Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mistrzostwa Pacyfiku w Pływaniu 2018 odbyły się w dniach 9 – 14 sierpnia 2018 roku w Tokio na basenie 50-metrowym. Klasyfikację medalową zdominowali reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy zwyciężyli w 20 konkurencjach. Najwięcej złotych medali zdobyli, wśród kobiet - Australijka Cate Campbell (pięć), a wśród mężczyzn - Amerykanin Ryan Murphy (trzy).
[1]
Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodnik
Czas
Zawodnik
Czas
Zawodnik
Czas
Styl dowolny
50 metrów
Michael Andrew Stany Zjednoczone
21,46
Caeleb Dressel Stany Zjednoczone
21,93
Yuri Kisil Kanada
22,02
100 metrów
Kyle Chalmers Australia
48,00
Jack Cartwright Australia Caeleb Dressel Stany Zjednoczone
48,22
Nie przyznano
200 metrów
Townley Haas Stany Zjednoczone
1:45,56
Andrew Seliskar Stany Zjednoczone
1:45,74
Katsuhiro Matsumoto Japonia
1:45,92
400 metrów
Jack McLoughlin Australia
3:44,20
Mack Horton Australia
3:44,31
Zane Grothe Stany Zjednoczone
3:45,37
800 metrów
Zane Grothe Stany Zjednoczone
7:43,74
Jordan Wilimovsky Stany Zjednoczone
7:45,19
Jack McLoughlin Australia
7:47,31
1500 metrów
Jordan Wilimovsky Stany Zjednoczone
14:46,93
Zane Grothe Stany Zjednoczone
14:48,40
Jack McLoughlin Australia
14:55,92
Styl grzbietowy
100 metrów
Ryan Murphy Stany Zjednoczone
51,94
Ryōsuke Irie Japonia
52,78
Mitch Larkin Australia
52,88
200 metrów
Ryan Murphy Stany Zjednoczone
1:53,57
Ryōsuke Irie Japonia
1:55,12
Austin Katz Stany Zjednoczone
1:56,00
Styl klasyczny
100 metrów
Yasuhiro Koseki Japonia
59,08
Jake Packard Australia
59,20
João Gomes Júnior Brazylia
59,60
200 metrów
Ippei Watanabe Japonia
2:07,75
Zac Stubblety-Cook Australia
2:07,89
Matthew Wilson Australia
2:08,22
Styl motylkowy
100 metrów
Caeleb Dressel Stany Zjednoczone
50,75
Jack Conger Stany Zjednoczone
51,32
Vinicius Lanza Brazylia
51,44
200 metrów
Daiya Seto Japonia
1:54,34
Leonardo de Deus Brazylia
1:54,89
Zach Harting Stany Zjednoczone
1:55,05
Styl zmienny
200 metrów
Chase Kalisz Stany Zjednoczone
1:55,40
Mitch Larkin Australia
1:56,21
Kōsuke Hagino Japonia
1:56,66
400 metrów
Chase Kalisz Stany Zjednoczone
4:07,95
Kōsuke Hagino Japonia
4:11,13
Daiya Seto Japonia
4:12,60
Sztafety
4 × 100 metrów stylem dowolnym
Brazylia Gabriel Santos (48,93)Marcelo Chierighini (47,62)Marco Ferreira Júnior (48,53)Pedro Spajari (46,94)
3:12,02
Australia Jack Cartwright (48,56)Alexander Graham (48,50)James Roberts (47,97)Kyle Chalmers (47,50)
3:12,53
Japonia Katsumi Nakamura (48,52)Shinri Shioura (48,19)Katsuhiro Matsumoto (47,61)Juran Mizohata (48,22)
3:12,54
4 × 200 metrów stylem dowolnym
Stany Zjednoczone Andrew Seliskar (1:46,75)Blake Pieroni (1:47,63)Zach Apple (1:46,20)Townley Haas (1:43,78)
7:04,36
Australia Clyde Lewis (1:46,54)Kyle Chalmers (1:46,73)Alexander Graham (1:45,91)Jack Cartwright (1:45,52)
7:04,70
Japonia Naito Ehara (1:47,28)Reo Sakata (1:47,07)Yuki Kobori (1:48,41)Katsuhiro Matsumoto (1:45,31)
7:08,07
4 × 100 metrów stylem zmiennym
Stany Zjednoczone Ryan Murphy (52,70)Andrew Wilson (59,15)Caeleb Dressel (50,64)Nathan Adrian (47,71)
3:30,20
Japonia Ryōsuke Irie (52,61)Yasuhiro Koseki (58,62)Yuki Kobori (51,19)Katsumi Nakamura (47,83)
3:30,25
Australia Mitch Larkin (53,18)Jake Packard (59,03)Grant Irvine (51,40)Kyle Chalmers (46,91)
3:30,52
Otwarty akwen
10 km
Jordan Wilimovsky Stany Zjednoczone
1:58:50,5
Eric Hedlin Kanada
1:58:56,7
Nicholas Sloman Australia
