Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
24. Mistrovství Evropy juniorů v atletice – sportovní závod organizovaný EAA se konal v italském městě Grosseto . Závod se odehrál od 20. července – 23. července 2017 .
Soutěž
Zlato
Výkon
Stříbro
Výkon
Bronz
Výkon
100 m
Filippo Tortu
10.73
Samuel Purola
10.79
Oliver Bromby
10.88
200 m
Toby Harries
20.81 PB
Jona Efoloko
20.92 PB
Samuel Purola
21.00
400 m
Vladimir Aceti
45.92
Tymoteusz Zimny
46.04 PB
Jonathan Sacoor
46.23
Běh na 800 m
Marino Bloudek
1:48,70
Markhim Lonsdale
1:48,82
John Fitzsimons
1:49,15
Běh na 1500 m
Jake Heyward
3:56,73
Dries De Smet
3:56,98
Adrián Ben
3:57,32
Běh na 5000 m
Jakob Ingebrigtsen
14:41,67
Tariku Novales
14:44,66
Dorin Andrei Rusu
14:46,07
Běh na 10 000 m
Dorin Andrei Rusu
31:08,86
Serhij Polikarpienko
31:10,85 PB
Sezgin Ataç
31:12,18
Běh na 110 m překážek (100 cm)
Jason Joseph
13,41
Robert Sakala
13,48 PB
Luis Salort
13,48
Běh na 400 m překážek
Wilfried Happio
49,93
Alessandro Sibilio
50,34 PB
David José Pineda
50,41
3000 m překážek
Jakob Ingebrigtsen
8:50,00
Alexis Phelut
8:53,73
Louis Gilavert
8:57,12
štafeta 4 × 100 m
Milo Skupin-Alfa Thomas Barthel Jonathan Petzke Emanuel Stubican
39,48
Andrei Alexandru Zlatan Nicholas Artuso Mario Marchei Filippo Tortu
39,50
Javier Troyano Pol Retamal Daniel Ambros Sergio López
39,59
štafeta 4 × 400 m
Vladimir Aceti Edoardo Scotti Klaudio Gjetja Alessandro Sibilio
3:08,68
Lorenzo Omari Lidji Mbaye Fabrisio Saidy Regis Durrheimer
3:09,04
Mateusz Rzeźniczak Antoni Walicki Maciej Hołub Tymoteusz Zimny
3:09,32
chůze na 10 000 m
(EAA ) Sergej Širobokov
43:21,29
José Manuel Pérez
44:17,23
Eduard Zabużenko
44:22,16
skok do výšky
Maksim Nedasekau
2,33 CR
Dmytro Nikitin
2,28 PB
Tom Gale
2,28 PB
skok o tyči
Armand Duplantis
5,65 CR
Bo Kanda Lita Bähre
5,45
Romain Gavillon
5,35 PB
skok daleký
Miltiadis Tentoglou
8,07
Jakub Andrzejczak
8,02 PB
Héctor Santos
7,96 PB
trojskok
Martin Lamou
16,97
Andrea Dallavalle
16,87
Melvin Raffin
16,82
vrh koulí (6 kg)
Marcus Thomsen
21,36
Szymon Mazur
20,70
Odisseas Mouzenidis
20,67
hod diskem (1.75 kg)
Oskar Stachnik
62,01 PB
Hleb Żuk
60,16
George Evans
59,05
hod kladivem (6 kg)
Hlib Piskunow
81,75
Alaksandr Szymanowicz
77,74
Dániel Rába
75,95
hod oštěpem
Cyprian Mrzygłód
80,52
Alaksiej Katkavets
76,91 PB
Lukas Moutarde
74,22 PB
desetiboj
Niklas Kaul
8435 bodů
Johannes Erm
8141 bodů PB
Karel Tilga
8002 bodů PB
Soutěž
Zlato
Výkon
Stříbro
Výkon
Bronz
Výkon
100 m
Gina Akpe-Mosesová
11,71
Keshia Kwadwo
11,75
Ingvild Meinsethová
11,77
200 m
Maya Bruneyová
23,04
Sophia Junková
23,45
Katrin Fehmová
23,49 PB
400 m
Anastasija Bryzhina
52,01
Andrea Miklósová
52,31 PB
Hannah Williamsová
52,55 PB
800 m
Khahisa Mhlanga
2:06,96
Ellie Bakerová
2:07,01
Gabriela Gajanová
2:07,15
1500 m
Amelia Quirková
4:13,25
Liliana Georgieva
4:16,73 PB
Harriet Knowles-Jonesová
4:17,53
3000 m
Delia Sclabasová
9:10,13
Mathilde Sénéchalová
9:20,05 PB
Nadia Battoclettiová
9:24,01 PB
5000 m
Jasmijn Lauová
16:38,85
Miriam Dattkeová
16:39,81
Floor Doornwaardová
16:41,71
100 m překážek
Solène Ndama
13,15 PB
Alicia Barrettová
13,28
Klaudia Siciarzová
13,33
400 m překážek
Yasmin Gigerová
55,90
Agata Zupinová
55,96 NR
Viivi Lehikoinenová
56,49
3000 m překážek
Lisa Oedová
10:00,79 PB
Tatjana Šebanova
10:03,32 PB
Gülnaz Uskunová
10:19,44
štafeta 4 × 100 m
Katrin Fehm Keshia Kwadwo Sophia Junk Jennifer Montag
43,44
Éloïse de la Talle Sarah Mingas Estelle Raffai Marine Mignon
44,03
Ebony Carr Alisha Rees Maya Bruney Olivia Okoli
44,17
štafeta 4 × 400 m
Iwanna Awramczuk Dzhojs Koba Iryna Marczak Anastasija Bryzhina
3:32,82
Vanessa Aniteye Meike Gerlach Alica Schmidt Corinna Schwab
3:33,08
Mair Edwards Maya Bruney Ella Barrett Hannah Williams
3:33,68
chůze na 10 000 m
(EAA ) Jana Šmerdovová
47:19,69
Teresa Zurek
47:33,20
Meryem Bekmez
48:33,88
skok do výšky
Michaela Hrubá
1,93
Karina Taranda
1,87
Maja Nilssonová
1,85
skok o tyči
Lisa Gunnarssonová
4,40
Molly Caudery
4,35 PB
Wilma Murtová
4,15
skok daleký
Milica Gardasevićová
6,46
Tabea Christová
6,41 PB
Kaiza Karlénová
6,32
trojskok
Wialeta Skvarcova
14,21
Ilionis Guillaume
13,97
Naomi Ogbeta
13,68
vrh koulí
Julia Ritterová
17,24
Jorinde van Klinkenová
16,89 PB
Anna Niedbała
16,32 PB
hod diskem
Alexandra Emilianovová
56,38
Karolina Urbanová
53,88 PB
Kristina Rakočevićová
53,56
hod kladivem
Kateřina Skypalová
64,78
Eva Mustafić
63,09 PB
Michaela Walsh
61,27
hod oštěpem
Nikol Tabačková
55,10
Carolina Visca
53,65
Elina Kinnunenová
52,94
sedmiboj
Alina Shukhová
6381 bodů
Géraldine Ruckstuhlová
6357 bodů
Sarah Laggerová
6083 bodů