EM i friidrett 1998: Skilnad mellom versjonar
Inkje endringssamandrag |
Inkje endringssamandrag |
||
Line 1: | Line 1: | ||
'''Europameisterskapen i friidrett 1998''' vart avvikla på Népstadion i [[Budapest]] i tida [[18. august|18.]] – [[23. august]] 1998. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 22 øvingar for kvinner. |
'''Europameisterskapen i friidrett 1998''' vart avvikla på Népstadion i [[Budapest]] i tida [[18. august|18.]] – [[23. august]] 1998. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 22 øvingar for kvinner. |
||
Hinderløparen [[Jim Svenøy]] tok Noregs einaste medalje i meisterskapen då han kom i mål til bronse. [[Geir Moen]] vart nummer fire på 200 meter, det same vart [[Trine Hattestad]] i spydkast, medan [[Steinar Hoen]] kom på |
Hinderløparen [[Jim Svenøy]] tok Noregs einaste medalje i meisterskapen då han kom i mål til bronse. [[Geir Moen]] vart nummer fire på 200 meter, det same vart [[Trine Hattestad]] i spydkast, medan [[Steinar Hoen]] kom på sjetteplassen i høgdehopp. |
||
== Menn == |
|||
=== 100 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Darren Campbell]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 10,04 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Dwain Chambers]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 10,10 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Charalambos Papadias |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 10,17 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Stefano Tilli |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 10,20 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Marlon Devonish |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 10,24 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Aleksandr Porkhomovskij |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 10,29 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august<br /> |
|||
Vind: +0,3 m/s |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 200 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Douglas Walker]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 20,53 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Douglas Turner |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 20,64 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Julian Golding |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 20,72 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Geir Moen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| 20,78 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Rodrigue Nordin |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 20,83 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Christophe Cheval |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 20,91 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august<br /> |
|||
Vind: -0,1 m/s |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 400 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Iwan Thomas]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 44,52 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Robert Maćkowiak |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 45,04 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Mark Richardson |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 45,14 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Tomasz Czubak |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 45,43 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Piotr Hazek |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 45,46 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ashraf Saber |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 45,67 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 800 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Nils Schumann]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 1.44,89 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[André Bucher|André Bucher]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
|||
| 1.45,04 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Lukas Vydra |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| 1.45,23 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| James McElroy |
|||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| 1.45,46 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Balász Koranyi |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 1.45,78 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Waldemar Kaldowski |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 1.46,60 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 1500 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Reyes Estévez]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| align="left" | 3.41,31 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Rui Silva |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 3.41,84 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Fermín Cacho]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.42,13 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Anthony Whiteman |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 3.42,27 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| John Mayock |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 3.42,58 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Matthew Yates |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 3.42,63 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 5000 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Isaac Viciosa]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| align="left" | 13.37,46 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Manuel Pancorbo |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 13.38,03 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Mark Carroll |
|||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| 13.38,15 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Mustapha Essaid |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 13.39,89 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Abdellah Béhar |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 13.40,26 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Samuli Vasala |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 13.40,68 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:left" /> |
|||
=== 10 000 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[António Pinto]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| align="left" | 27.48,62 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Dieter Baumann]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 27.56,75 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Stéphane Franke |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 27.59,90 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Jon Brown |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 28.02,33 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Bruno Toledo |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 28.15,17 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Enrique Molina |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 28.19,54 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 18. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Maraton === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Stefano Baldini]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| align="left" | 2.12.01 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Danilo Goffi |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 2.12.11 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Vincenzo Modica |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 2.12.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| José Ramón Rey |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 2.13.17 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Alejandro Gomez |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 2.13.23 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Antoni Peña |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 2.13.53 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 20 km kappgang === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Ilja Markov|Ilja Markov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 1.21.10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Aigars Fadejevs |
|||
| align="left"| {{flagg|Latvia|lenke}} |
|||
| 1.21.25 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Francisco Javier Fernández |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 1.21.39 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Andreas Erm |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 1.21.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Sandor Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 1.22.12 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ivan Trozkij |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 1.22.46 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 18. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 50 km kappgang === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Robert Korzeniowski]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| align="left" | 3.43.51 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Valentin Kononen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 3.44.29 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Andrej Plotnikov |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 3.45.53 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Mikel Odriozola |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.47.27 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Tomasz Lipiecz |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 3.48.05 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Santiago Perez |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 3.48.17 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 110 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Colin Jackson]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 13,02 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Falk Balzer]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 13,12 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Robin Korving |
|||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| 13,20 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Florian Schwarthoff]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 13,23 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Artur Kohutek |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 13,29 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Tony Jarrett]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 13,32 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august<br /> |
|||
