UEFA Avropa Liqası 2013/2014: Redaktələr arasındakı fərq
Redaktənin izahı yoxdur |
|||
Sətir 872: | Sətir 872: | ||
! width=" 200" | Klub |
! width=" 200" | Klub |
||
! width=" 5" rowspan=" 5" | |
! width=" 5" rowspan=" 5" | |
||
! width=" 35" title= | |
! width=" 35" title= | [[Şəkil:ValenciaFK.png|25px]] |
||
! width=" 35" title= | |
! width=" 35" title= | [[Şəkil:672px-Swansea City Logo.svg.png|25px]] |
||
! width=" 35" title= | |
! width=" 35" title= | [[File:Logo_of_Kuban_Krasnodar.gif|25px]] |
||
! width=" 35" title= | |
! width=" 35" title= | [[File:FC_St._Gallen_logo.svg|25px]] |
||
! width=" 5" rowspan=" 5" | |
! width=" 5" rowspan=" 5" | |
||
! width=" 20" title=" Oyunlar" | O |
! width=" 20" title=" Oyunlar" | O |
||
Sətir 885: | Sətir 885: | ||
! width=" 40" | Xal |
! width=" 40" | Xal |
||
|- bgcolor=" #aaffaa" |
|- bgcolor=" #aaffaa" |
||
| 1 || style=" text-align: left" |{{ bayraq | ESP}} [[Valensiya FK| Valensiya]] |
| 1 || style=" text-align: left" |{{ bayraq | ESP}} [[Valensiya FK| Valensiya]] |
||
|bgcolor= #ECECEC |[[Şəkil:UEFA Europa league.png|30x30px]]|| bgcolor= #ffdfdf | 0:3 || bgcolor= #ffffdd | 1:1 || bgcolor= #dfe7ff | 5:1 |
|bgcolor= #ECECEC |[[Şəkil:UEFA Europa league.png|30x30px]]|| bgcolor= #ffdfdf | 0:3 || bgcolor= #ffffdd | 1:1 || bgcolor= #dfe7ff | 5:1 |
||
| 6 || 4 || 1 || 1 || 12-7 || +5 || '''13''' |
| 6 || 4 || 1 || 1 || 12-7 || +5 || '''13''' |
18:08, 8 iyun 2017 tarixinə olan versiya
UEFA Avropa Liqası 2013/2014 | |
---|---|
Yarış məlumatları | |
Ev sahibi | |
Tarix | 2 İyul 2013 – 14 May 2014 |
Başlama tarixi | 4 iyul 2013 |
Bitmə tarixi | 14 may 2014 |
Komanda sayı |
48 +8 |
Yekun nəticəsi | |
Çempion | Sevilya FK |
Çempion | Sevilya (3-cü dəfə) |
Gümüş medalçı | Benfika |
Yarış statistikası | |
Oyun sayı | 205 |
Qol sayı | 475 (matç başına: 2.32) |
Tamaşaçı sayı | 3,411,208 (oyun başına 16,640) (matç başına: İfadə xətası: "," punktuasiyasının tanınmayan simvolu.) |
Mükafat sahibləri | |
Bombardir(lər) |
Conatan Soriano (8 qol) |
Vikianbarda əlaqəli mediafayllar |
UEFA Avropa Liqası 2013/2014 — UEFA tərəfindən təşkil olunmuş Avrokuboklarda 43-cü UEFA Avropa Liqası adı altında isə 5-ci mövsümünü keçirən Avropan;n orta klubluu futbol turniri.
