A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 100 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 31. és augusztus 1. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban .
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben női 100 méteres síkfutásban:
A versenyen új rekord nem született.
Dátum
Forduló
1992. július 31., péntek
Előfutam
1992. július 31., péntek
Negyeddöntő
1992. augusztus 1., szombat
Elődöntő
1992. augusztus 1., szombat
Döntő
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
DNS : nem indult a futamon
DSQ : kizárás
Minden futam első négy helyezettje automatikusan az negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.
H
F
Név
Nemzet
E
Mj
1.
3
Juliet Cuthbert
Jamaica (JAM)
11,14
Q
2.
6
Evelyn Ashford
Egyesült Államok (USA)
11,23
Q
4
Gail Devers
Egyesült Államok (USA)
Q
4.
1
Merlene Ottey
Jamaica (JAM)
11,26
Q
5.
5
Gwen Torrence
Egyesült Államok (USA)
11,28
Q
6.
7
Beatrice Otundu
Nigéria (NGR)
11,30
Q
7.
3
Anelija Nuneva
Bulgária (BUL)
11,34
Q
8.
6
Mary Onyali
Nigéria (NGR)
11,37
Q
9.
5
Christy Opara-Thompson
Nigéria (NGR)
11,39
Q
10.
2
Irina Privalova
Egyesített Csapat (EUN)
11,42
Q
11.
6
Vang Huj-csen (Wang Huei-Chen )
Tajvan (TPE)
11,43
Q
12.
1
Sisko Hanhijoki
Finnország (FIN)
11,44
Q
13.
3
Elinda Vorster
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
11,45
Q
7
Olga Bogoszlovszkaja
Egyesített Csapat (EUN)
Q
15.
7
Cornelli Fiere-Cooman
Hollandia (NED)
11,47
Q
16.
4
Pauline Davis-Thompson
Bahama-szigetek (BAH)
11,48
Q
17.
5
Liliana Allen
Kuba (CUB)
11,49
Q
18.
1
Patricia Girard-Léno
Franciaország (FRA)
11,51
Q
19.
3
Melinda Gainsford-Taylor
Ausztrália (AUS)
11,57
Q
7
Laurence Bily
Franciaország (FRA)
Q
21.
6
Lucrécia Jardim
Portugália (POR)
11,58
Q
22.
2
Kerry Johnson
Ausztrália (AUS)
11,62
Q
3
Odiah Sidibé
Franciaország (FRA)
q
24.
4
Stephanie Douglas
Nagy-Britannia (GBR)
11,65
Q
25.
4
Myra Mayberry-Wilkinson
Puerto Rico (PUR)
11,67
Q
26.
1
Kao Han (Gao Han )
Kína (CHN)
11,68
Q
6
Tien Jü-mej (Tian Yumei )
Kína (CHN)
q
28.
7
Sabine Tröger
Ausztria (AUT)
11,69
q
2
Hsziao Je-hua (Xiao Yehua )
Kína (CHN)
Q
30.
1
Cristina Castro
Spanyolország (ESP)
11,72
q
31.
5
Andrea Philipp
Németország (GER)
11,73
Q
2
Dahlia Duhaney
Jamaica (JAM)
Q
33.
5
Lalao Robine Ravaoniriana
Madagaszkár (MAD)
11,74
34.
4
Heather Samuel
Antigua és Barbuda (ANT)
11,76
35.
5
Ziga Foufoué
Elefántcsontpart (CIV)
11,77
36.
2
Karen Clarke
Kanada (CAN)
11,79
37.
2
N'Dèye Dia
Szenegál (SEN)
11,83
38.
2
Damajanthi Dharsa
Srí Lanka (SRI)
11,88
39.
3
Ratjai Sripet
Thaiföld (THA)
11,99
40.
7
Marcel Winkler
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
12,01
41.
6
Dawnette Douglas
Bermuda (BER)
12,05
42.
4
Gaily Dube
Zimbabwe (ZIM)
12,08
43.
1
Trương Hoàng Mỹ Linh
Vietnám (VIE)
12,11
44.
3
Monique Kengné
Kamerun (CMR)
12,12
6
Zoila Stewart
Costa Rica (CRC)
46.
5
Ngozi Mwanamwambwa
Zambia (ZAM)
12,13
47.
7
Aminata Konaté
Guinea (GUI)
12,33
48.
1
Gail Prescod
Saint Vincent és a Grenadine-szigetek (VIN)
12,41
49.
3
Vaciseva Tavaga
Fidzsi-szigetek (FIJ)
12,47
50.
