Italijansko nogometno prvenstvo 1925-26
Italijansko nogometno prvenstvo 1925-26.
Zmagovalna ekipa je bila Juventus F.C.
Severna liga
[uredi | uredi kodo]Predligaške kvalifikacije
[uredi | uredi kodo]A.C. Legnano, A.C. Mantova, U.S. Novese in F.C. Como so se prijavile za kvalifikacije, toda Novese in Como sta se umaknile,tako da sta Legnano in Mantova obdržali mesto v Prvi diviziji.
Kvalifikacije
[uredi | uredi kodo]Skupina A
[uredi | uredi kodo]Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Comments | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bologna | 38 | 22 | 17 | 4 | 1 | 74 | 20 | +54 | Se uvrstila naprej in bila sprejeta v Prvo divizijo |
2. | Torino | 36 | 22 | 16 | 4 | 2 | 67 | 28 | +39 | Sprejeta v Prvo divizijo |
3. | Modena | 25 | 22 | 11 | 3 | 8 | 45 | 30 | +15 | |
3. | Hellas Verona | 25 | 22 | 10 | 5 | 7 | 58 | 48 | +10 | |
3. | Internazionale | 25 | 22 | 10 | 5 | 7 | 44 | 38 | +6 | |
6. | Casale | 22 | 22 | 9 | 4 | 9 | 42 | 32 | +10 | |
7. | Andrea Doria | 21 | 22 | 9 | 3 | 10 | 37 | 50 | -13 | |
8. | Brescia | 19 | 22 | 8 | 3 | 11 | 38 | 51 | -15 | |
9. | Novara | 18 | 22 | 6 | 6 | 10 | 40 | 42 | -2 | Kvalifikacije za državno divizijo |
10. | Udinese | 13 | 22 | 5 | 3 | 14 | 38 | 75 | -37 | |
11. | Pisa | 12 | 22 | 5 | 2 | 15 | 23 | 65 | -42 | |
12. | Legnano | 10 | 22 | 3 | 4 | 15 | 22 | 49 | -27 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Andrea Doria | Bologna | Brescia | Casale | Hellas VR | Internazionale | Legnano | Modena | Novara | Pisa | Torino | Udinese | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andrea Doria | 3-3 | 4-1 | 3-2 | 3-2 | 2-0 | 3-1 | 2-1 | 2-2 | 5-1 | 0-0 | 3-2 | |
Bologna | 3-0 | 6-0 | 1-0 | 7-0 | 4-1 | 6-0 | 1-0 | 4-1 | 7-0 | 3-2 | 4-0 | |
Brescia | 5-0 | 1-2 | 2-1 | 3-2 | 0-1 | 2-0 | 2-2 | 4-1 | 2-0 | 3-4 | 3-1 | |
Casale | 2-0 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 3-3 | 5-0 | 4-0 | 1-1 | 4-0 | 2-3 | 2-1 | |
Hellas VR | 5-1 | 2-2 | 4-2 | 4-3 | 1-0 | 4-1 | 0-2(*) | 2-2 | 7-1 | 1-1 | 4-0 | |
Internazionale | 0-1 | 1-1 | 4-0 | 4-1 | 3-3 | 2-0 | 2-1 | 5-4 | 1-0 | 3-4 | 4-2 | |
Legnano | 1-0 | 1-2 | 1-1 | 0-2 | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 4-1 | 1-2 | 6-1 | |
Modena | 6-0 | 0-0 | 3-2 | 2-3 | 3-2 | 3-0 | 2-0 | 4-1 | 6-2 | 1-1 | 5-1 | |
Novara | 3-1 | 1-2 | 5-1 | 0-0 | 1-2 | 1-1 | 3-1 | 0-1 | 2-0 | 0-2 | 6-3 | |
Pisa | 3-2 | 0-6 | 0-1 | 1-1 | 1-3 | 1-3 | 2-0 | 1-0 | 4-3 | 1-1 | 1-2 | |
Torino | 4-0 | 6-2 | 5-0 | 2-0 | 5-2 | 2-1 | 4-1 | 3-1 | 2-1 | 4-1 | 7-0 | |
Udinese | 3-2 | 1-7 | 3-3 | 2-1 | 3-3 | 3-4 | 2-2 | 3-1 | 0-2(*) | 1-2 | 4-3 |
(*) Odločila FIGC.
