Superliga chorwacka w piłce siatkowej mężczyzn (2022/2023)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator |
Chorwacki Związek Piłki Siatkowej | ||
Edycja |
32. | ||
Liczba zespołów |
12 | ||
Termin |
01.10.2022 – 06.05.2023 | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce |
Superliga chorwacka w piłce siatkowej mężczyzn 2022/2023 – 32. sezon mistrzostw Chorwacji w piłce siatkowej zorganizowany przez Chorwacki Związek Piłki Siatkowej (Hrvatski odbojkaški savez, HOS). Zainaugurowany został 1 października 2022 roku i trwał do 6 maja 2023 roku.
W Superlidze w sezonie 2022/2023 uczestniczyło 12 drużyn. Do rozgrywek z 2. ligi dołączył zespół OK Medicinar Trnje.
Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off. W fazie zasadniczej drużyny rozgrywały między sobą po dwa spotkania. W ramach fazy play-off odbyły się półfinały i finały wyłaniające mistrza Chorwacji.
Mistrzem Chorwacji został HAOK Mladost Zagrzeb, który w finałach fazy play-off pokonał MOK Mursa Osijek[1]. Był to 22. tytuł mistrzowski zdobyty przez HAOK Mladost od odzyskania przez Chorwację niepodległości, a 29. tytuł wliczając mistrzostwa Jugosławii.
System rozgrywek
[edytuj | edytuj kod]Rozgrywki chorwackiej Superligi w sezonie 2022/2023 składały się z fazy zasadniczej oraz fazy play-off wyłaniającej mistrza Chorwacji[2][3].
Faza zasadnicza
[edytuj | edytuj kod]W fazie zasadniczej uczestniczyło 12 drużyn. Rozegrały one ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Do fazy play-off awansowały 4 najlepsze zespoły. Drużyna, która zajęła 12. miejsce w fazie zasadniczej, trafiła do turnieju barażowego z zainteresowanymi klubami z 2. ligi.
Faza play-off
[edytuj | edytuj kod]Faza play-off składała się z półfinałów i finałów.
W półfinałach uczestniczyły 4 najlepsze zespoły fazy zasadniczej. Utworzyły one pary według klucza: 1–4, 2–3. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu. Gospodarzem pierwszego meczu w parze był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce.
W finałach spotkali się zwycięzcy par półfinałowych. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu. Gospodarzem pierwszego meczu był zespół, który wygrał w półfinałowej parze 1-4.
Mistrzem Chorwacji został zwycięzca finałów. Pozostałe miejsca ustalone zostały na podstawie tabeli fazy zasadniczej. W przypadku, gdy niżej sklasyfikowany zespół wyeliminował drużynę wyżej sklasyfikowaną, zespół ten przejął rozstawienie tej drużyny na dalszą część fazy play-off. Jeśli mistrzem Chorwacji został klub, który nie zajął pierwszego miejsca w fazie zasadniczej, wszystkie drużyny znajdujące się wyżej niż ten klub w tabeli fazy zasadniczej w klasyfikacji końcowej spadły o jedno miejsce.
