label
|
beroep
|
geboortedatum
|
geboorteplaats
|
detentielocatie
|
overlijdensdatum
|
overlijdensplaats
|
lid van
|
onderscheiding
|
Commonscategorie
|
Per Aabel
|
acteur danser choreograaf filmregisseur
|
1902-04-25
|
Christiania
|
Møllergata 19
|
1999-12-22
|
Slemdal
|
|
Spellemann Award open category Oslo City Culture Award The Amanda Committee's Honorary Award Peer Gynt Literary Award Ridder Grootkruis in de Orde van Sint-Olav Karl Gerhards Hederspris
|
Per Aabel
|
Kristoffer Aamot
|
politicus journalist filmregisseur redacteur
|
1889-03-26
|
Sagene
|
Grini detention camp
|
1955-03-22
|
|
Oslo Arbeidersamfunn
|
Aamot-statuetten
|
Kristoffer Aamot
|
George Abe
|
romanschrijver bokser professioneel worstelaar mangaka yakuza steward
|
1937-05-17
|
Tokio
|
Fuchū Prison
|
2019-09-01 2019-09-02
|
|
|
|
|
Adolf Abter
|
scenarioschrijver filmproducent regisseur filmregisseur
|
1887-12-01
|
Hannover
|
Auschwitz Kamp Drancy
|
1944-07-05
|
Auschwitz
|
|
|
|
Ervin Abádi
|
schrijver grafisch ontwerper illustrator
|
1918-04-09
|
Boedapest
|
Bergen-Belsen
|
1979-05-03
|
Ramat Gan
|
|
|
Ervin Abádi
|
Richard Adam
|
architect
|
1876-05-04
|
Gumbinnen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-02-24
|
Theresienstadt
|
Jüdische Gemeinde zu Berlin
|
|
|
Heinrich Emil Adametz
|
kunstschilder marine engineer
|
1884-11-23
|
Düsseldorf
|
Gardelegen
|
1971
|
Berlijn
|
|
|
|
Zdeněk Adla
|
schrijver kunstschilder journalist jeugdauteur
|
1910-06-01
|
Záryby
|
Buchenwald Dachau
|
1990-08-29
|
Praag
|
|
|
|
Jean Adler
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1899-09-30
|
Parijs
|
Auschwitz
|
1942-04-12
|
Auschwitz
|
|
|
|
Gerardo Fernández de la Reguera y Aguilera
|
karikaturist illustrator tekenaar cartoonist
|
1881
|
Cádiz
|
Modelo Prison (Madrid)
|
1937
|
|
|
|
Areuger
|
Ulrich Albinus
|
architect kunsthistoricus vakbondsbestuurder conservator Ministerialrat
|
1909-03-15
|
Koningsbergen
|
gulag camp
|
1988-12-31
|
Schönwald im Schwarzwald
|
Gewerkschaft Technik und Naturwissenschaft Altertumsgesellschaft Prussia Landsmannschaft Ostpreußen
|
Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland Königsberger Bürgermedaille
|
|
Otto Albrecht
|
kunstschilder
|
1881-06-26
|
Berlijn
|
Sachsenhausen
|
1943-02-14
|
Sachsenhausen
|
|
|
|
Jean-Bernard Aldebert
|
tekenaar kunstenaar
|
1909-07-12
|
Saint-Étienne
|
Buchenwald
|
1974-04-27
|
Neuilly-sur-Seine
|
|
|
|
Maria Aljochinova
|
mensenrechtenverdediger dichter publiek figuur kunstschilder acteur politiek activist kunstenaar
|
1988-06-06
|
Moskou
|
maison de correction n° 28 Berezniki maison de correction n° 2 Nijni Novgorod
|
|
|
Pussy Riot
|
Hannah-Arendtprijs
|
Maria Alyokhina
|
Tim Allen
|
komiek filmregisseur stemacteur filmacteur televisieacteur autocoureur televisiepresentator
|
1953-06-13
|
Denver
|
Federal Correctional Institution, Sandstone
|
|
|
|
Annie Award Disney Legends Golden Globe Award for Best Actor – Television Series Musical or Comedy ster op de Hollywood Walk of Fame
|
Tim Allen
|
João Celestino Marques Rodarte de Almeida
|
decorateur bankrover
|
1945-09-15
|
|
Estabelecimento Prisional de Coimbra Estabelecimento Prisional de Paços de Ferreira Prison-Hospital of Saint John of God
|
|
|
PRP-BR
|
|
|
Antonio García Alonso
|
fotograaf
|
1913-05-19
|
Tortosa
|
Mauthausen
|
|
|
|
|
|
Thea Altaras
|
architect
|
1924-03-11
|
Zagreb
|
Rab
|
2004-09-28
|
Gießen
|
|
Kruis van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland honorary doctor of the University of Giessen Hedwig Burgheim Medal
|
Thea Altaras
|
Hugo Althoff
|
politicus architect
|
1884-06-18
|
Ostbevern
|
Stutthof
|
1960
|
|
|
|
Hugo Althoff
|
Pavel Altschul
|
schrijver fotograaf journalist redacteur
|
1900-05-17
|
Česká Skalice
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1944-08-18
|
Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
Pavel Altschul
|
Juan Carlos Ibarguren Alzáibar
