VM i friidrett 2003
Verdsmeisterskapen i friidrett 2003, den 9. i rekka, vart avvikla på Stade de France i Saint-Denis i Frankrike, i tidsrommet frå 23. til 31. august 2003. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 23 for kvinner. Frå 203 deltakarland vart påmeldt 2 008 utøvarar.
Under meisterskapen vart sett to verdsrekordar, begge av mannlege kappgjengarar. Jefferson Pérez frå Ecuador brukte 1.17.21 på 20 km, medan Robert Korzeniowski frå Polen kom i mål på tida 3.36.03 på 50 km.
Trond Nymark vart nummer åtte på 50 km kappgang og stod for Noregs beste prestasjon i meisterskapen.
Menn
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kim Collins | Mal:SKN | 10,07 |
2 | Darrel Brown | 10,08 | |
3 | Darren Campbell | 10,08 | |
4 | Bernard Williams | 10,13 | |
5 | Deji Aliu | Mal:NGR | 10,21 |
6 | Uchenna Emedolu | Mal:NGR | 10,22 |
Finale: 25. august
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | John Capel | 20,30 | |
2 | Darvis Patton | 20,31 | |
3 | Shingo Suetsugu | 20,38 | |
4 | Darren Campbell | 20,39 | |
5 | Stéphan Buckland | Mal:MRI | 20,41 |
6 | Joshua J. Johnson | 20,47 |
Finale: 29. august
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyree Washington | 44,77 | |
2 | Marc Raquil | 44,79 (NR) | |
3 | Michael Blackwood | 44,80 | |
4 | Leslie Djhone | 44,83 | |
5 | Eric Milazar | Mal:MRI | 45,17 |
6 | Alleyne Francique | 45,48 |
Finale: 26. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Djabir Saïd-Guerni | 1.44,81 | |
2 | Jurij Borzakovskij | 1.44,84 | |
3 | Mbulaeni Mulaudzi | Mal:RSA | 1.44,90 |
4 | Wilson Kipketer | 1.45,23 | |
5 | Andrea Longo | 1.45,43 | |
6 | Justus Koech | 1.45,63 |
Finale: 31. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Hicham El Guerrouj | 3.31,77 | |
2 | Mehdi Baala | 3.32,31 | |
3 | Ivan Hesjko | 3.33,17 | |
4 | Paul Korir | 3.33,47 | |
5 | Rui Silva | 3.33,68 | |
6 | Reyes Estévez | 3.33,84 |
Finale: 27. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Eliud Kipchoge | 12.52,79 (CR) | |
2 | Hicham El Guerrouj | 12.52,83 | |
3 | Kenenisa Bekele | Mal:ETH-1996 | 12.53,12 |
4 | John K. Kibowen | 12.54,07 | |
5 | Abraham Chebii | 12.57,74 | |
6 | Gebregziabher Gebremariam | Mal:ETH-1996 | 12.58,08 |
Finale: 31. august
10000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kenenisa Bekele | Mal:ETH-1996 | 26.49,57 (CR) |
2 | Haile Gebrselassie | Mal:ETH-1996 | 26.50,77 |
3 | Sileshi Sihine | Mal:ETH-1996 | 27.01,44 |
4 | Ahmad Hassan Abdullah | Mal:QAT | 27.18,28 (AS) |
5 | John C. Korir | 27.19,94 | |
6 | Wilberforce Talel | 27.33,60 |
Dato: 24. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jaouad Gharib | 2.08.31 (CR) | |
2 | Julio Rey | 2.08.38 | |
3 | Stefano Baldini | 2.09.14 | |
4 | Alberto Chaíça | 2.09.25 | |
5 | Shigeru Aburaya | 2.09.26 | |
6 | Daniele Caimmi | 2.09.29 |
