Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 (eliminacje strefy CONCACAF)/Runda preeliminacyjna
Wygląd
- Główny artykuł:
W rundzie preeliminacyjnej 34 zespoły zostały podzielone na 10 grup po 3 zespoły oraz na 2 grupy po 2 zespoły. Grupy trzydrużynowe miały dwie fazy, w której najlepsza według FIFA drużyna zagrała ze zwycięzcą meczu między pozostałą dwójką. W grupach dwudrużynowych była tylko jedna faza. Zespoły grały systemem mecz i rewanż. Zwycięzcy grup awansowali do rundy półfinałowej.
Grupa 1
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]28 lutego 2004 19:00
|
Grenada |
5:0 (2:0)
|
Gujana | Grenada National Stadium, Saint George’s Widzów: 7000 Sędzia: Benito Archundia (Meksyk) |
14 marca 2004 15:00
|
Gujana |
1:3 (1:1)
|
Grenada |
Blairmont Community Centre, Blairmont Widzów: 1200 Sędzia: Walter Quesada (Kostaryka) |
- Grenada wygrała 8:1 i awansowała do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 13:00
|
Stany Zjednoczone |
3:0 (1:0)
|
Grenada | Columbus Crew Stadium, Columbus Widzów: 10 000 Sędzia: Mauricio Navarro (Kanada) |
20 czerwca 2004 16:00
|
Grenada |
2:3 (1:2)
|
Stany Zjednoczone |
Grenada National Stadium, Saint George’s Widzów: 10 000 Sędzia: Neal Brizan (Trinidad i Tobago) |
- Stany Zjednoczone wygrały 6:2 i awansowały do rundy półfinałowej.
Grupa 2
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]29 lutego 2004 15:00
|
Bermudy Damon Ming 5'
John Nusum 15' Damon Ming 20' Khano Smith 36' Ralph Bean 41' Otis Steede 43' Damon Ming 50' Ralph Bean 52' John Nusum 54' John Nusum 60' Meshach Wade 77' Rohann Simons 83' Shannon Burgess 87' |
13:0 (6:0)
|
Montserrat | Bermuda National Stadium, Hamilton Widzów: 3000 Sędzia: Michael Kennedy (Stany Zjednoczone) |
21 marca 2004 15:00
|
Montserrat | 0:7 (0:5)
|
Bermudy Clevon Hill 15'
John Nusum 21' Ralph Bean 29' John Nusum 44' Khano Smith 45' Khano Smith 46' Damon Ming 76' |
Blakes Estate Stadium, Plymouth Widzów: 250 Sędzia: Martin Charles (Dominika) |
- Bermudy wygrały 20:0 i awansowały do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 15:00
|
Salwador |
2:1 (1:1)
|
Bermudy |
Estadio Cuscatlan, San Salvador Widzów: 12 000 Sędzia: Donald Campos (Nikaragua) |
20 czerwca 2004 19:00
|
Bermudy |
2:2 (2:2)
|
Salwador |
Bermuda National Stadium, Hamilton Widzów: 4000 Sędzia: Alfredo Whittaker (Kajmany) |
- Salwador wygrał 4:3 i awansował do rundy półfinałowej.
Grupa 3
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]18 lutego 2004 20:30
|
Haiti |
5:0 (3:0)
|
Turks i Caicos | Orange Bowl, Miami (Stany Zjednoczone) Widzów: 3000 Sędzia: Kevin Stott (Stany Zjednoczone) |
21 lutego 2004 20:00
|
Turks i Caicos | 0:2 (0:2)
|
Haiti |
Ted Hendricks Stadium, Miami (Stany Zjednoczone) Widzów: 3000 Sędzia: Ricardo Valenzuela (Stany Zjednoczone) |
- Haiti wygrało 7:0 i awansowało do drugiej fazy.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]12 czerwca 2004 19:30
|
Haiti |
1:1 (0:1)
|
Jamajka |
Orange Bowl, Miami (Stany Zjednoczone) Widzów: 30 000 Sędzia: Kevin Stott (Stany Zjednoczone) |
20 czerwca 2004 18:00
|
Jamajka |
3:0 (3:0)
|
Haiti | Independence Park, Kingston Widzów: 22 000 Sędzia: Rodolfo Sibrian (Salwador) |
- Jamajka wygrała 4:1 i awansowała do rundy półfinałowej.
Grupa 4
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]22 lutego 2004 16:00
|
Brytyjskie Wyspy Dziewicze | 0:1 (0:0)
|
Saint Lucia |
Sherly Ground, Road Town Widzów: 800 Sędzia: Victor Stewart (Jamajka) |
28 lutego 2004 17:00
|
Saint Lucia Sheldon Emmanuel 13' (k.)