|
beeldend kunstenaar
|
1943-04-26
|
Fray Bentos
|
Libertad jail
|
2003-09-16
|
Río Negro
|
Tupamaros
|
|
|
Victòria Pujolar Amat
|
kunstschilder politicus radiopresentator illustrator
|
1921-07-26
|
Barcelona
|
Récébédou concentration camp Presó de Dones de Barcelona
|
2017-06-24
|
Madrid
|
|
|
Victòria Pujolar i Amat
|
Charles Amouroux
|
politicus communard hoedenmaker vakbondsbestuurder
|
1843-12-24
|
Chalabre
|
Penal colony of New Caledonia
|
1885-05-23
|
20e arrondissement van Parijs
|
Central Committee of the National Guard Eerste Internationale Les Droits de l'Homme
|
|
Charles Amouroux
|
Andry-Farcy
|
kunstschilder conservator
|
1882-05-18
|
Charleville
|
Interneringskamp Royallieu
|
1950-07-05
|
Grenoble
|
|
|
Andry-Farcy
|
Johannes Franciscus Anemaet
|
kunstschilder
|
1911-12-19
|
Sint Maarten
|
Interneringskamp L.O.G. Bandoeng
|
2004-09-24
|
|
|
|
Johannes Franciscus Anemaet
|
Sônia de Moraes Angel
|
onderwijzer fotograaf student
|
1946-11-09
|
Santiago
|
Rio de Janeiro São Vicente
|
1973-11-30
|
São Paulo
|
Ação Libertadora Nacional
|
|
Sônia de Moraes Angel
|
Pavel Anzenbacher
|
advocaat kunstschilder graficus
|
1901-06-26
|
Plasy
|
Dachau
|
1987
|
|
|
|
|
Gershon Apfel
|
illustrator kunstschilder
|
1922
|
Hongarije
|
Mauthausen
|
1999
|
Israël
|
|
|
Gershon Apfel
|
Guillaume Apollinaire
|
dichter schrijver toneelschrijver kunstcriticus dagboekschrijver censor verteller correspondent literatuurcriticus tekenaar
|
1880-08-26
|
Rome
|
La Santé Prison
|
1918-11-09
|
Parijs
|
Société Normande de Peinture Moderne
|
mort pour la France
|
Guillaume Apollinaire
|
István Arató
|
kunstschilder
|
1922-08-19
|
Boedapest
|
Bergen-Belsen
|
2010-02-15
|
Boedapest
|
|
|
István Arató
|
José Cabrero Arnal
|
stripauteur
|
1909-09-07 1909-09-06
|
Loporzano
|
Mauthausen Camp de concentration d'Argelès-sur-Mer Agde concentration camp
|
1982-09-07
|
Antibes
|
|
|
|
Clara Arnheim
|
kunstschilder
|
1865-04-24
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-28
|
Theresienstadt
|
|
|
Clara Arnheim
|
Georges Arnold
|
architect communard
|
1837
|
Rijsel
|
Penal colony of New Caledonia
|
1912
|
Parijs
|
Commune Council Central Committee of the National Guard
|
|
Georges Arnold
|
Kalman Aron
|
kunstschilder
|
1924-09-14
|
Riga
|
Ghetto Theresienstadt
|
2018-02-24
|
|
|
|
|
Salomon Aronson
|
fotograaf
|
1876-04-02
|
Arnhem
|
Sobibór
|
1943-04-02
|
Sobibór
|
|
|
|
Antonin Artaud
|
toneelschrijver acteur dichter filmcriticus schrijver essayist scenarioschrijver kunstschilder toneelacteur filmacteur prozaïst filmregisseur regisseur comedyschrijver performancekunstenaar
|
1896-09-04
|
Marseille
|
Mountjoy Prison
|
1948-03-04
|
Parijs Ivry-sur-Seine
|
|
Prix Sainte-Beuve
|
Antonin Artaud
|
Fritz Ascher
|
kunstschilder
|
1893-10-17
|
Berlijn
|
Sachsenhausen
|
1970-03-26
|
Berlijn
|
|
|
Fritz Ascher
|
Jerzy Ascher
|
kunstschilder architect
|
1884-09-02
|
Warschau
|
Camp de Gurs
|
1944
|
|
|
|
Jerzy Ascher
|
Bartold Asendorpf
|
kunstschilder illustrator
|
1888-05-14
|
Szczecin
|
NKVD special camp Nr. 2
|
1946-02-26
|
|
|
|
Bartold Asendorpf
|
France Audoul
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder
|
1894-09-13
|
VIe arrondissement van Lyon
|
Ravensbrück
|
1977-09-15
|
13e arrondissement van Parijs
|
|
|
|
Tineke Augustijn
|
aquarellist tekenaar
|
1922-11-25
|
Semarang
|
Vrouwenkamp Adek
|
|
|
|
|
|
Jean Claude Aujame
|
kunstschilder lithograaf
|
1905-05-12
|
Aubusson
|
Stalag I-A
|
1965-07-05
|
Allier
|
|
|
|
Isaak Babel
|
vertaler journalist scenarioschrijver toneelschrijver schrijver prozaïst redacteur oorlogsverslaggever militair filmregisseur
|
1894-07-13
|
Odessa
|
Loebjanka
|
1940-01-27
|
Boetirskaja tjurma
|
|
|
Isaac Babel
|
Dinah Babitt
|
beeldhouwer kunstschilder
|
1923-01-21
|
Brno
|
Auschwitz Ravensbrück Ghetto Theresienstadt
|
2009-07-29
|
Felton
|
|
|
|
Hellmut Bachrach-Barée
|
kunstschilder
|
1898-08-25
|
München
