Wikipedysta:Olos88/brudnopis/Liga Mistrzów UEFA Kobiet (2010/2011)
UEFA Women's Champions League | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz |
UEFA |
---|---|
Termin |
5 sierpnia 2010 – 26 maja 2011 |
Liczba drużyn |
51 (z 43 konfederacji) |
Statystyki turnieju | |
Mecze |
|
Liga Mistrzów UEFA Kobiet w sezonie 2009/10 – dziewiąta edycja kobiecych klubowych rozgrywek o mistrzostwo Starego Kontynentu organizowanych przez UEFĘ i druga rozgrywana pod szyldem UEFA Women's Champions League (Liga Mistrzów UEFA Kobiet). Do udziału w nich przystąpiło 51 drużyn z 43 federacji.
Zwycięzcy 23 najsilniejszych lig europejskich zostali automatycznie przydzieleni do 1/16 finału. Pozostałe 28 ekip musiało walczyć w kwalifikacjach, w których podzielone były na 7 czterozespołowych grup. Do następnej fazy awans uzyskiwali zwycięzcy grup oraz dwie drużyny z drugich miejsc, które miały najlepszy bilans punktowo-bramkowy (do bilansu nie wliczano spotkań z ostatnim zespołem w grupie). Od 1/16 rozgrywki prowadzone już są systemem pucharowym[1].
Finał zaplanowano na 26 maja 2011 w Londynie[2].
Runda kwalifikacyjna
[edytuj | edytuj kod]Losowanie grup eliminacyjnych odbyło się 23 czerwca 2010 o godz. 12.00 w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej w Nyonie. Drużyny przed losowaniem podzielone były na cztery koszyki. Eliminacje odbyły się w dniach 5-10 sierpnia poprzez rozegranie siedmiu turniejów eliminacyjnych (siedem odrębnych grup po cztery zespoły w każdej. Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym, po jednym spotkaniu. Każdy turniej organizował jeden z siedmiu klubów-gospodarzy, których wyboru dokonano jeszcze przed losowaniem – były to: duńskie Brøndby IF, islandzki Breiðablik Kópavogur, ŽNK Krka Novo Mesto ze Słowenii, litewskie Gintra Universitetas, chorwacki ŽNK Osijek, Crusaders Newtownabbey Strikers z Irlandii Północnej oraz cypryjski Apollon Limassol). Awans do kolejnej fazy turnieju uzyskiwali zwycięzcy grup oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc (do bilansu nie wliczano spotkania z ostatnią ekipą w grupie)[3][2].
Grupa 1
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 1, w której gospodarzem było Brøndby IF z Danii:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FC NSA Sofia | 7 – 0 | Gazi Üniversitesispor | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
15:45 CET | Gospodinova 9' Koshuleva 30' Kireva 60' Radoyska 68', 84' Tsekova 76' Boyanova 89' |
(2 – 0) Raport |
Widzów: 100[4] Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
5 sierpnia 2010 | Brøndby IF | 6 – 0 | FC Roma Calfa | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
19:00 CET | Rasmussen 8' S. Nielsen 12', 43' Dahl 35', 85' Ancker 67' |
(4 – 0) Raport |
Widzów: 150 Sędzia: Anja Kunick | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Brøndby IF | 12 – 0 | Gazi Üniversitesispor | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
12:45 CET | Ancker 4' Madsen 11', 17' Olsen 15' Larsen 18' T. Nielsen 37' Braendstrup 40' S. Andersen 51' Dahl 63', 88' S. Nielsen 67', 71' |
(7 – 0) Raport |
Widzów: 125 Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
7 sierpnia 2010 | FC Roma Calfa | 0 – 4 | FC NSA Sofia | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
16:00 CET | (0 – 3) Raport |
Gospodinova 32' Paduraru 37' (sam.) Kireva 45+1' Zhekova 90+3' |
Widzów: 75 Sędzia: Lilach Asulin | ||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | FC NSA Sofia | 0 – 3 | Brøndby IF | Brøndby Stadion, Brøndby | |
18:00 CET | (0 – 1) Raport |
Jensen 10' Madsen 57' Dahl 79' |
Widzów: 150 Sędzia: Anja Kunick | ||
10 sierpnia 2010 | Gazi Üniversitesispor | 3 – 3 | FC Roma Calfa | Boisko boczne stadionu Brøndby, Brøndby | |