Drużyny uczestniczące
[edytuj | edytuj kod]Superliga 2022/2023 | |||
---|---|---|---|
MLA | HAOK Mladost Zagrzeb | 1 | el. LM |
MUR | MOK Mursa Osijek | 2 | CEV |
KAŠ | OK Ribola Kaštela | 3 | Ch |
VRŽ | OK Kitro Varaždin | 4 | Ch |
CEN | OKM Centrometal | 5 | |
SPL | OK Split | 6 | |
RIJ | MOK Rijeka | 7 | |
SIS | OK Sisak | 8 | |
MAR | MOK Marsonia | 9 | |
ROV | OK Rovinj | 10 | |
ZDR | OK Zadar | 11 | |
Awans z 2. ligi (Regija Sjever) | |||
TRN | OK Medicinar Trnje | 1 | |
Oznaczenia:
|
Faza zasadnicza
[edytuj | edytuj kod]Tabela wyników
[edytuj | edytuj kod]Gospodarz \ Gość1 | MLA | MUR | KAŠ | VRŽ | CEN | SPL | RIJ | SIS | MAR | ROV | ZDR | TRN |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HAOK Mladost Zagrzeb | - | 3:0 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
MOK Mursa Osijek | 3:2 | - | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
OK Ribola Kaštela | 0:3 | 0:3 | - | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
OK Kitro Varaždin | 0:3 | 1:3 | 2:3 | - | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
OKM Centrometal | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 3:0 | - | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
OK Split | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 2:3 | - | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 0:3 |
MOK Rijeka | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 1:3 | 0:3 | 0:3 | - | 3:1 | 3:0 | 2:3 | 3:0 | 0:3 |
OK Sisak | 1:3 | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 3:1 | 2:3 | - | 3:0 | 0:3 | 3:0 | 0:3 |
MOK Marsonia | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | - | 0:3 | 3:0 | 0:3 |
OK Rovinj | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 2:3 | 3:2 | 3:2 | - | 3:2 | 1:3 |
OK Zadar | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 3:2 | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 0:3 | - | 3:1 |
OK Medicinar Trnje | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:2 | 3:0 | - |
Źródło: HOS (chorw.) / HOS – Data Project (chorw.) / Superliga (chorw.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gospodarzy 3:2
zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gości 3:2
Terminarz i wyniki spotkań
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | |||||
24.10.2022 | 19:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:13, 25:17, 25:14) | OK Medicinar Trnje | 20 |
01.10.2022 | 19:00 | OK Split | 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 28:26) | OK Sisak | 50 |
03.10.2022 | 20:10 | OKM Centrometal | 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) | OK Kitro Varaždin | 250 |
01.10.2022 | 18:00 | MOK Rijeka | 0:3 (17:25, 16:25, 19:25) | MOK Mursa Osijek | bd. |
30.10.2022 | 14:00 | MOK Marsonia | 0:3 (18:25, 14:25, 16:25) | OK Rovinj | 62 |
01.10.2022 | 18:00 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:16, 25:17, 25:21) | OK Zadar | 85 |
2. KOLEJKA | |||||
09.10.2022 | 14:30 | OK Medicinar Trnje | 3:0 (25:18, 25:14, 25:20) | OK Zadar | 20 |
15.10.2022 | 20:30 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:18, 25:21, 25:13) | OK Rovinj | 30 |
08.10.2022 | 18:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:9, 25:11, 25:18) | MOK Marsonia | 100 |
08.10.2022 | 20:00 | OK Kitro Varaždin | 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) | MOK Rijeka | bd. |
08.10.2022 | 20:00 | OK Sisak | 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) | OKM Centrometal | 50 |
07.10.2022 | 20:10 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:19, 26:24, 25:16) | OK Split | 100 |
