Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2017/2018
Wygląd
| |||
Data |
7 grudnia 2017 – 21 stycznia 2018 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
7 |
Sezon 2017/2018 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie rozpoczął się 7 grudnia 2017 roku w niemieckim Oberhofie. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane również w Niemczech 21 stycznia 2018 roku na torze w Winterbergu.
Podczas sezonu 2017/2018 odbyły się dwie imprezy, na których rozdane zostały medale. Podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu odbędą się jednocześnie Mistrzostwa Europy Juniorów. Natomiast główną imprezą tego sezonu były Mistrzostwa Świata Juniorów w Altenbergu.
Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]
Jedynki juniorów[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Max Langenhan | Niemcy | 1. | 1. | 1. | 1. | 1. | 1. | 600 |
2. | Moritz Bollmann | Niemcy | 2. | 2. | 7. | 4. | 4. | 2. | 421 |
3. | David Nöβler | Niemcy | 3. | 8. | 2. | 6. | 2. | 3. | 402 |
4. | Paul-Lukas Heider | Niemcy | 4. | 4. | 13. | 2. | 5. | 4. | 350 |
5. | Yannick Müller | Austria | 15. | 15. | 9. | 3. | 3. | 8. | 273 |
6. | Danił Lebiediew | Rosja | 7. | 7. | 3. | 7. | dns | 5. | 263 |
7. | Aleksiej Dmitriew | Rosja | 10. | 9. | 4. | 10. | 9. | 10. | 246 |
8. | Thomas Jaensch | Niemcy | 5. | 6. | 8. | 15. | 14. | 13. | 231 |
9. | Bastian Schulte | Austria | 23. | 23. | 5. | 5. | 6. | 11. | 230 |
10. | Mathis Ertel | Niemcy | 8. | 13. | 23. | 11. | 7. | 7. | 216 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
21. | Kacper Tarnawski | Polska | 18. | dnf | 17. | 21. | 20. | 20. | 109 |
Jedynki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Florian Müller | Niemcy | 1. | 1. | 1. | 2. | 1. | 485 | |
2. | Matwiej Perestoronin | Rosja | 2. | 2. | 1. | 1. | 2. | 455 | |
3. | Juri Gatt | Austria | dnf | 2. | 3. | 4. | 10. | 16. | 276 |
4. | Timon Grancagnolo | Niemcy | 6. | 5. | 5. | 5. | 5. | 276 | |
5. | Andriej Fiedotow | Rosja | 8. | 5. | 3. | 4. | 8. | 269 | |
6. | Colton Clarke | Kanada | 9. | 8. | 10. | 9. | 3. | 226 | |
7. | Eduard Crăciun | Rumunia | 13. | 11. | 6. | 7. | 4. | 220 | |
8. | Marián Skupek | Słowacja | 11. | 7. | 11. | 7. | 6. | 210 | |
9. | Jozef Hušla | Słowacja | 10. | 10. | 8. | 6. | 10. | 200 | |
10. | Gints Bērziņš | Łotwa | 4. | 29. | 9. | 10. | 7. | 193 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
40. | Marcin Kiełbasa | Polska | dnf | 24. | - | 39. | 31. | - | 29 |
48. | Kacper Imiołek | Polska | 28. | dnf | - | 36. | 37. | - | 22 |
Jedynki juniorek[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | 4. | 9. | 6. | 1. | 2. | 1. | 434 |
2. | Lisa Schulte | Austria | 6. | 4. | 3. | 2. | 1. | 12. | 397 |
3. | Anna Berreiter | Niemcy | 5. | 5. | 2. | 3. | 3. | 6. | 385 |
3. | Jessica Tiebel | Niemcy | 1. | 1. | 1. | - | - | 2. | 385 |
5. | Kristina Szamowa | Rosja | 18. | 11. | 13. | 6. | 6. | 5. | 242 |
6. | Julia Naumowa | Rosja | 10. | 8. | 23. | 4. | 5. | 18. | 234 |
7. | Hannah Prock | Austria | 2. | 2. | 5. | - | - | - | 225 |
8. | Antonia Weisemann | Niemcy | 7. | 7. | 10. | 13. | 14. | 10. | 222 |
9. | Olesia Michailenko | Rosja | 20. | 10. | 9. | 9. | 9. | 7. | 220 |
10. | Samantha Judson | Kanada | 14. | 13. | 7. | 16. | 20. | 13. | 180 |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
30. | Klaudia Domaradzka | Polska | 25. | 25. | dnf | 28. | 28. | 28. | 71 |
34. | Natalia Jamróz | Polska | 28. | 28. | 27. | - | - | - | 40 |
Jedynki juniorek młodszych[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Verena Hofer | Włochy | 1. | 1. | 2. | 1. | 1. | - | 485 |