18:00 CET | Karagenç 37', 74' Baskaya 48' |
(1 – 2) Raport |
Ninicu 14', 88' Dragomir 33' |
Widzów: 17 Sędzia: Lilach Asulin | |
Grupa 2
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 2, w której gospodarzem była Gintra Universitetas z Litwy:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Everton LFC | 6 – 0 | KÍ Klaksvík | Stadion miejski, Szawle | |
16:30 EET | Hinnigan 24' Williams 38' (k), 88' Dowie 40' Duggan 47' Harries 90+2' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 50 Sędzia: Leen Martens | ||
5 sierpnia 2010 | Gintra Universitetas | 4 – 0 | FK Borec | Stadion miejski, Szawle | |
20:30 EET | Imanalijeva 3', 55', 58' Greiere 52' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 200 Sędzia: Petra Chuda | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Everton LFC | 10 – 0 | FK Borec | Stadion miejski, Szawle | |
16:30 EET | Scott 21' Handley 22' Williams 36' Hinnigan 52' Dowie 58' Duggan 62' Parris 72', 82' Greenwood 80' (k) Gwennan Harries 90+4' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 50 Sędzia: Florence Guillemin | ||
7 sierpnia 2010 | KÍ Klaksvík | 0 – 0 | Gintra Universitetas | Stadion miejski, Szawle | |
20:30 EET | (0 – 0) Raport |
Widzów: 250 Sędzia: Petra Chuda | |||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Gintra Universitetas | 0 – 7 | Everton LFC | Stadion miejski, Szawle | |
19:00 EET | (0 – 6) Raport |
Duggan 3' Hinnigan 12' Handley 15', 31' Dowie 23' Harries 36' Unitt 67' |
Widzów: 600 Sędzia: Florence Guillemin | ||
10 sierpnia 2010 | FK Borec | 0 – 2 | KÍ Klaksvík | Stadion miejski, Pokroje | |
19:00 EET | (0 – 1) Raport |
Andreasen 16' Hansen 69' |
Widzów: 160 Sędzia: Leen Martens | ||
Grupa 3
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 3, w której gospodarzem był Apollon Limassol z Cypru:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Umeå IK | 3 – 0 | ASA Tel Awiw | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
18:00 EET | E. Åberg-Zingmark 11' Kapstad 86' Molin 90+2' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 50 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | ||
5 sierpnia 2010 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | 1 – 6 | Apollon Limassol | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
21:00 EET | Pušcul 64' | (0 – 4) Raport |
Spanu 4' Kostova 5', 28' Laiu 33' Iusan 47', 83' (k) |
Widzów: 120 Sędzia: Morag Pirie | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Umeå IK | 1 – 4 | Apollon Limassol | Stadion Tsirion, Limassol | |
18:00 EET | Saari 40' (k) | (1 – 3) Raport |
Solomou 16' Iusan 34' (k), 47' Rus 45' |
Widzów: 450 Sędzia: Marina Mamayeva | |
7 sierpnia 2010 | ASA Tel Awiw | 3 – 1 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | Stadion Tsirion, Limassol | |
21:00 EET | Gian 14' Shenar 24' Stein 88' |
(2 – 0) Raport |
Kuliš 51' Sretenović 74', 86' |
Widzów: 20 Sędzia: Morag Pirie | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | ŽNK SFK 2000 Sarajewo | 0 – 1 | Umeå IK | Stadion Neo GSZ, Larnaka | |
19:00 EET | Fetahović 9', 82' | (0 – 0) Raport |
Chikwelu 74' | Widzów: 50 Sędzia: Marina Mamayeva | |
10 sierpnia 2010 | Apollon Limassol | 3 – 0 | ASA Tel Awiw | Stadion Tsirion, Limassol | |
19:00 EET | Kostova 13' Laiu 40' Iusan 54' |
(2 – 0) Raport |
Widzów: 300 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | ||
Grupa 4
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 4, w której gospodarzem był Breiðablik Kópavogur z Islandii:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FCF Juvisy | 5 – 1 | FCM Târgu Mureş | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