3. KOLEJKA | |||||
15.10.2022 | 19:00 | OK Split | 0:3 (21:25, 16:25, 11:25) | OK Medicinar Trnje | 40 |
15.10.2022 | 19:00 | OKM Centrometal | 0:3 (25:27, 22:25, 18:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 70 |
15.10.2022 | 17:00 | MOK Rijeka | 3:1 (25:17, 20:25, 25:17, 25:15) | OK Sisak | 100 |
15.10.2022 | 17:00 | MOK Marsonia | 0:3 (14:25, 8:25, 12:25) | OK Kitro Varaždin | 50 |
14.10.2022 | 17:30 | OK Ribola Kaštela | 0:3 (23:25, 15:25, 14:25) | MOK Mursa Osijek | 50 |
16.10.2022 | 15:00 | OK Zadar | 0:3 (21:25, 14:25, 22:25) | OK Rovinj | 20 |
4. KOLEJKA | |||||
22.10.2022 | 16:30 | OK Medicinar Trnje | 3:2 (25:23, 22:25, 29:27, 19:25, 15:12) | OK Rovinj | 40 |
22.10.2022 | 16:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:13, 25:17, 26:24) | OK Zadar | 75 |
24.10.2022 | 20:10 | OK Kitro Varaždin | 2:3 (16:25, 28:26, 25:16, 26:28, 12:15) | OK Ribola Kaštela | 75 |
22.10.2022 | 20:00 | OK Sisak | 3:0 (25:7, 25:23, 25:17) | MOK Marsonia | 30 |
22.10.2022 | 17:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:9, 25:18, 25:16) | MOK Rijeka | 30 |
22.10.2022 | 17:00 | OK Split | 2:3 (26:24, 19:25, 26:24, 21:25, 16:18) | OKM Centrometal | 20 |
5. KOLEJKA | |||||
29.10.2022 | 15:00 | OKM Centrometal | 3:0 (25:22, 25:14, 25:14) | OK Medicinar Trnje | 50 |
29.10.2022 | 18:00 | MOK Rijeka | 0:3 (22:25, 24:26, 16:25) | OK Split | bd. |
29.10.2022 | 16:30 | MOK Marsonia | 0:3 (7:25, 11:25, 17:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 50 |
29.10.2022 | 18:00 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:16, 25:21, 25:16) | OK Sisak | bd. |
29.10.2022 | 17:00 | OK Zadar | 1:3 (16:25, 25:23, 24:26, 21:25) | OK Kitro Varaždin | 30 |
29.10.2022 | 20:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:8, 25:17, 25:14) | OK Rovinj | 100 |
6. KOLEJKA | |||||
05.11.2022 | 17:00 | OK Medicinar Trnje | 0:3 (13:25, 24:26, 12:25) | MOK Mursa Osijek | bd. |
05.11.2022 | 18:00 | OK Kitro Varaždin | 3:0 (25:9, 25:15, 25:16) | OK Rovinj | 25 |
05.11.2022 | 20:00 | OK Sisak | 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) | OK Zadar | 60 |
21.12.2022 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 1:3 (25:23, 25:27, 21:25, 21:25) | OK Ribola Kaštela | 50 |
05.11.2022 | 20:00 | OK Split | 3:0 (25:9, 25:19, 25:9) | MOK Marsonia | 50 |
05.11.2022 | 19:00 | OKM Centrometal | 3:0 (25:16, 25:20, 25:21) | MOK Rijeka | 80 |
7. KOLEJKA | |||||
12.11.2022 | 18:00 | MOK Rijeka | 0:3 (21:25, 23:25, 21:25) | OK Medicinar Trnje | 70 |
12.11.2022 | 16:30 | MOK Marsonia | 0:3 (12:25, 15:25, 18:25) | OKM Centrometal | 50 |
12.11.2022 | 19:00 | OK Ribola Kaštela | 3:1 (21:25, 25:15, 25:11, 25:19) | OK Split | 100 |
12.11.2022 | 16:00 | OK Zadar | 0:3 (16:25, 12:25, 12:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 30 |
12.11.2022 | 18:00 | OK Rovinj | 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 21:25, 15:11) | OK Sisak | 130 |
12.11.2022 | 20:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:16, 25:21, 25:12) | OK Kitro Varaždin | 150 |
8. KOLEJKA | |||||
30.11.2022 | 20:00 | OK Kitro Varaždin | 3:1 (25:21, 18:25, 25:16, 25:22) | OK Medicinar Trnje | 30 |
26.11.2022 | 20:00 | OK Sisak | 0:3 (22:25, 22:25, 14:25) | MOK Mursa Osijek | 50 |
26.11.2022 | 16:30 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:12, 25:14, 25:22) | OK Rovinj | bd. |
26.11.2022 | 16:00 | OK Split | 3:2 (25:20, 23:25, 17:25, 26:24, 15:10) | OK Zadar | 50 |
26.11.2022 | 17:00 | OKM Centrometal | 0:3 (18:25, 17:25, 21:25) | OK Ribola Kaštela | 120 |
