog | 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 23:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 250 |
03.04.2023 | 20:30 | Deja sport Burgas | 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:11) | CSKA Sofia | 300 |
06.04.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10) | Deja sport Burgas | 200 |
08.04.2023 | 18:00 | Deja sport Burgas | 2:3 (19:25, 25:23, 25:17, 17:25, 18:20) | CSKA Sofia | 500 |
04.04.2023 | 18:30 | Lewski Sofia | 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) | Montana | 300 |
07.04.2023 | 18:30 | Montana | 1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 16:25) | Lewski Sofia | 350 |
04.04.2023 | 18:30 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) | Beroe 2016 Stara Zagora | 1200 |
07.04.2023 | 18:00 | Beroe 2016 Stara Zagora | 2:3 (16:25, 34:32, 21:25, 25:21, 10:15) | Chebyr Pazardżik | 650 |
Półfinały
[edytuj | edytuj kod](do trzech zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
11.04.2023 | 18:00 | Neftochimik 2010 Burgas | 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:18, 10:15) | CSKA Sofia | 890 |
12.04.2023 | 17:45 | Neftochimik 2010 Burgas | 1:3 (25:12, 23:25, 20:25, 15:25) | CSKA Sofia | 700 |
15.04.2023 | 17:00 | CSKA Sofia | 1:3 (25:20, 22:25, 20:25, 22:25) | Neftochimik 2010 Burgas | 400 |
16.04.2023 | 18:00 | CSKA Sofia | 2:3 (30:32, 25:12, 25:20, 21:25, 12:15) | Neftochimik 2010 Burgas | 285 |
18.04.2023 | 18:30 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:2 (19:25, 14:25, 26:24, 25:19, 15:9) | CSKA Sofia | 1100 |
12.04.2023 | 20:15 | Lewski Sofia | 0:3 (23:25, 20:25, 21:25) | Chebyr Pazardżik | 500 |
13.04.2023 | 19:30 | Lewski Sofia | 2:3 (25:18, 20:25, 25:19, 17:25, 14:16) | Chebyr Pazardżik | 460 |
16.04.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:20, 25:17, 27:25) | Lewski Sofia | 1200 |
Finały
[edytuj | edytuj kod](do trzech zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
25.04.2023 | 18:30 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:2 (20:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17) | Chebyr Pazardżik | 970 |
26.04.2023 | 18:30 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) | Chebyr Pazardżik | 1700 |
29.04.2023 | 18:30 | Chebyr Pazardżik | 3:2 (21:25, 25:27, 25:17, 25:15, 15:13) | Neftochimik 2010 Burgas | 1900 |
30.04.2023 | 18:00 | Chebyr Pazardżik | 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) | Neftochimik 2010 Burgas | 1750 |
02.05.2023 | 18:30 | Neftochimik 2010 Burgas | 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) | Chebyr Pazardżik | 1500 |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna |
---|---|
1. | Neftochimik 2010 Burgas |
2. | Chebyr Pazardżik |
3. | Lewski Sofia |
4. | Deja sport Burgas |
5. | CSKA Sofia |
6. | Beroe 2016 Stara Zagora |
7. | Montana |
8. | Pirin Razłog |
9. | Dobrudża 07 Dobricz |
10. | Czerno more Warna |
11. | Marek Junion-Iwkoni Dupnica |
12. | Sławia Sofia |
baraż
spadek do wyższej ligi
Baraż
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
05.04.2023 | 16:00 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 3:1 (25:18, 20:25, 25:17, 25:22) | Dunaw Ruse | 250 |
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Mecz 6. kolejki Sławia Sofia – Deja sport Burgas nie odbył się, ponieważ gospodarze nie zapewnili obecności lekarza. Decyzją władz ligi klub Deja sport Burgas wygrał to spotkanie walkowerem, a Sławia Sofia ukarana została odjęciem jednego punktu.
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Нефтохимик е новият шампион на България [online], NVL [dostęp 2023-05-18] (bułg.).
- ↑ Правилник на Ефбет Супер волей 2022-2023 [online], BVF [dostęp 2023-05-18] (bułg.).
- ↑ Дунав (Русе) се отказа от Efbet Супер Волей [online], Sportal.bg [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
- ↑ Скъпи приятели и фенове на волейбола, искаме да ви информираме за решението на Управителния съвет на СКВ “Дунав” -Русе представителния отбор /мъже/ да участва в първенството на Висшата лига от националния шампионат за сезон 2022/2023 [online], Facebook – ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
- ↑ И Сливнишки герой пред отказване от Efbet Супер Волей [online], Sportal.bg [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
- ↑ Скъпи приятели на волейбола от гр.Сливница, за съжелиение този сезон най вероятно няма да имеме отбор в суперлига, поради липса на достатъчно финансиране [online], Facebook – ВК "Сливнишки герой" Сливница [dostęp 2023-01-24] (bułg.).
- ↑ Мачът Славия - Дея спорт не се игра заради липса на лекар [online], Sportal.bg [dostęp 2023-03-07] (bułg.).
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- efbet Super Volley 2022/23 [online], NVL – Data Project [dostęp 2023-01-24] (bułg.).