15:00 UTC+0 | Tonazzi 8', 17', 65' Trimoreau 43' Lebailly 87' |
(3 – 1) Raport |
Gheorghiulescu 45+2' | Widzów: 100 Sędzia: Gordana Kuzmanović | |
5 sierpnia 2010 | Breiðablik Kópavogur | 8 – 1 | Levadia Tallinn | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
18:00 UTC+0 | Magnúsdóttir 25' Samúelsdóttir 35' Gunnarsdóttir 37' Hauksdóttir 39', 57' Thorsteinsdóttir 52', 67', 88' |
(4 – 0) Raport |
Jekimova 68' | Widzów: 394 Sędzia: Rhona Daly | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | FCF Juvisy | 12 – 0 | Levadia Tallinn | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
15:00 UTC+0 | Soubeyrand 17' (k) Machart 29', 31', 35', 51' Pourtalet 40', 52' Fernandes 44' Thiney 55' Lebailly 77', 89' Mendes 88' |
(6 – 0) Raport |
Widzów: 43 Sędzia: Laurence Zeien | ||
7 sierpnia 2010 | FCM Târgu Mureş | 0 – 7 | Breiðablik Kópavogur | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
18:00 UTC+0 | (0 – 3) Raport |
Mate 4' (sam.) Gunnarsdóttir 16', 70' Thorsteinsdóttir 39' Fridriksdóttir 55' Thorvaldsdottir 59', 72' Gunnlaugsdóttir 64' (k) |
Widzów: 327 Sędzia: Rhona Daly | ||
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Breiðablik Kópavogur | 3 – 3 | FCF Juvisy | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
16:00 UTC+0 | Thorsteinsdóttir 19' Pourtalet 70' (sam.) Thorvaldsdottir 84' |
(1 – 0) Raport |
Machart 57' Coquet 62' Mendes 74' |
Widzów: 536 Sędzia: Rhona Daly | |
10 sierpnia 2010 | Levadia Tallinn | 1 – 2 | FCM Târgu Mureş | Víkin, Reykjavík | |
16:00 UTC+0 | Khvatova 56' | (0 – 1) Raport |
Sinka 4' Sandu 90+1' |
Widzów: 20 Sędzia: Laurence Zeien | |
Grupa 5
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 5, w której gospodarzem była ŽNK Krka Novo Mesto ze Słowenii:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | ASD CF Bardolino | 7 – 0 | Swansea City LFC | Stadion Matije Gubca, Krško | |
15:45 CET | Gabbiadini 9', 52', 70' Tuttino 35', 45+1' Powe 68' (sam.) Di Criscio 90' |
(3 – 0) Raport |
Powe 89' | Widzów: 50 Sędzia: Esther Azzopardi | |
8 sierpnia 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 4 – 0 | Baia Zugdidi | Stadion Matije Gubca, Krško | |
20:45 CET[5][6] | Stipič 14' Pavlović 68' Pešić 86' Erman 90+1' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 250 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | ASD CF Bardolino | 3 – 0 | Baia Zugdidi | Stadion Matije Gubca, Krško | |
15:45 CET | Girelli 37' Gabbiadini 49' Cantoro 83' (k) |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 50 Sędzia: Esther Azzopardi | ||
7 sierpnia 2010 | Swansea City LFC | 0 – 4 | ŽNK Krka Novo Mesto | Stadion Matije Gubca, Krško | |
20:45 CET | Rhiannon Summerfield 79' | (0 – 2) Raport |
Nikl 27' Milkovič 30' Čonč 47' Erman 67' |
Widzów: 400 Sędzia: Olga Tanschi | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 1 – 4 | ASD CF Bardolino | Stadion Matije Gubca, Krško | |
18:00 CET | Nikl 50' | (0 – 2) Raport |
Girelli 9' Gabbiadini 40' Tuttino 68' Di Criscio 84' |
Widzów: 250 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | |
10 sierpnia 2010 | Baia Zugdidi | 1 – 2 | Swansea City LFC | Športni park, Ivančna Gorica | |
18:00 CET | Chichinadze 4' | (1 – 2) Raport |
Ashford 13' (k) Morgan 17' |
Widzów: 50 Sędzia: Olga Tanschi | |
Grupa 6
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 6, w której gospodarzem był ŽNK Osijek z Chorwacji:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 5 – 0 | ŽNK Osijek | Gradski vrt, Osijek | |
17:00 CET | Shmachkova 41', 73' Oghiabeva 49' Mokshanova 53' Morozova 78' Kharchenko 89' |
(1 – 0) Raport |
Baban 73' Cepernić 67', 90+5' |
Widzów: 500 Sędzia: Aneliya Sinabova | |
