Wikipedysta:MOs810/Historia wypraw
Wygląd
Spis moich podróży, poczynając od lipca 2022 wstecz, z numeracja rosnącą. W drugą stronę będę numerował symetrycznie, zwierciadlanie, bo inaczej byłyby trudności numeracyjne.
Legenda
[edytuj | edytuj kod]Symbole użyte w tabelach:
- S - samolot
- K - kolej normalnotorowa
- KW - kolej wąskotorowa
- KS - kolej szerokotorowa
- M - metro, SKM
- B - autobus
- T - tramwaj
- Th - tanslohr i pochodne
- O - trolejbus
- F - funikular i pochodne
- L - kolej linowa
- Fr - prom i tramwaj wodny
- C - kajak
- P - pozostałe (schody ruchome, people mover, winda, inne)
- R - rower
- eR - rower elektryczny
- H - hulajnoga
- 1D, 2D, itd. - poszczególne dni wypraw
2022 (22 wyprawy)
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Data | Państwa | Trasa | Rodzaj transportu | Towarzystwo |
---|---|---|---|---|---|
1 | 29.7.2022 | Pń - Żnin (Żnin Wąsk.-Licealna, miasto, wieża) - Janowiec Wielkopolski - Kiszkowo - Pń | A, KW | H | |
2 | 16-27.7.2022 | 1D Pń - A2 - Konstancin-Jeziorna (St. Papiernia, tężnie) - Dom Rekolekcyjny Dobry Zakątek 2D Konst.-J. - A2 - Cegłów - Mrozy - Rudka (tram. konny) - Czersk (zamek) - nad Wisłą - Konst.J. 3D Konst.-J. - Warszawa (CN Kopernik, metro Bemowo) - Konst.-J. 4D Konst.-J. - Mariańskie Porzecze - Maciejowice - prom Świerże Górne - Kozienice - Bąkowiec - Gniewoszów - Wysokie Koło - Lublin (starówka) - hotel Royal Botanic 5D Lublin - Polesie - Łęczna - jezioro Rotcze - Muzeum Poleskiego PN Stare Załucze - Urszulin - jez. Zagłębocze - Ostrów Lubelski - Lublin 6D Lublin - Nałęczów - Wąwolnica - Bełżyce - Jezioro Zemborzyckie - Lublin 7D Lublin - Kraśnik - Zaklików - Radomyśl nad Sanem - jezioro Tarnobrzeskie - Ostrowiec Świętokrzyski - hotel Rudka 8D Ostrowiec - Krzemionki Opatowskie - Sienno - zalew Iłżecki - Iłża - Kałków (sanktuarium) - Ostrowiec 9D Ostrowiec - Starachowice (Wąsk.-km 1,6, wykolejenie) - Zalew Piachy - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach - pod Górami Świętokrzyskimi - Ostrowiec 10D Ostrowiec - S7 - Mszczonów - Suntago - Nieborów - hotel ECO 11D Nieborów - Termy Uniejów - Sobótka (powiat ostrowski) - zajazd Klara 12D Sobótka - Pleszew (Wąsk. - Kowalew po torze norm., miasto) - Środa Wielkopolska - Pń | A, K, KW, T, M | H | |
3 | 10.7.2022 | Pń - Pleszew (stacja) - Ostrów Wielkopolski - Leszno - Pń | K | S | |
4 | 9.7.2022 | Pń - Szczecinek - Słupsk - Ustka Uroczysko - Słupsk (rynek) - Białogard - Kołobrzeg - Pń | K | S | |
5 | 1-3.7.2022 | 1D Pń - S5/A4 - Gliwice (MP w siatkówce H, Arena Gliwice, rynek) - hotel Diament 2D Arena - Gliwice Trynek - Bardowskiego 3D Gliwice - Rudy (Wąsk. - Stanica/Stodoły) - A4 - Pń | A, KW | G/H | |