|
Buchenwald
|
1964-04-14
|
|
|
|
|
Yehuda Bacon
|
kunstschilder academisch docent illustrator prentkunstenaar graficus
|
1929-07-28
|
Moravská Ostrava
|
Auschwitz Mauthausen Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
Kruis van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Mordechaesi Ish Shalom Lifetime Achievement Awarnd
|
Yehuda Bacon
|
Luiz Fogaça Balboni
|
onderwijzer tekenaar
|
1945-05-25
|
Itapetininga
|
São Paulo
|
1969-09-25
|
São Paulo
|
Ação Libertadora Nacional
|
|
Luiz Fogaça Balboni
|
Achille Ballière
|
architect communard
|
1840-10-17
|
Sannerville
|
Penal colony of New Caledonia
|
1905-11-04
|
10e arrondissement van Parijs
|
|
|
Achille Ballière
|
Rudolf Bamberger
|
regisseur filmregisseur production designer
|
1888-05-21
|
Mainz
|
Auschwitz
|
1945-01
|
Auschwitz
|
|
|
|
Gian Luigi Banfi
|
architect partizaan
|
1910-04-02
|
Milaan
|
Mauthausen Concentratiekamp Gusen
|
1945-04-22
|
Concentratiekamp Gusen
|
|
|
Gian Luigi Banfi
|
Vladimir Baranoff-Rossiné
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1888-01-01
|
Velyka Lepetykha
|
Auschwitz
|
1944-01 1942
|
Auschwitz
|
|
|
Vladimir Baranov-Rossine
|
Dov Barnea
|
fotograaf
|
1916-11-09
|
Brno
|
Ghetto Theresienstadt
|
1998-07-02
|
|
|
|
|
Ágnes Bartha
|
fotograaf
|
1922-10-26
|
Dunaföldvár
|
Ravensbrück
|
|
|
|
Kruis van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland
|
|
Mieczysław Baryłko
|
kunstschilder
|
1923-07-29
|
Siedlce
|
Auschwitz Flossenbürg
|
2002-12-19
|
Sopot
|
Association of Polish Artists and Designers
|
Zasłużony Działacz Kultury Ridder in de Orde van Polonia Restituta Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Mieczysław Baryłko
|
Claus Bastian
|
beeldhouwer advocaat kunstschilder bokser
|
1909-03-23
|
Biebrich
|
Dachau
|
1995-06-26
|
München
|
|
|
|
Joseph Bau
|
kunstschilder illustrator ontwerper karikaturist dichter animator schrijver graficus fotograaf
|
1920-06-13 1920-06-18
|
Krakau
|
Groß-Rosen
|
2002-05-24
|
Tel Aviv
|
|
|
Joseph Bau Museum
|
Gustav Bauer
|
architect
|
1876-03-02
|
Berlin-Spandau
|
Buchenwald
|
20th century
|
|
|
|
|
Princess Irmingard of Bavaria
|
kunstschilder
|
1923-05-29
|
Berchtesgaden
|
Dachau Sachsenhausen Oranienburg Flossenbürg
|
2010-10-23
|
Leutstetten
|
|
Theresia-orde
|
Princess Irmingard of Bavaria
|
Alfred Baštýř
|
arts stomatoloog fotograaf filmmaker acteur
|
1865-05-01
|
Kardašova Řečice
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-21
|
Theresienstadt
|
|
|
Alfred Baštýř
|
Pierre Beaumarchais
|
muzikant dichter zakenpersoon uitgever toneelschrijver diplomaat financier publicist wapenhandelaar spion horlogemaker
|
1732-01-24
|
Parijs
|
Prison de l'Abbaye
|
1799-05-18 1799-05-19
|
Parijs
|
|
|
Pierre Augustin Caron de Beaumarchais
|
Bertie Beck
|
tekenaar aquarellist
|
|
|
Tjihapit
|
|
|
|
|
|
Hans Sidonius von Becker
|
politicus kunstschilder
|
1895-09-22
|
Pula
|
Dachau Mauthausen
|
1948-12-16
|
Santiago
|
|
|
|
Ludwig Becker
|
politicus journalist vakbondsbestuurder goudsmid
|
1892-10-25
|
Schwäbisch Gmünd
|
Buchenwald
|
1974-04-04
|
Stuttgart
|
|
|
|
Hannes Beckmann
|
fotograaf academisch docent kunstschilder
|
1909-10-08
|
Stuttgart
|
Flossenbürg
|
1977-07-19
|
New York
|
|
|
|
Alexander Beer
|
architect
|
1873-09-10
|
Czarne
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-05-08
|
Theresienstadt Theresienstadt
|
|
|
Alexander Beer
|
Hans Behrendt
|
acteur filmregisseur scenarioschrijver
|
1889-09-28
|
Berlijn
|
Auschwitz
|
1942-08-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Adolf Behrman
|
kunstschilder
|
1876-07-13 1876
|
Tukums Riga
|
Ghetto van Białystok
|
1943-08 1943
|
Ghetto van Białystok
|
|
|
Adolf Behrman
|
W. Bekink
|
aquarellist
|
|
|
kamp 15e Bataljon
|
|
|
|
|
|
Jos Bekkers
|
architect
|
1892-02-08
|
Amsterdam
|
Oranienburg
|
1945-01-21
|
Buchenwald
|
|
|
Jos Bekkers
|
Nikolay Bekryashev
|
kunstschilder
|
1874-03-30
