z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Sezóna 2018–19 FIA World Endurance Championship bola siedmym ročníkom vytrvalostných pretekov, ktoré organizuje Automobile Club de l'Ouest (ACO) a Medzinárodná automobilová federácia (FIA) . Táto sezóna bola prvou, ktorá sa konala počas dvoch kalendárnych rokov, pričom začala v máji 2018 na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps a skončila v júni 2019 závodom 24 hodín Le Mans .
Tím
Auto
Motor
Hybrid
Pneu
Číslo
Meno jazdca
Kolá
Rebellion Racing
Rebellion R13
Gibson GL458 4.5 L V8
M
1
André Lotterer
1–5, 7–8
Neel Jani
Všetky
Bruno Senna
Všetky
Mathias Beche
6
3
Thomas Laurent
Všetky
Gustavo Menezes
Všetky
Mathias Beche
1–5
Nathanaël Berthon
6–8
ByKolles Racing Team
ENSO CLM P1/01
Nismo VRX30A 3.0 L Turbo V6 Gibson GL458 4.5 L V8
M
4
Oliver Webb
1–5, 7–8
Tom Dillmann
1–2, 4–5, 7–8
Dominik Kraihamer
1–2
René Binder
3
James Rossiter
4–5
Paolo Ruberti
6–8
CEFC TRSM Racing
Ginetta G60-LT-P1
Mecachrome V634P1 3.4 L Turbo V6
M
5
Charlie Robertson
1–2
Dean Stoneman
1
Léo Roussel
2
Michael Simpson
2
6
Oliver Rowland
1–2
Alex Brundle
1–2
Oliver Turvey
1–2
Toyota Gazoo Racing
Toyota TS050 Hybrid
Toyota 2.4 L Turbo V6 Hybrid
Hybrid
M
7
Mike Conway
Všetky
Kamui Kobayashi
Všetky
José María López
Všetky
8
Fernando Alonso
Všetky
Sébastien Buemi
Všetky
Kazuki Nakajima
Všetky
DragonSpeed
BR Engineering BR1
Gibson GL458 4.5 L V8
M
10
Ben Hanley
1–6, 8
Henrik Hedman
1–3, 6, 8
Pietro Fittipaldi
1
Renger van der Zande
2–3, 5–6, 8
James Allen
4–5
SMP Racing
BR Engineering BR1
AER P60B 2.4 L Turbo V6
M
11
Mikhail Aleshin
Všetky
Vitaly Petrov
Všetky
Jenson Button
2–5
Brendon Hartley
6
Stoffel Vandoorne
7–8
17
Stéphane Sarrazin
Všetky
Egor Orudzhev
Všetky
Matevos Isaakyan
1–2, 4–5
Sergey Sirotkin
6–8
Všetky prototypy LMP2 používajú motory Gibson GK428 4.2 L V8.