Assosiasiyaların reytinqi
- (FP) – Fair Play reytinqində əlavə yer tutanlar (İsveç, Norveç, Finlandiya) [1]
- (UCL) – Çempionlar Liqasından gələnlər
|
|
|
Komandalar
Oyunların təqvimi
Mərhələ | Raund | Püşk atma | Birinci oyun | Cavab oyunu |
---|---|---|---|---|
İxtisaslaşdırma | Birinci mərhələ | 24 iyun 2013 | 2-4 iyul 2013 | 9-11 iyul 2013 |
İkinci mərhələ | 16-18 iyul 2013 | 25 iyul 2013 | ||
Üçüncü mərhələ | 19 iyul 2013 | 1 avqust 2013 | 8 avqust 2013 | |
Pley-off | Pley-off mərhələsi | 9 avqust 2013 | 22 avqust 2013 | 29 avqust 2013 |
Qrup mərhələsi | Tur 1 | 30 avqust 2013 | 19 sentyabr 2013 | |
Tur 2 | 3 oktyabr 2013 | |||
Tur 3 | 24 oktyabr 2013 | |||
Tur 4 | 7 noyabr 2013 | |||
Tur 5 | 28 noyabr 2013 | |||
Tur 6 | 12 dekabr 2013 | |||
Pley-off | 1/16 final | 16 dekabr 2013 | 20 fevral 2014 | 27 fevral 2014 |
1/8 final | 13 mart 2014 | 20 mart 2014 | ||
Dörddə bir finallar | 21 mart 2014 | 3 aprel 2014 | 10 aprel 2014 | |
Yarımfinallar | 11 aprel 2014 | 24 aprel 2014 | 1 may 2014 | |
Final | 14 may 2014 Yuventus stadionu, Turin |
Birinci təsnifat mərhələsi
Birinci əsnifat mərhələsində 76 komanda iştirak edir
Birinci oyunlar 2 — 4 iyul, cavab oyunları 9 — 11 iyul 2013-cü il də keçirilib.
Komanda 1 | Hesab | Komanda 2 | 1-ci oyun | 2-ci oyun |
---|---|---|---|---|
Vikinqur | 2:1 | İnter turku | 1:1 | 1:0 |
Jalqiris | 4:3 | Sent-Patriks Atletik | 2:2 | 2:1 |
Eyrbas Şablon:Flaqifikasiya/ Uels | 1:1 ( sq.) | Şablon:Flaqifikasiya/ Latviya Ventspils | 1:1 | 0:0 |
Narva-Trans | 1:8 | Yefle | 0:3 | 1:5 |
Reykyavik | 3:0 | Qlentoran | 0:0 | 3:0 |
Çixura | 1:1 ( sq.) | Vadus | 0:0 | 1:1 |
Milsami | 1:0 | F91 Dyudelanj | 1:0 | 0:0 |
Metallurq Skopye Şablon:Flaqifikasiya/ Makedoniya | 0:2 | Qarabağ | 0:1 | 0:1 |
Videoton | 2:2 ( sq.) | Mladost | 2:1 | 0:1 |
Flora | 1:1 ( sq.) | Kukes | 1:1 | 0:0 |
Teteks | 1:2 | Pyunik | 1:1 | 0:1 |
Teuta | 3:3 ( sq.) | Daçiya | 3:1 | 0:2 |
Saraevo | 3:1 | Libertas | 1:0 | 2:1 |
Slima Uonderers | 1:2 | Xəzər-Lənkəran | 1:1 | 0:1 |
Levski | 0:2 | İrtış | 0:0 | 0:2 |
Hibernians | 3:7 | Voyvodina | 1:4 | 2:3 |
Astana | 0:6 | Botev | 0:1 | 0:5 |
Unio Esportiva Santa-Koloma | 1:4 | Zrinski | 1:3 | 0:1 |
Domjale | 0:3 | Astra | 0:1 | 0:2 |
Rudar | 2:1 | Mik | 1:0 | 1:1 |
Breydablik | 4:0 | Santa-Koloma | 4:0 | 0:0 |
Droeda Yunayted | 0:2 | Malme | 0:0 | 0:2 |
İnter Bakı | 3:1 | Mariehamn | 1:1 | 11 |
Fuqlafyordur | 0:5 | Linfild | 0:2 | 0:3 |
Prestatin Taun | 3:3 ( p 4:3) | Metallurq Liyepaya | 1:2 | 2:1 |
Tromsyo Şablon:Flaqifikasiya/ Norveç | 3:2 | Şablon:Flaqifikasiya/ Sloveniya Sele | 1:2 | 2:0 |
Tiraspol | 1:1 (p 2:4) | Şablon:Flaqifikasiya/ Latviya Skonto | 0:1 | 1:0 |
Kruzeyders | 3:9 | Şablon:Flaqifikasiya/ Norveç Rusenborq | 1:2 | 11 |
Vestmannaeyyar | 2:1 | XB Torshavn | 1:1 | 1:0 |
Jeness Şablon:Flaqifikasiya/ Lüksemburq | 3:2 | Şablon:Flaqifikasiya/ Finlandiya TPS | 2:0 | 1:2 |
Bala Taun | 2:3 | Levadiya | 1:0 | 1:3 |
Kruoiya | 0:8 | Dinamo Minsk | 0:3 | 0:5 |
La Fiorita | 0:4 | Şablon:Flaqifikasiya/ Malta Valetta | 0:3 | 0:1 |
Laçi | 1:3 | Differdanj 03 | 0:1 | 1:2 |
Qandzasar | 2:4 | Aktobe | 1:2 | 1:2 |
Çelik | 1:13 | Qonved | 1:4 | 0:9 |
Torpeda | 3:6 | Jılin | 0:3 | 3:3 |
Suduva | 4:4 ( p 4:5) | Şablon:Flaqifikasiya/ Makedoniya Qorizont Turnovo | 2:2 | 2:2 |
İkinci təsnifat mərhələsi
İkinci təsnifat mərhələsidə 80 komanda iştirak edir. Bu mərhələyə 42 komanda birinci təsnifat mərhələsinin 38 qalibi qoşulmuşdur.
