EM i friidrett 1998: Skilnad mellom versjonar
(61 mellomliggjande versjonar av 3 brukarar er ikkje viste) | |||
Line 8: | Line 8: | ||
== Menn == |
== Menn == |
||
=== 100 |
=== 100 meter === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 14: | Line 14: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Darren Campbell]] |
| align="left" | [[Darren Campbell]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 10,04 |
| align="left" | 10,04 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Dwain Chambers]] |
| [[Dwain Chambers]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| 10,10 |
| 10,10 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Charalambos Papadias |
| Charalambos Papadias |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
Line 59: | Line 59: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Douglas Walker]] |
| align="left" | [[Douglas Walker]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 20,53 |
| align="left" | 20,53 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Douglas Turner |
| Douglas Turner |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| 20,64 |
| 20,64 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Julian Golding |
| Julian Golding |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
Line 104: | Line 104: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Iwan Thomas]] |
| align="left" | [[Iwan Thomas]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 44,52 |
| align="left" | 44,52 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Robert Maćkowiak |
| Robert Maćkowiak |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| 45,04 |
| 45,04 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Mark Richardson |
| Mark Richardson |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
Line 148: | Line 148: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Nils Schumann]] |
| align="left" | [[Nils Schumann]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 1.44,89 |
| align="left" | 1.44,89 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[André Bucher|André Bucher]] |
| [[André Bucher|André Bucher]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
||
| 1.45,04 |
| 1.45,04 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Lukas Vydra |
| Lukas Vydra |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
Line 182: | Line 182: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 192: | Line 191: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Reyes Estévez]] |
| align="left" | [[Reyes Estévez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| align="left" | 3.41,31 |
| align="left" | 3.41,31 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Rui Silva |
| [[Rui Silva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| 3.41,84 |
| 3.41,84 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Fermín Cacho]] |
| [[Fermín Cacho]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
Line 239: | Line 238: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Isaac Viciosa]] |
| align="left" | [[Isaac Viciosa]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| align="left" | 13.37,46 |
| align="left" | 13.37,46 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Manuel Pancorbo |
| Manuel Pancorbo |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| 13.38,03 |
| 13.38,03 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Mark Carroll |
| Mark Carroll |
||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
||
Line 283: | Line 282: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[António Pinto]] |
| align="left" | [[António Pinto]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| align="left" | 27.48,62 |
| align="left" | 27.48,62 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Dieter Baumann]] |
| [[Dieter Baumann]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 27.56,75 |
| 27.56,75 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Stéphane Franke |
| Stéphane Franke |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
Line 327: | Line 326: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Stefano Baldini]] |
| align="left" | [[Stefano Baldini]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| align="left" | 2.12.01 |
| align="left" | 2.12.01 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Danilo Goffi |
| Danilo Goffi |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| 2.12.11 |
| 2.12.11 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Vincenzo Modica |
| Vincenzo Modica |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
Line 358: | Line 357: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 22. august |
Dato: 22. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== |
=== 110 meter hekk === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 368: | Line 366: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Ilja Markov|Ilja Markov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 1.21.10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Aigars Fadejevs |
|||
| align="left"| {{flagg|Latvia|lenke}} |
|||
| 1.21.25 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Francisco Javier Fernández |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 1.21.39 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Andreas Erm |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 1.21.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Sandor Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 1.22.12 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ivan Trozkij |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 1.22.46 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 18. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 50 km kappgang === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Robert Korzeniowski]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| align="left" | 3.43.51 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Valentin Kononen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 3.44.29 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Andrej Plotnikov |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 3.45.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Mikel Odriozola |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.47.27 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Tomasz Lipiecz |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 3.48.05 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Santiago Perez |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.48.17 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 110 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Colin Jackson]] |
| align="left" | [[Colin Jackson]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 13,02 |
| align="left" | 13,02 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| |
| Falk Balzer |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 13,12 |
| 13,12 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Robin Korving |
| Robin Korving |
||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
||
Line 490: | Line 400: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 22. august<br /> |
Dato: 22. august<br /> |
||
Vind: +1,5 m/s |
Vind: +1,5 m/s |
||
Line 501: | Line 410: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Paweł Januszewski]] |
| align="left" | [[Paweł Januszewski]] |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| align="left" | 48,17 |
| align="left" | 48,17 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Ruslan Masjtsjenko |
| Ruslan Masjtsjenko |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 48,25 |
| 48,25 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Fabrizio Mori]] |
| [[Fabrizio Mori]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
Line 545: | Line 454: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Damian Kallabis]] |
| align="left" | [[Damian Kallabis]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 8.13,10 |
| align="left" | 8.13,10 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Alessandro Lambruschini]] |
| [[Alessandro Lambruschini]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| 8.16,70 |
| 8.16,70 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Jim Svenøy]] |
| [[Jim Svenøy]] |
||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
||
Line 564: | Line 473: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Luis Miguel Martín |
| [[Luis Miguel Martín]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| 8.20,54 |
| 8.20,54 |
||
Line 579: | Line 488: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== 4 × 100 |
=== 4 × 100 meter stafett === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | Allyn Condon<br />[[Darren Campbell]]<br /> |
| align="left" |<small> Allyn Condon<br />[[Darren Campbell]]<br />Douglas Walker<br />Julian Golding</small> |
||
| align="left" | 38,52 |
| align="left" | 38,52 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| Thierry Lubin<br />Frédéric Krantz<br />Christophe Cheval<br />Needy Guims |
|<small> Thierry Lubin<br />Frédéric Krantz<br />Christophe Cheval<br />Needy Guims </small> |
||
| 38,87 |
| 38,87 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| Marcin Krzywański<br />Marcin Nowak<br />Piotr Balcerzak<br />Ryszard Pilarczyk |
|<small> Marcin Krzywański<br />Marcin Nowak<br />Piotr Balcerzak<br />Ryszard Pilarczyk</small> |
||
| 38,98 |
