Бадминтон на Летњим олимпијским играма 2012 — женски парови
Бадминтон на Летњим олимпијским играма 2012. | |||
---|---|---|---|
Појединачно | мушкарци | жене | |
Парови | мушкарци | мешовито | жене |
Бадминтон на Летњим олимпијским играма 2012. — женски парови је такмичење на Олимпијским играма 2012. у Лондону. Одржало се од 28. јула, до 4. августа у Вембли арени.
Победник турнира је био кинески пар Tian Qing и Zhao Yunlei које су у финалу победиле јапанке Мизуки Фуџи и Реика Какива са 21:10, 25:23. Треће место су освојиле рускиње Валерија Сорокина и Нина Вислова које су у утакмици за треће место победили канађанке Алекс Брус и Мишел Ли са 21:9, 21:10.
Такмичење је обележила и дисквалификација четири пара (оба из Јужне Кореје, те по једног из Кине и Индонезије) због незалагања како би избегли одређене противнике у четвртфиналу.
Систем такмичења
[уреди | уреди извор]Такмичари су подељени у четири групе са по четири пара и свако игра са сваким у својој групи. По два најбоље пласирана пара из сваке групе пласираће се у елиминациону фазу и играће за победника турнира.
Земље учеснице
[уреди | уреди извор]
|
|
Групна фаза
[уреди | уреди извор]Група А
[уреди | уреди извор]Пар 1 | Резултат | Пар 2 |
---|---|---|
28. јул, 18:30 | ||
Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN) | 0 - 21 0 - 21 ДСКВ. |
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) |
29. јул, 9:40 | ||
Jung Kyung-eun/Kim Ha-na (KOR) | 0 - 21 0 - 21 ДСКВ. |
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) |
29. јул, 18:30 | ||
Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN) | 0 - 21 0 - 21 ДСКВ. |
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) |
30. јул, 9:40 | ||
Jung Kyung-eun/Kim Ha-na (KOR) | 0 - 21 0 - 21 ДСКВ. |
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) |
31. јул, 8:30 | ||
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) | 21 - 8 21 - 10 |
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) |
јул, | ||
Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN) | 21 - 0 21 - 0 ДСКВ. - ДСКВ. |
Jung Kyung-eun/Kim Ha-na (KOR) |
Играчи | ИГ | Д | И | ОС | ИС | СР | ОП | ИП | ПР | П |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | +6 | 128 | 18 | +108 | 3 |
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 102 | 42 | +60 | 2 |
Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN) | - | - | - | - | - | - | - | - | - | Дисквалификоване |
Jung Kyung-eun/Kim Ha-na (KOR) | - | - | - | - | - | - | - | - | - | Дисквалификоване |
Група Б
[уреди | уреди извор]Пар 1 | Резултат | Пар 2 |
---|---|---|
28. јул, 15:20 | ||
Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 21 - 16 21 - 18 |
Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (IND) |
28. јул, 20:15 | ||
Cheng Wen-hsing/Chien Yu-chin (TPE) | 18 - 21 21 - 15 21 - 15 |
Shinta Mulia Sari/Yao Lei (SIN) |
29. јул, 14:17 | ||
Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 16 - 21 21 - 10 21 - 19 |
Shinta Mulia Sari/Yao Lei (SIN) |
30. јул, 19:05 | ||
Cheng Wen-hsing/Chien Yu-chin (TPE) | 23 - 25 21 - 16 18 - 21 |
Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (IND) |
31. јул, 13:09 | ||
Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 19 - 21 11 - 21 |
Cheng Wen-hsing/Chien Yu-chin (TPE) |
31. јул, 18:30 | ||
Shinta Mulia Sari/Yao Lei (SIN) | 16 - 21 15 - 21 |
Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (IND) |
Играчи | ИГ | Д | И | ОС | ИС | СР | ОП | ИП | ПР | П |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cheng Wen-hsing/Chien Yu-chin (TPE) | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | +2 | 164 | 143 | +21 | 2 |
Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 130 | 126 | +4 | 2 |
Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (IND) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 138 | 135 | +3 | 2 |
Shinta Mulia Sari/Yao Lei (SIN) | 3 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 | 132 | 160 | -28 | 0 |
Група Ц
[уреди | уреди извор]Пар 1 | Резултат | Пар 2 |
