Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1971 – zawody żużlowe zorganizowane przez Polski Związek Motorowy w celu wyłonienia medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 1971. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinały oraz finał, w którym zwyciężył Jerzy Gryt .
Lublin , 1971-05-16 16 maja 1971(dts)
Sędzia: ?
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Andrzej Wyglenda
ROW Rybnik
13
(3,2,3,3,2)
2
Jerzy Gryt
ROW Rybnik
12
(2,3,1,3,3)
3
Jerzy Padewski
Stal Gorzów Wlkp.
11
(2,3,2,2,2)
4
Andrzej Perczyński
Motor Lublin
10
(2,3,0,2,3)
5
Jerzy Trzeszkowski
Sparta Wrocław
10
(1,2,3,3,1)
Jerzy Owoc
Stal Rzeszów
10
(3,3,2,1,1)
Henryk Żyto
Wybrzeże Gdańsk
10
(3,1,3,1,2)
8
Ryszard Dziatkowiak
Stal Gorzów Wlkp.
10
(1,2,2,2,3)
9
Zbigniew Jąder
Unia Leszno
8
(0,2,2,1,3)
10
Andrzej Mazur
Motor Lublin
7
(3,1,d,3,u)
11
Piotr Bruzda
Sparta Wrocław
7
(2,w,3,2,w)
12
Marian Krajewski
Stal Rzeszów
4
(0,1,1,0,2)
13
Jan Tkocz
Wybrzeże Gdańsk
2
(1,0,u,0,1)
Zygmunt Matjan
Motor Lublin
2
(0,u,1,0,1)
Marian Gomułka
Motor Lublin
2
(1,1,u)
Henryk Barylski
Motor Lublin
2
(0,1,1,0)
17
Stanisław Nowak
Sparta Wrocław
0
(0)
Rzeszów , 1971-05-16 16 maja 1971(dts)
Sędzia: ?
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Paweł Waloszek
Śląsk Świętochłowice
15
(3,3,3,3,3)
2
Grzegorz Kuźniar
Stal Rzeszów
13
(3,2,3,3,2)
3
Andrzej Pogorzelski
Stal Gorzów Wlkp.
12
(3,3,3,3,0)
4
Stanisław Kasa
Polonia Bydgoszcz
12
(3,3,2,3,1)
5
Konstanty Pociejkowicz
Sparta Wrocław
11
(1,2,3,2,3)
6
Czesław Kolman
Unia Tarnów
10
(2,3,2,2,1)
7
Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
9
(1,2,2,1,3)
8
Józef Jarmuła
Śląsk Świętochłowice
6+3
(2,2,2,0,0)
9
Zdzisław Hap
Stal Rzeszów
6+2
(2,0,0,2,2)
10
Zenon Plech
Stal Gorzów Wlkp.
6+1
(0,1,1,2,2)
11
Karol Peszke
ROW Rybnik
6+0
(1,1,1,1,2)
12
Benedykt Kosek
Polonia Bydgoszcz
5
(0,1,0,1,3)
13
Jan Luśnia
Stal Rzeszów
3
(2,0,1,0,0)
14
Jacek Gierzyński
Włókniarz Częstochowa
3
(0,0,1,1,1)
15
Erwin Brabański
Śląsk Świętochłowice
2
(1,1,0,0,0)
16
Antoni Masłowski
ROW Rybnik
1
(0,0,0,0,1)
Zielona Góra , 1971-05-16 16 maja 1971(dts)
Sędzia: Rościsław Słowiecki
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Edward Jancarz
Stal Gorzów Wlkp.
15
(3,3,3,3,3)
2
Zbigniew Podlecki
Wybrzeże Gdańsk
12
(3,2,3,3,1)
3
Antoni Woryna
ROW Rybnik
11
(3,3,0,3,2)
4
Stanisław Bombik
Kolejarz Opole
10
(2,0,3,2,3)
5
Leszek Marsz
Wybrzeże Gdańsk
10
(1,3,1,2,3)
6
Stanisław Skowron
Kolejarz Opole
10
(2,3,2,1,2)
7
Andrzej Tkocz
ROW Rybnik
9
(3,1,3,1,1)
8
Stanisław Tkocz
ROW Rybnik
8
(2,1,2,1,2)
9
Zbigniew Marcinkowski
Zgrzeblarki Z. Góra
6+3
(1,0,2,3,0)
10
Jan Ratajczyk
Zgrzeblarki Z. Góra
6+2
(2,2,2,u)
11
Jan Ząbik
Stal Toruń
6+1
(u,2,1,1,2)
12
Andrzej Tanaś
Unia Tarnów
6+0
(0,d,1,2,3)
13
Bogusław Nowak
Stal Gorzów Wlkp.
