Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pawieł Władimirowicz Karielin , ros. Павел Владимирович Карелин (ur. 27 kwietnia 1990 w Gorkim , zm. 9 października 2011 [1] w obwodzie niżnonowogrodzkim ) – rosyjski skoczek narciarski .
W Pucharze Kontynentalnym zadebiutował 13 grudnia 2003 w Lillehammer . W Pucharze Świata zadebiutował w konkursie drużynowym w Ruce , rozegranym 30 listopada 2007. Zajął w nim wraz z reprezentacją ósme miejsce. W swoim debiutanckim sezonie PŚ w skokach zajął 32. miejsce z dorobkiem 129 punktów. W sezonie 2010/2011 po raz pierwszy w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata, zajmując drugie miejsce w konkursie w Garmisch-Partenkirchen .
19 marca 2011 skoczył w Planicy 208 m, co było jego rekordem życiowym[2] . 9 października tego samego roku zginął w wypadku samochodowym. Podczas wypadku nie zadziałały poduszki powietrzne w jego samochodzie[3] . Sekcja zwłok wykazała, iż Karielin prowadził samochód pod wpływem alkoholu[4] .
Starty P. Karielina na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsce
Dzień
Rok
Miejscowość
Skocznia
Punkt K
HS
Konkurs
Skok 1
Skok 2
Nota
Strata
Zwycięzca
33.
13 lutego
2010
Whistler
Whistler Olympic Park
K-95
HS-106
indywid.
95,0 m
–
111,5 pkt
165,0 pkt
Simon Ammann
38.
20 lutego
2010
Whistler
Whistler Olympic Park
K-125
HS-140
indywid.
109,0 m
–
80,2 pkt
203,4 pkt
Simon Ammann
10.
22 lutego
2010
Whistler
Whistler Olympic Park
K-125
HS-140
druż.[a]
114,5 m
–
414,1 pkt (90,6 pkt )
693,8 pkt
Austria
Starty P. Karielina na mistrzostwach świata – szczegółowo [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsce
Dzień
Rok
Miejscowość
Skocznia
Punkt K
HS
Konkurs
Skok 1
Skok 2
Nota
Strata
Zwycięzca
32.
27 lutego
2009
Liberec
Ještěd
K-120
HS-134
indywid.
118,5 m
–
107,4 pkt
33,9 pkt
Andreas Küttel
9.
28 lutego
2009
Liberec
Ještěd
K-120
HS-134
druż.[b]
116,5 m
–
431,1 pkt (106,2 pkt )
603,2 pkt
Austria
23.
26 lutego
2011
Oslo
Midtstubakken
K-95
HS-106
indywid.
95,0 m
92,0 m
218,1 pkt
51,1 pkt
Thomas Morgenstern
9.
27 lutego
2011
Oslo
Midtstubakken
K-95
HS-106
druż.[b]
98,0 m
–
444,8 pkt (118,2 pkt )
580,7 pkt
Austria
17.
3 marca
2011
Oslo
Holmenkollbakken
K-120
HS-134
indywid.
127,0 m
119,5 m
237,7 pkt
9,8 pkt
Gregor Schlierenzauer
9.
5 marca
2011
Oslo
Holmenkollbakken
K-120
HS-134
druż.[c]
119,5 m
–
285,5 pkt (109,7 pkt )
214,5 pkt
Austria
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w poszczególnych konkursach LGP [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej LPT [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[6] .
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[6] .
Miejsca w klasyfikacji generalnej [ edytuj | edytuj kod ]
Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie [ edytuj | edytuj kod ]
Nr
Dzień
Rok
Miejscowość
Skocznia
Punkt K
HS
Skok 1
Skok 2
Nota
Lok.
Strata
Zwycięzca
1.
30 czerwca
2006
Bischofshofen
Laideregg-Schanze
K-65
HS-78
67,0 m
68,0 m
240,0 pkt
3.
24,0 pkt
Stefan Kaiser
2.
2 września
2006
Örnsköldsvik
Paradiskullen
K-90
HS-100
92,5 m
99,0 m
247,0 pkt
2.
4,5 pkt
Stefan Innerwinkler
3.
3 września
2006
Örnsköldsvik
Paradiskullen
K-90
HS-100
91,5 m
94,0 m
237,5 pkt
3.
5,0 pkt
Nicolas Fettner
4.
3 lutego
2007
Chaux-Neuve
La Côte Feuillée
K-90
HS-97
96,0 m
90,0 m
240,0 pkt
2.
9,5 pkt
David Unterberger
5.
4 lutego
2007
Chaux-Neuve
La Côte Feuillée
K-90
HS-97
98,0 m
94,0 m
253,0 pkt
2. [d]
0,5 pkt
David Unterberger
6.
18 lutego
2007
Zakopane
Średnia Krokiew
K-85
HS-94
88,5 m
89,5 m
244,5 pkt
1.
–
Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[6] .
Skocznia normalna indywidualnie
Skocznia duża indywidualnie
Drużynowo
1992: ?
1993: ?
1994: ?
1995: ?
1996: ?
1997: ?
1998: ?
1999: ?
2000: ? (Barmienkow , Czyżow , Wołkow , Żuczichin )
2001: ? (Biełow , Bojko , Chamidulin , I. Fatkullin )
2002: ? (Abrarow , Biełow , I. Fatkullin , Wasiljew )
2003: Niżny Nowogród (Barmienkow , Korniłow , Kożewnikow , Żuczichin )
2004: ? (Korniłow , Kożewnikow , Rodionow , Wasiljew )
2005: Niżny Nowogród (Anoszkin , Barmienkow , Korniłow , Rodionow )
2006: Baszkortostan I (I. Fatkullin , R. Fatkullin , Mulukow , Wasiljew )
2007: Moskwa (Siłajew , Oszczepkow , Plechow , Roslakow )
2008: Moskwa I (Oszczepkow , Plechow , Roslakow , Trofimow )
2009: Moskwa I (Czaadajew , Oszczepkow , Roslakow , Trofimow )
2010: Moskwa I (Czerwiakow , Kaliniczenko , Roslakow , Trofimow )
2011: Moskwa I (Kaliniczenko , Oszczepkow , Roslakow , Trofimow )
2012: Baszkortostan I (Chazietdinow , Leontjew , Wasiljew , Woina )
2013: Niżny Nowogród I (Korniłow , Maksimoczkin , Sardyko , Szuwałow )
2014: Niżny Nowogród I (Korniłow , Sardyko , Szuwałow , Maksimoczkin )
2015: Niżny Nowogród I (Korniłow , Maksimoczkin , Paczyn , Trofimow )
2016: Niżny Nowogród I (Korniłow , Maksimoczkin , Sardyko , Trofimow )
2017: Niżny Nowogród I (Maksimoczkin , Łanin , Trofimow , Korniłow )
2018: Niżny Nowogród I (Łanin , Maksimoczkin , Trofimow , Korniłow )
2019: Moskwa I (Matawin , Nazarow , Chazietdinow , Wasiljew )
2020: –
2021: Moskwa I (Maksimoczkin , Kotik , Korniłow , Trofimow )
2022: O. swierdłowski (Szyszkin , Purtow , Mańkow , Chodykin )