---|---|---|
28. јул, 14:17 | ||
Ha Jung-eun/Kim Min-jung (KOR) | 0 - 21 0 - 21 |
Michelle Edwards/Annari Viljoen (RSA) |
28. јул, 19:42 | ||
Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA) | 0 - 21 0 - 21 |
Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) |
29. јул, 20:50 | ||
Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) | 21 - 9 21 - 7 |
Michelle Edwards/Annari Viljoen (RSA) |
30. јул, 15:20 | ||
Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA) | 0 - 21 0 - 21 |
Michelle Edwards/Annari Viljoen (RSA) |
30. јул, | ||
Ha Jung-eun/Kim Min-jung (KOR) | 0 - 21 0 - 21 |
Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) |
31. јул, 20:19 | ||
Ha Jung-eun/Kim Min-jung (KOR) | 21 - 0 21 - 0 |
Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA) |
Играчи | ИГ | Д | И | ОС | ИС | СР | ОП | ИП | ПР | П |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | +6 | 126 | 16 | +110 | 3 |
Michelle Edwards/Annari Viljoen (RSA) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 100 | 42 | +58 | 2 |
Ha Jung-eun/Kim Min-jung (KOR) | - | - | - | - | - | - | - | - | - | Дисквалификоване |
Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA) | - | - | - | - | - | - | - | - | - | Дисквалификоване |
Група Д
[уреди | уреди извор]Пар 1 | Резултат | Пар 2 |
---|---|---|
28. јул, 9:07 | ||
Кристина Педерсен/Камила Ритер Јухл (DEN) | 21 - 18 14 - 21 17 - 21 |
Мијуки Маеда/Сатоко Суецуна (JPN) |
28. јул, 9:44 | ||
Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 21 - 11 21 - 12 |
Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (HKG) |
29. јул, 19:42 | ||
Кристина Педерсен/Камила Ритер Јухл (DEN) | 21 - 13 14 - 21 21 - 18 |
Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (HKG) |
30. јул, 9:44 | ||
Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 21 - 16 21 - 17 |
Мијуки Маеда/Сатоко Суецуна (JPN) |
31. јул, 9:40 | ||
Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 20 - 22 12 - 21 |
Кристина Педерсен/Камила Ритер Јухл (DEN) |
31. јул, 14:15 | ||
Мијуки Маеда/Сатоко Суецуна (JPN) | 21 - 15 21 - 19 |
Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (HKG) |
Играчи | ИГ | Д | И | ОС | ИС | СР | ОП | ИП | ПР | П |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Кристина Педерсен/Камила Ритер Јухл (DEN) | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | +2 | 151 | 144 | +7 | 2 |
Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 116 | 99 | +17 | 2 |
Мијуки Маеда/Сатоко Суецуна (JPN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 135 | 128 | +7 | 2 |
Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (HKG) | 3 | 0 | 3 | 1 | 6 | -5 | 109 | 140 | -31 | 0 |
Елиминациона фаза
[уреди | уреди извор]Четвртфинале | Полуфинале | Финале | ||||||||||||||||||
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||
Michelle Edwards/Annari Viljoen (RSA) | 9 | 7 | ||||||||||||||||||
Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) | 19 | 6 | ||||||||||||||||||
2 | Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 21 | 21 | |||||||||||||||||
Cheng Wen-hsing/Chien Yu-chin (TPE) | 10 | 14 | ||||||||||||||||||
2 | Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 21 | 21 | |||||||||||||||||
2 | Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN) | 21 | 25 | |||||||||||||||||
4 | Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 10 | 23 | |||||||||||||||||
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) | 21 | 18 | 21 | |||||||||||||||||
3 | Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) | 21 | 18 | |||||||||||||||||
Александра Брус/Мишел Ли (CAN) | 12 | 21 | 13 | Треће место | ||||||||||||||||
4 | Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 21 | 19 | 21 | ||||||||||||||||
4 | Мизуки Фуџи/Реика Какива (JPN) | 22 | 21 | Валерија Сорокина/Нина Вислова (RUS) | 21 | 21 | ||||||||||||||
2 | Кристина Педерсен/Камила Ритер Јухл (DEN) | 20 | 10 | 2 | Александра Брус/Мишел Ли (CAN) | 9 | 10 | |||||||||||||