26.11.2022 | 17:00 | MOK Rijeka | 3:0 (25:23, 25:19, 25:16) | MOK Marsonia | 30 |
9. KOLEJKA | |||||
03.12.2022 | 19:30 | MOK Marsonia | 0:3 (18:25, 20:25, 6:25) | OK Medicinar Trnje | 43 |
03.12.2022 | 16:00 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) | MOK Rijeka | 50 |
03.12.2022 | 18:30 | OK Zadar | 0:3 (20:25, 14:25, 19:25) | OKM Centrometal | 35 |
03.12.2022 | 17:00 | OK Rovinj | 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) | OK Split | 80 |
03.12.2022 | 18:00 | MOK Mursa Osijek | 3:2 (23:25, 25:23, 20:25, 25:16, 15:12) | HAOK Mladost Zagrzeb | 250 |
02.12.2022 | 20:00 | OK Kitro Varaždin | 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:17) | OK Sisak | 22 |
10. KOLEJKA | |||||
10.12.2022 | 13:45 | OK Medicinar Trnje | 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) | OK Sisak | 30 |
10.12.2022 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (26:24, 25:17, 25:17) | OK Kitro Varaždin | 15 |
10.12.2022 | 20:00 | MOK Mursa Osijek | 3:1 (25:16, 25:15, 27:29, 25:13) | OK Split | 50 |
10.12.2022 | 17:30 | OKM Centrometal | 3:0 (25:18, 25:16, 25:18) | OK Rovinj | 30 |
10.12.2022 | 17:00 | MOK Rijeka | 3:0 (25:18, 25:17, 25:18) | OK Zadar | 50 |
17.12.2022 | 18:30 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:10, 25:15, 25:19) | MOK Marsonia | 50 |
11. KOLEJKA | |||||
18.12.2022 | 20:00 | OK Ribola Kaštela | 3:1 (23:25, 25:21, 25:12, 25:13) | OK Medicinar Trnje | 50 |
16.12.2022 | 20:00 | OK Zadar | 3:0 (25:21, 25:7, 25:21) | MOK Marsonia | 20 |
17.12.2022 | 17:00 | OK Rovinj | 2:3 (21:25, 25:22, 23:25, 25:23, 7:15) | MOK Rijeka | 15 |
17.12.2022 | 19:30 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:16, 25:21, 25:23) | OKM Centrometal | 120 |
17.12.2022 | 16:00 | OK Kitro Varaždin | 3:0 (25:13, 25:23, 25:16) | OK Split | bd. |
17.12.2022 | 20:30 | OK Sisak | 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 11:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 40 |
12. KOLEJKA | |||||
21.01.2023 | 13:30 | OK Medicinar Trnje | 0:3 (12:25, 15:25, 16:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 30 |
21.01.2023 | 17:00 | OK Sisak | 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:22) | OK Split | 25 |
21.01.2023 | 18:30 | OK Kitro Varaždin | 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 11:25) | OKM Centrometal | 85 |
21.01.2023 | 17:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) | MOK Rijeka | 67 |
21.01.2023 | 18:00 | OK Rovinj | 3:2 (20:25, 26:24, 22:25, 25:20, 16:14) | MOK Marsonia | 100 |
21.01.2023 | 17:00 | OK Zadar | 0:3 (20:25, 18:25, 18:25) | OK Ribola Kaštela | 35 |
13. KOLEJKA | |||||
28.01.2023 | 17:00 | OK Zadar | 3:1 (25:21, 22:25, 28:26, 25:19) | OK Medicinar Trnje | 20 |
28.01.2023 | 17:00 | OK Rovinj | 0:3 (21:25, 20:25, 15:25) | OK Ribola Kaštela | 112 |
28.01.2023 | 18:00 | MOK Marsonia | 0:3 (18:25, 14:25, 15:25) | MOK Mursa Osijek | 300 |
28.01.2023 | 17:00 | MOK Rijeka | 1:3 (22:25, 25:11, 21:25, 19:25) | OK Kitro Varaždin | 80 |
28.01.2023 | 19:00 | OKM Centrometal | 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:17) | OK Sisak | 50 |
28.01.2023 | 16:00 | OK Split | 0:3 (21:25, 14:25, 18:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 30 |
14. KOLEJKA | |||||
04.02.2023 | 14:00 | OK Medicinar Trnje | 3:2 (25:20, 25:18, 29:31, 23:25, 15:9) | OK Split | 50 |
04.02.2023 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:17, 25:20, 25:14) | OKM Centrometal | 70 |
04.02.2023 | 17:00 | OK Sisak | 2:3 (25:23, 17:25, 26:24, 9:25, 9:15) | MOK Rijeka | 30 |