5 sierpnia 2010 | SU 1° Dezembro | 1 – 4 | St Francis FC | Gradski vrt, Osijek | |
20:00 CET | Cristina 18' | (1 – 2) Raport |
Murray 9' Jones 34', 46' O'Reilly 53' Foster 75', 90+3' |
Widzów: 100 Sędzia: Sofia Karagiorgi | |
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 9 – 0 | St Francis FC | Gradski vrt, Osijek | |
17:00 CET | Oghiabeva 4', 34', 37', 42' Morozova 20' Chorna 26' Mokshanova 43', 90+2' Nyandenia 60' |
(7 – 0) Raport |
Widzów: 150 Sędzia: Knarik Grigoryan | ||
7 sierpnia 2010 | ŽNK Osijek | 1 – 4 | SU 1° Dezembro | Gradski vrt, Osijek | |
20:00 CET | Balog 11' | (1 – 3) Raport |
Cristina 31', 86' Matos 41' Mendes 43' |
Widzów: 400 Sędzia: Sofia Karagiorgi | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | SU 1° Dezembro | 1 – 4 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Cibalia, Vinkovci | |
18:00 CET | Cristina 51' | (0 – 4) Raport |
Skotnikova 3' Kharchenko 9' Nyandeni 18' Slonova 33' |
Widzów: 100 Sędzia: Aneliya Sinabova | |
10 sierpnia 2010 | St Francis FC | 5 – 3 | ŽNK Osijek | Gradski vrt, Osijek | |
18:00 CET | Hughes 56', 67' Mulhall 58' Jones 77' Herbert 90+1' |
(0 – 3) Raport |
Balog 3' Joščak 7' (k) Šalek 17' |
Widzów: 350 Sędzia: Knarik Grigoryan | |
Grupa 7
[edytuj | edytuj kod]Wyniki i tabela grupy 7, w której gospodarzem było Crusaders Newtownabbey Strikers z Irlandii Północnej:
|
|
- 1. kolejka:
5 sierpnia 2010 | FCR 2001 Duisburg | 3 – 0 | Slovan Bratysława | Mill Meadow, Castledawson | |
16:00 WET | Popp 56' Oster 62' Laudehr 86' |
(0 – 0) Raport |
Widzów: 115 Sędzia: Dilan Gökçek | ||
5 sierpnia 2010 | Glasgow City LFC | 8 – 0 | Crusaders Newtownabbey Strikers | Mill Meadow, Castledawson | |
19:30 WET | Gemmell 12', 72' J. Ross 15' L. Ross 29', 80' Lappin 43' Lindner 60' Corsie 85' |
(4 – 0) Raport |
Widzów: 120 Sędzia: Jana Adámková | ||
- 2. kolejka:
7 sierpnia 2010 | Slovan Bratysława | 0 – 4 | Glasgow City LFC | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
15:00 WET | (0 – 2) Raport |
Lappin 26' J. Ross 45' Corsie 74' Littlejohn 81', 81' |
Widzów: 100 Sędzia: Katalin Kulcsár | ||
7 sierpnia 2010 | FCR 2001 Duisburg | 6 – 1 | Crusaders Newtownabbey Strikers | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
18:00 WET | Wensing 3', 7' Roelvink 33', 36' Krahn 74' Kiesel-Griffioen 85' (k) |
(4 – 0) Raport |
Nelson 53' | Widzów: 300 Sędzia: Dilan Gökçek | |
- 3. kolejka:
10 sierpnia 2010 | Glasgow City LFC | 0 – 4 | FCR 2001 Duisburg | Ballymena Showgrounds, Ballymena | |
17:00 WET | (0 – 3) Raport |
Kiesel-Griffioen 11' Grings 27', 32' Laudehr 83' (k) |
Widzów: 77 Sędzia: Jana Adámková | ||
10 sierpnia 2010 | Crusaders Newtownabbey Strikers | 0 – 1 | Slovan Bratysława | Stangmore Park, Dungannon | |
17:00 WET | (0 – 1) Raport |
Mravíková 13' | Widzów: 78 Sędzia: Katalin Kulcsár | ||
Ranking zespołów z drugich miejsc
[edytuj | edytuj kod]Dwa z siedmiu zespołów z drugich miejsc w swoich grupach eliminacyjnych również awansowały do 1/16 finału. Bilansu dokonano na podstawie spotkań z zespołami z pierwszego i trzeciego miejsca w swojej grupie (nie był więc brany mecz z najsłabszym przeciwnikiem)[3][2]. Awans uzyskały Breiðablik Kópavogur i ŽNK Krka Novo Mesto.
|
|
1/16 finału
[edytuj | edytuj kod]Losowanie par odbyło się 19 sierpnia 2010 o godz. 14.00 w siedzibie UEFY w Nyonie. 16 najwyżej notowanych klubów zostało rozstawionych, ponadto ustalono iż rozstawione drużyny pierwszy mecz zagrają na wyjeździe[7]. Przy okazji rozlosowano również, kto na kogo trafi w 1/8 finału. Pierwsze mecze rozegrano w dniach 22–23 września (za wyjątkiem spotkania pomiędzy Sint-Truidense VV, a Spartą Praga, które odbyło się 29 września), a rewanże w dniach 13–14 października[8].
