Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. olsztyńskiego, elbląskiego i suwalskiego (1979/1980)
Wygląd
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Liczba zespołów |
OZPN Olsztyn | ||
Zwycięzca |
Drużyny z województwa olsztyńskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:
- I liga – brak
- II liga – brak
- III liga – Gwardia Szczytno, Stomil Olsztyn, Mazur Ełk, Śniardwy Orzysz, Agrokompleks Kętrzyn, Warmia Olsztyn, Wigry Suwałki
Rozgrywki okręgowe:
- Klasa okręgowa (IV poziom rozgrywkowy)
- Klasa A - 2 grupy (V poziom rozgrywkowy)
- Klasa B - 4 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
- klasa C (gminna) - podział na grupy (VII poziom rozgrywkowy)
- Klasa okręgowa Elbląg-Toruń (IV poziom rozgrywkowy)
- Klasa A (V poziom rozgrywkowy)
- Klasa B - 2 grupy (VI poziom rozgrywkowy)
- klasa C - podział na grupy (VII poziom rozgrywkowy)
- Klasa A (IV poziom rozgrywkowy)
- Klasa B (V poziom rozgrywkowy)
W tym sezonie IV poziomem ligowym w woj. elbląskim była klasa okręgowa prowadzona wspólnie z OZPN Toruń.
Klasa okręgowa Elbląg-Toruń
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|
1 | Stomil Grudziądz | ||
2 | Pomowiec Gronowo Elbląskie | ||
3 | Unia Wąbrzeźno | ||
4 | Olimpia Grudziądz | ||
5 | Legia Chełmża | ||
6 | Zastal Braniewo | ||
7 | Rodło Kwidzyn | ||
8 | Błękitni Orneta | ||
9 | Olimpia II Elbląg | ||
10 | FAM Chełmno | ||
11 | Iskra Malbork | ||
12 | Węgrowianka | ||
13 | Promień Kowalewo Pomorskie | ||
14 | Mlexer Elbląg |
OZPN Olsztyn
[edytuj | edytuj kod]Klasa okręgowa
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | M | Pkt. |
---|---|---|---|
1 | Orlęta Reszel | 26 | 41 |
2 | Gwardia II Szczytno | 26 | 39 |
3 | Metalowiec Mrągowo | 26 | 32 |
4 | Gwardia Olsztyn | 26 | 31 |
5 | Sokół Ostróda | 26 | 30 |
6 | Stomil II Olsztyn | 26 | 30 |
7 | Start Nidzica | 26 | 28 |
8 | Warfama Dobre Miasto (s) | 26 | 28 |
9 | Polonia Lidzbark Warmiński | 26 | 21 |
10 | Victoria Bartoszyce | 26 | 18 |
11 | Cresovia Górowo Iławeckie | 26 | 17 |
12 | Kormoran Ostróda | 26 | 17 |
13 | LKS PGR Biskupiec | 26 | 16 |
14 | Jeziorak Iława | 26 | 16 |
- Orlęta Reszel nie awansowały do III ligi
Klasa A
[edytuj | edytuj kod]grupa I
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | M | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|---|
1 | Huragan Morąg | 22 | 39 | |
2 | LZS Napiwoda | 22 | 32 | |
3 | Motor Lubawa | 22 | 30 | |
4 | IHAR Bartążek | 22 | 30 | |
5 | LZS Jonkowo | 22 | 22 | |
6 | Jeziorak II Iława | 22 | 20 | |
7 | Olimpia Olsztynek | 22 | 19 | |
8 | LKS PGR Małdyty | 22 | 16 | |
9 | LZS Łukta | 22 | 16 | |
10 | LZS Stare Jabłonki | 22 | 15 | |
11 | LZS Samborowo | 22 | 15 | |
12 | LZS Dąbrówno | 22 | 6 |
grupa II
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | M | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|---|
1 | Granica Kętrzyn | 22 | 36 | |
2 | Kombinat Bartoszyce | 22 | 36 | |
3 | LKS PGR Dobre Miasto | 22 | 33 | |
4 | LZS Łankiejmy | 22 | 29 | |
5 | LKS PGR Klewki | 22 | 27 | |
6 | Agrokompleks II Kętrzyn | 22 | 23 | |
7 | Agrołyna Sępopol | 22 | 22 | |
8 | Reduta Bisztynek | 22 | 18 | |
9 | LZS Sątopy | 22 | 13 | |
10 | LZS Dąbrowa | 22 | 12 | |
11 | LKS PGR II Biskupiec | 22 | 9 | |
12 | Warfama II Dobre Miasto | 22 | 7 |
Klasa B
[edytuj | edytuj kod]grupa I
[edytuj | edytuj kod]- awans: LZS Gierłoż
grupa II
[edytuj | edytuj kod]- awans: LZS Barczewo
grupa III
[edytuj | edytuj kod]- awans: LZS Niedanowo
grupa IV
[edytuj | edytuj kod]- awans: LZS Skierki
OZPN Elbląg
[edytuj | edytuj kod]Klasa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|
1 | Powiśle Dzierzgoń(s) | 30 | 57-34 |
2 | Powiśle Czernin (s) | 29 | 60-28 |
3 | Sokół Lipowina (s) | 27 | 54-35 |
4 | Syrena Młynary | 25 | 42-34 |
5 | Sokół Kwidzyn | 25 | 47-41 |
6 | Żuławy Nowy Dwór Gdański (s) | 25 | 39-38 |
7 | Iskra II Malbork(s) | 23 | 35-36 |
8 | Barkas Tolkmicko(s) | 23 | 35-43 |
9 | Pogoń Gardeja | 17 | 28-36 |
10 | Pomowiec II Gronowo Elbląskie | 17 | 33-53 |
11 | Wałsza Pieniężno | 12 | 47-71 |
12 | Zjednoczenie Susz | 11 | 28-53 |
Klasa B
[edytuj | edytuj kod]- grupa I - awans: Agat Jegłownik
- grupa II - awans: STAN-MOR Stanowo
OZPN Suwałki
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- Orlęta Reszel
- Dziennik Bałtycki Nr 143/1980
- Gazeta Pomorska 1980
- Gazeta Olsztyńska 1980