6 | 26.6.2022 | Pń - Jezioro Bytyńskie (Komorowo) - Pń | A | H | |
7 | 25.6.2022 | Pń - Jezioro Niepruszewskie (Zborowo) - Pń | A | G/H | |
8 | 16-19.6.2022 | 1D Pń - Konin - Stare Miasto (zbiornik Powa) - Tomaszów Mazowiecki (miasto) - hotel Molo Smardzewice (bon turyst.) 2D Smardz. - Groty Nagórzyckie - Niebieskie Źródła - Skansen Rzeki Pilicy - galeria Tomaszów - basen hotelu Magellan - Sulejów (klasztor) - Smardz. 3D Smardz. - Spała (kościół, park) - Konewka (bunkier kolejowy) - Inowłódz (św. Idzi, miasto, zamek, kąpiel Pilica) - Spała (karczma) - Lotnisko Tomaszów Mazowiecki (bocznica) - Lubochnia - Jezioro Sulejowskie (kąpiel) - Smardz. 4D Smardz. - Glinno (wieża widok.) - Pęczniew (plaża) - Jeziorsko (kąpiel) - Turek (Mac) - Pń | A | H | |
9 | 26-30.5.2022 | Wyprawa 50-lecia Kampinos 1D Pń - Witkowo (cm.) - Powidz - Sompolno - Lubień Kujawski - motel 2D Lubień - Wilcze Tułowskie (foto kolei wąsk.) - Granica (skansen Kampinoskiego PN, wieża widokowa, spacer) - Kampinos - Górki (szlak po KPN) - Zamczysko - Błonie - hotel Derby 3D Błonie - Ożarów Mazowiecki - Laski - Izabelin - Truskaw - zbiornik Mokre Łąki - Pociecha (spacer na bagna) - Leoncin - Palmiry (spacer na d. bocznice) - Wyszogród - Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin - Legionowo - Błonie 4D Błonie - Uroczysko Stephana - Piaseczno - Konstancin-Jeziorna (park, tężnie) - prom na Wiśle - Karczew - Rezerwat przyrody Na Torfach im. Janusza Kozłowskiego - Góra Kalwaria - Sobików - Nadarzyn (staw Pastewnik) - Błonie 5D Błonie - Kampinos - nad Wisłą - Płock - Włocławek - Kujawy - Pń | A | S | |
10 | 20.5.2022 | Pń - Obelzanki (stawy Trzynastka) - Wronki (cm. żydowski) - Pń | A | S | |
11 | 8.5.2022 | Pń - Lednogóra (skansen) - Murowana Goślina (lody) - Pń | A | G/H | |
12 | 7.5.2022 | Pń (ul. Gołężycka wiadukt po remoncie) - Sypniewo - Tulce (wiadukty Średzkiej KD) - Pń | A | S | |
13 | 2-3.5.2022 | 1D Pń - S5 - Bydgoszcz - Myślęcinek (ZOO, starówka) - hotel Pałac w Myślęcinku 2D Bydgoszcz (Ogród Botaniczny, kamyczki) - Biskupin (bez skansenu) - Gniezno (Mac) - Pń | A | H | |
14 | 30.4-1.5.2022 | 1D Pń - Odolanów - Byczyna - Opole (starówka) - hotel Festival 2D Impreza Turkol: Opole Wschodnie - Opole Groszowice - Kędzierzyn-Koźle - Toszek Północ - Gliwice - Opole (IC) - Pokój - Namysłów - Pń | A, K | S | |