Dato: 30. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid (h) |
---|---|---|---|
1 | Jefferson Pérez | 1.17.21 (WR) | |
2 | Francisco Javier Fernández | 1.18.00 | |
3 | Roman Raskasov | 1.18.07 | |
4 | Noé Hernández | 1.18.14 | |
5 | Luke Adams | 1.19.35 | |
6 | Ivan Trozkij | 1.19.40 |
Dato: 23. august
50 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Robert Korzeniowski | 3.36.03 (WR) | |
2 | German Skurygin | 3.36.42 (NR) | |
3 | Andreas Erm | 3.37.46 (NR) | |
4 | Aleksej Vojevodin | 3.38.01 | |
5 | Denis Nisjegorodov | 3.38.23 | |
6 | Jesús Ángel García | 3.43.56 | |
7 | Roman Magdziarczyk | 3.44.53 | |
8 | Trond Nymark | 3.46.14 |
Dato: 27. august, 07:50 Uhr
110 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Allen Johnson | 13,12 | |
2 | Terrence Trammell | 13,20 | |
3 | Liu Xiang | 13,23 | |
4 | Larry Wade | 13,34 | |
5 | Márcio Simão de Souza | 13,48 | |
6 | Shi Dongpeng | 13,53 |
Finale: 30. august
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Félix Sánchez | 47,25 (WL) | |
2 | Joey Woody | 48,18 | |
3 | Periklis Iakovakis | 48,24 | |
4 | Danny McFarlane | 48,30 | |
5 | Kemel Thompson | 48,51 | |
6 | Christopher Rawlinson | 48,90 |
Finale: 29. august
3000 m hinder
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Saif Saaeed Shaheen | Mal:QAT | 8.04,39 |
2 | Ezekiel Kemboi | 8.05,11 | |
3 | Eliseo Martín | 8.09,09 | |
4 | Bouabdellah Tahri | 8.10,65 | |
5 | Abraham Cherono | 8.13,37 | |
6 | Luis Miguel Martín | 8.13,52 |
Finale: 26. august
4 x 100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | John Capel Bernard Williams Darvis Patton Joshua J. Johnson |
38,06 | |
2 | Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Cláudio Roberto Souza |
38,26 | |
3 | Timothy Beck Troy Douglas Patrick van Balkom Caimin Douglas |
38,87 | |
4 | Mal:NGR | Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Musa Deji Deji Aliu |
38,89 |
5 | Piotr Balcerzak Lukasz Chyla Marcin Nowak Marcin Urbaś |
38,96 | |
6 | Hiroyasu Tsuchie Hisashi Miyazaki Ryo Matsuda Nobuharu Asahara |
39,05 |
Finale: 31. august
4 x 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Leslie Djhone Naman Keïta Stéphane Diagana Marc Raquil |
2.58,96 (NR) | |
2 | Brandon Simpson Danny McFarlane Davian Clarke Michael Blackwood |
2.59,60 | |
3 | Avard Moncur Dennis Darling Nathaniel McKinney Chris Brown |
3.00,53 | |
4 | Ian Mackie Sean Baldock Christopher Rawlinson Daniel Caines |
3.01,00 | |
5 | Eduardo Rodríguez David Canal Salvador Rodríguez Antonio Reina |
3.02,50 | |
6 | Stilianos Dimotsios Anastasios Gousis Panayiotis Sarris Periklis Iakovakis |
3.02,56 |
Finale: 31. august.
USA vart tildelt VM-gullet etter å ha sprunge i mål på tida 2.58,98. Gullmedaljen vart trekt tilbake året etter, då det vart kjent at Calvin Harrison, to månader før meisterskapen, hadde testa positivt på ei dopingprøve.