Tím
Auto
Pneu
Číslo
Meno jazdca
Kolá
TDS Racing
Oreca 07
D
28
François Perrodo
Všetky
Matthieu Vaxivière
Všetky
Loïc Duval
1–3, 5–6, 8
Jean-Éric Vergne
4
Norman Nato
7
Racing Team Nederland
Dallara P217
M
29
Giedo van der Garde
Všetky
Frits van Eerd
Všetky
Jan Lammers
1–2
Nyck de Vries
3–8
DragonSpeed
Oreca 07
M
31
Roberto González
Všetky
Pastor Maldonado
Všetky
Nathanaël Berthon
1–2
Anthony Davidson
3–8
Signatech Alpine Matmut
Alpine A470
D M
36
Nicolas Lapierre
Všetky
André Negrão
Všetky
Pierre Thiriet
Všetky
Jackie Chan DC Racing
Oreca 07
D
37
Jazeman Jaafar
1–5
Weiron Tan
1–5
Nabil Jeffri
1–5
David Heinemeier Hansson
6–8
Jordan King
6–8
Will Stevens
6–7
Ricky Taylor
8
38
Ho-Pin Tung
Všetky
Gabriel Aubry
Všetky
Stéphane Richelmi
Všetky
Larbre Compétition
Ligier JS P217
M
50
Erwin Creed
Všetky
Romano Ricci
Všetky
Julien Canal
1
Thomas Dagoneau
2
Yoshiharu Mori
3
Keiko Ihara
4
Enzo Guibbert
5
Gunnar Jeannette
6
Nicholas Boulle
7–8
Tím
Auto
Motor
Pneu
Číslo
Meno jazdca
Kolá
AF Corse
Ferrari 488 GTE Evo
Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8
M
51
James Calado
Všetky
Alessandro Pier Guidi
Všetky
Daniel Serra
2, 6, 8
71
Sam Bird
Všetky
Davide Rigon
Všetky
Miguel Molina
2, 6, 8
Ford Chip Ganassi Team UK
Ford GT
Ford EcoBoost 3.5 L Turbo V6
M
66
Stefan Mücke
Všetky
Oliver Pla
Všetky
Billy Johnson
1–2, 6, 8
67
Andy Priaulx
Všetky
Harry Tincknell
Všetky
Tony Kanaan
1–2
Jonathan Bomarito
6, 8
BMW Team MTEK
BMW M8 GTE
BMW S63 4.0 L Turbo V8
M
81
Nick Catsburg
Všetky
Martin Tomczyk
Všetky
Philipp Eng
2, 8
Alexander Sims
6
82
António Félix da Costa
Všetky
Tom Blomqvist
1, 4–5
Augusto Farfus
2–3, 6–8
Alexander Sims
2
Bruno Spengler
6
Jesse Krohn
8
Porsche GT Team
Porsche 911 RSR
Porsche 4.0 L Boxer -6
M
91
Gianmaria Bruni
Všetky
Richard Lietz
Všetky
Frédéric Makowiecki
2, 8
92
Michael Christensen
Všetky
Kévin Estre
Všetky
Laurens Vanthoor
2, 8
Aston Martin Racing
Aston Martin Vantage GTE
Aston Martin 4.0 L Turbo V8
M
95
Marco Sørensen
Všetky
Nicki Thiim
Všetky
Darren Turner
1–2, 6, 8
97
Alex Lynn
Všetky
Maxime Martin
Všetky
Jonathan Adam
1–2, 8
Tím
Auto
Motor
Pneu
Číslo
Meno jazdca
Kolá
Spirit of Race
Ferrari 488 GTE
Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8
M
54
Francesco Castellacci
Všetky
Giancarlo Fisichella
Všetky
Thomas Flöhr
Všetky
Team Project 1
Porsche 911 RSR
Porsche 4.0 L Boxer -6
M
56
Jörg Bergmeister
Všetky
Patrick Lindsey
Všetky
Egidio Perfetti
Všetky
Clearwater Racing
Ferrari 488 GTE
Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8
M
61
Matt Griffin
Všetky
Keita Sawa
1–5
Weng Sun Mok
1–5
Luís Pérez Companc
6–8
Matteo Cressoni
6–8
MR Racing
Ferrari 488 GTE
Ferrari F154CB 3.9 L Turbo V8
M
70
Olivier Beretta
Všetky
Eddie Cheever III
Všetky
Motoaki Ishikawa
Všetky
Dempsey-Proton Racing
Porsche 911 RSR
Porsche 4.0 L Boxer -6
M
77
Matt Campbell
Všetky
Christian Ried
Všetky
Julien Andlauer
1–6, 8
Riccardo Pera
7
88
Matteo Cairoli
Všetky
Giorgio Roda
1–4, 6–8
Khalid Al-Qubaisi
1–2, 5
Gianluca Roda
3, 6–7
Satoshi Hoshino
4
Riccardo Pera
5
Gulf Racing UK
Porsche 911 RSR
Porsche 4.0 L Boxer -6
M
86
Michael Wainwright
Všetky
Ben Barker
Všetky
Alex Davison
1–3
Thomas Preining
4–8
TF Sport
Aston Martin Vantage GTE
Aston Martin 4.5 L V8
M
90
Charlie Eastwood
Všetky
Salih Yoluç
Všetky
Euan Hankey
1–2, 7–8
Jonathan Adam
3–6
Aston Martin Racing
Aston Martin Vantage GTE
Aston Martin 4.5 L V8
M
98
Paul Dalla Lana
Všetky
Pedro Lamy
Všetky
Mathias Lauda
Všetky
Len tímy, ktoré pretekali počas každých pretekov v sezóne sa môžu uchádzať o tituly a trofeje v šampionáte.