15 | 8-10.4.2022 | 1D Pń - Inowrocław (bus, miasto) - hotel Strefa (na Rynku) 2D Impreza Turkol Mazowsze: Inowrocław - Ponętów - Łowicz - Skierniewice - Pilawa - Grzebowilk - Tłuszcz - Legionowo - Warszawa Wileńska - hotel Gordon Okęcie 3D Warszawa Gdańska - Warszawa Główna Towarowa - Warszawa Czyste - Warszawa Olszynka Grochowska - Pruszków - Komorów (łącznica WKD) - Warszawa Gdańska - Nasielsk - Sierpc - Toruń Miasto (tram) - Toruń Wschodni - Pń (PR) | K, T, M | S | |
16 | 8-10.4.2022 | 1D Pń - A2 - Berlin (auto Kamil) - hotel Green na Grünau 2D Lotnisko Berlin Brandenburg - Cluj (lotnisko, tram, trolejbusy, starówka, twierdza) - pensjonat Junior 3D Cluj - Războieni - Târgu Mureș (miasto) - Războieni - Cluj 4D Cluj - Oradea (tram, miasto) - Cluj 5D Cluj - Berlin (samolot) - A2 - Pń | S, A, K, T, O, M | K+inni | |
17 | 27.3.2022 | Pń - A5 - Radomierz (autem) - pieszo Góry Ołowiane z Przełęczy Radomierskiej - Różanka - Ołowiana - Radomierz - Pń | A | S | |
18 | 25.3.2022 | Pń - Groby Zakrzewskie - Pń | eR | S | |
19 | 19.3.2022 | Pń - Owińska (stary kościół i cmentarz) - Pń | A | S | |
20 | 18.3.2022 | Pń - ziemia granowska - Dakowy Suche - Dobieżyn - Pń | A | S | |
21 | 25-27.2.2022 | 1D Pń - Częstochowa - hotel Złote Arkady (początek wojny na Ukrainie) 2D Częstochowa - Koniecpol - Szczekociny - Łazy - Bukowno - Jaworzno - Oświęcim - hotel Dąbrowski 3D Oświęcim - Bieruń - Lędziny (koniec miast woj. sląskiego) - S8/S5 - Pń | A | S | |
22 | 5-9.1.2022 | 1D Pń - Brzeg - hotel Antonio 2D Brzeg - Krzanowice (obie stacje kolejowe) - Racibórz - Radlin - Żory - Wodzisław Śląski (miasto) - hotel Ostrawa 3D Wodzisław (ruski cm.) - Kuźnia Raciborska - Sośnicowice - Knurów - Czerwionka-Leszczyny - Orzesze - Łaziska Górne - Wodzisław 4D Wodzisław - Brama Morawska (wioski, kościoły, Olza, Odra, Nieboczowy, zbiornik Racibórz Dolny) - Wodzisław 5D Wodzisław - Miasteczko Śląskie - Pń | A | S |
2021 (27 wypraw)
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Data | Państwa | Trasa | Rodzaj transportu | Towarzystwo |
---|---|---|---|---|---|
1 | 10-13.12.2021 | 1D Pń Ławica 19:00 - Tallin (międzylądowanie z uwagi na złą pogodę w Helsinkach) - Helsinki - hotel Arthur 2D Helsinki (tram, miasto) 3D Helsinki - Tampere (tram, miasto) - Helsinki (pierwsi polscy MiKole na sieci) 4D Helsinki (S-Bahn na lotnisko) - Pń | S, K, T, M | K+inni | |
2 | 27.11.2021 | Pń - Śmigiel - wioski w okolicy - Krzywiń - Kościan - Pń | A | S | |
3 | 11-14.11.2021 | 1D Pń - 92/A2 - Mszczonów - Grodzisk Mazowiecki - hotel Norbit (auto) - KM do Warszawy - Marsz Niepodległości - Grodzisk 2D Grodzisk Warszawa Główna (zaliczenie koleją T/P) - Grodzisk - Błonie - Leszno - Wiersze (kościół i cm. AK) - Palmiry (muzeum, cm.) - Łomianki (chińczyk) - Grodzisk 3D Grodzisk - Milanówek - Pruszków - Tarczyn - Grójec - Mogielnica - Błędów - Grodzisk 4D Grodzisk - Wiskitki - Sochaczew (zamek, miasto) - Iłów - Sanniki - Dąbrowice - Ślesin - Pń | A, K | S | |