| 38,98 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| Alexandros Genovelis<br />Alexandros Alexopoulos<br />Georgios Panagiotopoulos<br />Charalambos Papadias |
|<small> Alexandros Genovelis<br />Alexandros Alexopoulos<br />Georgios Panagiotopoulos<br />Charalambos Papadias</small> |
||
| 39,07 |
| 39,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| Patrick Schneider<br />Jerome Crews<br />Manuel Milde<br />Marc Blume |
|<small> Patrick Schneider<br />Jerome Crews<br />Manuel Milde<br />Marc Blume </small> |
||
| 39,09 |
| 39,09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
||
| Patrick Lövgren<br />Matias Ghansah<br />Torbjörn Eriksson<br />Peter Karlsson |
|<small> Patrick Lövgren<br />Matias Ghansah<br />Torbjörn Eriksson<br />Peter Karlsson</small> |
||
| 39,32 |
| 39,32 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 22. august |
Dato: 22. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== 4 × 400 |
=== 4 × 400 meter stafett === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | Mark Hylton<br />Jamie Baulch<br />[[Iwan Thomas]]<br />Mark Richardson |
| align="left" |<small> Mark Hylton<br /> Jamie Baulch <br />[[Iwan Thomas]]<br />Mark Richardson</small> |
||
| align="left" | 2.58,68 |
| align="left" | 2.58,68 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| Piotr Rysiukiewicz<br />Tomasz Czubak<br />Piotr Haczek<br />Robert Maćkowiak |
|<small> Piotr Rysiukiewicz<br />Tomasz Czubak<br />Piotr Haczek<br />Robert Maćkowiak</small> |
||
| 2.58,88 |
| 2.58,88 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| Antonio Andres<br />Juan Trull<br />Andres Martinez<br />David Canal |
|<small> Antonio Andres<br />Juan Trull<br />Andres Martinez<br />David Canal</small> |
||
| 3.02,47 |
| 3.02,47 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| Walter Pirovano<br />Marco Vaccari<br />Andrea Nuti<br />Ashraf Saber |
|<small> Walter Pirovano<br />Marco Vaccari<br />Andrea Nuti<br />Ashraf Saber</small> |
||
| 3.02,48 |
| 3.02,48 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
||
| Laurent Clerc<br />Kevin Widmer<br />Alain Rohr<br />Mathias Rusterholz |
|<small> Laurent Clerc<br />Kevin Widmer<br />Alain Rohr<br />Mathias Rusterholz</small> |
||
| 3.02,91 |
| 3.02,91 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| Stefan Letzelter<br />Klaus Ehrnsperger<br />Thomas Goller<br />Jens Dautzenberg |
|<small> Stefan Letzelter<br />Klaus Ehrnsperger<br />Thomas Goller<br />Jens Dautzenberg</small> |
||
| 3.03,19 |
| 3.03,19 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== |
=== 20 km kappgang === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="45%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="15%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Ilja Markov|Ilja Markov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 1.21.10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Aigars Fadejevs |
|||
| align="left"| {{flagg|Latvia|lenke}} |
|||
| 1.21.25 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Francisco Javier Fernández]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 1.21.39 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Andreas Erm |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 1.21.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Sandor Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 1.22.12 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ivan Trozkij |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 1.22.46 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 18. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 50 km kappgang === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 678: | Line 627: | ||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width="30%" | Land |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Robert Korzeniowski]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| align="left" | 3.43.51 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Valentin Kononen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 3.44.29 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Andrej Plotnikov |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 3.45.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Mikel Odriozola |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.47.27 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Tomasz Lipíecz |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 3.48.05 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Santiago Perez |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.48.17 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Høgdehopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="35%" | Land |
|||
! width="15%" | Høgde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Artur Partyka]] |
| align="left" | [[Artur Partyka]] |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| align="left" | 2,34 |
| align="left" | 2,34 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Dalton Grant |
| [[Dalton Grant]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| 2,34 |
| 2,34 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Sergej Kljugin]] |
| [[Sergej Kljugin]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
Line 709: | Line 701: | ||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
||
| 2,30 |
| 2,30 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Stefan Holm]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| 2,27 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Staffan Strand]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| 2,27 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 721: | Line 723: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Maksim Tarasov]] |
| align="left" | [[Maksim Tarasov]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| align="left" | 5,81 |
| align="left" | 5,81 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Tim Lobinger |
| [[Tim Lobinger]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 5,81 |
| 5,81 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Jean Galfione]] |
| [[Jean Galfione]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
Line 740: | Line 742: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Danny Ecker |
| [[Danny Ecker]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 5,76 |
| 5,76 |
||
Line 765: | Line 767: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Kirill Sosunov]] |
| align="left" | [[Kirill Sosunov]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| align="left" | 8,28 |
| align="left" | 8,28 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Bogdan Țăruș |
| Bogdan Țăruș |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| 8,21 |
| 8,21 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Petar Datschev |
| Petar Datschev |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
Line 799: | Line 801: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 19. august |
Dato: 19. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 809: | Line 810: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="32%" | Land |
||
! width=" |
! width="18%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Tresteghopparen Jonathan Edwards|Jonathan Edwards]] |
| align="left" | [[Tresteghopparen Jonathan Edwards|Jonathan Edwards]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 17,99 |
| align="left" | 17,99 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Denis Kapustin]] |
| [[Denis Kapustin]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 17,45 |
| 17,45 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Rostislav Dimitrov |
| Rostislav Dimitrov |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
Line 841: | Line 842: | ||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 17,04 |
| 17,04 |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 7 |
|||
| align=left| Zsolt Cingler |
|||
| align="left"| {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| align="left" | 17.03 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 8 |
|||
| align=left| Rogel Nachum |
|||
| align="left"| {{flagg|Israel|lenke}} |
|||
| align="left" | 16,99 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 9 |
|||
| align=left| Johan Meriluoto |
|||
| align="left"| {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| align="left" | 16,84 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 10 |
|||
| align="left" | Zoran Đurđević |
|||
| align="left"| {{flagg|Serbia|lenke}} |
|||
| align="left" | 16,83 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 11 |
|||
| align=left| Hrvoje Verzi |
|||
| align="left"| {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 16,67 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 12 |
|||
| align=left| [[Ketill Hanstveit]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| align="left" | 16,58 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 853: | Line 883: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Oleksandr Bahatsj]] |
| align="left" | [[Oleksandr Bahatsj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| align="left" | 21,17 |
| align="left" | 21,17 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Oliver-Sven Buder]] |
| [[Oliver-Sven Buder]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 20,98 |
| 20,98 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Jurij Bilonoh]] |
| [[Jurij Bilonoh]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
Line 887: | Line 917: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 18. august |
