Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Japonsko se účastnilo Letní olympiády 2016 .
Medaile
Jméno
Sport
Soutěž
Zlato
Hagino, Kósuke Kósuke Hagino
Plavání
Muži 400 m polohový závod
Zlato
Óno, Šóhei Šóhei Óno
Judo
Muži 73 kg
Zlato
Kenzō Shirai Yūsuke Tanaka Koji Yamamuro Kóhei Učimura Ryōhei Katō
Sportovní gymnastika
Muži víceboj – družstva
Zlato
Tačimotová, Haruka Haruka Tačimotová
Judo
Ženy 70 kg
Zlato
Beiká, Mašú Mašú Beiká
Judo
Muži 90 kg
Zlato
Učimura, Kóhei Kóhei Učimura
Sportovní gymnastika
Muži víceboj – jednotlivci
Zlato
Kaneto, Rie Rie Kaneto
Plavání
Ženy 200 m prsa
Zlato
Tósakaová, Eri Eri Tósakaová
Zápas
Ženy volný styl 48 kg
Zlato
Ičová, Kaori Kaori Ičová
Zápas
Ženy volný styl 58 kg
Zlato
Došóová, Sara Sara Došóová
Zápas
Ženy volný styl 69 kg
Zlato
Matsutomo, Misaki Misaki Matsutomo Takahashi, Ayaka Ayaka Takahashi
Badminton
Ženy dvojice
Zlato
Kawaiová, Risako Risako Kawaiová
Zápas
Ženy volný styl 63 kg
Stříbro
Sakai, Masato Masato Sakai
Plavání
Muži 200 m motýlek
Stříbro
Hagino, Kósuke Kósuke Hagino
Plavání
Muži 200 m polohový závod
Stříbro
Harasawa, Hisajoši Hisajoši Harasawa
Judo
Muži +100 kg
Stříbro
Óta, Šinobu Šinobu Óta
Zápas
Muži řecko-římský 59 kg
Stříbro
Džun Mizutani Koki Niwa Maharu Yoshimura
Stolní tenis
Družstvo mužů
Stříbro
Jošidaová, Saori Saori Jošidaová
Zápas
Ženy volný styl 53 kg
Stříbro
Higuči, Rei Rei Higuči
Zápas
Muži volný styl 57 kg
Stříbro
Cambridge, Asuka Asuka Cambridge Kiryū, Yoshihide Yoshihide Kiryū Yamagata, Ryota Ryota Yamagata Iizuka, Shōta Shōta Iizuka
Atletika
Muži štafeta 4 × 100 m
Bronz
Kondóová, Ami Ami Kondóová
Judo
Ženy 48 kg
Bronz
Takató, Naohisa Naohisa Takató
Judo
Muži 60 kg
Bronz
Mijakeová, Hiromi Hiromi Mijakeová
Vzpírání
Ženy 48 kg
Bronz
Seto, Daiya Daiya Seto
Plavání
Muži 400 m polohový závod
Bronz
Nakamuraová , Misato Misato Nakamuraová
Judo
Ženy 52 kg
Bronz
Ebinuma, Masaši Masaši Ebinuma
Judo
Muži 66 kg
Bronz
Macumotová, Kaori Kaori Macumotová
Judo
Ženy 57 kg
Bronz
Haneda, Takuja Takuja Haneda
Kanoistika
Muži slalom C-1
Bronz
Nagase, Takanori Takanori Nagase
Judo
Muži 81 kg
Bronz
Hagino, Kósuke Kósuke Hagino Naito Ehara Yuki Kobori Takeshi Matsuda
Plavání
Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob
Bronz
Hoshi, Natsumi Natsumi Hoshi
Plavání
Ženy 200 m motýlek
Bronz
Haga, Rjúnosuke Rjúnosuke Haga
Judo
Muži 100 kg
Bronz
Mizutani, Džun Džun Mizutani
Stolní tenis
Muži dvouhra
Bronz
Jamabeová, Kanae Kanae Jamabeová
Judo
Ženy +78 kg
Bronz
Nišikori, Kei Kei Nišikori
Tenis
Muži dvouhra
Bronz
Shirai, Kenzō Kenzō Shirai
Sportovní gymnastika
Muži přeskok
Bronz
Yukiko Inui Risako Mitsui
Synchronizované plavání
Ženy dvojice
Bronz
Ai Fukuhara Kasumi Ishikawa Mima Ito
Stolní tenis
Družstvo žen
Bronz
Okuharaová, Nozomi Nozomi Okuharaová
Badminton
Ženy jednotlivkyně
Bronz
Aika Hakoyama Aiko Hayashi Yukiko Inui Kei Marumo Risako Mitsui Kanami Nakamaki Mai Nakamura Kano Omata Kurumi Yoshida
Synchronizované plavání
Družstvo žen
Bronz
Arai, Hirooki Hirooki Arai
Atletika
Muži 50 km chůze