4 | 30.9.-4.10.2021 | 1D Pń Ławica (Ryan) 19:00 - lotnisko Treviso - Mestre (taxi) - hotel Campanille 2D Mestre (tram) - Wenecja (funi, miasto, tram wodny, bus) - Lido (kąpiel) - Mestre 3D Mestre - koleją Wenecja - koleją Adria - Chioggia (miasto, prom) - Pellestrina (kapiel, bus) - Wenecja - Mestre 4D Mestre - Werona - Brescia (metro, miasto) - Bergamo - koleją T/P Treviglio (miasto) - Bergamo - hotel NH 5D Bergamo - lotnisko - Gdańsk (lotnisko, SKM) - Gdynia - Pń (IC) | S, K, M, Th, F, Fr, B, A (taxi) | K+inni | |
5 | 20.9.2021 | Pń - Kiekrz - Pawłowice - Sobota - Pń | eR | S | |
6 | 10.9.2021 | Pń - Wysogotowo - Batorowo (stawy) - Przeźmierowo - Kiekrz (brak prądu w hulajnodze) - Pń | H | S | |
7 | 27-30.8.2021 | 1D Pń - S5/A1 - Gdańsk - Przekop Mierzei Wiślanej - Krynica Morska (miasto, ryba) - Elbląg - hotel Stary Młyn 2D Elbląg (pieszo doliną Kumieli, festyn na Rynku, wieża katedralna, tram) - Młynary - Elbląg 3D Elbląg - Frombork - wzdłuż Zalewu Wiślanego - Braniewo - Nowa Pasłęka - Stara Pasłęka - Elbląg (festyn) 4D Elbląg - Żuławy Wiślane (wioski) - Grudziądz (browar rest.) - Pń | A, T | G/H | |
8 | 20-22.8.2021 | 1D Pń - Berlin (auto Kamila) - Hamburg (Flixtrain) - Brema (Flixtrain, miasto, tram) - hotel A&O Bremen Hauptbahnhof 2D pociągami: Brema - Groningen - Eemshaven - prom: Borkum (kolej wąskotorowa, wyspa, kąpiel w morzu wattowym) - kolej wąskotorowa - prom - Eemshaven - Groningen (miasto) - hotel Mercure 3D Groningen - Weener (KKA, pociąg) - Hamburg - Berlin (Flixtrain) - Pń (auto) | A, K, KW, T, B, F | K | |
9 | 8.8.2021 | Pń - Szreniawa (Muzeum Rolnictwa) - jezioro Rosnowskie Duże (Chomęcice, kąpiel) - Pń | A | G/H | |
10 | 7.8.2021 | Pń - Nietoperek (kolej ogrodowa) - jezioro Głębokie - Międzychód (rest. indyjska) - Pń | A, KW | G/H | |
11 | 1.8.2021 | Pń - Kórnik (foodtrucki, promenada) - Pń | A | G/H | |
12 | 30.7.2021 | Pń - Pniewy (plaża) - Pń | A | G/H | |
13 | 25.7.2021 | Pń - Podstolice - (koleją) - Nekielka - Gniezno (e-rower) - Pń (kolej) | K, eR | S | |
14 | 25.7.2021 | Pń - Buk (kolej) - Otusz - Skrzynki - Podłoziny - Więckowice - Lusówko - Lusowo - Zborowo - Pń (e-rower) | K, eR | S | |