Vind: +1,5 m/s |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 400 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Paweł Januszewski]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| align="left" | 48,17 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Ruslan Masjtsjenko |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 48,25 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Fabrizio Mori]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 48,71 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Carlos Silva |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| align="left" | 49,02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Vadim Zadajnov |
|||
| align="left"| {{flagg|Moldova|lenke}} |
|||
| 49,10 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Laurent Ottoz |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 49,15 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 3000 m hinder === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Damian Kallabis]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 8.13,10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Alessandro Lambruschini]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 8.16,70 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Jim Svenøy]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| 8.18,97 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Luis Miguel Martín |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 8.20,54 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Luciano di Pardo |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 8.20,96 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ramiro Moran |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 8.24,06 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 4 × 100 m stafett === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="40%" | Utøvarar |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | Allyn Condon<br />[[Darren Campbell]]<br />[[Douglas Walker]]<br />Julian Golding |
|||
| align="left" | 38,52 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| Thierry Lubin<br />Frédéric Krantz<br />Christophe Cheval<br />Needy Guims |
|||
| 38,87 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| Marcin Krzywański<br />Marcin Nowak<br />Piotr Balcerzak<br />Ryszard Pilarczyk |
|||
| 38,98 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| Alexandros Genovelis<br />Alexandros Alexopoulos<br />Georgios Panagiotopoulos<br />Charalambos Papadias |
|||
| 39,07 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| Patrick Schneider<br />Jerome Crews<br />Manuel Milde<br />Marc Blume |
|||
| 39,09 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| Patrick Lövgren<br />Matias Ghansah<br />Torbjörn Eriksson<br />Peter Karlsson |
|||
| 39,32 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 4 × 400 m stafett === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="40%" | Utøvarar |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | Mark Hylton<br />Jamie Baulch<br />[[Iwan Thomas]]<br />Mark Richardson |
|||
| align="left" | 2.58,68 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| Piotr Rysiukiewicz<br />Tomasz Czubak<br />Piotr Haczek<br />Robert Maćkowiak |
|||
| 2.58,88 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| Antonio Andres<br />Juan Trull<br />Andres Martinez<br />David Canal |
|||
| 3.02,47 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| Walter Pirovano<br />Marco Vaccari<br />Andrea Nuti<br />Ashraf Saber |
|||
| 3.02,48 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
|||
| Laurent Clerc<br />Kevin Widmer<br />Alain Rohr<br />Mathias Rusterholz |
|||
| 3.02,91 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| Stefan Letzelter<br />Klaus Ehrnsperger<br />Thomas Goller<br />Jens Dautzenberg |
|||
| 3.03,19 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Høgdehopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Høgde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Artur Partyka]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| align="left" | 2,34 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Dalton Grant |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 2,34 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Sergej Kljugin]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 2,32 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Martin Buß]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 2,32 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Dimitros Kokotis |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 2,30 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Steinar Hoen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| 2,30 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Stavhopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Høgde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Maksim Tarasov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 5,81 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Tim Lobinger |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 5,81 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Jean Galfione]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 5,76 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Danny Ecker |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 5,76 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Khalid Lachheb |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 5,76 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Andrej Tivontjik |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 5,50 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Lengdehopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Kirill Sosunov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 8,28 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Bogdan Țăruș |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 8,21 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Petar Datschev |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 8,06 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Simone Bianchi |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 8,02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Mathias Sunneborn |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| 8,01 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Gregor Cankar |
|||
| align="left" | {{flagg|Slovenia|lenke}} |
|||
| 8,00 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Tresteghopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Tresteghopparen Jonathan Edwards|Jonathan Edwards]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 17,99 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Denis Kapustin]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 17,45 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Rostislav Dimitrov |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 17,26 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Aljaksandr Hlavazkij |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 17,22 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Vasilij Sokov |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 17,16 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Charles Friedek]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 17,04 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Kulestøyt === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Oleksandr Bahatsj]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| align="left" | 21,17 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Oliver-Sven Buder]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 20,98 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Jurij Bilonoh]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| 20,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Dragan Perić |
|||
| align="left"| {{flagg|Jugoslavia|lenke}} |
|||
| 20,65 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Paolo Dal Soglio |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 20,50 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Mika Halvari]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 20,33 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 18. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Diskoskast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Lars Riedel]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 67,07 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Jürgen Schult|Jürgen Schult]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 66,69 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Virgilijus Alekna]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
|||
| 66,46 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Róbert Fazekas]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 65,13 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Diego Fortuna |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 64,26 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Vladimir Dubrovsjtsjik]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 63,96 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Sleggjekast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Tibor Gécsek]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| align="left" | 82,87 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Balázs Kiss|Balázs Kiss]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 81,26 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Karsten Kobs]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 80,13 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Heinz Weis |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 80,04 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Szymon Ziolkowski]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 78,16 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Christos Polichroniou |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 77,96 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Spydkast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Steve Backley]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 89,72 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Mick Hill |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 86,92 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Raymond Hecht |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 86,63 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Sergej A. Makarov]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 86,45 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Juha Laukkanen |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 84,78 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Mark Roberson |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 84,15 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Tikamp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Erki Nool]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Estland|lenke}} |
|||