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Jacques Freitag | Mal:RSA | 2,35 |
2 | Stefan Holm | 2,32 | |
3 | Mark Boswell | 2,32 | |
4 | Mikhail Tsvetkov | 2,29 | |
5 | Germaine Mason | 2,29 | |
6 | Grzegorz Sposób | 2,29 |
Finale: 25. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Giuseppe Gibilisco | 5,90 (NR) | |
2 | Okkert Brits | Mal:RSA | 5,85 |
3 | Patrik Kristiansson | 5,85 | |
4 | Dmitri Markov | 5,85 | |
5 | Tim Lobinger | 5,80 | |
6 | Timothy Mack | 5,70 | |
6 | Derek Miles | 5,70 | |
6 | Denis Jurtsjenko | 5,70 |
Finale: 28. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Dwight Phillips | 8,32 | |
2 | James Beckford | 8,28 | |
3 | Yago Lamela | 8,22 | |
4 | Ignisious Gaisah | 8,13 | |
5 | Hussein Taher Al-Sabee | 8,10 | |
6 | Volodimir Sjuskov | 8,08 |
Finale: 29. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Christian Olsson | 17,72 | |
2 | Yoandri Betanzos | 17,28 | |
3 | Leevan Sands | 17,26 | |
4 | Arnie David Giralt | 17,23 | |
5 | Jadel Gregório | 17,11 | |
6 | Kenta Bell | 17,08 |
Finale: 25. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Andrej Mikhnevitsj | 21,69 | |
2 | Adam Nelson | 21,26 | |
3 | Jurij Bilonog | 21,10 | |
4 | Justin Anlezark | 20,61 | |
5 | Ralf Bartels | 20,50 | |
6 | Tepa Reinikainen | 20,45 |
Finale: 23. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Virgilijus Alekna | Mal:LTU-1989 | 69,69 |
2 | Róbert Fazekas | 69,01 | |
3 | Vassil Kapzjutsj | 66,51 | |
4 | Lars Riedel | 66,28 | |
5 | Michael Möllenbeck | 66,23 | |
6 | Frantz Kruger | Mal:RSA | 65,26 |
Finale: 26. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ivan Tsikhan | 83,05 | |
2 | Adrián Annus | 80,36 | |
3 | Kōji Murofushi | 80,12 | |
4 | Andrij Skvaruk | 79,68 | |
5 | Primož Kozmus | 79,68 | |
6 | Ilja Konovalov | 78,55 |
Finale: 25. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sergej A. Makarov | 85,44 | |
2 | Andrus Värnik | 85,17 | |
3 | Boris Henry | 84,74 | |
4 | Jan Železný | 84,09 | |
5 | Aki Parviainen | 83,05 | |
6 | Christian Nicolay | 81,77 |
Finale: 31. august
Tikamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Tom Pappas | 8750 | |
2 | Roman Šebrle | 8634 | |
3 | Dmitrij Karpov | 8374 (NR) | |
4 | Tomáš Dvořák | 8242 | |
5 | Laurent Hernu | 8218 | |
6 | Lev Lobodin | 8198 |
Dato: 26. og 27. august
Kvinner
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Torri Edwards | 10,93 | |
2 | Zjanna Block | 10,99 | |
3 | Chandra Sturrup | 11,02 | |
4 | Ekaterini Thanou | 11,03 | |
5 | Christine Arron | 11,05 | |
6 | Aleen Bailey | 11,07 |
Finale: 24. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Anastasija Kapatsjinskaja | 22,38 | |
2 | Torri Edwards | 22,47 | |
3 | Muriel Hurtis | 22,59 | |
4 | Schanna Block | 22,92 | |
5 | Beverly McDonald | 22,95 | |
6 | Natallja Safronnikava | 22,98 |
Finale: 28. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ana Guevara | 48,89 (WL) | |
2 | Lorraine Fenton | 49,43 | |
3 | Amy Mbacké Thiam | 49,95 | |
4 | Natalja Nasarova | 49,98 | |
5 | Tonique Williams-Darling | 50,38 | |
6 | Olesja Sykina | 50,59 |
Finale: 27. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Maria Mutola | 1.59,89 | |
2 | Kelly Holmes | 2.00,18 | |
3 | Natalja Khrusjtsjeljova | 2.00,29 | |
4 | Mina Aït Hammou | 2.01,09 | |
5 | Claudia Gesell | 2.01,84 | |