1:59:20,8
Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodniczka
Czas
Zawodniczka
Czas
Zawodniczka
Czas
Styl dowolny
50 metrów
Cate Campbell Australia
23,81
Simone Manuel Stany Zjednoczone
24,22
Emma McKeon Australia
24,34
100 metrów
Cate Campbell Australia
52,03 ,
Simone Manuel Stany Zjednoczone
52,66
Taylor Ruck Kanada
52,72
200 metrów
Taylor Ruck Kanada
1:54,44 ,
Rikako Ikee Japonia
1:54,85
Katie Ledecky Stany Zjednoczone
1:55,15
400 metrów
Katie Ledecky Stany Zjednoczone
3:58,50
Ariarne Titmus Australia
3:59,66
Leah Smith Stany Zjednoczone
4:04,23
800 metrów
Katie Ledecky Stany Zjednoczone
8:09,13
Ariarne Titmus Australia
8:17,07
Leah Smith Stany Zjednoczone
8:17,21
1500 metrów
Katie Ledecky Stany Zjednoczone
15:38,97
Kiah Melverton Australia
16:00,08
Leah Smith Stany Zjednoczone
16:00,82
Styl grzbietowy
100 metrów
Kylie Masse Kanada
58,61
Emily Seebohm Australia
58,72
Kathleen Baker Stany Zjednoczone
58,83
200 metrów
Kathleen Baker Stany Zjednoczone
2:06,14
Taylor Ruck Kanada
2:06,41
Regan Smith Stany Zjednoczone
2:06,46
Styl klasyczny
100 metrów
Lilly King Stany Zjednoczone
1:05,44
Jessica Hansen Australia
1:06,20
Reona Aoki Japonia
1:06,34
200 metrów
Micah Sumrall Stany Zjednoczone
2:21,88
Lilly King Stany Zjednoczone
2:22,12
Satomi Suzuki Japonia
2:22,22
Styl motylkowy
100 metrów
Rikako Ikee Japonia
56,08 ,
Kelsi Dahlia Stany Zjednoczone
56,44
Emma McKeon Australia
56,54
200 metrów
Hali Flickinger Stany Zjednoczone
2:07,35
Sachi Mochida Japonia
2:07,66
Katie Drabot Stany Zjednoczone
2:08,40
Styl zmienny
200 metrów
Yui Ōhashi Japonia
2:08,16
Sydney Pickrem Kanada
2:09,07
Miho Teramura Japonia
2:09,86
400 metrów
Yui Ōhashi Japonia
4:33,77
Melanie Margalis Stany Zjednoczone
4:35,60
Sakiko Shimizu Japonia
4:36,27
Sztafety
4 × 100 metrów stylem dowolnym
Australia Emily Seebohm (54,56)Shayna Jack (53,10)Emma McKeon (52,56)Cate Campbell (51,36)
3:31,58
Stany Zjednoczone Mallory Comerford (53,48)Margo Geer (53,59)Kelsi Dahlia (53,59)Simone Manuel (52,79)
3:33,45
Kanada Taylor Ruck (52,85)Kayla Sanchez (53,11)Rebecca Smith (54,00)Alexia Zevnik (54,11)
3:34,07
4 × 200 metrów stylem dowolnym
Australia Ariarne Titmus (1:55,27)Emma McKeon (1:55,66)Mikkayla Sheridan (1:56,72)Madeline Groves (1:56,47)
7:44,12 ,
Stany Zjednoczone Allison Schmitt (1:58,62)Leah Smith (1:56,44)Katie McLaughlin (1:55,47)Katie Ledecky (1:53,84)
7:44,37
Kanada Kayla Sanchez (1:58,37)Taylor Ruck (1:54,08)Rebecca Smith (1:58,08)Mackenzie Padington (1:56,75)
7:47,28
4 × 100 metrów stylem zmiennym
Australia Emily Seebohm (59,28)Jessica Hansen (1:05,82)Emma McKeon (56,45)Cate Campbell (51,19)
3:52,74
Stany Zjednoczone Kathleen Baker (59,41)Lilly King (1:04,86)Kelsi Dahlia (56,72)Simone Manuel (52,22)
3:53,21
Japonia Natsumi Sakai (59,20)Reona Aoki (1:06,84)Rikako Ikee (55,48)Tomomi Aoki (53,51)
3:55,03
Otwarty akwen
10 km
Haley Anderson Stany Zjednoczone
2:08:24,8
Kareena Lee Australia
2:08:26,0
Ana Marcela Cunha Brazylia
2:08:27,0
Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Zawodnicy
Czas
Zawodnicy
Czas
Zawodnicy
Czas
4 × 100 metrów stylem zmiennym
Australia Mitch Larkin (53,08)Jake Packard (58,68)Emma McKeon (56,22)Cate Campbell (50,93)
3:38,91
Japonia Ryōsuke Irie (52,83)Yasuhiro Koseki (58,57)Rikako Ikee (55,53)Tomomi Aoki (54,05)
3:40,98
Stany Zjednoczone Kathleen Baker (59,29)Michael Andrew (59,21)Caeleb Dressel (50,50)Simone Manuel (52,74)
3:41,74