| align="left" | 8667 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Eduard Hämäläinen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 8587 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Lev Lobodin |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 8571 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Jon Arnar Magnusson]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Island|lenke}} |
|||
| 8552 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Tomáš Dvořák]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| 8506 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Roman Šebrle]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| 8471 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19./20. august<br /> |
|||
Poengverdi frå 1985 |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
== Kvinner == |
|||
=== 100 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Christine Arron]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| align="left" | 10,73 (ER) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Irina Privalova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 10,83 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Ekaterini Thanou]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 10,87 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Schanna Block|Schanna Pintussewitsch]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| 10,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Melanie Paschke |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 11,07 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Petja Pendareva |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 11,12 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august<br /> |
|||
Vind: +2,0 m/s |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 200 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Irina Privalova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 22,62 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Schanna Block|Schanna Pintussewytsch]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| 22,74 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Melanie Paschke |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 22,78 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Natalja Voronova |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 22,80 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Nora Ivanova |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 23,02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Sabrina Mulrain |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 23,04 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august<br /> |
|||
Vind: -0,7 m/s |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 400 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Grit Breuer]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 49,93 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Helena Fuchsová |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| 50,21 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Olga Kotljarova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 50,38 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Uta Rohländer |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 50,48 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Allison Curbishley |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 51,05 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Donna Fraser |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 51,54 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 800 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Jelena Afanasjeva]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 1.58,50 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Malin Ewerlöf]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| 1.59,61 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Stephanie Graf]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
|||
| 2.00,11 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Violeta Szekely |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 2.00,56 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Tsvetelina Kirilova |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 2.00,66 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Heike Meissner |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 2.01,36 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 1500 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Svetlana Masterkova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| align="left" | 4.11,91 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| align="left" | Carla Sacramento |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 4.12,62 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Anita Weyermann]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sveits|lenke}} |
|||
| 4.13,06 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Anna Jakubczak |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 4.13,33 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Violeta Szekely |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 4.14,66 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Lidia Chojecka |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 4.15,00 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 5000 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| align="left" | 15.06,50 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Gabriela Szabo]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 15.08,31 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Marta Domínguez]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 15.10,54 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Olivera Jevtić |
|||
| align="left"| {{flagg|Jugoslavia|lenke}} |
|||
| 15.16,61 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Annemari Sandell |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 15.20,87 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Blandine Bitzner |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 15.38,61 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 10 000 m === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Sonia O’Sullivan]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| align="left" | 31.29,33 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Fernanda Ribeiro]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 31.32,32 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Lidia Şimon]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 31.32,64 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Olivera Jevtić |
|||
| align="left"| {{flagg|Jugoslavia|lenke}} |
|||
| 31.34,26 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Paula Radcliffe]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| 31.36,51 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Julia Vaquero |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 31.46,47 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Maraton === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Maria Manuela Machado]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| align="left" | 2.27.10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Madina Biktagirova |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 2.28.01 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Maura Viceconte |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 2.28.31 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Franca Fiacconi |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 2.28.59 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Marleen Renders |
|||
| align="left"| {{flagg|Belgia|lenke}} |
|||
| 2.29.43 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Rocío Ríos |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 2.29.53 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 10 km kappgang === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Annarita Sidoti]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| align="left" | 42.49 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Erica Alfridi |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 42.54 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Susana Feitor |
|||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| 42.55 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Maria Urbanik |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 42.59 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| María Vasco |
|||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| 43.02 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Katarzyna Radtke |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 43.09 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 100 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Svetla Dimitrova]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| align="left" | 12,56 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Brigita Bukovec]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Slovenia|lenke}} |
|||
| 12,65 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Irina Korotja |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 12,85 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Nicole Ramalalanirina |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 12,87 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Patricia Girard |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| 12,89 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Heike Blaßneck |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 13,02 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august<br /> |
|||
Vind: +1,5 m/s |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 400 m hekk === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Ionela Târlea]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| align="left" | 53,37 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Tetjana Teresjtsjuk-Antipova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| 54,07 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Silvia Rieger |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 54,45 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Guðrún Arnardóttir]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Island|lenke}} |
|||
| 54,59 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Ester Goosens |
|||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| 54,62 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ulrike Urbansky |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 55,38 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 4 × 100 m stafett === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="40%" | Utøvarar |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| align="left" | Katia Benth<br />Frédérique Bangué<br />Sylviane Félix<br />[[Christine Arron]] |
|||
| align="left" | 42,59 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| Melanie Paschke<br />Gabi Rockmeier<br />Birgit Rockmeier<br />Andrea Philipp |
|||