Birinci oyunlar 16 — 18 iyul-da, cavab oyunları isə — 25 iyul 2013 -cü ildə keçirilib.
Komanda 1 | Hesab | Komanda 2 | 1-ci oyun | 2-ci oyun |
---|---|---|---|---|
Sparta | 2:3 | Hekken | 2:2 | 0:1 |
Kukesi | 3:2 | Saraevo | 3:2 | 0:0 |
Tun | 5:1 | Çixura | 2:0 | 3:1 |
Ksanti | 2:2 ( ə.v) | Linfild | 0:1 | 2:1 |
Hyodd | 1:2 | Aktobe | 1:0 | 0:2 |
Dila | 3:0 | Olborq | 3:0 | 0:0 |
Makkabi Hayfa | 10:0 | Xəzər-Lənkəran | 2:0 | 8:0 |
Hayduk | 3:2 | Qorizont Turnovo | 2:1 | 1:1 |
Ventspils | 5:1 | Jeness | 1:0 | 4:1 |
Astra | 3:2 | Omoniya | 1:1 | 2:1 |
Skonto | 2:2 ( sq.) | Slovan | 2:1 | 0:1 |
Levadiya | 0:4 | Panduriy | 0:0 | 0:4 |
Şlyonsk | 6:2 | Rudar | 4:0 | 2:2 |
Malme | 9:0 | Haybernian | 2:0 | 7:0 |
Yaqodina | 2:4 | Rubin | 2:3 | 0:1 |
Stryomsqodset | 5:2 | Debretsen | 2:2 | 3:0 |
Petrolul | 7:0 | Vikinqur | 3:0 | 4:0 |
Rieka | 8:0 | Prestatin Taun | 5:0 | 3:0 |
Jalqiris | 3:1 | Pyunik | 2:0 | 1:1 |
Beroe | 3:6 | Hapoel Təl-Əviv | 1:4 | 2:2 |
Honka | 2:5 | Lex | 1:3 | 1:2 |
Srvena Zvezda | 2:0 | Vestmannaeyyar | 2:0 | 0:0 |
Şaxtyor Soliqorsk | 2:2 (p 2:4) | Milsami | 1:1 | 1:1 |
Voyvodina | 5:1 | Qonved | 2:0 | 3:1 |
Olimpiya | 3:3 ( sq.) | Jılin | 3:1 | 0:2 |
Tromsyo | 2:1 | İnter Bakı | 2:0 | 0:1 |
Çernomoreç | 3:2 | Daçiya | 2:0 | 1:2 |
Geteborq | 1:2 | Trençin | 0:0 | 1:2 |
Dinamo Minsk | 4:4 ( sq.) | Lokomotiv | 1:2 | 3:2 |
Reykyavik | 2:6 | Standard Lyej | 1:3 | 1:3 |
Zrinski | 1:3 | Botev | 1:1 | 0:2 |
Qarabağ | 4:3 ( ə.v) | Pyast | 2:1 | 2:2 |
Rusenborq | 1:2 | Sent-Conston | 0:1 | 1:1 |
Trabzonspor | 7:2 | Derri Siti | 4:2 | 3:0 |
Valetta | 1:3 | Minsk | 1:1 | 0:2 |
Mladost | 3:2 | Senisa | 2:2 | 1:0 |
Anortosis | 3:4 | Yefle | 3:0 | 0:4 |
Breydablik | 1:0 | Şturm | 0:0 | 1:0 |
İrtış Pavlodar | 3:4 | Şiroki Brieq genişdir | 3:2 | 0:2 |
Differdanj 03 | 5:4 | Utrext | 2:1 | 3:3 |
Üçüncü təsnifat mərhələsi
Üçüncü təsnifat mərhələsində 58 komanda iştirak edirdi. 18 komanda, bu mərhələdən ikinci itəsnifat mərhələsinin 40 qalib komandasıda oyuna qoşulacaqlar.