15 | 8-18.7.2021 | 1D Pń - S5 - Pasłęk (ryba, miasto) - Lidzbark Warmiński - pensjonat Kamienica "Pod dębem" 2D Lidzbark (miasto, zamek) 3D Lidzbark - Dobre Miasto - Olsztynek (tylko skansen, bez miasta) - Jonkowo - Lidzbark 4D Lidzbark - Bartoszyce - Ostre Bardo - wzdłuż ruskiej granicy - Sępopol - Lwowiec - Barciany - Srokowo - Białystok - hotel Gołębiewski (miasto) 5D Białystok (miasto, ZOO, wieczorem hulajnogi) 6D Białystok - Supraśl (cerkiew, pałac archimandrytów) - Arboretum w Kopnej Górze - Krynki (miasto, cm. żydowski) - Kruszyniany (meczet, cm.) - Rudnia (Jezioro Siemianowskie, kąpiel) - Michałowo - Białystok 7D Białystok - Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - Suchowola (miasto, łuk) - Augustów (kąpiel) - Suwałki - Użmauda - gościniec Użmauda (kąpiel) 8D Użmauda - Żytkiejmy - Wiżajny - Bolcie (trójstyk granic PL/LT/RU) - Becejły (kąpiel) - Puńsk (skansen) - Trakiszki (stacja kol.) - Oszkinie (osada jaćwieska) - Jeleniewo - Użmauda 9D Użmauda - Żytkiejmy (stacja kol.) - Stańczyki (wiadukty, wieża widokowa) - Iława (hotel koszmar, ucieczka) - Nowe - hotel Dowhań 10D Nowe - Kwidzyn (zamek, miasto) - Mątowskie Pastwiska - Biała Góra (śluzy) - okolice Nowego (Jaszczerek, Udzierz, Krzewiny) 11D Nowe (polowanie na kotka) - Wielka Nieszawka (skansen) - Pń | A, H | G/H | |
16 | 1-7.7.2021 | 1D Pń - S5 - Ostritz (miasto) - worek šluknovský - Jiřetín pod Jedlovou (rynek) - Bad Schandau (winda, miasto) - Reichenbach im Vogtland - hotel Adler 2D koleją: Plauen (tram) - Zwickau (tram) 3D Reichenbach - Cranzahl - Fichtelbergbahn - Kurort Oberwiesenthal (kolej wąsk.) - kolej linowa na Fichtelberg - pieszo do K.Oberwiesenthal - Zschopau (miasto, zamek) - Thum (d. stacja wąsk.) - Greifensteine (skały) - Reichenbach 4D Reichenbach - Schönheide (stacja kolei wąsk.) - Chemnitz (tram) - Zamek Wolkenburg - Reichenbach 5D Reichenbach - kolej linowo-terenowa Erdmannsdorf–Augustusburg - Freital-Hainsberg - Weißeritztalbahn - Kurort Kipsdorf (kolej wąsk.) - Kurort Hartha - Reichenbach 6D Reichenbach - Budziszyn (starówka) - Pń | A, K, KW, T, F, L, P | S | |
17 | 24-27.6.2021 | 1D Pń - S5 - okolice Ślęży - Kudowa-Zdrój - hotel Amalia 2D Kudowa - Nachod (zaparkowanie auta) - dalej koleją: Praga - Pilzno - Domažlice - Stříbro (miasto, wodospady, skansen górniczy Prokop) - hotel U Branky 3D Stříbro - Tachov (miasto, wycieczka w góry, ujeżdżalnia Světce) - Bor - Planá u Mariánských Lázní - Poběžovice (miasto, kelner) - Pilzno (tram, starówka, Mac) - Stříbro 4D Stříbro - Praga (starówka, obiad przy Moście Karola) - Hradec Králové - Nachod - dalej autem do Pń | A, K, T | K+inni | |
18 | 19-20.6.2021 | 1D Pń - Ostrów Wielkopolski - zbiornik Piaski-Szczygliczka (kąpiel) - hotel Borowianka 2D zbiornik Piaski-Szczygliczka (kąpiel) - Ostrów Wielkopolski (miasto, zgubienie auta) - Dolsk (kapiel) - Pń | A | H | |