| 42,68 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| Oksana Eck<br />[[Galina Maltsjugina]]<br />Natalja Voronova<br />[[Irina Privalova]] |
|||
| 42,73 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| Irina Pukha<br />Tetjana Lukijanenko<br />Ansjelika Sjevtsjuk<br />Ansjela Kravtsjenko |
|||
| 43,58 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| Maria Tsoni<br />Ekaterini Koffa<br />Panagiota Koutrouli<br />[[Ekaterini Thanou]] |
|||
| 44,01 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| Heidi Hannula<br />Sanna Kyllönen<br />Johanna Manninen<br />Heli Koivola |
|||
| 44,10 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== 4 × 400 m stafett === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="40%" | Utøvarar |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | Anke Feller<br />Uta Rohländer<br />Silvia Rieger<br />[[Grit Breuer]] |
|||
| align="left" | 3.23,03 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| Natalja Khrusjtsjeljova<br />Svetlana Gontsjarenko<br />Jekaterina Bakhvalova<br />[[Olga Kotljarova]] |
|||
| 3.23,56 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| Donna Fraser<br />Vicky Jamison<br />Katherine Merry<br />Allison Curbishley |
|||
| 3.25,66 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| Otilia Ruicu<br />Alina Ripanu<br />Mariana Florea<br />[[Ionela Târlea]] |
|||
| 3.27,24 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| Jitka Burianova<br />[[Ludmila Formanova]]<br />Hana Benesova<br />Helena Fuchsova |
|||
| 3.27,54 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| Francine Landre<br />Anita Mormand<br />Marie-France Opheltes<br />Viviane Dorsile |
|||
| 3.27,61 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Høgdehopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Høgde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Monica Iagăr|Monica Iagăr-Dinescu]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| align="left" | 1,97 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Donata Jancewicz |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 1,95 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Alina Astafei |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 1,95 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Sigrid Kirchmann |
|||
| align="left" | {{flagg|Austerrike|lenke}} |
|||
| 1,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Venelina Veneva |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 1,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Jelena Guljajeva |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 1,92 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 23. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Stavhopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Høgde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Ansjela Balakhonova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| align="left" | 4,31 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Nicole Humbert |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 4,31 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Yvonne Buschbaum |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 4,31 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Nastja Ryjikh |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 4,15 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Gabriela Mihalcea |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 4,15 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Monique de Wilt |
|||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| 4,15 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Lengdehopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Heike Drechsler]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 7,16 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Fiona May]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| 7,11 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Ljudmila Galkina]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 7,06 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Tünde Vaszi |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 6,82 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Erica Johansson]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| 6,75 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Zita Ajkler |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 6,64 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Tresteghopp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Olga Vasdeki]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| align="left" | 14,55 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Šárka Kašpárková]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| 14,53 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Teresa Marinova |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 14,50 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Rodica Mateescu |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 14,46 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Tatjana Lebedeva]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 14,25 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Olena Hovorova |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| 14,24 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Kulestøyt === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Vita Pavlysj]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| align="left" | 21,69 (MR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Irina Korsjanenko |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 19,71 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Janina Karoltsjyk |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 19,23 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Svetlana Kriveljova |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 19,08 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Katarzyna Zakowicz |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 18,77 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Nadine Kleinert]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 18,48 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 20. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Diskoskast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Franka Dietzsch]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 67,49 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Natalja Sadova]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 66,94 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Nicoleta Grasu]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| 65,94 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Elina Sverava]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 65,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Ekaterini Vongoli |
|||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| 63,56 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Ilke Wyludda]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 63,46 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Sleggjekast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Mihaela Melinte]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| align="left" | 71,17 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| Olga Kusenkova |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 69,28 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| Kirsten Münchow |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 65,61 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Simone Mathes |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 64,05 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Katalin Divós |
|||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| 63,74 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Ljudmila Hubkina |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 63,03 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 22. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Spydkast === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Lengde |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Tanja Damaske]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 69,10 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 66,92 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Mikaela Ingberg]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 64,92 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| [[Trine Hattestad]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| 63,16 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| [[Heli Rantanen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| 62,34 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Steffi Nerius]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 62,08 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 19. august |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
=== Sjukamp === |
|||
<div style="float:left; text-align:left; padding-right:15px;"> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
|||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|||
! width="10%" | Plass |
|||
! width="40%" | Utøvar |
|||
! width="30%" | Land |
|||
! width="20%" | Tid |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#F7F6A8" |
|||
| style="text-align:center" | '''1''' |
|||
| align="left" | [[Denise Lewis]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 6559 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|||
| style="text-align:center" | '''2''' |
|||
| [[Urszula Włodarczyk]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| 6460 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|||
| style="text-align:center" | '''3''' |
|||
| [[Natallja Sasanovitsj]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 6410 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''4''' |
|||
| Remigija Nazarovienė |
|||
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
|||
| 6394 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''5''' |
|||
| Irina Belova |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| 6375 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| [[Sabine Braun]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 6259 |
|||
|} |
|||
</div> |
|||
Dato: 21./22. august<br /> |
|||
Poengverdi frå 1980 |
|||
<br style="clear:both" /> |
|||
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width:500px;" |
{| class="wikitable" style="background-color:#FFFFFF; width:500px;" |
Versjonen frå 14. september 2014 kl. 08:54
Europameisterskapen i friidrett 1998 vart avvikla på Népstadion i Budapest i tida 18. – 23. august 1998. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 22 øvingar for kvinner.
Hinderløparen Jim Svenøy tok Noregs einaste medalje i meisterskapen då han kom i mål til bronse. Geir Moen vart nummer fire på 200 meter, det same vart Trine Hattestad i spydkast, medan Steinar Hoen kom på sjetteplassen i høgdehopp.