Elijah Joseph 26' Earl Jean 28' Jarvin Skeete 49' Earl Jean 52' Jarvin Skeete 55' Sheldon Emmanuel 66' Titus Elva 69' Andy Jean-Baptiste 90' |
9:0 (3:0)
|
Brytyjskie Wyspy Dziewicze | Vieux Fort National Stadium, Fort Vieux Widzów: 665 Sędzia: Jean-François Corrivault (Kanada) |
- Saint Lucia wygrała 10:0 i awansowała do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 16:00
|
Panama |
4:0 (3:0)
|
Saint Lucia | Estadio Rommel Fernández, Panama Widzów: 15 000 Sędzia: George Phillip (Grenada) |
20 czerwca 2004 17:00
|
Saint Lucia | 0:3 (0:1)
|
Panama |
Vieux Fort National Stadium, Fort Vieux Widzów: 400 Sędzia: Roger Gurley (Saint Vincent i Grenadyny) |
- Panama wygrała 7:0 i awansowała do rundy półfinałowej.
Grupa 5
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]22 lutego 2004 19:00
|
Kajmany |
1:2 (0:0)
|
Kuba |
Truman Bodden Stadium, George Town Widzów: 1789 Sędzia: Rodolfo Sibrian (Salwador) |
27 lutego 2004 15:00
|
Kuba |
3:0 (1:0)
|
Kajmany | Estadio Pedro Marrero, Hawana Widzów: 3500 Sędzia: Marco Rodríguez (Meksyk) |
- Kuba wygrała 5:1 i awansowała do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]12 czerwca 2004 16:30
|
Kuba |
2:2 (1:2)
|
Kostaryka |
Estadio Pedro Marrero, Hawana Widzów: 18 500 Sędzia: Benito Archundia (Meksyk) |
20 czerwca 2004 11:00
|
Kostaryka |
1:1 (1:1)
|
Kuba |
Estadio Alejandro Morera Soto, Alajuela Widzów: 12 000 Sędzia: Peter Prendergast (Jamajka) |
- Kostaryka awansowała do rundy półfinałowej dzięki przewadze goli strzelonych na wyjeździe.
Grupa 6
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]28 lutego 2004 19:00
|
Aruba |
1:2 (2:0)
|
Surinam |
Guillermo Prospero Trinidad Stadium, Oranjestad Widzów: 2108 Sędzia: Roberto Moreno (Panama) |
27 marca 2004 17:00
|
Surinam Gordon Kinsaini 6'
Carlos Loswijk 14' Marlon Felter 18' Gordon Kinsaini 49' Clifton Sandvliet 42' Marlon Felter 65' Marlon Felter 66' Patrick Zinhagel 90' |
8:1 (4:1)
|
Aruba |
André Kamperveen Stadion, Paramaribo Widzów: 4000 Sędzia: Peter Prendergast (Jamajka) |
- Surinam wygrał 10:2 i awansował do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]12 czerwca 2004 16:30
|
Surinam |
1:1 (1:1)
|
Gwatemala |
André Kamperveen Stadion, Paramaribo Widzów: 5500 Sędzia: Alexandro Jimenez (Kostaryka) |
20 czerwca 2004 11:00
|
Gwatemala |
3:1 (1:0)
|
Surinam |
Estadio Mateo Flores, Gwatemala Widzów: 19 610 Sędzia: Marco Rodríguez (Meksyk) |
- Gwatemala wygrała 4:2 i awansowała do rundy półfinałowej.
Grupa 7
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]18 lutego 2004 16:00
|
Antigua i Barbuda |
2:0 (1:0)
|
Antyle Holenderskie | Antigua Recreation Ground, Saint John’s Widzów: 1500 Sędzia: Mauricio Navarro (Kanada) |
31 marca 2004 20:30
|
Antyle Holenderskie |
3:0 (1:0)
|
Antigua i Barbuda | Stadion Ergilio Hato, Willemstad Widzów: 9000 Sędzia: Richard Piper (Trinidad i Tobago) |
- Antyle Holenderskie wygrały 3:2 i awansowały do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]12 czerwca 2004 20:00
|
Antyle Holenderskie |
1:2 (0:1)
|
Honduras |
Stadion Ergilio Hato, Willemstad Widzów: 12 000 Sędzia: Roy McArthur (Gujana) |
19 czerwca 2004 19:30
|
Honduras |
4:0 (2:0)
|
Antyle Holenderskie | Estadio Olimpico Metropolitano, San Pedro Sula Widzów: 30 000 Sędzia: Gilberto Alcala (Meksyk) |
- Honduras wygrał 6:1 i awansował do rundy półfinałowej.
Grupa 8
[edytuj | edytuj kod]- Portoryko zostało odrzucone przez FIFA w pierwszej fazie.
13 czerwca 2004 16:30
|
Kanada |
4:0 (1:0)
|
Belize | Richardson Memorial Stadium, Kingston Widzów: 8245 Sędzia: Carlos Batres (Gwatemala) |
16 czerwca 2004 19:00
|
Belize | 0:4 (0:1)
|
Kanada |
Richardson Memorial Stadium, Kingston (Kanada) Widzów: 5124 Sędzia: Ted Gordon (Trinidad i Tobago) |
- Kanada wygrała 8:0 i awansowała do fazy półfinałowej.