Skupina B
[uredi | uredi kodo]Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Comments | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juventus | 37 | 22 | 17 | 3 | 2 | 68 | 14 | +54 | Se uvrstila naprej in sprejeta v Prvo divizijo |
2. | Cremonese | 29 | 22 | 13 | 3 | 6 | 41 | 25 | +16 | Sprejeta v Prvo divizijo |
3. | Genoa | 28 | 22 | 13 | 2 | 7 | 48 | 29 | +19 | |
4. | Padova | 25 | 22 | 11 | 3 | 8 | 55 | 33 | +22 | |
4. | Livorno | 25 | 22 | 11 | 3 | 8 | 43 | 45 | -2 | |
6. | Sampierdarenese | 23 | 22 | 10 | 3 | 9 | 38 | 43 | -5 | |
7. | Pro Vercelli | 22 | 22 | 9 | 4 | 9 | 42 | 31 | +11 | |
7. | Milano | 22 | 22 | 10 | 2 | 10 | 43 | 39 | +4 | |
9. | Reggiana | 17 | 22 | 7 | 3 | 12 | 30 | 50 | -20 | Kvalifikacije v državno divizijo |
10. | Alessandria | 16 | 22 | 7 | 2 | 13 | 41 | 48 | -7 | |
11. | Parma | 12 | 22 | 5 | 2 | 15 | 23 | 58 | -35 | |
12. | Mantova | 8 | 22 | 2 | 4 | 16 | 24 | 81 | -57 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Alessandria | Cremonese | Genoa | Juventus | Livorno | Mantova | Milano | Padova | Parma | Pro Vercelli | Reggiana | Sampierdarenese | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alessandria | 2-3 | 1-0 | 1-3 | 1-0 | 9-0 | 4-3 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | 6-0 | 5-0 | |
Cremonese | 3-0 | 1-0 | 0-0 | 8-0 | 2-0 | 1-0 | 2-1 | 3-0 | 4-2 | 1-0 | 2-1 | |
Genoa | 7-2 | 2-1 | 1-3 | 0-0 | 3-1 | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | 3-1 | |
Juventus | 4-0 | 4-0 | 2-0 | 3-0 | 8-1 | 6-0 | 3-2 | 6-0 | 2-1 | 5-0 | 4-0 | |
Livorno | 6-2 | 2-1 | 3-2 | 1-1 | 6-1 | 1-1 | 3-0 | 4-0 | 2-0 | 2-0 | 5-1 | |
Mantova | 7-1 | 0-0 | 2-5 | 0-5 | 0-2 | 0-2 | 0-2(*) | 1-1 | 2-2 | 3-0 | 1-1 | |
Milano | 2-2 | 1-4 | 1-3 | 1-2 | 4-1 | 3-1 | 3-0 | 4-2 | 4-0 | 4-0 | 2-0 | |
Padova | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 2-2 | 6-1 | 9-0 | 4-2 | 6-1 | 5-2 | 6-2 | 3-0 | |
Parma | 1-0 | 3-1 | 1-5 | 0-3 | 0-1 | 5-3 | 1-2 | 2-0 | 0-3 | 2-0 | 1-3 | |
Pro Vercelli | 1-0 | 4-0 | 2-0 | 0-1 | 7-0 | 3-0 | 3-1 | 1-1 | 2-2 | 3-0 | 2-0 | |
Reggiana | 2-1 | 0-2 | 2-2 | 2-0 | 5-2 | 4-0 | 0-1 | 4-1 | 2-0 | 3-2 | 1-1 | |
Sampierdarenese | 2-1 | 2-1 | 2-3 | 2-1 | 2-1 | 8-1 | 2-1 | 2-1 | 4-1 | 1-0 | 3-3 |
(*) Odločila FIGC.
Finale
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Bologna | 2-2 | Juventus | 2-2 | 0-0 |
Ekipa #1 | Rez. | Ekipa #2 |
---|---|---|
Bologna | 1-2 | Juventus |
Juventus se je uvrstil naprej v državni finale.