Menn
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Darren Campbell | Storbritannia | 10,04 (MR) |
2 | Dwain Chambers | Storbritannia | 10,10 |
3 | Charalambos Papadias | Hellas | 10,17 |
4 | Stefano Tilli | Italia | 10,20 |
5 | Marlon Devonish | Storbritannia | 10,24 |
6 | Aleksandr Porkhomovskij | Russland | 10,29 |
Dato: 19. august
Vind: +0,3 m/s
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Douglas Walker | Storbritannia | 20,53 |
2 | Douglas Turner | Storbritannia | 20,64 |
3 | Julian Golding | Storbritannia | 20,72 |
4 | Geir Moen | Noreg | 20,78 |
5 | Rodrigue Nordin | Frankrike | 20,83 |
6 | Christophe Cheval | Frankrike | 20,91 |
Dato: 21. august
Vind: -0,1 m/s
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Iwan Thomas | Storbritannia | 44,52 (MR) |
2 | Robert Maćkowiak | Polen | 45,04 |
3 | Mark Richardson | Storbritannia | 45,14 |
4 | Tomasz Czubak | Polen | 45,43 |
5 | Piotr Hazek | Polen | 45,46 |
6 | Ashraf Saber | Italia | 45,67 |
Dato: 21. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Nils Schumann | Tyskland | 1.44,89 |
2 | André Bucher | Sveits | 1.45,04 |
3 | Lukas Vydra | Tsjekkia | 1.45,23 |
4 | James McElroy | Irland | 1.45,46 |
5 | Balász Koranyi | Ungarn | 1.45,78 |
6 | Waldemar Kaldowski | Polen | 1.46,60 |
Dato: 23. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Reyes Estévez | Spania | 3.41,31 |
2 | Rui Silva | Portugal | 3.41,84 |
3 | Fermín Cacho | Spania | 3.42,13 |
4 | Anthony Whiteman | Storbritannia | 3.42,27 |
5 | John Mayock | Storbritannia | 3.42,58 |
6 | Matthew Yates | Storbritannia | 3.42,63 |
Dato: 20. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Isaac Viciosa | Spania | 13.37,46 |
2 | Manuel Pancorbo | Spania | 13.38,03 |
3 | Mark Carroll | Irland | 13.38,15 |
4 | Mustapha Essaid | Frankrike | 13.39,89 |
5 | Abdellah Béhar | Frankrike | 13.40,26 |
6 | Samuli Vasala | Finland | 13.40,68 |
Dato: 22. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | António Pinto | Portugal | 27.48,62 |
2 | Dieter Baumann | Tyskland | 27.56,75 |
3 | Stéphane Franke | Tyskland | 27.59,90 |
4 | Jon Brown | Storbritannia | 28.02,33 |
5 | Bruno Toledo | Spania | 28.15,17 |
6 | Enrique Molina | Spania | 28.19,54 |
Dato: 18. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Stefano Baldini | Italia | 2.12.01 |
2 | Danilo Goffi | Italia | 2.12.11 |
3 | Vincenzo Modica | Italia | 2.12.53 |
4 | José Ramón Rey | Spania | 2.13.17 |
5 | Alejandro Gomez | Spania | 2.13.23 |
6 | Antoni Peña | Spania | 2.13.53 |
Dato: 22. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ilja Markov | Russland | 1.21.10 |
2 | Aigars Fadejevs | Latvia | 1.21.25 |
3 | Francisco Javier Fernández | Spania | 1.21.39 |
4 | Andreas Erm | Tyskland | 1.21.53 |
5 | Sandor Urbanik | Ungarn | 1.22.12 |
6 | Ivan Trozkij | Kviterussland | 1.22.46 |
Dato: 18. august
50 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Robert Korzeniowski | Polen | 3.43.51 |
2 | Valentin Kononen | Finland | 3.44.29 |
3 | Andrej Plotnikov | Russland | 3.45.53 |
4 | Mikel Odriozola | Spania | 3.47.27 |
5 | Tomasz Lipiecz | Polen | 3.48.05 |
6 | Santiago Perez | Spania | 3.48.17 |
Dato: 21. august
110 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Colin Jackson | Storbritannia | 13,02 (MR) |
2 | Falk Balzer | Tyskland | 13,12 |
3 | Robin Korving | Nederland | 13,20 |
4 | Florian Schwarthoff | Tyskland | 13,23 |
5 | Artur Kohutek | Polen | 13,29 |
6 | Tony Jarrett | Storbritannia | 13,32 |
Dato: 22. august
Vind: +1,5 m/s
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Paweł Januszewski | Polen | 48,17 |
2 | Ruslan Masjtsjenko | Russland | 48,25 |
3 | Fabrizio Mori | Italia | 48,71 |
4 | Carlos Silva | Portugal | 49,02 |
5 | Vadim Zadajnov | Moldova | 49,10 |
6 | Laurent Ottoz | Italia | 49,15 |
Dato: 20. august
3000 m hinder
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Damian Kallabis | Tyskland | 8.13,10 |
2 | Alessandro Lambruschini | Italia | 8.16,70 |
3 | Jim Svenøy | Noreg | 8.18,97 |
4 | Luis Miguel Martín | Spania | 8.20,54 |
5 | Luciano di Pardo | Italia | 8.20,96 |
6 | Ramiro Moran | Spania | 8.24,06 |
Dato: 23. august