22 września 2010 | Zwiazda-BDU Mińsk | 1 – 2 | Røa IL | Dinamo-Yuni, Mińsk | |
16:00 EET | Barkovskaya 45+1' | (1 – 1) Raport |
Thorsnes 13' Stange 78' |
Widzów: 1100 Sędzia: Gordana Kuzmanović | |
13 października 2010 | Røa IL | 0 – 0 | Zwiazda-BDU Mińsk | Røa Kunstgress, Oslo | |
15:00 CET | (0 – 0) Raport |
Widzów: 100 Sędzia: Lilach Asulin | |||
- Awans: Røa IL (2:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | ŽFK Mašinac PZP Nisz | 1 – 3 | Arsenal Ladies | Stadion Mašinac, Nisz | |
15:30 CET | Radojičić 62' | (0 – 1) Raport |
Yankey 12' Flaherty 86' Carter 88' |
Widzów: 3122 Sędzia: Betina Norman | |
14 października 2010 | Arsenal Ladies | 9 – 0 | ŽFK Mašinac PZP Nisz | Meadow Park, Borehamwood | |
14:00 WET | Yankey 19' White 23' Little 26', 42' Davison 52' Nobbs 55' Sampanidis 79' (sam.) Carter 85' Ludlow 90+2' |
(4 – 0) Raport |
Kostić 67', 72' | Widzów: 325 Sędzia: Marina Mamaeva | |
- Awans: Arsenal Ladies (12:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Apollon Limassol | 1 – 2 | Zwiezda-2005 Perm | Stadion Tsirion, Limassol | |
16:45 EET | Rus 27' | (1 – 0) Raport |
Ruiz 48' Kurochkina 68' Moran 76' (k) |
Widzów: 560 Sędzia: Jana Adámková | |
13 października 2010 | Zwiezda-2005 Perm | 2 – 1 | Apollon Limassol | Stadion Zwiezda, Perm | |
19:00 YEKT | Kurochkina 53' Dyatel 60' |
(0 – 0) Raport |
Kostova 71' | Widzów: 1000 Sędzia: Kirsi Heikkinen | |
- Awans: Zwiezda-2005 Perm (4:2 w dwumeczu)
22 września 2010 | RTP Unia Racibórz | 1 – 2 | Brøndby IF | Stadion OSiR-u, Racibórz | |
16:00 CET | Winczo 37' | (1 – 0) Raport |
Andersen 54' Larsen 66' |
Widzów: 3000 Sędzia: Katalin Kulcsár | |
13 października 2010 | Brøndby IF | 0 – 1 | RTP Unia Racibórz | Brøndby Stadion, Brøndby | |
19:30 CET | (0 – 1) Raport |
Stobba 7' | Widzów: 643 Sędzia: Esther Azzopardi | ||
- Awans: Brøndby IF (2:2 w dwumeczu, awans dzięki większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe)
22 września 2010 | Łehenda-SzWSM Czernihów | 1 – 3 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Stadion im. Jurija Gagarina, Czernihów | |
18:00 EET | Melkonyants 32' | (1 – 0) Raport |
Petrova 49', 80' Skotnikova 81' |
Widzów: 1050 Sędzia: Carina Susanna Vitulano | |
14 października 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 4 – 0 | Łehenda-SzWSM Czernihów | Stadion Rossijanka, Krasnoarmiejsk | |
15:00 MSK | Nyandeni 4', 33' Mokshanova 38' Slonova 80' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 350 Sędzia: Floarea Ionescu | ||
- Awans: Rossijanka Krasnoarmiejsk (7:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | ŽNK Krka Novo Mesto | 0 – 7 | Linköpings FC | Stadion Matije Gubca, Krško | |
17:30 CET | (0 – 5) Raport |
Sällström 6' Asllani 10', 35' Fors 22' (k) Ikidi 33' M. Karlsson 68' M. J. Karlsson 73' |
Widzów: 200 Sędzia: Petra Chuda | ||
14 października 2010 | Linköpings FC | 5 – 0 | ŽNK Krka Novo Mesto | Folkungavallen, Linköping | |
17:30 CET | Sällström 13' Brännström 60' M. J. Karlsson 70' Fors 84', 90+4' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 229 Sędzia: Kateryna Monzul | ||
- Awans: Linköpings FC (12:0 w dwumeczu)
22 września 2010 | PAOK Saloniki | 1 – 0 | SV Neulengbach | Stadion Toumba, Saloniki | |
19:00 EET | Panteliadou 27' | (1 – 0) Raport |
Widzów: 350 Sędzia: Ann-Helen Østervold | ||
13 października 2010 | SV Neulengbach | 3 – 0 | PAOK Saloniki | Wienerwaldstadion, Neulengbach | |
19:30 CET | Burger 11', 19', 43' Novotny 49' Tasch 72', 76' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 950 Sędzia: Morag Pirie | ||
- Awans: SV Neulengbach (3:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Åland United | 0 – 9 | 1. FFC Turbine Poczdam | Wiklöf Holding Arena, Maarianhamina | |
19:00 EET | (0 – 4) Raport |