Južna liga
[uredi | uredi kodo]Kvalifikacije
[uredi | uredi kodo]Marche
[uredi | uredi kodo]Prvenstvena končnica
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Anconitana | 9-3 | Maceratese | 2-1 | 7-2 |
Anconitana je bila razglašena za prvaka v Marcheju. Obe ekipi sta napredovali v polfinale Južne lige. Anconitana se je tudi uvrstila v državno divizijo.
Lacij
[uredi | uredi kodo]Predligaške kvalifikacije
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Audace Roma | 5-3 | Roman | 4-1 | 1-2 |
- Povratna tekma
- 5. julij 1925, Rim, Stadio Flaminio.
Ekipa #1 | Rez. | Ekipa #2 |
---|---|---|
Audace Roma | 3-1 | Roman |
Audace Roma je ohranila mesto v prvi diviziji, a je bila Roma tudi sprejeta.
Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Opombe | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alba Roma | 17 | 10 | 8 | 1 | 1 | 41 | 13 | +28 | Se uvrstila naprej in sprejeta v Prvo divizijo |
2. | Fortitudo Roma | 16 | 10 | 8 | 0 | 2 | 35 | 13 | +22 | |
3. | Lazio | 14 | 10 | 6 | 2 | 2 | 45 | 27 | +18 | Sprejeta v Prvo divizijo |
4. | Audace Roma | 7 | 10 | 3 | 1 | 6 | 27 | 42 | -15 | Relegacija(*) |
5. | Roman | 6 | 10 | 2 | 2 | 6 | 14 | 28 | -14 | Relegacija |
6. | Pro Roma | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 5 | 44 | -39 | Relegacija(**) |
(*) Audace Roma in Alba Roma sta se združili ob koncu sezone.
(**) Pro Roma in Fortitudo Roma sta se združili ob koncu sezone.
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Alba | Audace | Fortitudo | Lazio | Pro Roma | Roman | |
---|---|---|---|---|---|---|
Alba | 11-2 | 0-3 | 5-3 | 6-0 | 1-0 | |
Audace | 0-7 | 2-3 | 2-4 | 4-0 | 2-2 | |
Fortitudo | 1-3 | 3-2 | 6-2 | 7-0 | 4-1 | |
Lazio | 2-2 | 9-5 | 3-2 | 10-1 | 5-3 | |
Pro Roma | 1-2 | 2-3 | 0-1 | 0-6 | 0-2(*) | |
Roman | 1-4 | 1-5 | 0-5 | 1-1 | 3-1 |
(*) Odločila FIGC.
Kampanija
[uredi | uredi kodo]Predligaške kvalifikacije
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Stabia | 2-4 | Salernitanaudax | 1-3 | 1-1 |
Salernitanaudax je obdržal mesto v Prvi diviziji, a se je pozneje umaknil. Stabia je napredoval namesto te ekipe.
Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Opombe | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Internaples | 15 | 8 | 7 | 1 | 0 | 35 | 4 | +31 | Se uvrstila naprej in sprejeta v Prvo divizijo |
2. | Bagnolese | 11 | 8 | 5 | 1 | 2 | 20 | 8 | +12 | |
3. | Casertana | 8 | 8 | 4 | 0 | 4 | 11 | 21 | -10 | Sprejeta v Prvo divizijo |
4. | Stabia | 6 | 8 | 3 | 0 | 5 | 13 | 22 | -9 | Relegacija |
5. | Puteolana | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 5 | 29 | -24 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Bagnolese | Casertana | Internaples | Puteolana | Stabia | |
---|---|---|---|---|---|
Bagnolese | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 6-0 | |
Casertana | 0-2 | 0-10 | 5-3 | 2-0(*) | |
Internaples | 4-2 | 2-0 | 6-0 | 4-1 | |
Puteolana | 0-3(*) | 1-2 | 0-2(*) | 1-3 | |
Stabia | 3-1 | 1-2 | 0-6 | 5-0 |
(*) Predaja. Rezultat je določila FIGC po predaji Puteolane sredi tekme.