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Storbritannia | Allyn Condon Darren Campbell Douglas Walker Julian Golding |
38,52 |
2 | Frankrike | Thierry Lubin Frédéric Krantz Christophe Cheval Needy Guims |
38,87 |
3 | Polen | Marcin Krzywański Marcin Nowak Piotr Balcerzak Ryszard Pilarczyk |
38,98 |
4 | Hellas | Alexandros Genovelis Alexandros Alexopoulos Georgios Panagiotopoulos Charalambos Papadias |
39,07 |
5 | Tyskland | Patrick Schneider Jerome Crews Manuel Milde Marc Blume |
39,09 |
6 | Sverige | Patrick Lövgren Matias Ghansah Torbjörn Eriksson Peter Karlsson |
39,32 |
Dato: 22. august
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Storbritannia | Mark Hylton Jamie Baulch Iwan Thomas Mark Richardson |
2.58,68 |
2 | Polen | Piotr Rysiukiewicz Tomasz Czubak Piotr Haczek Robert Maćkowiak |
2.58,88 |
3 | Spania | Antonio Andres Juan Trull Andres Martinez David Canal |
3.02,47 |
4 | Italia | Walter Pirovano Marco Vaccari Andrea Nuti Ashraf Saber |
3.02,48 |
5 | Sveits | Laurent Clerc Kevin Widmer Alain Rohr Mathias Rusterholz |
3.02,91 |
6 | Tyskland | Stefan Letzelter Klaus Ehrnsperger Thomas Goller Jens Dautzenberg |
3.03,19 |
Dato: 23. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Artur Partyka | Polen | 2,34 |
2 | Dalton Grant | Storbritannia | 2,34 |
3 | Sergej Kljugin | Russland | 2,32 |
4 | Martin Buß | Tyskland | 2,32 |
5 | Dimitros Kokotis | Hellas | 2,30 |
6 | Steinar Hoen | Noreg | 2,30 |
Dato: 21. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Maksim Tarasov | Russland | 5,81 |
2 | Tim Lobinger | Tyskland | 5,81 |
3 | Jean Galfione | Frankrike | 5,76 |
4 | Danny Ecker | Tyskland | 5,76 |
5 | Khalid Lachheb | Frankrike | 5,76 |
6 | Andrej Tivontjik | Tyskland | 5,50 |
Dato: 22. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Kirill Sosunov | Russland | 8,28 |
2 | Bogdan Țăruș | Romania | 8,21 |
3 | Petar Datschev | Bulgaria | 8,06 |
4 | Simone Bianchi | Italia | 8,02 |
5 | Mathias Sunneborn | Sverige | 8,01 |
6 | Gregor Cankar | Slovenia | 8,00 |
Dato: 19. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Jonathan Edwards | Storbritannia | 17,99 (MR) |
2 | Denis Kapustin | Russland | 17,45 |
3 | Rostislav Dimitrov | Bulgaria | 17,26 |
4 | Aljaksandr Hlavazkij | Kviterussland | 17,22 |
5 | Vasilij Sokov | Russland | 17,16 |
6 | Charles Friedek | Tyskland | 17,04 |
Dato: 23. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Oleksandr Bahatsj | Ukraina | 21,17 |
2 | Oliver-Sven Buder | Tyskland | 20,98 |
3 | Jurij Bilonoh | Ukraina | 20,92 |
4 | Dragan Perić | Jugoslavia | 20,65 |
5 | Paolo Dal Soglio | Italia | 20,50 |
6 | Mika Halvari | Finland | 20,33 |
Dato: 18. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Lars Riedel | Tyskland | 67,07 |
2 | Jürgen Schult | Tyskland | 66,69 |
3 | Virgilijus Alekna | Litauen | 66,46 |
4 | Róbert Fazekas | Ungarn | 65,13 |
5 | Diego Fortuna | Italia | 64,26 |
6 | Vladimir Dubrovsjtsjik | Kviterussland | 63,96 |
Dato: 23. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Tibor Gécsek | Ungarn | 82,87 |
2 | Balázs Kiss | Ungarn | 81,26 |
3 | Karsten Kobs | Tyskland | 80,13 |
4 | Heinz Weis | Tyskland | 80,04 |
5 | Szymon Ziolkowski | Polen | 78,16 |
6 | Christos Polichroniou | Hellas | 77,96 |
Dato: 19. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Steve Backley | Storbritannia | 89,72 (MR) |
2 | Mick Hill | Storbritannia | 86,92 |
3 | Raymond Hecht | Tyskland | 86,63 |
4 | Sergej A. Makarov | Russland | 86,45 |
5 | Juha Laukkanen | Finland | 84,78 |
6 | Mark Roberson | Storbritannia | 84,15 |
Dato: 23. august
Tikamp
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Erki Nool | Estland | 8667 |
2 | Eduard Hämäläinen | Finland | 8587 |
3 | Lev Lobodin | Russland | 8571 |
4 | Jon Arnar Magnusson | Island | 8552 |
5 | Tomáš Dvořák | Tsjekkia | 8506 |
6 | Roman Šebrle | Tsjekkia | 8471 |
Dato: 19./20. august
Poengverdi frå 1985
Kvinner
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Christine Arron | Frankrike | 10,73 (ER) |
2 | Irina Privalova | Russland | 10,83 |
3 | Ekaterini Thanou | Hellas | 10,87 |
4 | Schanna Pintussewitsch | Ukraina | 10,92 |