püşk atma mərhələsi 19 iyul 2013-cü ildə oldu.Birinci oyunlar 1 avqust,cavab oyunları isə 8 avqust 2013-cü ildə keçirilmişdir.
Komanda 1 | Hesab | Komanda 2 | 1-ci oyun | 2-ci oyun |
---|---|---|---|---|
Çernomoreç | 3:1 | Srvena Zvezda | 3:1 | 0:0 |
Suonsi Siti | 4:0 | Malme | 4:0 | 0:0 |
Sevilya | 9:1 | Mladost | 3:0 | 6:1 |
Sent-Etyen | 6:0 | Milsami | 3:0 | 3:0 |
Şiroki Brieq | 1:7 | Udineze | 1:3 | 0:4 |
Petrolul | 3:2 | Vitess | 1:1 | 2:1 |
Hayduk | 0:2 | Dila | 0:1 | 0:1 |
Baumit | 5:2 | Stryomsqodset | 2:1 | 3:1 |
Ventspils | 0:3 | Makkabi Hayfa | 0:0 | 0:3 |
Slovan | 4:2 | Sürix | 2:1 | 2:1 |
Kukes | 2:1 | Metallurq Donetsk | 2:0 | 0:1 |
Qarabağ | 3:0 | Yefle | 1:0 | 2:0 |
Dinamo | 0:1 | Trabzonspor | 0:1 | 0:0 |
Aktobe | 1:1 ( p 2:1) | Breydablik | 1:0 | 0:1 |
Panduri | 3:2 | Hapoel Təl-Əviv | 1:1 | 2:1 |
Rieka | 3:2 | Jılin | 2:1 | 1:1 |
Şlyonsk | 4:3 | Brüqqe | 1:0 | 3:3 |
Ranners | 1:4 | Rubin | 1:2 | 0:2 |
Tromsyo | 1:1 ( p 4:3) | Differdanj 03 | 1:0 | 0:1 |
Asteras Tripoli | 2:4 | Rapid Vyana | 1:1 | 1:3 |
Trençin | 3:5 | Astra | 1:3 | 2:2 |
Jalqiris | 2:2 ( sq.) | Lex | 1:0 | 1:2 |
Moteruell | 0:3 | Kuban | 0:2 | 0:1 |
Botev | 1:1 ( sq.) | Ştutqart | 1:1 | 0:0 |
Eştoril-Prayya | 1:0 | Hapoel Ramat-Qan | 0:0 | 1:0 |
Voyvodina | 5:2 | Bursaspor | 2:2 | 3:0 |
Ksanti | 2:4 | Standard | 1:2 | 1:2 |
Hekken | 1:3 | Tun | 1:2 | 0:1 |
Minsk | 1:1 ( p 3:2) | Sent-Conston | 0:1 | 1:0 |
Pley-off mərhələsi
Püşk atma mərhələsi 9 avqust 2013-cü ildə oldu.Birinci oyunlar 22 avqust,cavab oyunları isə 29 avqust 2013-cü ildə keçirilmişdir.