Jeden bod je udeľovaný tímu a jazdcom v tíme, ktorý získal pole position v každej kategórii.
Preteky
Umiestnenie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ďalšie klasifikované
6 hodín
25
18
15
12
10
8
6
4
2
1
0,5
Le Mans
38
27
23
18
15
12
9
6
3
2
1
Sebring
32
23
19
15
13
10
8
5
3
2
1
Poz.
Jazdec
Tím
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
1
Fernando Alonso
Toyota Gazoo Racing
1
1
DSQ
2
2
1
1
1
198
1
Sébastien Buemi
Toyota Gazoo Racing
1
1
DSQ
2
2
1
1
1
198
1
Kazuki Nakajima
Toyota Gazoo Racing
1
1
DSQ
2
2
1
1
1
198
2
Mike Conway
Toyota Gazoo Racing
2
2
DSQ
1
1
2
6
2
157
2
Kamui Kobayashi
Toyota Gazoo Racing
2
2
DSQ
1
1
2
6
2
157
2
José María López
Toyota Gazoo Racing
2
2
DSQ
1
1
2
6
2
157
3
Thomas Laurent
Rebellion Racing
3
3
1
Ret
5
7
2
5
114
3
Gustavo Menezes
Rebellion Racing
3
3
1
Ret
5
7
2
5
114
4
Mikhail Aleshin
SMP Racing
5
Ret
Ret
4
3
3
3
3
94
4
Vitaly Petrov
SMP Racing
5
Ret
Ret
4
3
3
3
3
94
5
Neel Jani
Rebellion Racing
DSQ
4
2
3
4
Ret
5
4
91
5
André Lotterer
Rebellion Racing
DSQ
4
2
3
4
Ret
5
4
91
6
Mathias Beche
Rebellion Racing
3
3
1
Ret
5
Ret
73
7
Bruno Senna
Rebellion Racing
DSQ
4
WD
3
4
Ret
5
4
73
8
Nicolas Lapierre
Signatech Alpine Matmut
7
5
6
8
9
5
8
6
64
8
Pierre Thiriet
Signatech Alpine Matmut
7
5
6
8
9
5
8
6
64
8
André Negrão
Signatech Alpine Matmut
7
5
6
8
9
5
8
6
64
9
Nathanaël Berthon
DragonSpeed
10
7
51
Rebellion Racing
7
2
5
10
Ho-Pin Tung
Jackie Chan DC Racing
6
8
4
7
7
10
9
7
51
10
Gabriel Aubry
Jackie Chan DC Racing
6
8
4
7
7
10
9
7
51
10
Stéphane Richelmi
Jackie Chan DC Racing
6
8
4
7
7
10
9
7
51
11
Stoffel Vandoorne
SMP Racing
3
3
38
12
Roberto González
DragonSpeed
10
7
7
11
8
6
7
Ret
36,5
12
Pastor Maldonado
DragonSpeed
10
7
7
11
8
6
7
Ret
36,5
13
Jazeman Jaafar
Jackie Chan DC Racing
8
6
5
6
10
35
13
Nabil Jeffri
Jackie Chan DC Racing
8
6
5
6
10
35
13
Weiron Tan
Jackie Chan DC Racing
8
6
5
6
10
35
14
Egor Orudzhev
SMP Racing
Ret
Ret
3
Ret
Ret
NC
4
Ret
27
14
Stéphane Sarrazin
SMP Racing
Ret
Ret
3
Ret
Ret
NC
4
Ret
27
15
Jenson Button
SMP Racing
Ret
Ret
4
3
27
16
Anthony Davidson
DragonSpeed
7
11
8
6
7
Ret
26,5
17
Oliver Webb
ByKolles Racing Team
4
Ret
Ret
5
Ret
14
Ret
22,5
17
Tom Dillmann
