Hamburg European Open 2023 (kobiety)
Wygląd
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia |
Ceglana | ||
Data |
23–29.07.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria |
WTA 250 | ||
Pula nagród |
225 480 € | ||
Drabinka |
32S/24Q/16D | ||
Dyrektor |
Sandra Reichel | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Arantxa Rus | |||
Gra podwójna Anna Danilina Aleksandra Panowa | |||
| |||
Strona internetowa |
Hamburg European Open 2023 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 250 w sezonie 2023 z cyklu Hamburg European Open rozgrywany w dniach 23–29 lipca 2022 roku w Hamburgu na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 225 480 euro.
Gra pojedyncza
[edytuj | edytuj kod]Zawodniczki rozstawione
[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Donna Vekić | 22 | 1. runda |
2 | Majar Szarif | 38 | 1. runda |
3 | Bernarda Pera | 39 | ćwierćfinał |
4 | Jasmine Paolini | 52 | 1. runda |
5 | Julia Grabher | 58 | 2. runda |
6 | Julija Putincewa | 60 | 2. runda |
7 | Arantxa Rus | 62 | zwycięstwo |
8 | Camila Osorio | 74 | 2. runda |
Drabinka
[edytuj | edytuj kod]Klucz
[edytuj kod]- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 5 | 6 | 7 | |||||||||||||||
Martina Trevisan | 7 | 4 | 5 | ||||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Diana Sznajder | 3 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Bernarda Pera | 1 | 6 | 4 | |||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 0 | 63 | ||||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 6 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Jule Niemeier | 3 | 2 | ||||||||||||||||
Q | Daria Saville | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Daria Saville | 6 | 3 | 1 | |||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Eva Lys | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Faza początkowa
[edytuj | edytuj kod]1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Donna Vekić | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||
Storm Hunter | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Storm Hunter | 6 | 62 | 4 | ||||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 0 | 7 | 6 | |||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Laura Pigossi | 5 | 4 | |||||||||||||||||
WC | Noma Noha Akugue | 5 | 6 | 7 | |||||||||||||||
Martina Trevisan | 7 | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Martina Trevisan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Elvina Kalieva | 1 | 0 | |||||||||||||||||
Martina Trevisan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Camila Osorio | 1 | 3 | ||||||||||||||||
Kamilla Rachimowa | 4 | 3 | |||||||||||||||||
8 | Camila Osorio | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
3 | Bernarda Pera | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||
Q | Zeynep Sönmez | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||
3 | Bernarda Pera | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Kaia Kanepi | 66 | 1 | |||||||||||||||||
Q | Kaja Juvan | 1 | 4 | ||||||||||||||||
Kaia Kanepi | 6 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Bernarda Pera | 1 | 6 | 4 | |||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Polina Kudiermietowa | 0 | 6 | 1 | |||||||||||||||
Diana Sznajder | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Julia Grabher | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Q | Miriam Bulgaru | 4 | 4 | ||||||||||||||||
5 | Julia Grabher | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
6 | Julija Putincewa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Elsa Jacquemot | 2 | 4 | ||||||||||||||||
6 | Julija Putincewa | 7 | 3 | 1 | |||||||||||||||
WC | Jule Niemeier | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Ella Seidel | 65 | 6 | 3 | |||||||||||||||
WC | Jule Niemeier | 7 | 1 | 6 | |||||||||||||||
WC | Jule Niemeier | 3 | 2 | ||||||||||||||||
Q | Daria Saville | 6 | 6 | ||||||||||||||||
María Carlé | 6 | 2 | 1 | ||||||||||||||||
Tamara Korpatsch | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Tamara Korpatsch | 66 | 2 | |||||||||||||||||
Q | Daria Saville | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Daria Saville | 6 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Jasmine Paolini | 0 | 63 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
SE | Marija Timofiejewa | 2 | 6 | 1 | |||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
Nadia Podoroska | 3 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Wiktorija Tomowa | 1 | 5 | |||||||||||||||||
Nadia Podoroska | 6 | 7 | |||||||||||||||||
7 | Arantxa Rus | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Eva Lys | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Anna Karolína Schmiedlová | 6 | 3 | 1 | ||||||||||||||||
Panna Udvardy | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Panna Udvardy | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Eva Lys | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Eva Lys | 6 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Majar Szarif | 1 | 1 | ||||||||||||||||
Pula nagród
[edytuj | edytuj kod]Runda | Pieniądze (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 29 760 | 280 |
---|---|---|
Finalistka | 17 590 | 180 |
Półfinalistka | 9810 | 110 |
Ćwierćfinalistka | 5580 | 60 |
2. runda | 3410 | 30 |
1. runda | 2438 | 1 |
Gra podwójna
[edytuj | edytuj kod]Zawodniczki rozstawione
[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Anna Danilina Aleksandra Panowa | 103 | zwycięstwo |
2 | Miriam Kolodziejová Angela Kulikov | 123 | finał |
3 | Vivian Heisen Ingrid Neel | 187 | półfinał |
4 | Arantxa Rus Panna Udvardy | 196 | 1. runda |
Drabinka
[edytuj | edytuj kod]Pula nagród
[edytuj | edytuj kod]Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 10 820 | 280 |
---|---|---|
Finalistki | 6090 | 180 |
Półfinalistki | 3504 | 110 |
Ćwierćfinalistki | 2086 | 60 |
1. runda | 1606 | 1 |
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]Przypisy
[edytuj | edytuj kod]Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-22]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-22]. (ang.).
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2023-07-22]. (ang.).