Dato: 18. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 897: | Line 926: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Lars Riedel]] |
| align="left" | [[Lars Riedel]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 67,07 |
| align="left" | 67,07 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Jürgen Schult|Jürgen Schult]] |
| [[Jürgen Schult|Jürgen Schult]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 66,69 |
| 66,69 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Virgilijus Alekna]] |
| [[Virgilijus Alekna]] |
||
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
||
Line 931: | Line 960: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 941: | Line 969: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Tibor Gécsek]] |
| align="left" | [[Tibor Gécsek]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
||
| align="left" | 82,87 |
| align="left" | 82,87 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Balázs Kiss|Balázs Kiss]] |
| [[Balázs Kiss|Balázs Kiss]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
||
| 81,26 |
| 81,26 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Karsten Kobs]] |
| [[Karsten Kobs]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
Line 975: | Line 1 003: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 19. august |
Dato: 19. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 985: | Line 1 012: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="32%" | Land |
||
! width=" |
! width="18%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Steve Backley]] |
| align="left" | [[Steve Backley]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | 89,72 |
| align="left" | 89,72 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Mick Hill |
| align="left" | [[Mick Hill]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| 86,92 |
| 86,92 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Raymond Hecht |
| [[Raymond Hecht]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 86,63 |
| 86,63 |
||
Line 1 019: | Line 1 046: | ||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
Dato: 23. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 1 029: | Line 1 055: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Poeng |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Erki Nool]] |
| align="left" | [[Erki Nool]] |
||
| align="left" | {{flagg|Estland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Estland|lenke}} |
||
| align="left" | |
| align="left" | 8 667 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Eduard Hämäläinen]] |
| [[Eduard Hämäläinen]] |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
||
| 8 587 |
|||
| 8587 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Lev Lobodin |
| [[Lev Lobodin]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 8 571 |
|||
| 8571 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Jon Arnar Magnusson]] |
| [[Jon Arnar Magnusson]] |
||
| align="left"| {{flagg|Island|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Island|lenke}} |
||
| 8 552 |
|||
| 8552 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Tomáš Dvořák]] |
| [[Tomáš Dvořák]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| 8 506 |
|||
| 8506 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Roman Šebrle]] |
| [[Roman Šebrle]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| 8 471 |
|||
| 8471 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 069: | Line 1 095: | ||
== Kvinner == |
== Kvinner == |
||
=== 100 |
=== 100 meter === |
||
[[Fil:Osaka07 D2M Christine Arron.jpg|mini|upright|Christine Arron sette europarekord under maksimalt gode tilhøve. Foto frå 2007]] |
[[Fil:Osaka07 D2M Christine Arron.jpg|mini|upright|Christine Arron sette europarekord under maksimalt gode tilhøve. Foto frå 2007]] |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
Line 1 076: | Line 1 102: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Christine Arron]] |
| align="left" | [[Christine Arron]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| align="left" | 10,73 |
| align="left" | 10,73 <small>ER</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Irina Privalova]] |
| [[Irina Privalova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 10,83 |
| 10,83 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Ekaterini Thanou]] |
| [[Ekaterini Thanou]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
Line 1 100: | Line 1 126: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Melanie Paschke |
| [[Melanie Paschke]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 11,07 |
| 11,07 |
||
Line 1 115: | Line 1 141: | ||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== 200 |
=== 200 meter === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 1 121: | Line 1 147: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Irina Privalova]] |
| align="left" | [[Irina Privalova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| align="left" | 22,62 |
| align="left" | 22,62 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Zjanna Pintusevitsj]] |
| [[Zjanna Pintusevitsj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| 22,74 |
| 22,74 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Melanie Paschke |
| [[Melanie Paschke]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 22,78 |
| 22,78 |
||
Line 1 169: | Line 1 195: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Grit Breuer]] |
| align="left" | [[Grit Breuer]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 49,93 |
| align="left" | 49,93 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Helena Fuchsová |
| Helena Fuchsová |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| 50,21 |
| 50,21 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Olga Kotljarova]] |
| [[Olga Kotljarova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
Line 1 210: | Line 1 236: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Jelena Afanasjeva]] |
| align="left" | [[Jelena Afanasjeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| align="left" | 1.58,50 |
| align="left" | 1.58,50 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Malin Ewerlöf]] |
| [[Malin Ewerlöf]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
||
| 1.59,61 |
| 1.59,61 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Stephanie Graf]] |
| [[Stephanie Graf]] |
||
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
||
Line 1 229: | Line 1 255: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Violeta Szekely |
| [[Violeta Szekely]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| 2.00,56 |
| 2.00,56 |
||
Line 1 239: | Line 1 265: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Heike |
| [[Heike Meißner]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 2.01,36 |
| 2.01,36 |
||
Line 1 257: | Line 1 283: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Svetlana Masterkova]] |
| align="left" | [[Svetlana Masterkova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| align="left" | 4.11,91 |
| align="left" | 4.11,91 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left" | Carla Sacramento |
| align="left" | [[Carla Sacramento]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| 4.12,62 |
| 4.12,62 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| |
| Anita Weyermann |
||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
||
| 4.13,06 |
| 4.13,06 |
||
Line 1 293: | Line 1 319: | ||
=== 5000 m === |
=== 5000 m === |
||
[[Fil:Sonia OSullivan in the Oman Cup Race.jpg|mini |
[[Fil:Sonia OSullivan in the Oman Cup Race.jpg|mini|Sonia O’Sullivan i 1992]] |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 1 302: | Line 1 328: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
||
| align="left" | 15.06,50 |
| align="left" | 15.06,50 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Gabriela Szabo]] |
| [[Gabriela Szabo]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| 15.08,31 |
| 15.08,31 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Marta Domínguez]] |
| [[Marta Domínguez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
||
Line 1 346: | Line 1 372: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
||
| align="left" | 31.29,33 |
| align="left" | 31.29,33 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Fernanda Ribeiro]] |
| [[Fernanda Ribeiro]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| 31.32,32 |
| 31.32,32 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Lidia Şimon]] |
| [[Lidia Şimon]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
Line 1 390: | Line 1 416: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[ |
| align="left" | [[Manuela Machado]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| align="left" | 2.27.10 |
| align="left" | 2.27.10 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Madina Biktagirova |
| Madina Biktagirova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 2.28.01 |
| 2.28.01 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Maura Viceconte |
| Maura Viceconte |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
Line 1 425: | Line 1 451: | ||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== |