Bajramaj 5' Mittag 17', 72', 90+3' Schmidt 34' Nagasato 35' Kemme 58' Peter 70' Demann 79' |
Widzów: 1553 Sędzia: Cristina Dorcioman | ||
13 października 2010 | 1. FFC Turbine Poczdam | 6 – 0 | Åland United | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
16:00 CET | Bajramaj 1' Wesely 4' Kessler 30' Mittag 40' Schmidt 59' Peter 68' |
(4 – 0) Raport |
Widzów: 1450 Sędzia: Efthalia Mitsi | ||
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (15:0 w dwumeczu)
22 września 2010 | AZ Alkmaar | 1 – 2 | Olympique Lyon | DSB Stadion, Alkmaar | |
19:00 CET | van den Heiligenberg 72' | (0 – 0) Raport |
Le Sommer 53' Renard 67' |
Widzów: 1100 Sędzia: Sandra Braz Bastos | |
14 października 2010 | Olympique Lyon | 8 – 0 | AZ Alkmaar | Stade Gerland, Lyon | |
17:00 CET | Schelin 10', 23', 33' Renard 27' Thomis 40' Dickenmann 65' Cruz Trana 69' Le Sommer 90+1' (k) |
(5 – 0) Raport |
Dolstra 89' | Widzów: 2010 Sędzia: Esther Staubli | |
- Awans: Olympique Lyon (10:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | Fortuna Hjørring | 8 – 0 | ASD CF Bardolino | Hjørring Stadion, Hjørring | |
19:00 CET | Bukh 4' Paaske-Sørensen 7', 64', 69', 88', 90+2' J. Jensen 39' Mogensen 67' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 1791 Sędzia: Claudine Brohet | ||
13 października 2010 | ASD CF Bardolino | 1 – 6 | Fortuna Hjørring | Stadio Marcantonio Bentegodi, Werona | |
20:00 CET | Girelli 17' | (1 – 2) Raport |
Igbo 4' Paaske-Sørensen 18', 76' Mogensen 52' Munk 72', 90+3' |
Widzów: 187 Sędzia: Amy Rayner | |
- Awans: Fortuna Hjørring (14:1 w dwumeczu)
22 września 2010 | FC Zürich Frauen | 2 – 3 | Sassari Torres CF | Stadion Schützenwiese, Winterthur | |
19:45 CET | Kiwic 2' (k) Zumbühl 36' |
(2 – 2) Raport |
Camporese 24', 51' Fuselli 38' |
Widzów: 1500 Sędzia: Alexandra Ihringova | |
13 października 2010 | Sassari Torres CF | 4 – 1 | FC Zürich Frauen | Stadio Vanni Sanna, Sassari | |
15:00 CET | Fuselli 16' Camporese 26', 29' Domenichetti 55' |
(3 – 0) Raport |
Brandenberger 84' | Widzów: 480 Sędzia: Gyöngyi Krisztina Gaál | |
- Awans: Sassari Torres CF (7:3 w dwumeczu)
23 września 2010 | CSHVSM | 0 – 5 | FCR 2001 Duisburg | Stadion Szachtior, Karaganda | |
18:00 BTT | (0 – 3) Raport |
Grings 19', 28', 48', 88' Laudehr 34' |
Widzów: 1200 Sędzia: Aneliya Sinabova | ||
13 października 2010 | FCR 2001 Duisburg | 6 – 0 | CSHVSM | PCC-Stadion, Duisburg | |
15:00 CET | Grings 45+1', 71', 75', 78' Müller 50' Laudehr 86' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 1087 Sędzia: Silvia Tea Spinelli | ||
- Awans: FCR 2001 Duisburg (11:0 w dwumeczu)
23 września 2010 | MTK Hungária Budapeszt | 0 – 0 | Everton LFC | Stadion Hidegkuti Nándor, Budapeszt | |
18:00 CET | (0 – 0) Raport |
Widzów: 2000 Sędzia: Aušra Tvarijonaitė-Kancė | |||
14 października 2010 | Everton LFC | 7 – 1 | MTK Hungária Budapeszt | Halton Stadium, Widnes | |
19:00 WET | Dowie 9' Chaplen 11', 73', 90+1' Duggan 21', 67' Gál 45+1' (sam.) |
(4 – 0) Raport |
Papp 66' | Widzów: 494 Sędzia: Yuliya Medvedeva-Keldyusheva | |
- Awans: Everton LFC (7:1 w dwumeczu)
23 września 2010 | Breiðablik Kópavogur | 0 – 3 | FCF Juvisy | Kópavogsvöllur, Kópavogur | |
16:00 UTC+0 | (0 – 1) Raport |
Soubeyrand 7' Thiney 72' Tonazzi 78' |
Widzów: 250 Sędzia: Anja Kunick | ||
14 października 2010 | FCF Juvisy | 6 – 0 | Breiðablik Kópavogur | Stade Robert-Bobin, Évry | |
19:30 CET | Coquet 33', 56' Machart 59', 73', 86' Thiney 61' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 1224 Sędzia: Christina Westrum Pedersen | ||
- Awans: FCF Juvisy (9:0 w dwumeczu)
23 września 2010 | Rayo Vallecano Madryt | 3 – 0 | Valur Reykjavík | Estadio Teresa Rivero, Madryt | |
20:00 CET | Natalia 4' Adriana 36' Jennifer Hermoso 59' |
(2 – 0) Raport |
Widzów: 2310 Sędzia: Rhona Daly | ||