|
Gouvernement Vologda
|
OnegLag
|
1939-04-06
|
Plesetsk
|
|
ereburgerschap
|
Nikolay Bekryashev
|
Wolfgang Beltracchi
|
kunstvervalser kunstenaar kunstschilder beeldhouwer schrijver
|
1951-02-04
|
Höxter
|
No/unknown value
|
|
|
|
|
Wolfgang Beltracchi
|
Nabilla Benattia
|
model televisiecolumnist modeontwerper deelnemer realityprogramma
|
1992-02-05
|
Ambilly
|
Champ-Dollon Maison d'arrêt de Versailles
|
|
|
|
|
Nabilla Benattia
|
Salomon Benesch
|
kunstschilder aquarellist
|
1867-05-01
|
Vlašim
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Arnošt Beneš
|
fotograaf koopman
|
1900-10-11
|
Třebíč
|
Auschwitz
|
1943-03-05
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
|
Rudy Benjamins
|
tekenaar
|
1907
|
|
interneringskamp Fort van den Bosch
|
1989-07-08
|
|
|
|
|
van Bennekom
|
tekenaar
|
|
|
kamp Tjimahi
|
|
|
|
|
|
Albert Benz
|
architect archivaris
|
1877
|
Esslingen am Neckar
|
Sachsenhausen
|
1944-04-04
|
|
|
|
Albert Benz (architect)
|
Moïse Bercovici-Erco
|
kunstschilder
|
1904-07-01
|
Iași
|
Auschwitz
|
1944-04-05
|
Auschwitz
|
|
|
|
Václav Berdych
|
regisseur filmregisseur
|
1916-06-12
|
Potštejn
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
2016-03-03
|
Praag
|
|
|
|
Maja Berezowska
|
kunstschilder illustrator karikaturist decorontwerper
|
1898-04-13 1893-04-13
|
Baranavitsjy
|
Ravensbrück
|
1978-05-31
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Maja Berezowska
|
Else Berg
|
kunstschilder tekenaar verzetsstrijder aquarellist omslagontwerper
|
1877-02-19
|
Racibórz
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1942-11-19
|
Auschwitz II-Birkenau Auschwitz
|
|
|
Else Berg
|
Mozes van den Berg
|
fotograaf
|
1866-09-15
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
Arthur Bergen
|
acteur filmregisseur scenarioschrijver filmacteur
|
1875
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
|
|
|
Józef Berger
|
theoloog pedagoog politicus evangelical theologian academisch docent kunstschilder Scouts
|
1901-03-14
|
Orlová
|
Dachau Auschwitz
|
1962-06-11
|
Bratislava
|
|
Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
Józef Berger
|
Otti Berger
|
textielkunstenaar wever kunstenaar textielontwerper
|
1898-10-04
|
Osijek-Baranja Zmajevac
|
Auschwitz
|
1944-04-27
|
Auschwitz Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Otti Berger
|
Abraham Berline
|
kunstschilder
|
1894-10-05
|
Nizjyn
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
|
Nikolaus Bernhard
|
politicus metselaar Stukadoor vakbondsbestuurder
|
1881-04-03
|
Bühl
|
Sachsenhausen
|
1957-08-19
|
Berlijn
|
|
|
|
Ryszard Białous
|
architect officier ingenieur
|
1914-04-04
|
Warschau
|
Bergen-Belsen
|
1992-03-24
|
Neuquén
|
|
Silver Cross of the Virtuti Militari Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Ryszard Białous
|
František Bidlo
|
schrijver kunstschilder illustrator karikaturist redacteur beeldend kunstenaar tekenaar
|
1895-09-03
|
Vinohrady Praag
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945-05-09
|
Praag
|
|
|
František Bidlo
|
Horst Bienek
|
romanschrijver dichter toneelschrijver filmregisseur scenarioschrijver
|
1930-05-07
|
Gliwice
|
Vorkuta Gulag
|
1990-12-07
|
München
|
Deutsche Akademie für Sprache und Dichtung PEN-centrum Duitsland Bayerische Akademie der Schönen Künste
|
Mainzer Stadtschreiber Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland Friedrich-Schiedel-Literaturpreis Nelly Sachs Prize Literaturpreis der Stadt Bremen Andreas Gryphius Prize Jean-Paul-Preis Wilhelm-Raabe-Preis
|
Horst Bienek
|
Benny Bierlee
|
stripauteur tekenaar
|
1923
|
Kendal
|
hospitaal-kamp Nakhom Pathon
|
1980
|
|
|
|
|
Alfred-Édouard Billioray
|
kunstschilder communard
|
1841-05-01
|
Napels
|
Penal colony of New Caledonia
|
1877-02-27
|
Nouméa
|
Commune Council Committee of Public Health Central Committee of the National Guard
|
|
Alfred-Édouard Billioray
|
Edith Birkin
|
kunstschilder