04.02.2023 | 18:30 | OK Kitro Varaždin | 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:20) | MOK Marsonia | 65 |
05.02.2023 | 16:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) | OK Ribola Kaštela | 150 |
04.02.2023 | 17:00 | OK Rovinj | 3:2 (26:28, 25:12, 25:23, 21:25, 16:14) | OK Zadar | 120 |
15. KOLEJKA | |||||
11.02.2023 | 17:00 | OK Rovinj | 1:3 (25:18, 15:25, 14:25, 20:25) | OK Medicinar Trnje | 70 |
11.02.2023 | 16:30 | OK Zadar | 0:3 (19:25, 17:25, 15:25) | MOK Mursa Osijek | 30 |
11.02.2023 | 17:00 | OK Ribola Kaštela | 3:1 (22:25, 25:13, 26:24, 25:20) | OK Kitro Varaždin | 80 |
11.02.2023 | 17:00 | MOK Marsonia | 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) | OK Sisak | 450 |
11.02.2023 | 17:00 | MOK Rijeka | 0:3 (20:25, 14:25, 20:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 200 |
11.02.2023 | 19:00 | OKM Centrometal | 3:0 (25:14, 25:19, 25:17) | OK Split | 50 |
16. KOLEJKA | |||||
18.02.2023 | 19:00 | OK Medicinar Trnje | 1:3 (20:25, 17:25, 25:20, 12:25) | OKM Centrometal | 58 |
18.02.2023 | 19:00 | OK Split | 3:2 (23:25, 26:24, 25:27, 25:23, 15:9) | MOK Rijeka | 55 |
18.02.2023 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:16, 25:19, 25:12) | MOK Marsonia | bd. |
18.02.2023 | 17:00 | OK Sisak | 0:3 (17:25, 16:25, 29:31) | OK Ribola Kaštela | 50 |
18.02.2023 | 16:00 | OK Kitro Varaždin | 3:0 (25:15, 25:22, 25:21) | OK Zadar | 45 |
18.02.2023 | 16:00 | OK Rovinj | 0:3 (24:26, 11:25, 25:27) | MOK Mursa Osijek | 90 |
17. KOLEJKA | |||||
25.02.2023 | 17:00 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:14, 25:20, 25:18) | OK Medicinar Trnje | 100 |
22.02.2023 | 17:00 | OK Rovinj | 0:3 (12:25, 15:25, 15:25) | OK Kitro Varaždin | 100 |
25.02.2023 | 17:00 | OK Zadar | 3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 24:26, 15:11) | OK Sisak | 40 |
25.02.2023 | 17:00 | OK Ribola Kaštela | 0:3 (18:25, 23:25, 22:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 105 |
25.02.2023 | 17:00 | MOK Marsonia | 3:1 (23:25, 25:16, 25:22, 25:20) | OK Split | 102 |
25.02.2023 | 17:00 | MOK Rijeka | 0:3 (23:25, 27:29, 11:25) | OKM Centrometal | 200 |
18. KOLEJKA | |||||
04.03.2023 | 14:15 | OK Medicinar Trnje | 1:3 (26:28, 19:25, 25:23, 22:25) | MOK Rijeka | 50 |
04.03.2023 | 18:30 | OKM Centrometal | 3:0 (25:19, 25:17, 25:18) | MOK Marsonia | 50 |
04.03.2023 | 14:30 | OK Split | 0:3 (20:25, 22:25, 17:25) | OK Ribola Kaštela | 30 |
04.03.2023 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) | OK Zadar | bd. |
04.03.2023 | 19:30 | OK Sisak | 0:3 (22:25, 20:25, 18:25) | OK Rovinj | bd. |
03.03.2023 | 18:30 | OK Kitro Varaždin | 1:3 (25:18, 10:25, 18:25, 24:26) | MOK Mursa Osijek | 70 |
19. KOLEJKA | |||||
10.03.2023 | 19:45 | OK Medicinar Trnje | 0:3 (19:25, 11:25, 22:25) | OK Kitro Varaždin | 30 |
11.03.2023 | 18:30 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:11, 25:15, 25:23) | OK Sisak | 60 |
11.03.2023 | 18:00 | OK Rovinj | 0:3 (15:25, 13:25, 17:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 70 |
11.03.2023 | 17:00 | OK Zadar | 3:2 (20:25, 25:18, 19:25, 25:23, 15:9) | OK Split | 50 |
11.03.2023 | 19:00 | OK Ribola Kaštela | 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) | OKM Centrometal | 50 |
11.03.2023 | 19:00 | MOK Marsonia | 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 17:25, 15:12) | MOK Rijeka | 150 |
20. KOLEJKA | |||||
18.03.2023 | 17:30 | OK Medicinar Trnje | 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) | MOK Marsonia | 30 |