5
(2,1,1,d,1)
14
Ludwik Jaskulski
Zgrzeblarki Z. Góra
3
(1,2,d,0,d)
15
Kazimierz Tyliński
Zgrzeblarki Z. Góra
2
(1,1,d,0,w)
16
Stanisław Chorabik
Unia Tarnów
1
(u,d,d,d,1)
17
Wojciech Kaczmarek
Unia Leszno
0
(u)
Tarnów , 1971-05-16 16 maja 1971(dts)
Sędzia: Tadeusz Grela
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
13
(2,2,3,3,3)
2
Zygmunt Pytko
Unia Tarnów
12
(3,3,3,3,0)
3
Janusz Plewiński
Stal Toruń
12
(0,3,3,3,3)
4
Andrzej Koselski
Polonia Bydgoszcz
12
(3,2,2,3,2)
5
Zygfryd Friedek
Kolejarz Opole
11
(2,3,2,1,3)
6
Zdzisław Dobrucki
Unia Leszno
11
(3,1,3,2,2)
7
Jan Mucha
Śląsk Świętochłowice
10
(3,2,1,2,2)
8
Jerzy Szczakiel
Kolejarz Opole
10
(2,3,2,2,1)
9
Bogdan Szuluk
Stal Toruń
7
(1,1,0,2,3)
10
Paweł Protasiewicz
Zgrzeblarki Z. Góra
6
(1,2,1,1,1)
11
Marian Zaranek
Polonia Bydgoszcz
5
(1,0,2,0,2)
12
Stanisław Pacura
Unia Tarnów
3
(2,0,1,0,0)
13
Rajmund Świtała
Polonia Bydgoszcz
3
(0,1,1,0,1)
14
Mieczysław Mendyka
Zgrzeblarki Z. Góra
3
(1,0,0,1,1)
15
Wojciech Kowalski
Motor Lublin
2
(d,1,0,1,u)
16
Ryszard Bielecki
Motor Lublin
0
(0,0,0,d,0)
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Paweł Waloszek
Śląsk Świętochłowice
15
(3,3,3,3,3)
2
Józef Jarmuła
Śląsk Świętochłowice
14
(3,3,3,3,2)
3
Andrzej Wyglenda
ROW Rybnik
11
(3,3,2,2,1)
4
Jerzy Gryt
ROW Rybnik
11
(2,2,3,2,2)
5
Grzegorz Kuźniar
Stal Rzeszów
10
(1,3,2,1,3)
6
Henryk Żyto
Wybrzeże Gdańsk
10
(2,2,1,2,3)
7
Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
9
(1,1,3,3,1)
8
Konstanty Pociejkowicz
Sparta Wrocław
8
(2,2,0,3,1)
9
Andrzej Pogorzelski
Stal Gorzów Wlkp.
7
(0,2,1,1,3)
10
Zbigniew Jąder
Unia Leszno
7
(0,1,2,2,2)
11
Ryszard Dziatkowiak
Stal Gorzów Wlkp.
5
(3,w,2,u,0)
12
Andrzej Perczyński
Motor Lublin
5
(1,1,1,0,2)
13
Jerzy Owoc
Stal Rzeszów
3
(0,1,1,1,0)
14
Czesław Kolman
Unia Tarnów
2
(2,w)
15
Jerzy Trzeszkowski
Sparta Wrocław
1
(1,0,0)
16
Zdzisław Hap
Stal Rzeszów
1
(0,0,0,0,1)
–
rez. Zenon Plech
Stal Gorzów Wlkp.
1
(0,1,0)
Jerzy Padewski
Stal Gorzów Wlkp.
(qns)
Stanisław Kasa
Polonia Bydgoszcz
(qns)
Opole , 1971-09-12 12 września 1971(dts)
Sędzia: ?
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
1
Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
14
(3,3,3,2,3)
2
Edward Jancarz
Stal Gorzów Wlkp.