|
1927-11-13
|
Praag
|
Auschwitz
|
2018-09-20
|
Hereford
|
|
|
|
Otto Birman
|
tekenaar
|
1899
|
|
Kamp Westerbork
|
1982
|
|
|
|
|
Menachem Birnbaum
|
illustrator kunstschilder
|
1893-03-13
|
Wenen
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
Menachem Birnbaum
|
Louis Bissinger
|
kunstschilder
|
1899-04-24
|
IIe arrondissement van Lyon
|
Buchenwald
|
1978-02-25
|
Rillieux-la-Pape
|
|
|
|
Maximilian Bittermann
|
architect
|
1890-01-17
|
Strakonice
|
Mauthausen
|
1973-02-06
|
Praag
|
|
|
|
Ralph Albert Blakelock
|
kunstschilder
|
1847-10-15
|
New York
|
Middletown State Homeopathic Hospital
|
1919-08-09
|
Elizabethtown
|
|
|
Ralph Albert Blakelock
|
Meijer Bleekrode
|
grafisch ontwerper kunstschilder affichist
|
1896-02-13
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Sobibór
|
1943-04-23
|
Sobibór
|
|
|
Meijer Bleekrode
|
Maurice Blik
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1939-04-21
|
Amsterdam
|
Bergen-Belsen
|
|
|
|
Fellow of the Royal Society of Arts
|
Maurice Blik
|
Adolf Blitz
|
kunstschilder graficus
|
1904-08-12
|
Amsterdam
|
Sobibór
|
1943-07-16
|
Sobibór
|
|
|
|
David Ludwig Bloch
|
lithograaf kunstschilder fotograaf
|
1910-03-25
|
Floß
|
Dachau
|
2002-09-16
|
New York
|
|
|
|
Felix Bloch
|
tekenaar graficus kunstschilder
|
1898-08-15
|
Lázně Kynžvart Wenen
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1944-10-31
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
Wilhelm Bloch
|
fotograaf handelsvertegenwoordiger
|
1873-08-20
|
Groningen
|
Kamp Westerbork
|
1942-09-09
|
Kamp Westerbork
|
|
|
|
H. Bloeme
|
borduurder
|
|
|
Dachau
|
|
|
|
|
|
Heinrich Blum
|
architect beeldend kunstenaar
|
1884-01-16 1894-01-16
|
Soběšice
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942
|
Protectoraat Bohemen en Moravië
|
|
|
Heinrich Blum
|
Erika Blumgrund
|
schrijver journalist kunstschilder
|
1924-07-04
|
Bratislava
|
Ghetto Theresienstadt
|
2016
|
|
|
|
|
Vittore Bocchetta
|
beeldhouwer kunstschilder schrijver partizaan
|
1918-11-15
|
Sassari
|
Flossenbürg
|
2021-02-18
|
Verona
|
|
Grootofficier in de Orde van Verdienste van de Republiek Italië Medal of Honor to Italian citizens deported and interned in the Nazi concentration camps 1943-1945
|
Vittore Bocchetta
|
Karl Robert Bodek
|
kunstschilder
|
1905-04-13
|
Tsjernivtsi
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
|
H.P. de Boer
|
aquarellist
|
|
|
kamp Kedoeng Badak
|
|
|
|
|
|
Lodewijk de Geer Boers
|
tekenaar kunstschilder
|
1913
|
Sint-Michielsgestel
|
Fort Vredeburg Museum
|
1990
|
|
|
|
|
Marian Bogusz
|
kunstschilder beeldhouwer graficus
|
1920-03-25
|
Pleszew
|
Mauthausen
|
1980-02-02
|
Warschau
|
|
|
Marian Bogusz
|
Jan Bogusławski
|
architect ontwerper
|
1910-05-12
|
Warschau
|
Oflag II C Woldenberg
|
1982-05-03
|
Warschau
|
|
SARP Honorary Award Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
Jan Bogusławski
|
Salomon Bohemen
|
fotograaf
|
1895-07-06
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-28
|
Oostenrijk
|
|
|
|
Helena Bohle-Szacka
|
modeontwerper kunstschilder graficus illustrator
|
1928
|
Białystok
|
Ravensbrück
|
2011-08-21
|
Berlijn
|
|
Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Helena Bohle-Szacka
|
Francisco Boix
|
fotograaf journalist
|
1920-08-14
|
El Poble-sec Barcelona
|
Mauthausen
|
1951-07-07
|
Parijs
|
|
|
Francisco Boix Campo
|
Hendrika Hilda Hendricks-Reints Bok
|
kunstschilder tekenaar
|
1910-02-25
|
Surabaya
|
Lampersari
|
2004-09-27
|
|
|
|
|
Miklos Bokor
|
kunstschilder
|
1927-03-02
|
Boedapest
|
Auschwitz Buchenwald Ghetto Theresienstadt
|
2019-03-18
|
14e arrondissement van Parijs
|
|
|
|
Bep Boon-Mees
|
verzetsstrijder borduurder
|
1888-11-30
|
Assendelft
|
Oranjehotel
|
1977-05-24
|
Bosch en Duin
|
|
|
|
Pieter Johannes de Booys
|
fotograaf verzetsstrijder
|
1898-10-03
|
Amsterdam
|
Kamp Amersfoort
|
2003-08-31
|
Groessen
|
|
|
|
Karoline Borchardt