=== 100 meter hekk === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Annarita Sidoti]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| align="left" | 42.49 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Erica Alfridi |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 42.54 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Susana Feitor |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 42.55 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Maria Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 42.59 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| María Vasco |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 43.02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Katarzyna Radtke |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 43.09 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 100 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
Line 1 478: | Line 1 460: | ||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Svetla Dimitrova]] |
| align="left" | [[Svetla Dimitrova]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
| align="left" | 12,56 |
| align="left" | 12,56 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Brigita Bukovec]] |
| [[Brigita Bukovec]] |
||
| align="left" | {{flagg|Slovenia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Slovenia|lenke}} |
||
| 12,65 |
| 12,65 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Irina Korotja |
| Irina Korotja |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
Line 1 519: | Line 1 501: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width="30%" | Land |
! width="30%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Ionela Târlea]] |
| align="left" | [[Ionela Târlea]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| align="left" | 53,37 |
| align="left" | 53,37 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Tetjana Teresjtsjuk-Antipova]] |
| [[Tetjana Teresjtsjuk-Antipova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| 54,07 |
| 54,07 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Silvia Rieger |
| Silvia Rieger |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
Line 1 558: | Line 1 540: | ||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== 4 × 100 |
=== 4 × 100 meter stafett === |
||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| align= |
| align=left| <small> Katia Benth<br />Frédérique Bangué<br />Sylviane Félix<br />[[Christine Arron]] </small> |
||
| align="left" | 42,59 |
| align="left" | 42,59 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| Melanie Paschke<br />Gabi Rockmeier<br />Birgit Rockmeier<br />Andrea Philipp |
| align=left| <small> [[Melanie Paschke]] <br />Gabi Rockmeier<br />Birgit Rockmeier<br />Andrea Philipp </small> |
||
| 42,68 |
| 42,68 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| Oksana Eck<br />[[Galina Maltsjugina]]<br />Natalja Voronova<br />[[Irina Privalova]] |
| align=left| <small> Oksana Eck<br />[[Galina Maltsjugina]]<br />Natalja Voronova<br />[[Irina Privalova]] </small> |
||
| 42,73 |
| 42,73 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| Irina Pukha<br />Tetjana Lukijanenko<br />Ansjelika Sjevtsjuk<br />Ansjela Kravtsjenko |
| align=left| <small>Irina Pukha<br />Tetjana Lukijanenko<br />Ansjelika Sjevtsjuk<br />Ansjela Kravtsjenko </small> |
||
| 43,58 |
| 43,58 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| Maria Tsoni<br />Ekaterini Koffa<br />Panagiota Koutrouli<br />[[Ekaterini Thanou]] |
| align=left| <small> Maria Tsoni<br />Ekaterini Koffa<br />Panagiota Koutrouli<br />[[Ekaterini Thanou]] </small> |
||
| 44,01 |
| 44,01 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
||
| Heidi Hannula<br />Sanna Kyllönen<br />Johanna Manninen<br />Heli |
| align=left| <small> Heidi Hannula<br />Sanna Kyllönen<br />Johanna Manninen<br />[[Heli Koivula]] </small> |
||
| 44,10 |
| 44,10 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 607: | Line 1 589: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | Anke Feller<br />Uta Rohländer<br />Silvia Rieger<br />[[Grit Breuer]] |
| align="left" |<small> Anke Feller<br />Uta Rohländer<br />Silvia Rieger<br />[[Grit Breuer]]</small> |
||
| align="left" | 3.23,03 |
| align="left" | 3.23,03 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| Natalja Khrusjtsjeljova<br />Svetlana Gontsjarenko<br />Jekaterina Bakhvalova<br />[[Olga Kotljarova]] |
|<small> Natalja Khrusjtsjeljova<br />Svetlana Gontsjarenko<br />Jekaterina Bakhvalova<br />[[Olga Kotljarova]]</small> |
||
| 3.23,56 |
| 3.23,56 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| Donna Fraser<br />Vicky Jamison<br />Katherine Merry<br />Allison Curbishley |
|<small> Donna Fraser<br />Vicky Jamison<br />Katherine Merry<br />Allison Curbishley</small> |
||
| 3.25,66 |
| 3.25,66 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| Otilia Ruicu<br />Alina Ripanu<br />Mariana Florea<br />[[Ionela Târlea]] |
|<small> Otilia Ruicu<br />Alina Ripanu<br />Mariana Florea<br />[[Ionela Târlea]]</small> |
||
| 3.27,24 |
| 3.27,24 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| Jitka Burianova<br /> |
|<small> Jitka Burianova<br /> Ludmila Formanova <br />Hana Benesova<br />Helena Fuchsova</small> |
||
| 3.27,54 |
| 3.27,54 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| Francine Landre<br />Anita Mormand<br />Marie-France Opheltes<br />Viviane Dorsile |
|<small> Francine Landre<br />Anita Mormand<br />Marie-France Opheltes<br />Viviane Dorsile</small> |
||
| 3.27,61 |
| 3.27,61 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 10 km kappgang === |
|||
Dato: 23. august |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="33%" | Land |
|||
! width="17%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Annarita Sidoti]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| align="left" | 42.49 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Erica Alfridi]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 42.54 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Susana Feitor |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 42.55 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Maria Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 42.59 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| María Vasco |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 43.02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Katarzyna Radtke |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 43.09 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 7 |
|||
| align=left| Nadesjda Rjasjkina |
|||
| align="left"| {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 43.37 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 8 |
|||
| align=left| Olga Kardopoltseva |
|||
| align="left"| {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 43.38 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 9 |
|||
| align=left| [[Kjersti Plätzer]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| align="left" | 43.49 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
Line 1 652: | Line 1 691: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | |
| align="left" | Monica Iagăr-Dinescu |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| align="left" | 1,97 |
| align="left" | 1,97 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Donata Jancewicz |
| Donata Jancewicz |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Alina Astafei |
| [[Alina Astafei]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Sigrid Kirchmann |
| [[Sigrid Kirchmann]] |
||
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
||
| 1,92 |
| 1,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Venelina Veneva |
| [[Venelina Veneva]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
| 1,92 |
| 1,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Jelena Guljajeva |
| [[Jelena Guljajeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 1,92 |
| 1,92 |
||
Line 1 696: | Line 1 735: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[ |
| align="left" | [[Anzjela Balakhonova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| align="left" | 4,31 |
| align="left" | 4,31 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Nicole Humbert |
| Nicole Humbert |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 4,31 |
| 4,31 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Yvonne Buschbaum |
| Yvonne Buschbaum |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
Line 1 743: | Line 1 782: | ||
! width="20%" | Lengde |
! width="20%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Heike Drechsler]] |
| align="left" | [[Heike Drechsler]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 7,16 |
| align="left" | 7,16 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Fiona May]] |
| [[Fiona May]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| 7,11 |
| 7,11 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Ljudmila Galkina]] |
| [[Ljudmila Galkina]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
Line 1 784: | Line 1 823: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Olga Vasdeki]] |
| align="left" | [[Olga Vasdeki]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| align="left" | 14,55 |
| align="left" | 14,55 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Šárka Kašpárková]] |
| [[Šárka Kašpárková]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| 14,53 |
| 14,53 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| |
| [[Tereza Marinova]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
| 14,50 |
| 14,50 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Rodica Mateescu |