6 | Diane Cummins | 2.02,48 |
Finale: 26. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Tomasjova | 3.58,52 (CR) | |
2 | Süreyya Ayhan | 3.59,04 | |
3 | Hayley Tullett | 3.59,95 | |
4 | Jekaterina Rosenberg | 4.00,59 | |
5 | Jackline Maranga | 4.01,64 | |
6 | Naomi Mugo | 4.02,33 |
Finale: 31. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tirunesh Dibaba | Mal:ETH-1996 | 14.51,72 |
2 | Marta Domínguez | 14.52,26 | |
3 | Edith Masai | 14.52,30 | |
4 | Jelena Sadorosjnaja | 14.52,36 | |
5 | Elvan Abeylegesse | 14.53,36 | |
6 | Isabella Ochichi | 14.54,08 |
Finale: 30. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Berhane Adere | Mal:ETH-1996 | 30.04,18 (CR) |
2 | Werknesh Kidane | Mal:ETH-1996 | 30.07,15 |
3 | Sun Yingjie | 30.07,20 | |
4 | Lornah Kiplagat | 30.12,53 (NR) | |
5 | Alla Sjiljajeva | 30.23,07 (NR) | |
6 | Galina Bogomolova | 30.26,20 |
Dato: 23. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Catherine Ndereba | 2.23.55 (CR) | |
2 | Mizuki Noguchi | 2.24.18 | |
3 | Masako Chiba | 2.25.09 | |
4 | Naoko Sakamoto | 2.25.25 | |
5 | Ham Bong-sil | 2.25.31 (NR) | |
6 | Elfenesh Alemu | Mal:ETH-1996 | 2.26.29 |
Dato: 31. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jelena Nikolajeva | 1.26.52 | |
2 | Gillian O’Sullivan | 1.27.34 | |
3 | Valjanzina Zybulskaja | 1.28.10 (NR) | |
4 | Tatjana Gudkova | 1.28.53 | |
5 | Claudia Stef | 1.29.09 (NR) | |
6 | Rossella Giordano | 1.29.14 |
Dato: 24. august
100 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Perdita Felicien | 12,53 (NR) | |
2 | Brigitte Foster | 12,57 | |
3 | Miesha McKelvy-Jones | 12,67 | |
4 | Glory Alozie | 12,75 | |
5 | Aurelia Trywianska | 12,75 | |
6 | Jenny Adams | 12,77 |
Finale: 27. august, 19:25
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jana Pittman | 53,22 | |
2 | Sandra Glover | 53,65 | |
3 | Julija Petsjonkina | 53,71 | |
4 | Ionela Târlea | 54,41 | |
5 | Tetjana Teresjtsjuk-Antipova | 54,61 | |
6 | Andrea Blackett | 54,79 |
Finale: 28. august
4x100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Patricia Girard Muriel Hurtis Sylviane Félix Christine Arron |
41,78 (WL) | |
2 | Angela Williams Chryste Gaines Inger Miller Torri Edwards |
41,83 | |
3 | Olga Fjodorova Julija Tabakova Marina Kislova Larissa Kruglova |
42,66 | |
4 | Tetjana Tkalitsj Ansjela Kravtsjenko Olena Pastusjenko-Sinjavina Oksana Kajdasj |
43,07 | |
5 | Melanie Paschke Marion Wagner Sandra Möller Katja Wakan |
43,27 | |
6 | Katleen De Caluwé Audry Rochtus Elodie Ouédraogo Kim Gevaert |
43,45 |
Finale: 30. august
4x400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Me’Lisa Barber Demetria Washington Jearl Miles Clark Sanya Richards |
3.22,63 (WL) | |
2 | Olesja Sykina Julija Petsjonkina Anastasija Kapatsjinskaja Natalja Nasarova |
3.22,91 | |
3 | Sandie Richards Allison Beckford Ronetta Smith Lorraine Fenton |
3.22,92 | |
4 | Claudia Marx Birgit Rockmeier Claudia Hoffmann Grit Breuer |
3.26,25 | |
5 | Monika Bejnar Malgorzata Pskit Anna Jesień Grażyna Prokopek |
3.26,64 | |
6 | Lee McConnell Jennifer Meadows Catherine Murphy Tasha Danvers |
3.26,67 |
Finale: 31. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde (m) |
---|---|---|---|
1 | Hestrie Cloete | Mal:RSA | 2,06 (WL) |
2 | Marina Kupzova | 2,00 | |
3 | Kajsa Bergqvist | 2,00 | |