13 października 2010 | Valur Reykjavík | 1 – 1 | Rayo Vallecano Madryt | Vodafonevöllur, Reykjavík | |
15:30 UTC+0 | Einarsdottir 59', 82' Galán 88' (sam.) |
(0 – 0) Raport |
Adriana 57' | Widzów: 183 Sędzia: Natalia Avdonchenko | |
- Awans: Rayo Vallecano Madryt (4:1 w dwumeczu)
29 września 2010 | Sint-Truidense VV | 0 – 3 | Sparta Praga | Staaienveld, Sint-Truiden | |
20:00 CET | (0 – 1) Raport |
Martínková 5' Kožárová 67' Čulová 85' |
Widzów: 215 Sędzia: Karolina Radzik-Johan | ||
14 października 2010 | Sparta Praga | 7 – 0 | Sint-Truidense VV | Stadion Na Plynárně, Praga | |
15:30 CET | L. Martínková 27', 38' Pivoňková 36' Ondrušová 52', 85' Došková 70' I. Martínková 76' |
(3 – 0) Raport |
Widzów: 300 Sędzia: Jenny Palmqvist | ||
- Awans: Sparta Praga (10:0 w dwumeczu)
1/8 finału
[edytuj | edytuj kod]Pierwsze mecze 1/8 finału rozegrano w dniach 3–4 listopada, a rewanże 10–11 listopada. Do gier przystąpiono bez losowania, gdyż pary ustalono już przy poprzedniej ceremonii[8]. raporty
3 listopada 2010 | Linköpings FC | 2 – 0 | Sparta Praga | Folkungavallen, Linköping | |
13:00 CET | Rohlin 54' Samuelsson 81' |
(0 – 0) Raport |
Widzów: 354 Sędzia: Natalia Avdonchenko | ||
10 listopada 2010 | Sparta Praga | 0 – 1 | Linköpings FC | Stadion Na Plynárně, Praga | |
14:00 CET | (0 – 0) Raport |
Asllani 62' | Widzów: 330 Sędzia: Kirsi Heikkinen | ||
- Awans: Linköpings FC (3:0 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | 1. FFC Turbine Poczdam | 7 – 0 | SV Neulengbach | Karl-Liebknecht-Stadion, Poczdam | |
14:00 CET | Kessler 7' Mittag 28', 77' Zietz 58', 90+2' Odebrecht 63' Nagasato 65' |
(2 – 0) Raport |
Bíróová 48', 88' | Widzów: 1200 Sędzia: Claudine Brohet | |
10 listopada 2010 | SV Neulengbach | 0 – 9 | 1. FFC Turbine Poczdam | Wienerwaldstadion, Neulengbach | |
19:00 CET | (0 – 4) Raport |
Wesely 13' Bajramaj 22', 25' Zietz 45+2' (k) Nagasato 53', 71', 82' Mittag 75' Bagehorn 87' |
Widzów: 1100 Sędzia: Esther Staubli | ||
- Awans: 1. FFC Turbine Poczdam (16:0 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | FCR 2001 Duisburg | 4 – 2 | Fortuna Hjørring | PCC-Stadion, Duisburg | |
14:30 CET | Knaak 45' Wensing 45+2' Grings 56' Islacker 82' |
(2 – 1) Raport |
Jensen 16' Petersen 54' |
Widzów: 1075 Sędzia: Tanja Schett | |
10 listopada 2010 | Fortuna Hjørring | 0 – 3 | FCR 2001 Duisburg | Hjørring Stadion, Hjørring | |
17:00 CET | (0 – 1) Raport |
Weichelt 32', 47' Islacker 89' |
Widzów: 722 Sędzia: Christina Westrum Pedersen | ||
- Awans: FCR 2001 Duisburg (7:2 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | Røa IL | 1 – 1 | Zwiezda-2005 Perm | Røa Kunstgress, Oslo | |
14:30 CET | Thorsnes 87' | (0 – 0) Raport |
Khodyreva 90+4' | Widzów: 100 Sędzia: Katalin Kulcsár | |
10 listopada 2010 | Zwiezda-2005 Perm | 4 – 0 | Røa IL | Stadion Zwiezda, Perm | |
19:00 YEKT | Dyatel 24' Ruiz 70' Apanaschenko 82' Dyachkova 90+1' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 1300 Sędzia: Jenny Palmqvist | ||
- Awans: Zwiezda-2005 Perm (5:1 w dwumeczu)
3 listopada 2010 | Brøndby IF | 1 – 4 | Everton LFC | Brøndby Stadion, Brøndby | |
18:30 CET | Larsen 3' | (1 – 0) Raport |
Williams 56' (k) Duggan 79' Chaplen 81', 86' |
Widzów: 1220 Sędzia: Kateryna Monzul | |
11 listopada 2010 | Everton LFC | 1 – 1 | Brøndby IF | Halton Stadium, Widnes | |
19:00 WET | Scott 71' | (0 – 1) Raport |
Troelsgaard 11' | Widzów: 500 Sędzia: Gyöngyi Krisztina Gaál | |
- Awans: Everton LFC (5:2 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Sassari Torres CF | 1 – 2 | FCF Juvisy | Stadio Vanni Sanna, Sassari | |
12:00 CET | Pintus 74' | (0 – 1) Raport |
Tonazzi 45' Coquet 73' |
Widzów: 3000 Sędzia: Cristina Dorcioman | |
10 listopada 2010 | FCF Juvisy | 2 – 2 d. | Sassari Torres CF | Stade Robert-Bobin, Évry | |