|
kunstschilder
|
1873-11-13
|
Heidelberg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-01-04
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Wolf Schmuel Borowitzky
|
fotograaf
|
1892-01-11
|
Krementsjoek
|
Sachsenhausen
|
1940-02-26
|
Sachsenhausen
|
|
|
|
Ad Borstlap
|
tekenaar arts correspondent
|
1910-01-08
|
|
Jappenkamp in Makassar
|
1999-07-27
|
Den Haag
|
|
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
|
|
Maria Borzobohata-Woźnicka
|
kunstschilder
|
1894
|
Širvintos
|
Auschwitz
|
1965
|
Polen
|
|
|
|
Bogdan Borčić
|
kunstschilder prentkunstenaar graficus academisch docent
|
1926-09-26
|
Ljubljana
|
Dachau
|
2014-04-24
|
Slovenj Gradec
|
|
Prešeren Award Župančič Award Prešeren Fund Awards Jakopič Award
|
Bogdan Borčić
|
Jan Johannes Bosma
|
tuin- en landschapsarchitect
|
1896-07-25
|
Amsterdam
|
Sachsenhausen Oranienburg
|
1988-02-18
|
Amsterdam
|
|
|
|
Alexander Bouman
|
fotograaf
|
1892-02-28
|
|
Auschwitz
|
1943-08-27
|
Auschwitz
|
|
|
|
Vladimír Bouček
|
architect onderwijzer kunsttheoreticus etnograaf kunstdocent
|
1901-01-16
|
Hodonín Wenen
|
Dachau
|
1985-07-21
|
Uherské Hradiště
|
|
|
|
Adam Bowbelski
|
affichist graficus tekenaar
|
1903-10-14
|
Vladivostok
|
Auschwitz
|
1968
|
|
|
|
|
Pim van Boxsel
|
illustrator tekenaar
|
1924-06-15
|
Singapore
|
kamp Baros kamp Tjimahi
|
1995-09-19
|
Amsterdam
|
|
|
|
David Brainin
|
kunstschilder
|
1905-08-20
|
Charkov
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
David Brainin
|
Jerzy Adam Brandhuber
|
kunstschilder historicus tekenaar
|
1897-10-23
|
Krakau
|
Auschwitz Sachsenhausen
|
1981-06-19
|
Oświęcim
|
|
|
|
Wilhelm Brasse
|
fotograaf
|
1917-12-03
|
Żywiec
|
Mauthausen Auschwitz
|
2012-10-23
|
Żywiec
|
|
|
Wilhelm Brasse
|
Wincenty Brauner
|
kunstschilder graficus
|
1887-09-21
|
Chrzanów
|
Auschwitz getto van Łódź
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
Wincenty Brauner
|
Ida Braunerówna
|
kunstschilder
|
1892-02-15
|
Łódź
|
Auschwitz getto van Łódź
|
1949
|
|
|
|
|
Rolf Clemens Breier
|
tekenaar
|
1923-11-26
|
Sawahlunto
|
Kamp Jodensavanne
|
2015
|
|
|
|
|
Rudolf Breslauer
|
fotograaf filmregisseur
|
1903-07-04
|
Leipzig
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1945-02-28
|
Auschwitz
|
|
|
Rudolf Breslauer
|
Aat Breur-Hibma
|
kunstschilder verzetsstrijder
|
1913-12-28
|
Den Haag
|
Ravensbrück
|
2002-12-31
|
Amsterdam
|
|
Rechtvaardige onder de Volkeren
|
|
Eugeniusz Briański
|
kunstschilder
|
1905-02-02
|
Tambov
|
NKVD POW camp in Kozelsk Vorkuta Gulag
|
1980-11-16
|
Poznań
|
|
|
Eugeniusz Briański
|
Todd Bridges
|
filmregisseur filmproducent filmacteur televisieacteur bokser schrijver
|
1965-05-27
|
San Francisco
|
Men's Central Jail
|
|
|
|
|
Todd Bridges
|
Willem Frederik Brinks
|
tekenaar
|
1919-03-17
|
Hazerswoude
|
Tamarkan
|
|
|
|
|
|
Joke Broekema
|
tekenaar
|
1926
|
|
kamp Brastagi
|
2012-10-21
|
|
|
|
|
Gerrit Jeronimo Broekhuysen
|
aquarellist ornitholoog
|
1908-04-19
|
|
kamp Tjimahi
|
1975
|
|
|
|
Gerrit Jeronimo Broekhuysen
|
Willem Brookman
|
tekenaar
|
1909
|
Batavia
|
kamp Struiswijk
|
1971
|
Formentera
|
|
|
|
Edith Bruck
|
dichter filmregisseur scenarioschrijver vertaler romanschrijver schrijver autobiograaf
|
1931-05-03
|
Tiszabercel
|
Auschwitz Bergen-Belsen
|
|
|
|
Honorary degree of the University of Macerata
|
|
Adolf Buck
|
fotograaf
|
1896-03-04
|
Stuttgart
|
Feldkirch
|
1952-05-03
|
Buenos Aires
|
NSDAP/AO
|
gouden medaille
|
Adolf Buck
|
Leslie Buck
|
bedrijfsdirecteur ontwerper
|
1922-09-20
|
Choest
|
Auschwitz Buchenwald
|
2010-04-26
|
|
|
|
|
Moses van Bueren
|
fotograaf
|
1886-05-31
|
Rotterdam
|
Auschwitz
|
1943-01-31 1942-10-28
|
Auschwitz
|
|
|
|
Wim Buijze
|
tekenaar schrijver elektrotechnisch ingenieur academisch docent
|
1929-12-09
|
Batavia
|
Tjihapit
|
2012-12-28
|
Den Haag
|
|
|
|
Sonja Bullaty
|
fotograaf
|
1923-10-17
|
Praag
|
Auschwitz
|
2000-10-05
|
New York
|