19.03.2023 | 15:30 | MOK Rijeka | 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 14:25) | OK Ribola Kaštela | 60 |
18.03.2023 | 17:30 | OKM Centrometal | 3:0 (25:18, 25:19, 25:16) | OK Zadar | 50 |
18.03.2023 | 16:30 | OK Split | 3:1 (23:25, 25:16, 25:23, 25:21) | OK Rovinj | 50 |
18.03.2023 | 20:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) | MOK Mursa Osijek | 107 |
17.03.2023 | 19:30 | OK Sisak | 2:3 (25:21, 25:23, 19:25, 23:25, 11:15) | OK Kitro Varaždin | 50 |
21. KOLEJKA | |||||
25.03.2023 | 17:00 | OK Sisak | 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) | OK Medicinar Trnje | bd. |
25.03.2023 | 17:00 | OK Kitro Varaždin | 0:3 (17:25, 20:25, 21:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 120 |
24.03.2023 | 17:30 | OK Split | 0:3 (20:25, 25:27, 20:25) | MOK Mursa Osijek | 50 |
25.03.2023 | 20:30 | OK Rovinj | 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 20:25) | OKM Centrometal | 60 |
25.03.2023 | 16:00 | OK Zadar | 0:3 (18:25, 20:25, 17:25) | MOK Rijeka | 30 |
26.03.2023 | 16:30 | MOK Marsonia | 0:3 (15:25, 23:25, 21:25) | OK Ribola Kaštela | 150 |
22. KOLEJKA | |||||
01.04.2023 | 14:30 | OK Medicinar Trnje | 1:3 (25:17, 24:26, 20:25, 20:25) | OK Ribola Kaštela | 50 |
01.04.2023 | 19:00 | MOK Marsonia | 3:0 (25:17, 25:22, 25:14) | OK Zadar | 350 |
01.04.2023 | 17:00 | MOK Rijeka | 2:3 (25:22, 15:25, 22:25, 25:20, 7:15) | OK Rovinj | 80 |
01.04.2023 | 19:00 | OKM Centrometal | 1:3 (16:25, 27:25, 27:29, 18:25) | MOK Mursa Osijek | 50 |
01.04.2023 | 17:00 | OK Split | 3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:19) | OK Kitro Varaždin | 20 |
01.04.2023 | 18:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:11, 25:14, 25:18) | OK Sisak | 30 |
Tabela
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | Mecze | Pkt | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | MOK Mursa Osijek | 22 | 62 | 17 | 63 | 1754 | |||||||||||
2 | HAOK Mladost Zagrzeb | 22 | 61 | 19 | 63 | 1719 | |||||||||||
3 | OK Ribola Kaštela | 22 | 56 | 12 | 57 | 1764 | |||||||||||
4 | OKM Centrometal | 22 | 47 | 11 | 49 | 1709 | |||||||||||
5 | OK Kitro Varaždin | 22 | 39 | 7 | 45 | 1758 | |||||||||||
6 | OK Medicinar Trnje | 22 | 28 | 7 | 36 | 1637 | |||||||||||
7 | OK Rovinj | 22 | 22 | 4 | 31 | 1628 | |||||||||||
8 | OK Split | 22 | 22 | 2 | 31 | 1743 | |||||||||||
9 | MOK Rijeka | 22 | 22 | 3 | 29 | 1667 | |||||||||||
10 | OK Zadar | 22 | 12 | 1 | 17 | 1473 | |||||||||||
11 | MOK Marsonia | 22 | 12 | 2 | 15 | 1286 | |||||||||||
12 | OK Sisak | 22 | 13 | 2 | 22 | 1613 |
Źródło: HOS (chorw.) / HOS – Data Project (chorw.) / Superliga (chorw.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Faza play-off
Baraże
Faza play-off
[edytuj | edytuj kod]Drabinka
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finały | |||||||||||||
1 | MOK Mursa Osijek | 3 | 3 | |||||||||||
4 | OKM Centrometal | 0 | 1 | |||||||||||
1 | MOK Mursa Osijek | 3 | 3 | 0 | 1 | 0 | ||||||||
2 | HAOK Mladost Zagrzeb | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | ||||||||
2 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3 | 3 | |||||||||||
3 | OK Ribola Kaštela | 0 | 0 | |||||||||||
Półfinały
[edytuj | edytuj kod](do dwóch zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
08.04.2023 | 17:30 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:22, 25:17, 25:19) | OKM Centrometal | 283 |
12.04.2023 | 18:30 | OKM Centrometal | 1:3 (15:25, 25:17, 19:25, 19:25) | MOK Mursa Osijek | 70 |
08.04.2023 | 17:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:0 (25:18, 25:14, 25:19) | OK Ribola Kaštela | 50 |