19 | 2-6.6.2021 | 1D Pń - Wrocław - hotel Campanilla 2D Wrocław - Opole (ZOO) - Kraków - hotel Ibis Kraków Stare Miasto 3D Kraków (Trakt Królewski, Wawel, Smocza Jama) 4D Kraków (ZOO, Rynek) 5D Kraków - Maczuga Herkulesa - Pustynia Błędowska (Chechło) - Pń | A, T, B | H | |
20 | 13-16.5.2021 | 1D Pń - Kołobrzeg (koleją) - dalej e-rower: Ustronie Morskie - Sarbinowo - Mielno - Darłowo - Ustka - hotel Stach 2D Ustka - Smołdzino - Słowiński Park Narodowy - Łeba - Dębki (bus) - domki Sul Mare 3D Dębki - Krokowa - Puck - Gdynia - hotel Dom Marynarza 4D koleją: Gdynia - Bydgoszcz - Pń | K, eR, B | K+inni | |
21 | 8-9.5.2021 | 1D Pń - S5/A1 - Gdynia (spacer, ryba) 2D Gdynia - Gdańsk (ZOO) - Pń | A | G/H | |
22 | 25.4.2021 | Pń - Oborniki - Objezierze (cmentarze) - Pń | A | S | |
23 | 24.4.2021 | Pń - Wolsztyn - Kolsko - Konotop (asysta K+Adam na rowerach) - Pń | A | K/A | |
24 | 23.4.2021 | Pń - Kobylniki (cm.) - Żydowo - Pń | A | S | |
25 | 10.4.2021 | Pń - Tłoki (koleją) - Wolsztyn (oddanie roweru do elektryfikacji) - Pń (koleją) | K, R | S | |
26 | 27.3.2021 | Pń - S5 - Wąsosz - Wołów - Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy (Wrzosy) - Pń | A | M | |
27 | 22.2.2021 | Pń - Słupca (okoliczne wsie) - Pń (pierwsza wyprawa KIĄ, pierwsza na nw. mieszk.) | A | S |
2020 (XXXXX wypraw)
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Data | Państwa | Trasa | Rodzaj transportu | Towarzystwo |
---|---|---|---|---|---|
1 | 25.10.2020 | Pń - Bąblin - Stobnica (G+H rolki) - Pń | A | G/H | |
2 | 8-10.10.2020 | 1D Pń - Żerków - Jeziorsko - Pabianice - hotel Sailor 2D Pabianice (miasto) - rezerwat Molenda - Tuszyn - Rzgów - Wolbórz - Dłutów - Pabianice 3D Pabianice - Jeziorsko - Jarocin - Pń | A | S | |
3 | 25-26.9.2020 | 1D Pń - Krzyż Wielkopolski - Kostrzyn nad Odrą - Dom Turysty 2D Kostrzyn - Müncheberg - Buckow (Kolej Buckowska) - Müncheberg - Kostrzyn - Krzyż - Pń | K | S | |
4 | 20.9.2020 | Pń - Nowy Młyn - Bąblin - Oborniki (grzybobranie, pizza) - Pń | A | G/H | |
5 | 13.9.2020 | Pń - Obrzycko - Podlesie - Bąblin (grzybobranie) - Pń | A | H | |
6 | 6.9.2020 | Pń - Puszcza Drawska - Huta (grzybobranie) - Pń | A | H | |
7 | 27-30.8.2020 | 1D Pń - A2 - S3 - Kamień Pomorski - Pobierowo (morze, wieś) - Żółcino - hotel Grand Laola Spa 2D Pobierowo (Dom Ewy Braun, dom do góry nogami, kąpiel) 3D Pobierowo - Pustkowo (kąpiel) - Trzęsacz (ob.) - Łukęcin (kąpiel) - Pobierowo - Dreżewo - Janowo - Karnice - Rewal - Pobierowo 4D Pobierowo - Kamień Pomorski (port, ryby) - Nowogard - Woświn (kąpiel) - Gorzów Wielkopolski (rynek, czeska) - A2 - Pń | A | G/H | |
8 | 23.8.2020 | Pń - S5 - Wolsztyn (etnoskansen) - Karpicko (kapiel) - Nowy Tomyśl (ob.) - Pń | A | G/H | |