Grupa 9
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]26 marca 2004 19:00
|
Dominika |
1:1 (0:0)
|
Bahamy |
BFA National Development Center, Nassau (Bahamy) Widzów: 800 Sędzia: Mark Forde (Barbados) |
28 marca 2004 15:00
|
Bahamy |
1:3 (0:1)
|
Dominika |
BFA National Development Center, Nassau Widzów: 900 Sędzia: Jose Pineda (Honduras) |
- Dominika wygrała 4:2 i awansowała do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]19 czerwca 2004 19:00
|
Dominika | 0:10 (0:5)
|
Meksyk Adolfo Bautista 9'
Jared Borgetti 11' Rafael Márquez 16' Jared Borgetti 36' Adolfo Bautista 38' Daniel Osorno 49' Jaime Lozano 74' Duilio Davino 77' Jaime Lozano 87' Francisco Palencia 90+2' |
Alamodome, San Antonio (Stany Zjednoczone) Widzów: 36 451 Sędzia: Barney Callender (Barbados) |
27 czerwca 2004 12:00
|
Meksyk Adolfo Bautista 2'
Jaime Lozano 17' Jared Borgetti 33' Adolfo Bautista 36' Jared Borgetti 38' David Oteo 59' Jaime Lozano 61' Héctor Altamirano 76' |
8:0 (5:0)
|
Dominika | Estadio Victoria, Aguascalientes Widzów: 17 000 Sędzia: Kevin Stott (Stany Zjednoczone) |
- Meksyk wygrał 18:0 i awansował do rundy półfinałowej.
Grupa 10
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]18 lutego 2004 19:00
|
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 0:4 (0:1)
|
Saint Kitts i Nevis |
Lionel Roberts Park, Saint Thomas Widzów: 225 Sędzia: Neal Brizan (Trynidad i Tobago) |
31 marca 2004 19:00
|
Saint Kitts i Nevis |
7:0 (2:0)
|
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | Warner Park, Basseterre Widzów: 800 Sędzia: Neftali Recinos (Salwador) |
- Saint Kitts i Nevis wygrał 11:0 i przechodzi do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 20:00
|
Barbados | 0:2 (0:0)
|
Saint Kitts i Nevis |
Barbados National Stadium, Bridgetown Widzów: 3700 Sędzia: Nery Alfaro (Salwador) |
19 czerwca 2004 20:00
|
Saint Kitts i Nevis |
3:2 (3:2)
|
Barbados |
Warner Park, Basseterre Widzów: 3500 Sędzia: Jose Pineda (Honduras) |
- Saint Kitts i Nevis wygrało 5:2 i awansowało do rundy półfinałowej.
Grupa 11
[edytuj | edytuj kod]Faza 1
[edytuj | edytuj kod]19 marca 2004 15:30
|
Dominikana | 0:0 | Anguilla | Estadio Olímpico Juan Pablo Duarte, Santo Domingo Widzów: 400 Sędzia: William Mattus (Kostaryka) |
21 marca 2004 15:30
|
Anguilla | 0:6 (0:2)
|
Dominikana Omar Zapata 15'
Kervin Severino 38' Kervin Severino 61' Juan Contrera 57' Kervin Severino 61' Luis Casquez 77' Juan Contrera 90' |
Estadio Olímpico Juan Pablo Duarte, Santo Domingo (Dominikana) Widzów: 850 Sędzia: Greivin Porras (Kostaryka) |
- Dominikana wygrała 6:0 i awansowała do fazy drugiej.
Faza 2
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 15:30
|
Dominikana | 0:2 (0:0)
|
Trynidad i Tobago |
Estadio Olímpico Juan Pablo Duarte Santo Domingo, Dominikana Widzów: 2500 Sędzia: Roberto Moreno (Panama) |
20 czerwca 2004 16:00
|
Trynidad i Tobago |
4:0 (0:0)
|
Dominikana | Manny Ramjohn Stadium, Marabella Widzów: 5500 Sędzia: Antonius Pinas (Surinam) |
- Trynidad i Tobago wygrał 6:0 i awansował do rundy półfinałowej.
Grupa 12
[edytuj | edytuj kod]13 czerwca 2004 15:00
|
Nikaragua |
2:2 (1:2)
|
Saint Vincent i Grenadyny |
Estadio Cacique Diriangén, Diriamba Widzów: 7500 Sędzia: Roberto Delgado (Kuba) |
20 czerwca 2004 15:00
|
Saint Vincent i Grenadyny |
4:1 (2:0)
|
Nikaragua |
Arnos Vale Stadium, Kingstown Widzów: 5000 Sędzia: Ibrahim Brohim (Dominika) |
- Saint Vincent i Grenadyny wygrały 6:3 i awansowały do rundy półfinałowej.
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- FIFA.com. fifa.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-12)].