5 | Melanie Paschke | Tyskland | 11,07 |
6 | Petja Pendareva | Bulgaria | 11,12 |
Dato: 19. august
Vind: +2,0 m/s
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Irina Privalova | Russland | 22,62 |
2 | Schanna Pintussewytsch | Ukraina | 22,74 |
3 | Melanie Paschke | Tyskland | 22,78 |
4 | Natalja Voronova | Russland | 22,80 |
5 | Nora Ivanova | Bulgaria | 23,02 |
6 | Sabrina Mulrain | Tyskland | 23,04 |
Dato: 21. august
Vind: -0,7 m/s
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Grit Breuer | Tyskland | 49,93 |
2 | Helena Fuchsová | Tsjekkia | 50,21 |
3 | Olga Kotljarova | Russland | 50,38 |
4 | Uta Rohländer | Tyskland | 50,48 |
5 | Allison Curbishley | Storbritannia | 51,05 |
6 | Donna Fraser | Storbritannia | 51,54 |
Dato: 21. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jelena Afanasjeva | Russland | 1.58,50 |
2 | Malin Ewerlöf | Sverige | 1.59,61 |
3 | Stephanie Graf | Austerrike | 2.00,11 |
4 | Violeta Szekely | Romania | 2.00,56 |
5 | Tsvetelina Kirilova | Bulgaria | 2.00,66 |
6 | Heike Meissner | Tyskland | 2.01,36 |
Dato: 20. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Masterkova | Russland | 4.11,91 |
2 | Carla Sacramento | Portugal | 4.12,62 |
3 | Anita Weyermann | Sveits | 4.13,06 |
4 | Anna Jakubczak | Polen | 4.13,33 |
5 | Violeta Szekely | Romania | 4.14,66 |
6 | Lidia Chojecka | Polen | 4.15,00 |
Dato: 23. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sonia O’Sullivan | Irland | 15.06,50 (MR) |
2 | Gabriela Szabo | Romania | 15.08,31 |
3 | Marta Domínguez | Spania | 15.10,54 |
4 | Olivera Jevtić | Jugoslavia | 15.16,61 |
5 | Annemari Sandell | Finland | 15.20,87 |
6 | Blandine Bitzner | Frankrike | 15.38,61 |
Dato: 23. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Sonia O’Sullivan | Irland | 31.29,33 |
2 | Fernanda Ribeiro | Portugal | 31.32,32 |
3 | Lidia Şimon | Romania | 31.32,64 |
4 | Olivera Jevtić | Jugoslavia | 31.34,26 |
5 | Paula Radcliffe | Storbritannia | 31.36,51 |
6 | Julia Vaquero | Spania | 31.46,47 |
Dato: 19. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Maria Manuela Machado | Portugal | 2.27.10 |
2 | Madina Biktagirova | Russland | 2.28.01 |
3 | Maura Viceconte | Italia | 2.28.31 |
4 | Franca Fiacconi | Italia | 2.28.59 |
5 | Marleen Renders | Belgia | 2.29.43 |
6 | Rocío Ríos | Spania | 2.29.53 |
Dato: 23. august
10 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Annarita Sidoti | Italia | 42.49 |
2 | Erica Alfridi | Italia | 42.54 |
3 | Susana Feitor | Portugal | 42.55 |
4 | Maria Urbanik | Ungarn | 42.59 |
5 | María Vasco | Spania | 43.02 |
6 | Katarzyna Radtke | Polen | 43.09 |
Dato: 20. august
100 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Svetla Dimitrova | Bulgaria | 12,56 |
2 | Brigita Bukovec | Slovenia | 12,65 |
3 | Irina Korotja | Russland | 12,85 |
4 | Nicole Ramalalanirina | Frankrike | 12,87 |
5 | Patricia Girard | Frankrike | 12,89 |
6 | Heike Blaßneck | Tyskland | 13,02 |
Dato: 23. august
Vind: +1,5 m/s
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ionela Târlea | Romania | 53,37 |
2 | Tetjana Teresjtsjuk-Antipova | Ukraina | 54,07 |
3 | Silvia Rieger | Tyskland | 54,45 |
4 | Guðrún Arnardóttir | Island | 54,59 |
5 | Ester Goosens | Nederland | 54,62 |
6 | Ulrike Urbansky | Tyskland | 55,38 |
Dato: 21. august
4 × 100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Frankrike | Katia Benth Frédérique Bangué Sylviane Félix Christine Arron |
42,59 |
2 | Tyskland | Melanie Paschke Gabi Rockmeier Birgit Rockmeier Andrea Philipp |
42,68 |
3 | Russland | Oksana Eck Galina Maltsjugina Natalja Voronova Irina Privalova |
42,73 |
4 | Ukraina | Irina Pukha Tetjana Lukijanenko Ansjelika Sjevtsjuk Ansjela Kravtsjenko |
43,58 |
5 | Hellas | Maria Tsoni Ekaterini Koffa Panagiota Koutrouli Ekaterini Thanou |
44,01 |
6 | Finland | Heidi Hannula Sanna Kyllönen Johanna Manninen Heli Koivola |
44,10 |
Dato: 22. august
4 × 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyskland | Anke Feller Uta Rohländer Silvia Rieger Grit Breuer |
3.23,03 |
2 | Russland | Natalja Khrusjtsjeljova Svetlana Gontsjarenko Jekaterina Bakhvalova Olga Kotljarova |