| [[Rodica Mateescu]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| 14,46 |
| 14,46 |
||
Line 1 828: | Line 1 867: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Vita Pavlysj]] |
| align="left" | [[Vita Pavlysj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| align="left" | 21,69 |
| align="left" | 21,69 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Irina Korzjanenko]] |
| [[Irina Korzjanenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 19,71 |
| 19,71 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Janina Karoltsjik]] |
| [[Janina Karoltsjik]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
||
Line 1 872: | Line 1 911: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Franka Dietzsch]] |
| align="left" | [[Franka Dietzsch]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 67,49 |
| align="left" | 67,49 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Natalja Sadova]] |
| [[Natalja Sadova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 66,94 |
| 66,94 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Nicoleta Grasu]] |
| [[Nicoleta Grasu]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
Line 1 896: | Line 1 935: | ||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Ekaterini |
| [[Ekaterini Voggoli]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| 63,56 |
| 63,56 |
||
Line 1 904: | Line 1 943: | ||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 63,46 |
| 63,46 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Anastasia Kelesidou]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 62,95 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 919: | Line 1 963: | ||
! width="18%" | Lengde |
! width="18%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Mihaela Melinte]] |
| align="left" | [[Mihaela Melinte]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| align="left" | 71,17 |
| align="left" | 71,17 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Olga Kuzenkova]] |
| [[Olga Kuzenkova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 69,28 |
| 69,28 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Kirsten Münchow |
| Kirsten Münchow |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
Line 1 968: | Line 2 012: | ||
! width="20%" | Lengde |
! width="20%" | Lengde |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Tanja Damaske]] |
| align="left" | [[Tanja Damaske]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| align="left" | 69,10 |
| align="left" | 69,10 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 66,92 |
| 66,92 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Mikaela Ingberg]] |
| [[Mikaela Ingberg]] |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
||
Line 2 009: | Line 2 053: | ||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width="40%" | Utøvar |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Poeng |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left" | [[Denise Lewis]] |
| align="left" | [[Denise Lewis]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| align="left" | |
| align="left" | 6 559 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Urszula Włodarczyk]] |
| [[Urszula Włodarczyk]] |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| 6 460 |
|||
| 6460 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Natallja |
| [[Natallja Sazanovitsj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
||
| 6 410 |
|||
| 6410 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Remigija Nazarovienė |
| Remigija Nazarovienė |
||
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
||
| 6 394 |
|||
| 6394 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Irina Belova |
| [[Irina Belova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| 6 375 |
|||
| 6375 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Sabine Braun]] |
| [[Sabine Braun]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| 6 259 |
|||
| 6259 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 21./22. august<br /> |
Dato: 21./22. august<br /> |
||
Poengverdi frå 1980 |
Poengverdi frå 1980 |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
==Medaljetabell== |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width:500px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width:500px;" |
||
|- bgcolor="#efefef" |
|- bgcolor="#efefef" |
||
Line 2 060: | Line 2 104: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 1 |
| 1 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 9 |
| style="background:#F7F6A8;" | 9 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
||
Line 2 067: | Line 2 111: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 2 |
| 2 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 8 |
| style="background:#F7F6A8;" | 8 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
||
Line 2 074: | Line 2 118: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 3 |
| 3 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 6 |
| style="background:#F7F6A8;" | 6 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 9 |
| style="background:#DCE5E5;" | 9 |
||
Line 2 081: | Line 2 125: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 4 |
| 4 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
||
Line 2 088: | Line 2 132: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 5 |
| 5 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
||
Line 2 095: | Line 2 139: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 6 |
| 6 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
||
Line 2 102: | Line 2 146: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 7 |
| 7 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
||
Line 2 109: | Line 2 153: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 8 |
| 8 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Portugal|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
||
Line 2 116: | Line 2 160: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 9 |
| 9 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 123: | Line 2 167: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 10 |
| 10 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 130: | Line 2 174: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 11 |
| 11 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 137: | Line 2 181: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 12 |
| 12 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Ungarn|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 144: | Line 2 188: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 13 |
| 13 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 151: | Line 2 195: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 14 |
| 14 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 158: | Line 2 202: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 15 |
| 15 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Estland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 165: | Line 2 209: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| rowspan="2"|16 |
| rowspan="2"|16 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Finland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
||
Line 2 171: | Line 2 215: | ||
| 3 |
| 3 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
||
Line 2 178: | Line 2 222: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| 18 |
| 18 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Sveits|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 185: | Line 2 229: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| rowspan="4"|19 |
| rowspan="4"|19 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Latvia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 197: | Line 2 241: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Sverige|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 203: | Line 2 247: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Slovenia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 210: | Line 2 254: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| rowspan="4"|23 |
| rowspan="4"|23 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Nederland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 216: | Line 2 260: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Noreg|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 222: | Line 2 266: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Austerrike|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 228: | Line 2 272: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="right" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 244: | Line 2 288: | ||
[[Kategori:Budapest]] |
[[Kategori:Budapest]] |
||
[[Kategori: |
[[Kategori:Europameisterskap i friidrett|1998]] |
||
[[Kategori:Sport i 1998]] |
[[Kategori:Sport i 1998]] |
Versjonen frå 8. september 2023 kl. 10:37
Europameisterskapen i friidrett 1998 vart avvikla på Népstadion i Budapest i tida 18. – 23. august 1998. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 22 øvingar for kvinner.
Christine Arron frå Frankrike sette europarekord på 100 meter med 10,73 sekundar. Irske Sonia O’Sullivan vart forgrunnsfigur i meisterskapen då ho som den einaste utøvaren vann to gullmedaljar; høvesvis på 10 000 meter og 5 000 meter.
Hinderløparen Jim Svenøy tok Noregs einaste medalje i meisterskapen då han kom i mål til bronse. Geir Moen vart nummer fire på 200 meter, det same vart Trine Hattestad i spydkast, medan Steinar Hoen kom på sjetteplassen i høgdehopp.