Apulija
[uredi | uredi kodo]Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Opombe | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pro Italia Taranto | 14 | 8 | 6 | 2 | 0 | 14 | 4 | +10 | Se uvrstila naprej |
2. | Liberty Bari | 10 | 8 | 5 | 0 | 3 | 11 | 8 | +3 | |
3. | Audace Taranto | 9 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11 | 9 | +2 | |
4. | Ideale Bari | 5 | 8 | 0 | 5 | 3 | 6 | 9 | -3 | |
5. | Foggia | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 1 | 13 | -12 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Audace TA | Foggia | Ideale | Liberty | Pro Italia | |
---|---|---|---|---|---|
Audace TA | 2-0(*) | 1-0 | 3-1 | 0-2 | |
Foggia | 0-2 | 0-0 | 1-2 | 0-2(*) | |
Ideale | 2-2 | 0-0 | 0-1 | 2-2 | |
Liberty | 2-0 | 3-0 | 2-1 | 0-1 | |
Pro Italia | 2-1 | 2-0 | 1-1 | 2-0 |
(*) Odločila FIGC.
Sicilija
[uredi | uredi kodo]Prvenstvena končnica
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Palermo | 7-1 | Messina | 7-0 | 0-1 |
Palermo je bil razglašen za prvaka Sicilije. Obe ekipi sta napredovali v polfinele Južne lige.
Polfinale
[uredi | uredi kodo]Skupina A
[uredi | uredi kodo]Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Opombe | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Internaples | 13 | 8 | 5 | 3 | 0 | 23 | 5 | +18 | Se uvrstila naprej |
2. | Fortitudo Roma | 11 | 8 | 4 | 3 | 1 | 15 | 9 | +6 | |
3. | Anconitana | 9 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16 | 13 | +3 | |
4. | Liberty Bari | 7 | 8 | 2 | 3 | 3 | 18 | 18 | 0 | |
5. | Messina | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 2 | 29 | -27 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Anconitana | Fortitudo | Internaples | Liberty | Messina | |
---|---|---|---|---|---|
Anconitana | 1-3 | 1-1 | 6-1 | 2-0(*) | |
Fortitudo | 2-1 | 1-1 | 2-2 | 4-0 | |
Internaples | 4-0 | 3-1 | 2-0 | 5-0 | |
Liberty | 2-3 | 1-1 | 2-2 | 6-0 | |
Messina | 0-2(*) | 0-1 | 0-5 | 2-4 |
(*) Predaja
Skupina B
[uredi | uredi kodo]Razvrstitev
[uredi | uredi kodo]Ekipa | Točke | GP | W | D | L | GF | GA | +/- | Opombe | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alba Roma | 14 | 8 | 6 | 2 | 0 | 19 | 8 | +11 | Se uvrstila naprej |
2. | Bagnolese | 12 | 8 | 5 | 2 | 1 | 22 | 8 | +14 | |
3. | Pro Italia Taranto | 10 | 8 | 4 | 2 | 2 | 15 | 11 | +4 | |
4. | Palermo | 2 | 8 | 1 | 0 | 7 | 10 | 15 | -5 | |
4. | Maceratese | 2 | 8 | 1 | 0 | 7 | 5 | 29 | -24 |
Tabela rezultatov
[uredi | uredi kodo]- Domače ekipe so navedene v levem stolpcu, medtem ko so gostujoče v zgornji vrstici.
Alba | Bagnolese | Maceratese | Palermo | Pro Italia | |
---|---|---|---|---|---|
Alba | 3-3 | 2-0(*) | 2-1 | 3-1 | |
Bagnolese | 1-2 | 8-0 | 3-1 | 2-1 | |
Maceratese | 1-5 | 0-2 | 2-0(*) | 0-2(*) | |
Palermo | 0-1 | 0-2(*) | 6-0 | 2-3 | |
Pro Italia | 1-1 | 1-1 | 4-2 | 2-0(*) |
(*) Predaja
Finale
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Alba Roma | 7-2 | Internaples | 6-1 | 1-1 |
Alba Roma se je uvrstila naprej v Državni finale.
Državni finale
[uredi | uredi kodo]Team #1 | Agg. | Team #2 | 1st leg | 2nd leg |
---|
Juventus | 12-1 | Alba Roma | 7-1 | 5-0 |
Viri
[uredi | uredi kodo]- Almanacco Illustrato del Calcio - La Storia 1898-2004, Panini Edizioni, Modena, September 2005