3.23,56 |
3 | Storbritannia | Donna Fraser Vicky Jamison Katherine Merry Allison Curbishley |
3.25,66 |
4 | Romania | Otilia Ruicu Alina Ripanu Mariana Florea Ionela Târlea |
3.27,24 |
5 | Tsjekkia | Jitka Burianova Ludmila Formanova Hana Benesova Helena Fuchsova |
3.27,54 |
6 | Frankrike | Francine Landre Anita Mormand Marie-France Opheltes Viviane Dorsile |
3.27,61 |
Dato: 23. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Monica Iagăr-Dinescu | Romania | 1,97 |
2 | Donata Jancewicz | Polen | 1,95 |
3 | Alina Astafei | Tyskland | 1,95 |
4 | Sigrid Kirchmann | Austerrike | 1,92 |
5 | Venelina Veneva | Bulgaria | 1,92 |
6 | Jelena Guljajeva | Russland | 1,92 |
Dato: 23. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Ansjela Balakhonova | Ukraina | 4,31 |
2 | Nicole Humbert | Tyskland | 4,31 |
3 | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,31 |
4 | Nastja Ryjikh | Tyskland | 4,15 |
5 | Gabriela Mihalcea | Romania | 4,15 |
6 | Monique de Wilt | Nederland | 4,15 |
Dato: 21. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Heike Drechsler | Tyskland | 7,16 |
2 | Fiona May | Italia | 7,11 |
3 | Ljudmila Galkina | Russland | 7,06 |
4 | Tünde Vaszi | Ungarn | 6,82 |
5 | Erica Johansson | Sverige | 6,75 |
6 | Zita Ajkler | Ungarn | 6,64 |
Dato: 22. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Olga Vasdeki | Hellas | 14,55 |
2 | Šárka Kašpárková | Tsjekkia | 14,53 |
3 | Teresa Marinova | Bulgaria | 14,50 |
4 | Rodica Mateescu | Romania | 14,46 |
5 | Tatjana Lebedeva | Russland | 14,25 |
6 | Olena Hovorova | Ukraina | 14,24 |
Dato: 20. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Vita Pavlysj | Ukraina | 21,69 (MR) |
2 | Irina Korsjanenko | Russland | 19,71 |
3 | Janina Karoltsjyk | Kviterussland | 19,23 |
4 | Svetlana Kriveljova | Russland | 19,08 |
5 | Katarzyna Zakowicz | Polen | 18,77 |
6 | Nadine Kleinert | Tyskland | 18,48 |
Dato: 20. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Franka Dietzsch | Tyskland | 67,49 |
2 | Natalja Sadova | Russland | 66,94 |
3 | Nicoleta Grasu | Romania | 65,94 |
4 | Elina Sverava | Kviterussland | 65,92 |
5 | Ekaterini Vongoli | Hellas | 63,56 |
6 | Ilke Wyludda | Tyskland | 63,46 |
Dato: 21. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Mihaela Melinte | Romania | 71,17 |
2 | Olga Kusenkova | Russland | 69,28 |
3 | Kirsten Münchow | Tyskland | 65,61 |
4 | Simone Mathes | Tyskland | 64,05 |
5 | Katalin Divós | Ungarn | 63,74 |
6 | Ljudmila Hubkina | Kviterussland | 63,03 |
Dato: 22. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Tanja Damaske | Tyskland | 69,10 |
2 | Tatjana Sjikolenko | Russland | 66,92 |
3 | Mikaela Ingberg | Finland | 64,92 |
4 | Trine Hattestad | Noreg | 63,16 |
5 | Heli Rantanen | Finland | 62,34 |
6 | Steffi Nerius | Tyskland | 62,08 |
Dato: 19. august
Sjukamp
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Denise Lewis | Storbritannia | 6559 |
2 | Urszula Włodarczyk | Polen | 6460 |
3 | Natallja Sasanovitsj | Kviterussland | 6410 |
4 | Remigija Nazarovienė | Litauen | 6394 |
5 | Irina Belova | Russland | 6375 |
6 | Sabine Braun | Tyskland | 6259 |
Dato: 21./22. august
Poengverdi frå 1980
Medaljeoversyn | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Til saman |
1 | 9 | 4 | 3 | 16 | |
2 | 8 | 7 | 8 | 23 | |
3 | 6 | 9 | 7 | 22 | |
4 | 3 | 4 | 1 | 8 | |
5 | 3 | 2 | 2 | 7 | |
6 | 3 | 2 | 1 | 6 | |
7 | 2 | 4 | 3 | 9 | |
8 | 2 | 3 | 1 | 6 | |
9 | 2 | 1 | 4 | 7 | |
10 | 2 | 1 | 1 | 4 | |
11 | 2 | – | 1 | 3 | |
12 | 1 | 1 | – | 2 | |
13 | 1 | – | 3 | 4 | |
14 | 1 | – | 2 | 3 | |
15 | 1 | – | – | 1 | |
16 | – | 2 | 1 | 3 | |
– | 2 | 1 | 3 | ||
18 | – | 1 | 1 | 2 | |
19 | – | 1 | – | 1 | |
Mal:LTU-1989 | – | 1 | – | 1 | |
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
23 | – | – | 1 | 1 | |
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 |
Kjelder
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Europameisterschaften 1998» frå Wikipedia på tysk, den 4. august 2013.
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Europameisterschaften 1998/Medaillenspiegel» frå Wikipedia på tysk, den 4. august 2013.