Menn
100 meter
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Darren Campbell | Storbritannia | 10,04 MR | |
Dwain Chambers | Storbritannia | 10,10 | |
Charalambos Papadias | Hellas | 10,17 | |
4 | Stefano Tilli | Italia | 10,20 |
5 | Marlon Devonish | Storbritannia | 10,24 |
6 | Aleksandr Porkhomovskij | Russland | 10,29 |
Dato: 19. august
Vind: +0,3 m/s
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Douglas Walker | Storbritannia | 20,53 | |
Douglas Turner | Storbritannia | 20,64 | |
Julian Golding | Storbritannia | 20,72 | |
4 | Geir Moen | Noreg | 20,78 |
5 | Rodrigue Nordin | Frankrike | 20,83 |
6 | Christophe Cheval | Frankrike | 20,91 |
Dato: 21. august
Vind: -0,1 m/s
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Iwan Thomas | Storbritannia | 44,52 MR | |
Robert Maćkowiak | Polen | 45,04 | |
Mark Richardson | Storbritannia | 45,14 | |
4 | Tomasz Czubak | Polen | 45,43 |
5 | Piotr Hazek | Polen | 45,46 |
6 | Ashraf Saber | Italia | 45,67 |
Dato: 21. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Nils Schumann | Tyskland | 1.44,89 | |
André Bucher | Sveits | 1.45,04 | |
Lukas Vydra | Tsjekkia | 1.45,23 | |
4 | James McElroy | Irland | 1.45,46 |
5 | Balász Koranyi | Ungarn | 1.45,78 |
6 | Waldemar Kaldowski | Polen | 1.46,60 |
Dato: 23. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Reyes Estévez | Spania | 3.41,31 | |
Rui Silva | Portugal | 3.41,84 | |
Fermín Cacho | Spania | 3.42,13 | |
4 | Anthony Whiteman | Storbritannia | 3.42,27 |
5 | John Mayock | Storbritannia | 3.42,58 |
6 | Matthew Yates | Storbritannia | 3.42,63 |
Dato: 20. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Isaac Viciosa | Spania | 13.37,46 | |
Manuel Pancorbo | Spania | 13.38,03 | |
Mark Carroll | Irland | 13.38,15 | |
4 | Mustapha Essaid | Frankrike | 13.39,89 |
5 | Abdellah Béhar | Frankrike | 13.40,26 |
6 | Samuli Vasala | Finland | 13.40,68 |
Dato: 22. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
António Pinto | Portugal | 27.48,62 | |
Dieter Baumann | Tyskland | 27.56,75 | |
Stéphane Franke | Tyskland | 27.59,90 | |
4 | Jon Brown | Storbritannia | 28.02,33 |
5 | Bruno Toledo | Spania | 28.15,17 |
6 | Enrique Molina | Spania | 28.19,54 |
Dato: 18. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Stefano Baldini | Italia | 2.12.01 | |
Danilo Goffi | Italia | 2.12.11 | |
Vincenzo Modica | Italia | 2.12.53 | |
4 | José Ramón Rey | Spania | 2.13.17 |
5 | Alejandro Gomez | Spania | 2.13.23 |
6 | Antoni Peña | Spania | 2.13.53 |
Dato: 22. august
110 meter hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Colin Jackson | Storbritannia | 13,02 MR | |
Falk Balzer | Tyskland | 13,12 | |
Robin Korving | Nederland | 13,20 | |
4 | Florian Schwarthoff | Tyskland | 13,23 |
5 | Artur Kohutek | Polen | 13,29 |
6 | Tony Jarrett | Storbritannia | 13,32 |
Dato: 22. august
Vind: +1,5 m/s
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Paweł Januszewski | Polen | 48,17 | |
Ruslan Masjtsjenko | Russland | 48,25 | |
Fabrizio Mori | Italia | 48,71 | |
4 | Carlos Silva | Portugal | 49,02 |
5 | Vadim Zadajnov | Moldova | 49,10 |
6 | Laurent Ottoz | Italia | 49,15 |
Dato: 20. august
3000 m hinder
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Damian Kallabis | Tyskland | 8.13,10 | |
Alessandro Lambruschini | Italia | 8.16,70 | |
Jim Svenøy | Noreg | 8.18,97 | |
4 | Luis Miguel Martín | Spania | 8.20,54 |
5 | Luciano di Pardo | Italia | 8.20,96 |
6 | Ramiro Moran | Spania | 8.24,06 |
Dato: 23. august
4 × 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
Storbritannia | Allyn Condon Darren Campbell Douglas Walker Julian Golding |
38,52 | |
Frankrike | Thierry Lubin Frédéric Krantz Christophe Cheval Needy Guims |
38,87 | |
Polen | Marcin Krzywański Marcin Nowak Piotr Balcerzak Ryszard Pilarczyk |
38,98 | |
4 | Hellas | Alexandros Genovelis Alexandros Alexopoulos Georgios Panagiotopoulos Charalambos Papadias |
39,07 |
5 | Tyskland | Patrick Schneider Jerome Crews Manuel Milde Marc Blume |
39,09 |
6 | Sverige | Patrick Lövgren Matias Ghansah Torbjörn Eriksson Peter Karlsson |
39,32 |
Dato: 22. august
4 × 400 meter stafett
Plass | Land | Utøvar | Tid |
---|---|---|---|
Storbritannia | Mark Hylton Jamie Baulch Iwan Thomas Mark Richardson |
2.58,68 | |
Polen | Piotr Rysiukiewicz Tomasz Czubak Piotr Haczek Robert Maćkowiak |
2.58,88 | |
Spania | Antonio Andres Juan Trull Andres Martinez David Canal |
3.02,47 | |
4 | Italia | Walter Pirovano Marco Vaccari Andrea Nuti Ashraf Saber |
3.02,48 |
5 | Sveits | Laurent Clerc Kevin Widmer Alain Rohr Mathias Rusterholz |
3.02,91 |
6 | Tyskland | Stefan Letzelter Klaus Ehrnsperger Thomas Goller Jens Dautzenberg |
3.03,19 |
Dato: 23. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Ilja Markov | Russland | 1.21.10 | |
Aigars Fadejevs | Latvia | 1.21.25 | |
Francisco Javier Fernández | Spania | 1.21.39 | |
4 | Andreas Erm | Tyskland | 1.21.53 |
5 | Sandor Urbanik | Ungarn | 1.22.12 |
6 | Ivan Trozkij | Kviterussland | 1.22.46 |
Dato: 18. august
50 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Robert Korzeniowski | Polen | 3.43.51 | |
Valentin Kononen | Finland | 3.44.29 | |
Andrej Plotnikov | Russland | 3.45.53 | |
4 | Mikel Odriozola | Spania | 3.47.27 |
5 | Tomasz Lipíecz | Polen | 3.48.05 |
6 | Santiago Perez | Spania | 3.48.17 |
Dato: 21. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Artur Partyka | Polen | 2,34 | |
Dalton Grant | Storbritannia | 2,34 | |
Sergej Kljugin | Russland | 2,32 | |
4 | Martin Buß | Tyskland | 2,32 |
5 | Dimitros Kokotis | Hellas | 2,30 |
6 | Steinar Hoen | Noreg | 2,30 |
7 | Stefan Holm | Sverige | 2,27 |
6 | Staffan Strand | Sverige | 2,27 |
Dato: 21. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Maksim Tarasov | Russland | 5,81 | |