14
(3,3,3,3,2)
3
Jan Mucha
Śląsk Świętochłowice
11
(3,3,2,3,0)
4
Zygfryd Friedek
Kolejarz Opole
10
(d,2,3,3,2)
5
Antoni Woryna
ROW Rybnik
10
(1,3,3,2,1)
6
Zbigniew Podlecki
Wybrzeże Gdańsk
10
(2,2,2,3,1)
7
Zdzisław Dobrucki
Unia Leszno
9
(2,d,2,2,3)
8
Jan Ratajczyk
Zgrzeblarki Z. Góra
9
(3,2,1,0,3)
9
Janusz Plewiński
Stal Toruń
6
(2,0,d,1,3)
10
Andrzej Tkocz
ROW Rybnik
6
(1,2,u,1,2)
11
Bogdan Szuluk
Stal Toruń
6
(1,1,1,1,2)
12
Leszek Marsz
Wybrzeże Gdańsk
5
(1,1,2,0,1)
13
Zbigniew Marcinkowski
Zgrzeblarki Z. Góra
5
(2,1,d,1,1)
14
Zygmunt Pytko
Unia Tarnów
3
(u,0,1,2,0)
15
Stanisław Tkocz
ROW Rybnik
1
(0,1,0,0,0)
16
Andrzej Koselski
Polonia Bydgoszcz
0
(d,0,0,0,d)
Stanisław Bombik
Kolejarz Opole
(qns)
Stanisław Skowron
Kolejarz Opole
(qns)
Msc.
Zawodnik
Klub
Pkt
Jerzy Gryt
ROW Rybnik
14
(3,3,2,3,3)
Jerzy Szczakiel
Kolejarz Opole
13
(1,3,3,3,3)
Andrzej Wyglenda
ROW Rybnik
12+3
(3,1,3,3,2)
4
Henryk Glücklich
Polonia Bydgoszcz
12+2
(2,2,3,2,3)
5
Zygfryd Friedek
Kolejarz Opole
11
(3,2,2,2,2)
6
Jan Mucha
Śląsk Świętochłowice
10
(2,3,2,2,1)
7
Edward Jancarz
Stal Gorzów Wlkp.
8
(3,3,1,0,1)
8
Zdzisław Dobrucki
Unia Leszno
7
(2,2,2,d,1)
9
Henryk Żyto
Wybrzeże Gdańsk
6
(0,2,1,3,d)
10
Grzegorz Kuźniar
Stal Rzeszów
6
(1,d,1,1,3)
11
Paweł Waloszek
Śląsk Świętochłowice
5
(0,1,3,1,0)
12
Zbigniew Podlecki
Wybrzeże Gdańsk
5
(2,1,w,0,2)
13
Konstanty Pociejkowicz
Sparta Wrocław
4
(0,w,w,2,2)
14
Marek Cieślak
Włókniarz Częstochowa
4
(1,0,1,1,1)
15
Andrzej Pogorzelski
Stal Gorzów Wlkp.
2
(1,0,0,1,0)
16
Jan Ratajczyk
Zgrzeblarki Z. Góra
1
(0,1,d,0,0)
Józef Jarmuła
Śląsk Świętochłowice
(qns)
Antoni Woryna
ROW Rybnik
(qns)
Bieg
Czas (s)
1.
2.
3.
4.
1
78,5
Gryt
Podlecki
Szczakiel
Pociejkowicz
2
78,2
Wyglenda
Glücklich
Kuźniar
Żyto
3
78,9
Jancarz
Dobrucki
Pogorzelski
Ratajczyk
4
79,2
Friedek
Mucha
Cieślak
Waloszek
5
79,6
Mucha
Dobrucki
Wyglenda
Pociejkowicz (w)
6
78,7
Gryt
Glücklich
Waloszek
Pogorzelski
7
79,4
Jancarz
Żyto
Podlecki
Cieślak
8
79,3
Szczakiel
Friedek
Ratajczyk
Kuźniar (d)
9
78,9
Glücklich
Friedek
Jancarz
Pociejkowicz (w)
10
79,1
Wyglenda
Gryt
Cieślak
Ratajczyk (d)
11
79,5
Waloszek
Dobrucki
Kuźniar
Podlecki (w)
12
78,4
Szczakiel
Mucha
Żyto
Pogorzelski
13
79,2
Żyto
Pociejkowicz
Waloszek
Ratajczyk
14
78,6
Gryt
Mucha
Kuźniar
Jancarz
15
78,5
Wyglenda
Friedek
Pogorzelski
Podlecki (u)
16
79,2
Szczakiel
Glücklich
Cieślak
Dobrucki (d)
17
79,7
Kuźniar
Pociejkowicz
Cieślak
Pogorzelski
18
78,9
Gryt
Friedek
Dobrucki
Żyto (d)
19
79,3
Glücklich
Podlecki
Mucha
Ratajczyk
20
78,4
Szczakiel
Wyglenda
Jancarz
Waloszek
Dod.
78,8
Wyglenda
Glücklich