12.04.2023 | 20:00 | OK Ribola Kaštela | 0:3 (23:25, 28:30, 19:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 200 |
Finały
[edytuj | edytuj kod](do trzech zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
23.04.2023 | 20:30 | MOK Mursa Osijek | 3:0 (25:17, 25:22, 26:24) | HAOK Mladost Zagrzeb | 630 |
27.04.2023 | 20:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 0:3 (22:25, 21:25, 23:25) | MOK Mursa Osijek | bd. |
30.04.2023 | 20:15 | MOK Mursa Osijek | 0:3 (19:25, 9:25, 18:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 1500 |
03.05.2023 | 20:00 | HAOK Mladost Zagrzeb | 3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:21) | MOK Mursa Osijek | 754 |
06.05.2023 | 17:30 | MOK Mursa Osijek | 0:3 (18:25, 12:25, 22:25) | HAOK Mladost Zagrzeb | 1200 |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna |
---|---|
1. | HAOK Mladost Zagrzeb |
2. | MOK Mursa Osijek |
3. | OK Ribola Kaštela |
4. | OKM Centrometal |
5. | OK Kitro Varaždin |
6. | OK Medicinar Trnje |
7. | OK Rovinj |
8. | OK Split |
9. | MOK Rijeka |
10. | OK Zadar |
11. | MOK Marsonia |
12. | OK Sisak |
eliminacje Ligi Mistrzów 2023/2024
Puchar Challenge 2023/2024
baraże
Baraże
[edytuj | edytuj kod]Miejsce: Sportska dvorana Zeleni brijeg, Sisak
Tabela wyników
[edytuj | edytuj kod]Gospodarz \ Gość1 | SIS | ŽEL | ČAZ | GVŽ |
---|---|---|---|---|
OK Sisak | - | 3:0 | 3:0 | 3:0 |
MOK Željezničar | - | - | 0:3 | 1:3 |
MOK Čazma | - | - | - | 3:0 |
MOK Gornja Vežica | - | - | - | - |
Źródło: HOS (chorw.) / HOS – Data Project (chorw.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gospodarzy 3:2
zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gości 3:2
Terminarz i wyniki spotkań
[edytuj | edytuj kod]Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów |
---|---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | |||||
06.05.2023 | 10:00 | OK Sisak | 3:0 (25:8, 25:12, 25:17) | MOK Željezničar | 50 |
06.05.2023 | 12:00 | MOK Čazma | 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) | MOK Gornja Vežica | 50 |
2. KOLEJKA | |||||
06.05.2023 | 18:00 | MOK Željezničar | 1:3 (14:25, 25:19, 24:26, 21:25) | MOK Gornja Vežica | 15 |
06.05.2023 | 20:00 | OK Sisak | 3:0 (25:20, 25:19, 25:14) | MOK Čazma | 55 |
3. KOLEJKA | |||||
07.05.2023 | 10:00 | MOK Čazma | 3:0 (25:22, 25:18, 28:26) | MOK Željezničar | 16 |
07.05.2023 | 12:00 | MOK Gornja Vežica | 0:3 (15:25, 8:25, 10:25) | OK Sisak | 50 |
Tabela
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | Mecze | Pkt | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | OK Sisak | 3 | 9 | 3 | 9 | 225 | |||||||||||
2 | MOK Čazma | 3 | 6 | 2 | 6 | 208 | |||||||||||
3 | MOK Gornja Vežica | 3 | 3 | 0 | 3 | 191 | |||||||||||
4 | MOK Željezničar | 3 | 0 | 0 | 1 | 187 |
Źródło: HOS (chorw.) / HOS – Data Project (chorw.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Superliga 2023/2024
2. liga 2023/2024
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Mladost osvojila naslov prvaka Hrvatske pobjedom u Osijeku u petoj utakmici play off-a [online], HOS [dostęp 2023-05-12] (chorw.).
- ↑ Pravilnik o natjecanju – Zagreb, 31. kolovoza 2022. [online], HOS [dostęp 2023-01-09] [zarchiwizowane z adresu 2023-01-09] (chorw.).
- ↑ Propisnik natjecanja Prvih Hrvatskih odbojkaških liga za natjecateljsku sezonu 2022./2023. [online], HOS [dostęp 2023-01-09] [zarchiwizowane z adresu 2022-09-28] (chorw.).
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- SUPERLIGA (M) 2022./2023. [online], HOS – Data Project [dostęp 2023-01-09] (ang.).