19:30 CET | Tonazzi 12', 92' | (1 – 0, 1 – 2) Raport |
Iannella 60' Fuselli 80' |
Widzów: 853 Sędzia: Dagmar Damková | |
- Awans: FCF Juvisy (4:3 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | 1 – 6 | Olympique Lyon | Stadion Rossijanka, Krasnoarmiejsk | |
14:15 MSK | Oghiabeva 53' | (0 – 3) Raport |
Schelin 11', 30', 72', 79' Abily 18' Nécib 81' |
Widzów: 1000 Sędzia: Efthalia Mitsi | |
10 listopada 2010 | Olympique Lyon | 5 – 0 | Rossijanka Krasnoarmiejsk | Stade Gerland, Lyon | |
16:00 CET | Le Sommer 22' (k) Kozhnikova 50' (sam.) Bompastor 53' Dickenmann 67' Brétigny 89' |
(1 – 0) Raport |
Widzów: 2013 Sędzia: Alexandra Ihringova | ||
- Awans: Olympique Lyon (11:1 w dwumeczu)
4 listopada 2010 | Rayo Vallecano Madryt | 2 – 0 | Arsenal Ladies | Estadio Teresa Rivero, Madryt | |
20:00 CET | Natalia 1' Sonia 74' |
(0 – 0) Raport |
Widzów: 4856 Sędzia: Silvia Tea Spinelli | ||
11 listopada 2010 | Arsenal Ladies | 4 – 1 | Rayo Vallecano Madryt | Meadow Park, Borehamwood | |
13:00 WET | Yankey 11' Fleeting 61' Grant 68' Flaherty 82' Beattie 90+1' |
(1 – 0) Raport |
Adriana 78' | Widzów: 248 Sędzia: Bibiana Steinhaus | |
- Awans: Arsenal Ladies (4:3 w dwumeczu)
Ćwierćfinały
[edytuj | edytuj kod]Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się 19 listopada 2010 w Nyonie. Żadna z drużyn nie była rozstawiona. Przy okazji losowania ustalono również pary półfinałowe[9]. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną w dniach 16–17 marca, a rewanże 23–24 marca. Pary ćwierćfinałowe[10]:
- Zwiezda-2005 Perm – Olympique Lyon
- Arsenal Ladies – Linköpings FC
- Everton LFC – FCR 2001 Duisburg
- FCF Juvisy – 1. FFC Turbine Poczdam
Półfinały
[edytuj | edytuj kod]Pary półfinałowe zostały rozlosowane przy okazji losowania ćwierćfinałów. Pierwsze spotkania półfinałowe odbędą się w dniach 9–10 kwietnia, a rewanże 16–17 kwietnia. Pary półfinałowe[10]:
- Zwiezda-2005 Perm/ Olympique Lyon – Arsenal Ladies/ Linköpings FC
- Everton LFC/ FCR 2001 Duisburg – FCF Juvisy/ 1. FFC Turbine Poczdam
Finał
[edytuj | edytuj kod]Finał rozgrywek odbędzie się 26 maja w Londynie, na stadionie Craven Cottage[11].
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Paul Saffer: Potsdam lead 2010/11 lineup. www.uefa.com, 14 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ a b c Umeå and Duisburg learn fate. www.uefa.com, 23 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ a b Paul Saffer: Qualifying round draw looms. www.uefa.com, 21 czerwca 2010. [dostęp 2010-10-04]. (ang.).
- ↑ Dane o frekwencji zebrane z: Europa - Puchar UEFA Kobiet. www.women.soccerway.com. [dostęp 2010-12-18]. (pol.).
- ↑ W pierwotnym terminie (5 sierpnia) mecz nie odbył się z powodu zbyt podmokłej murawy.
- ↑ Past champions off to winning starts. www.uefa.com, 5 sierpnia 2010. [dostęp 2010-12-17]. (ang.).
- ↑ RTP Unia Racibórz zagra z Brøndby IF Kopenhaga. www.nowiny.pl, 19 sierpnia 2010. [dostęp 2010-12-19]. (pol.).
- ↑ a b Paul Saffer: Potsdam face Finnish encounter. www.uefa.com. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ 064: Draws for UEFA Women’s Champions League. www.uefa.com, 17 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ a b Paul Saffer: Juvisy stand in Potsdam's path to glory. www.uefa.com, 19 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
- ↑ Women's Champions League Final at Fulham. www.arsenal.com, 25 listopada 2010. [dostęp 2010-12-19]. (ang.).
Kategoria:Piłkarskie rozgrywki klubowe kobiet Kategoria:2010 w piłce nożnej Kategoria:2011 w piłce nożnej
de:UEFA Women’s Champions League 2010/11 en:2010–11 UEFA Women's Champions League fr:Ligue des champions féminine de l'UEFA 2010-2011 nl:UEFA Women's Champions League 2010/11 no:Mesterligaen i fotball for kvinner 2010/2011