ByKolles Racing Team
4
Ret
5
Ret
14
Ret
22,5
18
Brendon Hartley
SMP Racing
3
19
19
Jordan King
Jackie Chan DC Racing
4
12
Ret
15,5
19
David Heinemeier Hansson
Jackie Chan DC Racing
4
12
Ret
15,5
19
Will Stevens
Jackie Chan DC Racing
4
12
15,5
20
Erwin Creed
Larbre Compétition
11
10
9
10
12
8
13
9
14,5
20
Romano Ricci
Larbre Compétition
11
10
9
10
12
8
13
9
14,5
21
Giedo van der Garde
Racing Team Nederland
12
9
8
12
11
9
11
10
14
21
Frits van Eerd
Racing Team Nederland
12
9
8
12
11
9
11
10
14
22
Dominik Kraihamer
ByKolles Racing Team
4
Ret
12
23
Sergey Sirotkin
SMP Racing
NC
4
Ret
12
24
François Perrodo
TDS Racing
9
DSQ
10
9
NC
NC
10
8
12
24
Matthieu Vaxivière
TDS Racing
9
DSQ
10
9
NC
NC
10
8
12
25
Nyck de Vries
Racing Team Nederland
8
12
11
9
11
10
10,5
Poz.
Jazdec
Tím
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
Legenda
Farba
Výsledok
Skratka
Zlatá
Víťaz
–
Strieborná
2. miesto
–
Bronzová
3. miesto
–
Zelená
Bodované umiestnenie
–
Modrá
Umiestnenie mimo bodované pozície
–
Neklasifikované umiestnenie
NC
Fialová
Nedokončil
DNF
Červená
Nekvalifikoval sa
DNQ
Nepredkvalifikoval sa
DNPQ
Čierna
Diskvalifikovaný
DSQ
Biela
Neštartoval
DNS
Závod zrušený
C
Bez farby
Netrénoval
DNP
Vylúčený
EX
Neprišiel
DNA
Odstúpil
WD
Tučné písmo – pole positionKurzíva – najrýchlejšie kolo † – nedokončil, no odjazdil 90% pretekov a teda bol klasifikovaný
Poz.
Tím
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
1
Toyota Gazoo Racing
1
1
DSQ
1
1
1
1
1
216
2
Rebellion Racing
3
3
1
3
4
7
2
4
134
3
SMP Racing
5
Ret
3
4
3
3
3
3
109
4
ByKolles Racing Team
4
Ret
Ret
5
Ret
34
Ret
22,5
5
DragonSpeed
DNS
Ret
25
Ret
6
Ret
Ret
8,5
6
CEFC TRSM Racing
WD
41
1
Legenda
Farba
Výsledok
Skratka
Zlatá
Víťaz
–
Strieborná
2. miesto
–
Bronzová
3. miesto
–
Zelená
Bodované umiestnenie
–
Modrá
Umiestnenie mimo bodované pozície
–
Neklasifikované umiestnenie
NC
Fialová
Nedokončil
DNF
Červená
Nekvalifikoval sa
DNQ
Nepredkvalifikoval sa
DNPQ
Čierna
Diskvalifikovaný
DSQ
Biela
Neštartoval
DNS
Závod zrušený
C
Bez farby
Netrénoval
DNP
Vylúčený
EX
Neprišiel
DNA
Odstúpil
WD
Tučné písmo – pole positionKurzíva – najrýchlejšie kolo † – nedokončil, no odjazdil 90% pretekov a teda bol klasifikovaný
Poz.