Tim Lobinger | Tyskland | 5,81 | |
Jean Galfione | Frankrike | 5,76 | |
4 | Danny Ecker | Tyskland | 5,76 |
5 | Khalid Lachheb | Frankrike | 5,76 |
6 | Andrej Tivontjik | Tyskland | 5,50 |
Dato: 22. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Kirill Sosunov | Russland | 8,28 | |
Bogdan Țăruș | Romania | 8,21 | |
Petar Datschev | Bulgaria | 8,06 | |
4 | Simone Bianchi | Italia | 8,02 |
5 | Mathias Sunneborn | Sverige | 8,01 |
6 | Gregor Cankar | Slovenia | 8,00 |
Dato: 19. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Jonathan Edwards | Storbritannia | 17,99 MR | |
Denis Kapustin | Russland | 17,45 | |
Rostislav Dimitrov | Bulgaria | 17,26 | |
4 | Aljaksandr Hlavazkij | Kviterussland | 17,22 |
5 | Vasilij Sokov | Russland | 17,16 |
6 | Charles Friedek | Tyskland | 17,04 |
7 | Zsolt Cingler | Ungarn | 17.03 |
8 | Rogel Nachum | Israel | 16,99 |
9 | Johan Meriluoto | Finland | 16,84 |
10 | Zoran Đurđević | Serbia | 16,83 |
11 | Hrvoje Verzi | Tyskland | 16,67 |
12 | Ketill Hanstveit | Noreg | 16,58 |
Dato: 23. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Oleksandr Bahatsj | Ukraina | 21,17 | |
Oliver-Sven Buder | Tyskland | 20,98 | |
Jurij Bilonoh | Ukraina | 20,92 | |
4 | Dragan Perić | Jugoslavia | 20,65 |
5 | Paolo Dal Soglio | Italia | 20,50 |
6 | Mika Halvari | Finland | 20,33 |
Dato: 18. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Lars Riedel | Tyskland | 67,07 | |
Jürgen Schult | Tyskland | 66,69 | |
Virgilijus Alekna | Litauen | 66,46 | |
4 | Róbert Fazekas | Ungarn | 65,13 |
5 | Diego Fortuna | Italia | 64,26 |
6 | Vladimir Dubrovsjtsjik | Kviterussland | 63,96 |
Dato: 23. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Tibor Gécsek | Ungarn | 82,87 | |
Balázs Kiss | Ungarn | 81,26 | |
Karsten Kobs | Tyskland | 80,13 | |
4 | Heinz Weis | Tyskland | 80,04 |
5 | Szymon Ziółkowski | Polen | 78,16 |
6 | Christos Polichroniou | Hellas | 77,96 |
Dato: 19. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Steve Backley | Storbritannia | 89,72 MR | |
Mick Hill | Storbritannia | 86,92 | |
Raymond Hecht | Tyskland | 86,63 | |
4 | Sergej A. Makarov | Russland | 86,45 |
5 | Juha Laukkanen | Finland | 84,78 |
6 | Mark Roberson | Storbritannia | 84,15 |
Dato: 23. august
Tikamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
Erki Nool | Estland | 8 667 | |
Eduard Hämäläinen | Finland | 8 587 | |
Lev Lobodin | Russland | 8 571 | |
4 | Jon Arnar Magnusson | Island | 8 552 |
5 | Tomáš Dvořák | Tsjekkia | 8 506 |
6 | Roman Šebrle | Tsjekkia | 8 471 |
Dato: 19./20. august
Poengverdi frå 1985
Kvinner
100 meter
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Christine Arron | Frankrike | 10,73 ER | |
Irina Privalova | Russland | 10,83 | |
Ekaterini Thanou | Hellas | 10,87 | |
4 | Zjanna Pintusevitsj | Ukraina | 10,92 |
5 | Melanie Paschke | Tyskland | 11,07 |
6 | Petja Pendareva | Bulgaria | 11,12 |
Dato: 19. august
Vind: +2,0 m/s
200 meter
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Irina Privalova | Russland | 22,62 | |
Zjanna Pintusevitsj | Ukraina | 22,74 | |
Melanie Paschke | Tyskland | 22,78 | |
4 | Natalja Voronova | Russland | 22,80 |
5 | Nora Ivanova | Bulgaria | 23,02 |
6 | Sabrina Mulrain | Tyskland | 23,04 |
Dato: 21. august
Vind: -0,7 m/s
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Grit Breuer | Tyskland | 49,93 | |
Helena Fuchsová | Tsjekkia | 50,21 | |
Olga Kotljarova | Russland | 50,38 | |
4 | Uta Rohländer | Tyskland | 50,48 |
5 | Allison Curbishley | Storbritannia | 51,05 |
6 | Donna Fraser | Storbritannia | 51,54 |
Dato: 21. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Jelena Afanasjeva | Russland | 1.58,50 | |
Malin Ewerlöf | Sverige | 1.59,61 | |
Stephanie Graf | Austerrike | 2.00,11 | |
4 | Violeta Szekely | Romania | 2.00,56 |
5 | Tsvetelina Kirilova | Bulgaria | 2.00,66 |
6 | Heike Meißner | Tyskland | 2.01,36 |
Dato: 20. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Svetlana Masterkova | Russland | 4.11,91 | |
Carla Sacramento | Portugal | 4.12,62 | |
Anita Weyermann | Sveits | 4.13,06 | |
4 | Anna Jakubczak | Polen | 4.13,33 |
5 | Violeta Szekely | Romania | 4.14,66 |
6 | Lidia Chojecka | Polen | 4.15,00 |
Dato: 23. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Sonia O’Sullivan | Irland | 15.06,50 MR | |
Gabriela Szabo | Romania | 15.08,31 | |
Marta Domínguez | Spania | 15.10,54 | |
4 | Olivera Jevtić | Jugoslavia | 15.16,61 |
5 | Annemari Sandell | Finland | 15.20,87 |
6 | Blandine Bitzner | Frankrike | 15.38,61 |
Dato: 23. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Sonia O’Sullivan | Irland | 31.29,33 | |
Fernanda Ribeiro | Portugal | 31.32,32 | |
Lidia Şimon | Romania | 31.32,64 | |
4 | Olivera Jevtić | Jugoslavia | 31.34,26 |
5 | Paula Radcliffe | Storbritannia | 31.36,51 |
6 | Julia Vaquero | Spania | 31.46,47 |
Dato: 19. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Manuela Machado | Portugal | 2.27.10 | |
Madina Biktagirova | Russland | 2.28.01 | |
Maura Viceconte | Italia | 2.28.31 | |
4 | Franca Fiacconi | Italia | 2.28.59 |
5 | Marleen Renders | Belgia | 2.29.43 |
6 | Rocío Ríos | Spania | 2.29.53 |
Dato: 23. august
100 meter hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Svetla Dimitrova | Bulgaria | 12,56 | |
Brigita Bukovec | Slovenia | 12,65 | |
Irina Korotja | Russland | 12,85 | |
4 | Nicole Ramalalanirina | Frankrike | 12,87 |
5 | Patricia Girard | Frankrike | 12,89 |
6 | Heike Blaßneck | Tyskland | 13,02 |
Dato: 23. august
Vind: +1,5 m/s
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Ionela Târlea | Romania | 53,37 | |
Tetjana Teresjtsjuk-Antipova | Ukraina | 54,07 | |
Silvia Rieger | Tyskland | 54,45 | |
4 | Guðrún Arnardóttir | Island | 54,59 |