9 | 16.8.2020 | Pń - Zajączkowo (kąpiel) - Sieraków (ob., jezioro) - Szamotuły - Pń | A | G/H | |
10 | 16.8.2020 | Pń - Pamiątkowo (kapiel) - Pń | A | G/H | |
11 | 1-2.8.2020 | 1D Pń - Piła (pociąg) - Skórka (auto kajakarza) - spływ Głomią - Dobrzyca - hotel Młyn 2D Dobrzyca - Piła - Pń (kolej) | C, K, A | K+inni | |
12 | 26-28.7.2020 | 1D Pń - A2 - Frankfurt nad Odrą (auto, dalej rowerem) - Küstrin-Kietz (pociąg) - Werbig - Frankfurt n/O - hotel Polonia 2D Frankfurt/O - Erkner (poc., dalej rower) - Spreeradweg - Fürstenwalde/Spree - Briesen (Mark) (poc.) - Frankfurt (Oder)-Rosengarten (dalej rower) - Frankfurt/O 3D Frankfurt/O - Beeskow (miasto) - Frankfurt/O (poc., dalej auto) - Kunowice - Rzepin - Pń | A, K, R | S | |
13 | 12-25.7.2020 | 1D Pń - Góra Świętej Anny (pomnik) - Halemba (obiad) - Alwernia - Brzesko - Nowy Sącz - hotel Beskid 2D Nowy Sącz - Krynica-Zdrój (Góra Parkowa, funi, w dół pieszo) - Powroźnik (cerkiew) - Piwniczna-Zdrój - Nowy Sącz - Chełmiec - Limanowa - Nowy Sącz 3D Nowy Sącz (skansen, Miasteczko Galicyjskie) - Zbyszyce - Gródek nad Dunajcem - Przydonica - Nowy Sącz 4D Nowy Sącz - kościoły UNESCO - Wysowa-Zdrój - Kwiatoń - Gorlice - Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” - Grybów (browar) - Nowy Sącz (kościoły) 5D Nowy Sącz - Stary Sącz - Galeria Trzy Korony (telefon) 6D Nowy Sącz - Bobowa (galeria koronki) - Tuchów - Dąbrowa Tarnowska (synagoga) - Zalipie - Solec-Zdrój - Stopnica - Solec-Zdrój - hotel Solvag 7D Solec (uzdrowisko) - Pacanów - Rytwiany (klasztor) - Nowy Korczyn - Opatowiec - Solec 8D Solec - Pińczów (synagoga) - Park Etnograficzny w Tokarni - Fortalicja w Sobkowie - Chmielnik - Solec 9D Solec - Źródło św. Kingi w Nowym Korczynie - Wiślica - Radzanów (zalew) - Busko-Zdrój - Pińczów (kąpiel) - Busko (obiad) - Solec 10D Solec - Szydłów - Raków - Łagów - Góry Świętokrzyskie - Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu - Krubki-Górki - hotel Aleksandrinum Palace 11D Krubki-Górki - Ossów (muzeum, cmentarz) - Brańszczyk (skansen) - Brok - Łochów - Ostrówek (dom św. Faustyny) - Poświętne (groby Lelewelów) - Krubki-Górki - Wołomin - Kobyłka - Krubki-Górki 12D Krubki-Górki - Liw (zamek) - Węgrów (miasto) - Sokołów Podlaski - Halinów - Krubki-Górki 13D Krubki-Górki - Stara Sucha (skansen) - Drohiczyn (miasto) - Krubki-Górki 14D Krubki-Górki - Pruszków (Muzeum Hutnictwa Mazowieckiego) - Łowicz (skansen) - Żychlin (pizza) - A2 - Pń | A, F | G/H | |
14 | 3-5.7.2020 | 1D Pń - Bojanowo - Dąbrówka - hotel Pałac Dąbrówka 2D Dąbrówka - Wąsosz - spływ Baryczą do Ryczenia - Dąbrówka 3D Dąbrówka - Boszkowo (kąpiel) - Wilkowo Polskie - Pń | A, C | H |