Výrobca
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
1
Porsche
2
1
3
1
2
1
3
2
288
4
2
9
5
3
5
8
5
2
Ferrari
3
4
1
4
5
4
2
1
194
11
6
11
10
6
6
6
9
3
Ford
1
3
2
3
7
3
5
3
178
Ret
12
6
8
9
18
10
4
4
Aston Martin
6
5
4
6
1
8
1
12
136
7
13
8
9
4
9
7
14
5
BMW
5
9
5
2
8
2
4
6
114
8
Ret
Ret
7
10
7
9
15
Legenda
Farba
Výsledok
Skratka
Zlatá
Víťaz
–
Strieborná
2. miesto
–
Bronzová
3. miesto
–
Zelená
Bodované umiestnenie
–
Modrá
Umiestnenie mimo bodované pozície
–
Neklasifikované umiestnenie
NC
Fialová
Nedokončil
DNF
Červená
Nekvalifikoval sa
DNQ
Nepredkvalifikoval sa
DNPQ
Čierna
Diskvalifikovaný
DSQ
Biela
Neštartoval
DNS
Závod zrušený
C
Bez farby
Netrénoval
DNP
Vylúčený
EX
Neprišiel
DNA
Odstúpil
WD
Tučné písmo – pole positionKurzíva – najrýchlejšie kolo † – nedokončil, no odjazdil 90% pretekov a teda bol klasifikovaný
Poz.
Auto
Tím
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
1
36
Signatech Alpine Matmut
2
1
3
3
3
2
2
1
181
2
38
Jackie Chan DC Racing
1
4
1
2
1
6
3
2
166
3
37
Jackie Chan DC Racing
3
2
2
1
4
1
6
Ret
138
4
31
DragonSpeed
5
3
4
6
2
3
1
Ret
117
5
50
Larbre Compétition
6
6
6
5
6
4
7
4
85
6
29
Racing Team Nederland
7
5
5
7
5
5
5
5
85
7
28
TDS Racing
4
DSQ
7
4
Ret
NC
4
3
66
Legenda
Farba
Výsledok
Skratka
Zlatá
Víťaz
–
Strieborná
2. miesto
–
Bronzová
3. miesto
–
Zelená
Bodované umiestnenie
–
Modrá
Umiestnenie mimo bodované pozície
–
Neklasifikované umiestnenie
NC
Fialová
Nedokončil
DNF
Červená
Nekvalifikoval sa
DNQ
Nepredkvalifikoval sa
DNPQ
Čierna
Diskvalifikovaný
DSQ
Biela
Neštartoval
DNS
Závod zrušený
C
Bez farby
Netrénoval
DNP
Vylúčený
EX
Neprišiel
DNA
Odstúpil
WD
Tučné písmo – pole positionKurzíva – najrýchlejšie kolo † – nedokončil, no odjazdil 90% pretekov a teda bol klasifikovaný
Poz.
Auto
Tím
SPA
LMS
SIL
FUJ
SHA
SEB
SPA
LMS
Body
1
56
Team Project 1
9
3
3
1
2
3
5
1
151
2
77
Dempsey-Proton Racing
4
1
1
DSQ
1
1
1
2
110
3
90
TF Sport
2
Ret
2
2
8
6
2
6
99
4
54
Spirit of Race
8
2
9
5
4
2
4
7
99
5
61
Clearwater Racing
3
4
5
6
7
DNS
3
3
95
6
86
Gulf Racing
7
6
6
4
9
4
7
4
79
7
98
Aston Martin Racing
1
Ret
4
3
5
8
6
Ret
77
8
70
MR Racing
5
5
7
Ret
6
5
8
5
71
9
88
Dempsey-Proton Racing
6
Ret
8
DSQ
3
7
9
Ret
26