Eerste nationale 2024-25 (voetbal België)
Uiterlijk
Eerste nationale | ||||
---|---|---|---|---|
Eerste nationale 2024/25 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | Europa | |||
Confederatie | UEFA | |||
Land | België | |||
Bond | VV en ACFF | |||
Promotie naar | Eerste klasse B | |||
Degradatie naar | Tweede afdeling | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 3 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 2016 | |||
Titelhouder | RAAL La Louvière | |||
Seizoen 2024/25 | ||||
Editie | 9e | |||
Aantal clubs | 28 | |||
Actueel | ||||
Eerste nationale seizoen 2024-25 | ||||
|
Het seizoen 2024/25 van de Belgische Eerste nationale gaat van start in augustus 2024 en eindigt in mei 2025.
Sinds dit seizoen werden de teams uit VV en ACFF gesplitst in twee aparte reeksen. De VV-reeks bestaat uit 16 teams en de ACFF-reeks bestaat uit 12 teams.
Gedegradeerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Dit team degradeerde voor aanvang van het seizoen uit Eerste klasse B:
Gepromoveerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams promoveerden voor aanvang van het seizoen uit de Tweede afdeling:
- KVK Ninove (vice-kampioen VV A)
- SV Belisia Bilzen (kampioen VV B)
- KFC Merelbeke (4e VV A)
- Jong Cercle (5e VV A)
- K. Sporting Hasselt (2e VV B)
- K. Lyra-Lierse Berlaar (3e VV B)
- RAEC Mons (kampioen ACFF)
- Union Rochefortoise (2e ACFF)
- R. Union Tubize-Braine (3e ACFF)
- RFC Tournai (4e ACFF)
- RUS Binche (5e ACFF)
- RRC Stockay-Warfusée (8e ACFF)
- R. Union Saint-Gilloise U23 (11e ACFF)
Noot: SC Eendracht Aalst werd kampioen in de VV A-reeks, maar verkreeg geen licentie voor Eerste nationale. Hierdoor promoveerde KVK Ninove als vice-kampioen.
Degraderende teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams degradeerden aan het einde van het seizoen naar Tweede afdeling:
Clubs VV
[bewerken | brontekst bewerken]# kaart | Stam- nummer |
Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 1 | Young Reds | Antwerpen |
2 | 7 | Jong KAA Gent | Gent |
3 | 12 | Jong Cercle | Brugge |
4 | 18 | OH Leuven U23 | Leuven |
5 | 37 | K. Sporting Hasselt | Hasselt |
6 | 43 | R. Cappellen FC | Kapellen |
7 | 52 | K. Lyra-Lierse Berlaar | Lier |
8 | 101 | R. Knokke FC | Knokke |
9 | 132 | KVK Tienen | Tienen |
10 | 606 | KFC Dessel Sport | Dessel |
11 | 2366 | Hoogstraten VV | Hoogstraten |
12 | 2373 | KVK Ninove | Ninove |
13 | 2948 | KSK Heist | Heist-op-den-Berg |
14 | 3551 | KFC Merelbeke | Merelbeke |
15 | 3671 | KVV Thes Sport Tessenderlo | Tessenderlo |
16 | 5775 | SV Belisia Bilzen | Bilzen |
Clubs ACFF
[bewerken | brontekst bewerken]# kaart | Stam- nummer |
Club | Plaats |
---|---|---|---|
1 | 10 | R. Union Saint-Gilloise U23 | Vorst |
2 | 16 | SL16 FC | Luik |
3 | 22 | Zébra Elites | Charleroi |
4 | 26 | RFC Tournai | Doornik |
5 | 156 | UR Namur | Namen |
6 | 200 | R. Excelsior Virton | Virton |
7 | 246 | Olympic Club Charleroi | Charleroi |
8 | 2239 | RRC Stockay-Warfusée | Saint-Georges-sur-Meuse |
9 | 2799 | Union Rochefortoise | Rochefort |
10 | 3835 | RUS Binche | Binche |
11 | 4194 | RAEC Mons | Bergen |
12 | 5632 | R. Union Tubize-Braine | Tubeke & 's-Gravenbrakel |
Uitslagen en klassementen
[bewerken | brontekst bewerken]Eerste nationale VV
[bewerken | brontekst bewerken]Klassement
[bewerken | brontekst bewerken]Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV Belisia Bilzen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar Eerste klasse B |
2 | R. Cappellen FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | KFC Dessel Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | K. Sporting Hasselt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | KSK Heist | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Hoogstraten VV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Jong Cercle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Jong KAA Gent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | R. Knokke FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | K. Lyra-Lierse Berlaar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | KFC Merelbeke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | KVK Ninove | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | OH Leuven U23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | KVV Thes Sport Tessenderlo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | KVK Tienen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Young Reds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar Tweede afdeling |
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 31 augustus 2024. Bron: [bron?]
Eerste nationale ACFF
[bewerken | brontekst bewerken]Klassement
[bewerken | brontekst bewerken]Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RUS Binche | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs |
2 | RAEC Mons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Olympic Club Charleroi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | Union Rochefortoise | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | SL16 FC | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | RRC Stockay-Warfusée | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | RFC Tournai | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor degradatie play-offs |
8 | R. Union Tubize-Braine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | UR Namur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | R. Union Saint-Gilloise U23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | R. Excelsior Virton | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Zébra Elites | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 28 augustus 2024. Bron: [bron?]
Referenties
[bewerken | brontekst bewerken]Bronnen, noten en/of referenties