6
Deirdre Caruana
Málta (MLT)
12,59
51.
5
Muyegbe Mubala
Zaire (ZAI)
12,76
52.
4
Laure Kuetey
Benin (BEN)
13,11
53.
2
Aminath Rishtha
Maldív-szigetek (MDV)
13,66
7
Magdalena Ansue
Egyenlítői-Guinea (GEQ)
DSQ
4
Antonia De Jesus
Angola (ANG)
DNS
A futamok első 4 helyezettje jutott az elődöntőbe.
H
F
Név
Nemzet
E
Mj
1.
4
Irina Privalova
Egyesített Csapat (EUN)
10,98
Q
2.
2
Juliet Cuthbert
Jamaica (JAM)
11,12
Q
3.
1
Evelyn Ashford
Egyesült Államok (USA)
11,13
Q
4.
3
Merlene Ottey
Jamaica (JAM)
11,13
Q
5.
2
Anelija Nuneva
Bulgária (BUL)
11,17
Q
4
Gail Devers
Egyesült Államok (USA)
Q
3
Gwen Torrence
Egyesült Államok (USA)
Q
8.
2
Mary Onyali
Nigéria (NGR)
11,28
Q
9.
3
Pauline Davis-Thompson
Bahama-szigetek (BAH)
11,31
Q
1
Beatrice Otundu
Nigéria (NGR)
Q
11.
4
Liliana Allen
Kuba (CUB)
11,33
Q
12.
4
Christy Opara-Thompson
Nigéria (NGR)
11,42
Q
13.
3
Olga Bogoszlovszkaja
Egyesített Csapat (EUN)
11,43
Q
14.
2
Elinda Vorster
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
11,44
Q
15.
1
Sisko Hanhijoki
Finnország (FIN)
11,50
Q
16.
1
Patricia Girard-Léno
Franciaország (FRA)
11,54
Q
17.
2
Cornelli Fiere-Cooman
Hollandia (NED)
11,55
18.
4
Vang Huj-csen (Wang Huei-Chen )
Tajvan (TPE)
11,57
19.
1
Kerry Johnson
Ausztrália (AUS)
11,59
20.
1
Dahlia Duhaney
Jamaica (JAM)
11,61
21.
3
Odiah Sidibé
Franciaország (FRA)
11,63
22.
2
Laurence Bily
Franciaország (FRA)
11,64
23.
1
Lucrécia Jardim
Portugália (POR)
11,66
24.
4
Melinda Gainsford-Taylor
Ausztrália (AUS)
11,67
3
Andrea Philipp
Németország (GER)
26.
2
Myra Mayberry-Wilkinson
Puerto Rico (PUR)
11,69
27.
3
Hsziao Je-hua (Xiao Yehua )
Kína (CHN)
11,73
28.
4
Kao Han (Gao Han )
Kína (CHN)
11,76
29.
4
Sabine Tröger
Ausztria (AUT)
11,76
30.
3
Stephanie Douglas
Nagy-Britannia (GBR)
11,77
31.
1
Tien Jü-mej (Tian Yumei )
Kína (CHN)
11,78
32.
2
Cristina Castro
Spanyolország (ESP)
11,79
A futamok első 4 helyezettje jutott a döntőbe.
H
F
Név
Nemzet
E
Mj
1.
2
Juliet Cuthbert
Jamaica (JAM)
10,98
Q
2.
1
Gwen Torrence
Egyesült Államok (USA)
11,02
Q
3.
1
Merlene Ottey
Jamaica (JAM)
11,07
Q
4.
1
Irina Privalova
Egyesített Csapat (EUN)
11,08
Q
5.
2
Gail Devers
Egyesült Államok (USA)
11,12
Q
6.
2
Anelija Nuneva
Bulgária (BUL)
11,24
Q
7.
2
Liliana Allen
Kuba (CUB)
11,28
Q
8.
2
Evelyn Ashford
Egyesült Államok (USA)
11,29
9.
1
Mary Onyali
Nigéria (NGR)
11,30
Q
10.
1
Pauline Davis-Thompson
Bahama-szigetek (BAH)
11,34
11.
2
Elinda Vorster
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
11,44
12.
2
Olga Bogoszlovszkaja
Egyesített Csapat (EUN)
11,45
13.
1
Christy Opara-Thompson
Nigéria (NGR)
11,47
14.
2
Beatrice Otundu
Nigéria (NGR)
11,53
15.
1
Sisko Hanhijoki
Finnország (FIN)
11,65
16.
1
Patricia Girard-Léno
Franciaország (FRA)
11,70
A döntőt augusztus 1 -én rendezték.