4 | Venelina Veneva | 1,98 | |
5 | Vita Palamar | 1,95 | |
6 | Anna Tsjitsjerova | 1,95 |
Finale: 31. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde (m) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Feofanova | 4,75 (CR) | |
2 | Annika Becker | 4,70 | |
3 | Jelena Isinbajeva | 4,65 | |
4 | Monika Pyrek | 4,55 | |
4 | Stacy Dragila | 4,55 | |
6 | Yvonne Buschbaum | 4,50 |
Finale: 25. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Eunice Barber | 6,99 | |
2 | Tatjana Kotova | 6,74 | |
3 | Anju Bobby George | 6,70 | |
4 | Jade Johnson | 6,63 | |
5 | Olga Rubljova | 6,58 | |
6 | Tünde Vaszi | 6,53 |
Finale: 30. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Lebedeva | 15,18 | |
2 | Françoise Mbango Etone | 15,05 (AF) | |
3 | Magdelin Martinez | 14,90 (NR) | |
4 | Anna Pjatykh | 14,72 | |
5 | Mabel Gay | 14,52 | |
6 | Barbara Lah | 14,38 |
Finale: 26. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Kriveljova | 20,63 | |
2 | Nadseja Astaptsjuk | 20,12 | |
3 | Vita Pavlysj | 20,08 | |
4 | Irina Korsjanenko | 19,17 | |
5 | Valerie Vili | 18,65 | |
6 | Krystyna Zabawska | 18,62 |
Finale: 27. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Iryna Jattsjanka | 67,32 | |
2 | Anastasia Kelesidou | 67,14 | |
3 | Ekaterini Vongoli | 66,73 | |
4 | Olena Antonova | 65,90 | |
5 | Věra Pospíšilová-Cechlová | 65,55 | |
6 | Natalja Sadova | 65,22 |
Finale: 25. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Yipsi Moreno | 73,33 | |
2 | Olga Kuzenkova | 71,71 | |
3 | Manuela Montebrun | 70,92 | |
4 | Gu Yuan | 70,77 | |
5 | Susanne Keil | 69,43 | |
6 | Mihaela Melinte | 68,69 |
Finale: 28. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Mirela Maniani | 66,52 (WL) | |
2 | Tatjana Sjikolenko | 63,28 | |
3 | Steffi Nerius | 62,70 | |
4 | Mikaela Ingberg | 62,20 | |
5 | Osleidys Menéndez | 62,19 | |
6 | Sonia Bisset | 60,17 |
Finale: 30. august
Sjukamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Carolina Klüft | 7001 (NR) | |
2 | Eunice Barber | 6755 | |
3 | Natallja Sasanovitsj | 6524 | |
4 | Jelena Prokhorova | 6452 | |
5 | Denise Lewis | 6254 | |
6 | Gertrud Bacher | 6166 |
Dato: 23. og 24. august
Medaljefordeling | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Til saman |
1 | 8 | 7 | 1 | 16 | |
2 | 7 | 7 | 5 | 19 | |
3 | 3 | 3 | 2 | 8 | |
4 | Mal:ETH-1996 | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | 3 | 1 | 3 | 7 | |
6 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
7 | 2 | 1 | 1 | 4 | |
2 | 1 | 1 | 4 | ||
9 | 2 | 1 | – | 3 | |
10 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
11 | 1 | 1 | – | 2 | |
12 | 1 | – | 2 | 3 | |
13 | 1 | – | 1 | 2 | |
14 | 1 | – | – | 1 | |
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
Mal:QAT | 1 | – | – | 1 | |
Mal:LTU-1989 | 1 | – | – | 1 | |
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
Mal:KNA | 1 | – | – | 1 | |
24 | – | 4 | 2 | 6 | |
25 | – | 3 | 2 | 5 | |
26 | – | 2 | – | 2 | |
27 | – | 1 | 3 | 4 | |
– | 1 | 3 | 4 | ||
– | 1 | 3 | 4 | ||
30 | – | 1 | 2 | 3 | |
31 | – | 1 | - | 1 | |
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
38 | – | – | 3 | 3 | |
39 | – | – | 2 | 2 | |
40 | – | – | 1 | 1 | |
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 |
Kjelder
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.