2. | Sophie Gerloff | Niemcy | 2. | 3. | 1. | 2. | 1. | 440 | |
3. | Merle Fräbel | Niemcy | 4. | 2. | 3. | 4. | 2. | 360 | |
4. | Nina Zöggeler | Włochy | 3. | 4. | 4. | 3. | 3. | 330 | |
5. | Diana Łoginowa | Rosja | 6. | 5. | 2. | 5. | 5. | 300 | |
6. | Isabell Richter | Niemcy | 7. | 5. | 6. | 7. | 4. | 257 | |
7. | Trinity Ellis | Kanada | 11. | 10. | 6. | 8. | 3. | 232 | |
8. | Cezara Curmei | Rumunia | 8. | 8. | 5. | 6. | 8. | 231 | |
9. | Jelizaweta Jurczenko | Rosja | 5. | 8. | - | 7. | 9. | 7. | 228 |
10. | Tove Kohala | Szwecja | 13. | 16. | 15. | 13. | 12. | 228 | |
... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... | ... |
34. | Anna Bryk | Polska | 30. | 27. | - | 31. | 32. | - | 44 |
35. | Patrycja Karaś | Polska | 27. | 26. | - | 39. | 34. | - | 38 |
40. | Natalia Wojnarowska | Polska | 35. | 34. | - | 32. | 29. | - | 34 |
Dwójki juniorów[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wiesowłod Kaszkin Konstantin Korszunow |
Rosja | 11. | 3. | 3. | 2. | 4. | 2. | 404 |
2. | Hannes Orlamünder Paul Gubitz |
Niemcy | 2. | 2. | 4. | 1. | 9. | dnf | 369 |
3. | Max Ewald Jakob Jannusch |
Niemcy | 4. | 6. | 6. | 3. | 3. | 6. | 350 |
4. | Dmitrij Buczniew Danił Kilsejew |
Rosja | 3. | 5. | - | 4. | 5. | 1. | 350 |
5. | Andriej Szander Siemion Mikow |
Rosja | 5. | 4. | 2. | 14. | 12. | 4. | 320 |
6. | Ivan Nagler Fabian Malleier |
Włochy | 1. | 1. | 1. | - | - | - | 300 |
7. | Hendrik Seibert Calvin Meister |
Niemcy | 8. | 7. | 5. | 6. | 8. | 5. | 290 |
8. | Martins Bots Roberts Plume |
Łotwa | 7. | 8. | - | 7. | 6. | 8. | 226 |
9. | Nicholas Klimchuk-Brown Adam Shippit |
Kanada | 9. | 9. | 8. | 15. | 10. | 9. | 221 |
10. | Filip Vejdelek Zdenek Pekny |
Czechy | 13. | 12. | 7. | 11. | 11. | 11. | 210 |
Dwójki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Zawodnicy | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juri Gatt Riccardo Schöpf |
Austria | 2. | 2. | 3. | 1. | 1. | 440 | |
2. | Michaił Karnauchow Jurij Czirwa |
Rosja | 1. | 1. | - | 7. | 2. | 9. | 370 |
3. | Henrik Altenhof Mattheo Oberließen |
Niemcy | 5. | 7. | - | 2. | 1. | 4. | 346 |
4. | Eduards Sevics-Mikelsevics Lukass Krasts |
Łotwa | 4. | 4. | 4. | 3. | 3. | 320 | |
4. | Moritz Jäger Valentin Steudte |
Niemcy | 4. | 3. | - | 5. | 6. | 2. | 320 |
6. | Marian Skupek Vratislav Varga |
Słowacja | 8. | 5. | 9. | 8. | 6. | 228 | |
7. | Tudor-Stefan Handaric Alexandru-Valentin Ailenei |
Rumunia | 6. | 5. | 7. | 3. | dnf | dnf | 221 |
8. | Wiaczesław Popow Anton Osipenko |
Rosja | 3. | 6. | - | dsq | 11. | 5. | 209 |
9. | Jakub Karaś Mateusz Karaś |
Polska | 9. | 8. | 6. | 10. | 10. | dnf | 203 |
10. | Ionut Siscanu Iulian Oprea |
Mołdawia | 12. | 8. | 11. | 9. | 8. | 189 |
Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja | OBE | OBE | KON | IGL | IGL | WIN | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 1. | - | 1. | - | 1. | 1. | 400 |
2. | Włochy | 2. | - | 2. | - | 3. | 2. | 325 |
3. | Rosja | 3. | - | 4. | - | 2. | 3. | 285 |
4. | Czechy | 9. | - | 3. | - | 8. | 9. | 190 |
5. | Łotwa | 4. | - | - | - | 5. | 5. | 170 |
6. | Rumunia | 7. | - | - | - | 4. | 4. | 166 |
7. | Stany Zjednoczone | 6. | - | - | - | 6. | 7. | 146 |
8. | Kanada | 5. | - | - | - | 10. | 6. | 141 |
9. | Ukraina | 8. | - | - | - | 7. | 10. | 124 |
10. | Słowacja | - | - | - | - | 9. | 8. | 81 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Kalendarz zawodów. fil-luge.org. [dostęp 2017-10-31]. (ang.).
- Wyniki zawodów. fil-luge.org. [dostęp 2018-02-07]. (ang.).