Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Stadion Tofiqa Bəhramova
Lekkoatletyczne kwalifikacje europejskie do Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się na Stadionie Tofiqa Bəhramova w Baku od 30 maja do 1 czerwca 2014 roku[1] . Impreza wyłoniła sportowców z Europy , którzy zakwalifikowali się do letnich zawodów lekkoatletycznych podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w chińskim Nankin . Nad organizacją imprezy czuwała European Athletics .
Kwalifikacje do sierpniowych igrzysk olimpijskich młodzieży uzyskało 190 zawodników urodzonych w latach 1997-1998. Liczba miejsc przeznaczona dla zawodników z Europy była zróżnicowana w zależności od konkurencji[2] . Zgodnie z regulaminem, w każdej konkurencji awans mogła wywalczyć co najwyżej jedna osoba z jednego kraju.
Reprezentantka Azerbejdżanu – Yelena Qladkova poprawiła rekord kraju w skoku o tyczce (do poziomu 3,80).
Konkurencja:
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
100 m
Kristoffer Hari
10,68
Aitor Same Ekobo
10,71
Filippo Tortu
10,72
200 m
Filippo Tortu
21,54
Stanislau Darahakupets
21,83
Iñaki Cañal
21,87
400 m
Benjamin Lobo Vedel
47,44
Jesus Serrano
48,15
Andriej Kucharenko
48,20
800 m
Benediktas Mickus
1:52,29
Ilja Seliwanow
1:52,51
Madalin Dorian Gheban
1:52,90
1500 m
Omer Oti
3:52,21
Mateusz Borkowski
3:52,25
Baptiste Mischler
3:52,26
3000 m
Jordi Torrents
8:20,89
Mohamed-Amine El Bouajaji
8:21,78
Pietro Riva
8:29,43
110 m przez płotki (91,4 cm)
Juan José Garrantxo
13,58
Henrik Hannemann
13,59
Dawid Żebrowski
13,74
400 m przez płotki (84 cm)
Victor Coroller
51,51
Dominik Hufnagl
51,80
Dimítrios Levantínos
52,43
2000 m z przeszkodami
Anthony Pontier
5:50,80
Alexis Rodriguez
5:50,91
Iwo Bałabanow
5:54,23
Chód na 10 000 m
Władysław Sarajkin
43:45,38
Manuel Bermúdez
44:38,10
Aleksiej Szewczuk
45:05,26
Skok wzwyż
Daniił Łysienko
2,24
Ołeksandr Barannikow
2,14
Igor Kopala
2,10
Skok o tyczce
Władimir Szczerbakow
5,00
Yeóryios Triadafíllou
4,95
Dienis Akińszyn
4,90
Skok w dal
Anatolij Riapołow
7,79
Gabriel Bitan
7,41
Bartosz Wójcik
7,33
Trójskok
Nazim Babayev
16,14
Oleksandr Malosilov
15,71
Tobia Bocchi
15,57
Pchnięcie kulą (5 kg)
Konrad Bukowiecki
23,13
Andrei Toader
21,42
Merten Howe
20,32
Rzut dyskiem (1,5 kg)
Clemens Prüfer
60,15
Bence Halász
59,58
Pavol Ženčár
57,47
Rzut młotem (5 kg)
Bence Halász
87,16 WYR
Hlib Piskunow
78,69
Piotr Niekiporiec
74,97
Rzut oszczepem
Mateusz Strzeszewski
76,39
Emin Öncel
74,89
Ołeksandr Kozubśkyj
72,71
Konkurencja:
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
100 m
Ewa Swoboda
11,66
Paraskiewi Andreu
11,80
Kristina Siwkowa
11,80
200 m
Dżois Koba
23,81
Ewa Swoboda
23,88
Ioana Gheorghe
23,95
400 m
Lyndra-Sareena Carti
53,66
Ilaria Verderio
53,86
Jana Kaczur
54,39
800 m
Jekatierina Aleksiejewa
2:09,88
Mareen Kalis
2:10,04
Lotte Scheldeman
2:10,07
1500 m
Konstanze Klosterhalfen
4:23,95
Sylwia Indeka
4:29,26
Chiara Ferdani
4:30,80
3000 m
Alina Reh
9:26,52
Behafeta Hadiyes
9:34,46
Maria Ifteni
9:36,58
100 m przez płotki (76,2 cm)
Klaudia Sorok
13,32
Elwira Herman
13,45
Rusłana Raszkowan
13,56
400 m przez płotki
Eileen Demes
58,93
Anne Sofie Kirkegaard
59,19
Michelle Müller
59,25
2000 m z przeszkodami
Nicole Reina
6:42,15
Lili Anna Tóth
6:42,19
Lea Navarro
6:44,96
Chód na 5000 m
Noemi Stella
23:31,44
Jana Smierdowa
23:46,38
Irene Vazquez
24:01,45
Skok wzwyż
Michaela Hrubá
1,87
Petra Luterán
1,82
Julija Łewczenko
1,82
Skok o tyczce
Angelica Moser
4,20
Anna Szpak
4,05
Zuzana Pražáková
3,90
Skok w dal
Jekatierina Kropiwko
6,19
Hanne Maudens
6,15
Beatrice Fiorese
6,14
Trójskok
Tatjana Błagowieszczeńska
13,34
Yanis David
13,14
Eszter Bajnok
12,81
Pchnięcie kulą (3 kg)
Alona Bugakowa
18,33
Anika Nehls
17,56
Alika Kenzel
17,33
Rzut dyskiem
Lara Kempka
50,25
Alona Bełakowa
48,30
Kristina Rakočević
47,23
Rzut młotem (3 kg)
Zsófia Bácskay
69,70
Lucia Prinetti Anzalapaya
67,62
Sofija Pałkina
65,77
Rzut oszczepem (500 g)
Eda Tuğsuz
58,96
Anna Tarasiuk
55,80
Fabienne Schönig
54,11