Komanda 1 | Hesab | Komanda 2 | 1-ci oyun | 2-ci oyun |
---|---|---|---|---|
Kuban | 3:1 | Feyenoord | 1:0 | 2:1 |
Zyulte-Vareqem | 3:2 | APOEL | 1:1 | 2:1 |
Rapid Vyana | 4:0 | Dila | 1:0 | 3:0 |
Tromsyo | 2:3 | Beşiktaş | 2:1 | 0:2 |
Panduri | 2:1 ( ə.v) | Braqa | 0:1 | 2:0 |
Apollon Limosol | 2:1 | Nitsa | 2:0 | 0:1 |
Aktobe | 3:8 | Dinamo Kiyev | 2:3 | 1:5 |
Suonsi Siti | 6:3 | Petrolul | 5:1 | 1:2 |
Atromitos Afina | 3:3 ( sq.) | AZ | 1:3 | 2:0 |
Habnarfordyur | 2:7 | Qenk | 0:2 | 2:5 |
Elfsborq | 2:1 | Norşellann | 1:1 | 1:0 |
Sevilya | 9:1 | Şlyonsk Vrotslav | 4:1 | 5:0 |
Zalsburq | 7:0 | Jalqiris Vilnüs | 5:0 | 2:0 |
Qarabağ | 1:4 | Ayntraxt Frankfurt | 0:2 | 1:2 |
Minsk | 1:5 | Standard | 0:2 | 1:3 |
Baumit | 1:8 | Real Betis | 1:2 | 0:6 |
Rieka | 4:3 | Ştutqart | 2:1 | 2:2 |
Çernomoreç | 1:1 (p. 7:6) | Skenderbeu | 1:0 | 0:1 |
Makkabi Təl-Əviv | PAOK | təxirə salındı* | ||
Sankt-Qallen | 5:3 | Spartak Moskva | 1:1 | 4:2 |
Molde | 0:5 | Rubin | 0:2 | 0:3 |
Voyvodina | 2:3 | Şerif | 1:1 | 1:2 |
Kukes | 1:5 | Trabzonspor | 0:2 | 1:3 |
Esberq | 5:3 | Sent-Etyen | 4:3 | 1:0 |
Qrassxopper | 2:2 ( sq) | Fiorentina | 1:2 | 1:0 |
Makkabi Hayfa | 3:1 | Astra | 2:0 | 1:1 |
Udineze | 2:4 | Slovan Liberes | 1:3 | 1:1 |
Dinamo Tiflis | 0:8 | Tottenhem Hotspur | 0:5 | 0:3 |
Eştoril-Praya | 4:1 | Paşinq | 2:0 | 2:1 |
Nımme Kalyu | 1:5 | Dnepr | 1:3 | 0:2 |
Partizan | 1:3 | Tun | 1:0 | 0:3 |
Qrup mərhələsi
A qrupu
# | Klub | Fayl:ValenciaFK.png | Fayl:672px-Swansea City Logo.svg.png | Fayl:Logo of Kuban Krasnodar.gif | O | Q | H | M | V.B | ± | Xal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Şablon:Flaqifikasiya/ ESP Valensiya | 0:3 | 1:1 | 5:1 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12-7 | +5 | 13 | |||
2 | Suonsi Siti | 0:1 | 1:1 | 1:0 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-4 | +2 | 8 | |||
3 | Kuban | 0:2 | 1:1 | 4:0 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7-7 | 0 | 6 | |||
4 | Sankt-Qallen | 2:3 | 1:0 | 2:0 | 6 | 2 | 0 | 4 | 6-13 | -7 | 6 |
B qrupu
# | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | O | Q | H | M | V.B | ± | Xal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludoqores | 1:1 | 2:0 | 3:0 | 6 | 5 | 1 | 0 | 11-2 | +9 | 16 | |||
2 | Şablon:Flaqifikasiya/ UKR Çernomoreç | 0:1 | 0:2 | 2:1 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-6 | 0 | 10 | |||
3 | PSV | 0:2 | 0:1 | 2:0 | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-5 | -1 | 7 | |||
4 | Şablon:Flaqifikasiya/ CRO Dinamo Zaqreb | 1:2 | 1:2 | 0:0 | 6 | 0 | 1 | 5 | 3-11 | -8 | 1 |
Bu məqalə qaralama halındadır. |
İstinadlar
- ↑ "İsveç, Norveç, Finlandiya Fair Play reytinqində əlavə yer qazanıblar". UEFA.com. 13 May 2013.
- ↑ "Europaspel för Gefle" (suahili). Svenska Fotbollförbundet. 2013 - 05-12. 2013 - 07-10 tarixində arxivləşdirilib.
- ↑ "Norge får ekstra Europa League-plass" (norveç). Norges Fotballforbund. 2013 - 05-08. 2013 - 07-10 tarixində arxivləşdirilib.
- ↑ "IFK Mariehamn eurokentille" (fn). Suomen Palloliitto. 2013 - 05-13. 2013 - 07-10 tarixində arxivləşdirilib.