5 | Ester Goosens | Nederland | 54,62 |
6 | Ulrike Urbansky | Tyskland | 55,38 |
Dato: 21. august
4 × 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
Frankrike | Katia Benth Frédérique Bangué Sylviane Félix Christine Arron |
42,59 | |
Tyskland | Melanie Paschke Gabi Rockmeier Birgit Rockmeier Andrea Philipp |
42,68 | |
Russland | Oksana Eck Galina Maltsjugina Natalja Voronova Irina Privalova |
42,73 | |
4 | Ukraina | Irina Pukha Tetjana Lukijanenko Ansjelika Sjevtsjuk Ansjela Kravtsjenko |
43,58 |
5 | Hellas | Maria Tsoni Ekaterini Koffa Panagiota Koutrouli Ekaterini Thanou |
44,01 |
6 | Finland | Heidi Hannula Sanna Kyllönen Johanna Manninen Heli Koivula |
44,10 |
Dato: 22. august
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
Tyskland | Anke Feller Uta Rohländer Silvia Rieger Grit Breuer |
3.23,03 | |
Russland | Natalja Khrusjtsjeljova Svetlana Gontsjarenko Jekaterina Bakhvalova Olga Kotljarova |
3.23,56 | |
Storbritannia | Donna Fraser Vicky Jamison Katherine Merry Allison Curbishley |
3.25,66 | |
4 | Romania | Otilia Ruicu Alina Ripanu Mariana Florea Ionela Târlea |
3.27,24 |
5 | Tsjekkia | Jitka Burianova Ludmila Formanova Hana Benesova Helena Fuchsova |
3.27,54 |
6 | Frankrike | Francine Landre Anita Mormand Marie-France Opheltes Viviane Dorsile |
3.27,61 |
Dato: 23. august
10 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Annarita Sidoti | Italia | 42.49 | |
Erica Alfridi | Italia | 42.54 | |
Susana Feitor | Portugal | 42.55 | |
4 | Maria Urbanik | Ungarn | 42.59 |
5 | María Vasco | Spania | 43.02 |
6 | Katarzyna Radtke | Polen | 43.09 |
7 | Nadesjda Rjasjkina | Russland | 43.37 |
8 | Olga Kardopoltseva | Russland | 43.38 |
9 | Kjersti Plätzer | Noreg | 43.49 |
Dato: 20. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Monica Iagăr-Dinescu | Romania | 1,97 | |
Donata Jancewicz | Polen | 1,95 | |
Alina Astafei | Tyskland | 1,95 | |
4 | Sigrid Kirchmann | Austerrike | 1,92 |
5 | Venelina Veneva | Bulgaria | 1,92 |
6 | Jelena Guljajeva | Russland | 1,92 |
Dato: 23. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Anzjela Balakhonova | Ukraina | 4,31 | |
Nicole Humbert | Tyskland | 4,31 | |
Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,31 | |
4 | Nastja Ryjikh | Tyskland | 4,15 |
5 | Gabriela Mihalcea | Romania | 4,15 |
6 | Monique de Wilt | Nederland | 4,15 |
Dato: 21. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Heike Drechsler | Tyskland | 7,16 | |
Fiona May | Italia | 7,11 | |
Ljudmila Galkina | Russland | 7,06 | |
4 | Tünde Vaszi | Ungarn | 6,82 |
5 | Erica Johansson | Sverige | 6,75 |
6 | Zita Ajkler | Ungarn | 6,64 |
Dato: 22. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Olga Vasdeki | Hellas | 14,55 | |
Šárka Kašpárková | Tsjekkia | 14,53 | |
Tereza Marinova | Bulgaria | 14,50 | |
4 | Rodica Mateescu | Romania | 14,46 |
5 | Tatjana Lebedeva | Russland | 14,25 |
6 | Olena Hovorova | Ukraina | 14,24 |
Dato: 20. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Vita Pavlysj | Ukraina | 21,69 MR | |
Irina Korzjanenko | Russland | 19,71 | |
Janina Karoltsjik | Kviterussland | 19,23 | |
4 | Svetlana Kriveljova | Russland | 19,08 |
5 | Katarzyna Zakowicz | Polen | 18,77 |
6 | Nadine Kleinert | Tyskland | 18,48 |
Dato: 20. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Franka Dietzsch | Tyskland | 67,49 | |
Natalja Sadova | Russland | 66,94 | |
Nicoleta Grasu | Romania | 65,94 | |
4 | Ellina Zvereva | Kviterussland | 65,92 |
5 | Ekaterini Voggoli | Hellas | 63,56 |
6 | Ilke Wyludda | Tyskland | 63,46 |
7 | Anastasia Kelesidou | Hellas | 62,95 |
Dato: 21. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Mihaela Melinte | Romania | 71,17 | |
Olga Kuzenkova | Russland | 69,28 | |
Kirsten Münchow | Tyskland | 65,61 | |
4 | Simone Mathes | Tyskland | 64,05 |
5 | Katalin Divós | Ungarn | 63,74 |
6 | Ljudmila Hubkina | Kviterussland | 63,03 |
7 | Kamila Skolimowska | Polen | 62,68 |
Dato: 22. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Tanja Damaske | Tyskland | 69,10 | |
Tatjana Sjikolenko | Russland | 66,92 | |
Mikaela Ingberg | Finland | 64,92 | |
4 | Trine Hattestad | Noreg | 63,16 |
5 | Heli Rantanen | Finland | 62,34 |
6 | Steffi Nerius | Tyskland | 62,08 |
Dato: 19. august
Sjukamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
Denise Lewis | Storbritannia | 6 559 | |
Urszula Włodarczyk | Polen | 6 460 | |
Natallja Sazanovitsj | Kviterussland | 6 410 | |
4 | Remigija Nazarovienė | Litauen | 6 394 |
5 | Irina Belova | Russland | 6 375 |
6 | Sabine Braun | Tyskland | 6 259 |
Dato: 21./22. august
Poengverdi frå 1980
Medaljetabell
Medaljeoversyn | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Til saman |
1 | Storbritannia | 9 | 4 | 3 | 16 |
2 | Tyskland | 8 | 7 | 8 | 23 |
3 | Russland | 6 | 9 | 7 | 22 |
4 | Polen | 3 | 4 | 1 | 8 |
5 | Romania | 3 | 2 | 2 | 7 |
6 | Ukraina | 3 | 2 | 1 | 6 |
7 | Italia | 2 | 4 | 3 | 9 |
8 | Portugal | 2 | 3 | 1 | 6 |
9 | Spania | 2 | 1 | 4 | 7 |
10 | Frankrike | 2 | 1 | 1 | 4 |
11 | Irland | 2 | – | 1 | 3 |
12 | Ungarn | 1 | 1 | – | 2 |
13 | Bulgaria | 1 | – | 3 | 4 |
14 | Hellas | 1 | – | 2 | 3 |
15 | Estland | 1 | – | – | 1 |
16 | Finland | – | 2 | 1 | 3 |
Tsjekkia | – | 2 | 1 | 3 | |
18 | Sveits | – | 1 | 1 | 2 |
19 | Latvia | – | 1 | – | 1 |
Mal:LTU-1989 | – | 1 | – | 1 | |
Sverige | – | 1 | – | 1 | |
Slovenia | – | 1 | – | 1 | |
23 | Nederland | – | – | 1 | 1 |
Noreg | – | – | 1 | 1 | |
Austerrike | – | – | 1 | 1 | |
Kviterussland | – | – | 1 | 1 |
Kjelder
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Europameisterschaften 1998» frå Wikipedia på tysk, den 4. august 2013.
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Europameisterschaften 1998/Medaillenspiegel» frå Wikipedia på tysk, den 4. august 2013.