|
|
|
Charlotta Burešová
|
kunstschilder illustrator memoirist
|
1904-11-04
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1983 1984
|
Praag
|
|
|
|
Eugen Burg
|
filmregisseur toneelacteur filmacteur scenarioschrijver
|
1871-01-06
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-11-15
|
Theresienstadt
|
|
|
Eugen Burg
|
Emil František Burian
|
schrijver componist theaterwetenschapper dichter journalist zanger acteur toneelschrijver dramaturg toneelregisseur filmregisseur regisseur politicus dirigent muzikant onderwijzer decorontwerper toneelacteur
|
1904-06-11
|
Pilsen
|
Neuengamme Dachau Theresienstadt Small Fortress
|
1959-08-09
|
Praag
|
Devětsil D 34
|
nationaal artiest
|
Emil František Burian
|
Jan Burka
|
grafisch ontwerper kunstschilder beeldhouwer tekenaar dichter graficus
|
1924-06-14
|
Postoloprty Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
2009-09-04
|
L'Isle-sur-la-Sorgue
|
|
|
|
Teodor Bursche
|
architect
|
1893-05-31
|
Zgierz
|
Mauthausen Sachsenhausen
|
1965-03-15
|
Warschau
|
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Gouden kruis van verdienste (Polen) Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
Teodor Bursche
|
Ernst Busch
|
filmregisseur zanger toneelacteur filmacteur acteur
|
1900-01-22
|
Kiel
|
Moabit Prison
|
1980-06-08
|
Oost-Berlijn
|
Socialist Worker Youth Academie van Kunsten van de Duitse Democratische Republiek
|
Internationale Lenin-Vredesprijs Nationalpreis der DDR Orde van de Volkerenvriendschap Art Award of the FDGB Karl Marx-Orde Vaderlandse Orde van Verdienste in Goud Vaderlandse Orde van Verdienste
|
Ernst Busch (actor)
|
Alois Bučánek
|
beeldhouwer legionary
|
1897-09-06 1897-09-07
|
Slavičín
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945-05-09 1945-05-08
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
Alois Bučánek
|
Zsuzsanna Bánki
|
architect
|
1912-03-21
|
Győr
|
Auschwitz
|
1944-06-11
|
Auschwitz
|
|
|
Zsuzsanna Bánki
|
Drahomír Bárta
|
fotograaf
|
1921-02-05
|
Pezinok
|
Ebensee Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1998
|
|
|
|
|
Vladimír Böhm
|
kunstschilder graficus fotograaf illustrator
|
1906-08-03
|
Kdyně
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1985-12-15
|
Domažlice
|
|
|
|
Janusz Bąkowski
|
kunstschilder beeldhouwer fotograaf graficus videokunstenaar
|
1922-11-04
|
Warschau
|
Mauthausen
|
2005-08-26
|
Warschau
|
|
|
Janusz Bąkowski
|
Francisco Largo Caballero
|
politicus vakbondsbestuurder Stukadoor
|
1869-10-15
|
Madrid
|
Sachsenhausen
|
1946-03-23
|
Parijs
|
|
|
Francisco Largo Caballero
|
Alice Lok Cahana
|
kunstschilder
|
1929
|
Boedapest
|
Auschwitz
|
2017-11-28
|
Portland
|
|
|
|
Hozan Canê
|
zanger filmmaker
|
1971
|
Karayazı
|
Istanbul
|
|
|
|
|
|
Aldo Carpi
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1886-10-06
|
Milaan
|
Mauthausen
|
1973-03-27
|
Milaan
|
Accademia di San Luca Accademia delle Arti del Disegno
|
|
Aldo Carpi
|
Carlos Gómez Carrera
|
stripauteur
|
1903
|
Madrid
|
Presó Model de València
|
1940-06-28
|
Paterna
|
|
|
Carlos Gómez Carrera
|
Albert Carsten
|
architect
|
1859-11-01
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-09-03
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Richard Carsten
|
beroepsfotograaf
|
1875-09-26
|
Rzeszów
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-05-27
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Eduardo de Castro
|
acteur filmregisseur
|
1907-07-07
|
Manilla
|
Fort Santiago
|
1955-11-17
|
Baguio General Hospital and Medical Center
|
|
|
|
Ilse Cats
|
architect
|
1896-01-21
|
Krefeld
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Robert Caulet
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder functionaris
|
1906-02-14
|
Marseille
|
Château du Hâ
|
1984-02-29
|
Marseille
|
|
|
|
Rolf Cavael
|
kunstschilder fotograaf
|
1898-02-27
|
Koningsbergen
|
Dachau
|
1979-11-06
|
München
|
Zen 49
|
Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland Lovis Corinth Prize
|
|
Jean Cayrol
|
dichter uitgever scenarioschrijver schrijver Franse verzetsstrijder filmregisseur redacteur
|
1911-06-06 1911-01-06 1910-06-06
|
Bordeaux
|
Mauthausen
|
2005-02-10
|
Bordeaux
|
|
Prix Renaudot prix Prince-Pierre-de-Monaco Grand prix national des Lettres
|
|
Benvenuto Cellini
|
beeldhouwer schrijver medailleur autobiograaf rapporteur goudsmid kunsthistoricus zilversmid muzikant
|
1500-11-01
|
Florence
|
Engelenburcht
|
1571-02-13
|
Florence
|
Accademia delle Arti del Disegno
|
|
Benvenuto Cellini
|
Isaac Celnikier
|
kunstschilder prentkunstenaar graficus
|
1923-05-08
|
Warschau
|
Auschwitz Mauthausen Sachsenhausen
|
2011-11-11
|
Ivry-sur-Seine
|
|
prix Mémoire de la Shoah Chevalier des Arts et des Lettres
|
|
José Cendón
|
persfotograaf
|
1974-08-02
|
Caracas
|
Somalië
|
|
|
|
Ortega y Gasset Awards World Press Photo van het jaar Oskar Barnack Award China International Press Photo Contest
|
|
Chaim Chalef
|
beeldhouwer kunstschilder
|
1921
|
Hrodna
|
Auschwitz
|
1979
|
Jeruzalem
|
|
|
|
Meyer Cheychel
|
kunstschilder
|
1890-10-20
|
Chudniv
|
Auschwitz
|
1942-07-19
|
Auschwitz
|
|
|
|
Bernardus Chits
|
fotograaf
|
1874-08-13
|
Haarlem
|
Auschwitz
|
1942-09-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jerzy Chojnacki
|
kunstschilder fotograaf beeldhouwer
|
1909-12-20
|
Lublin
|
Mauthausen
|
1988-05-26
|
Warschau
|
|
|
Jerzy Chojnacki
|
Tommy Chong
|
acteur schrijver filmregisseur scenarioschrijver televisieacteur filmacteur stemacteur componist
|
1938-05-24 1938
|
Edmonton
|
Taft Correctional Institution
|
|
|
Cheech & Chong
|
|
Tommy Chong
|
Jan Choynowski
|
architect
|
1882
|
|
Oranienburg
|
1940-05-29
|
Oranienburg
|
|
|
Jan Choynowski
|
Amilcare Cipriani
|
fotograaf communard anarchist politicus
|
1843-10-18
|
Anzio
|
Penal colony of New Caledonia
|
1918-04-30 1918-05-02
|
Parijs
|
|
|
Amilcare Cipriani
|
Maciej Cisło
|
vertaler architect schrijver dichter
|
1947-07-24
|
Olsztyn
|
Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka
|
|
|
PEN-club Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Solidarność Polish PEN Club
|
|
|
Antoine Gabriel Gaston Claris
|
kunstschilder officier illustrator oorlogskunstenaar
|
1843-09-06
|
Montpellier
|
Sedan
|
1899-12-30
|
Levallois-Perret
|
|
Légion d'honneur
|
Gaston Claris
|
Abraham Liepman Cohen
|
fotograaf
|
1877-03-07
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-03-20
|
Sobibór
|
|
|
|
Davy Cohen
|
fotograaf zakenpersoon
|
1883-10-14
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1943-01-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Izaak Joseph Cohen
|
fotograaf
|
1858-04-03
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-26
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jonas Cohen
|
fotograaf
|
1883-01-15
|
|
Auschwitz
|
1942-10-26
|
Auschwitz
|
|
|
|
Saartje Cohen
|
fotograaf
|
1880-05-02
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-19
|
Auschwitz
|
|
|
|
Maximilian Colt
|
beeldhouwer
|
|
|
Fleet Prison
|
1660
|
|
|
|
|
Abraham Coltof
|
fotograaf
|
1886-10-21
|
|
Auschwitz
|
1942-10-26
|
|
|
|
|
Julia Conesa Conesa
|
modist
|
1919-05-25
|
Oviedo
|
Madrid
|
1939-08-05
|
Cementerio de la Almudena
|
Unified Socialist Youth
|
|
|
Michel Conty
|
architect verzetsstrijder
|
1915-09-21
|
Peking
|
Kamp Neubrandenburg
|
1944-07-27
|
Dolus-le-Sec
|
Organisation de résistance de l'armée
|
mort pour la France Croix de guerre 1939–1945
|
|
Daniel Cordier
|
historicus kunsthandelaar verzetsstrijder galeriehouder kunstverzamelaar kunstschilder
|
1920-08-10
|
Bordeaux
|
Campo de concentración de Miranda de Ebro
|
2020-11-20
|
Cannes
|
Jean Moulin Club Action Française Free French Forces
|
Grootkruis in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945 Compagnon de la Libération Prix Renaudot of essay Prix Renaudot Grootofficier in het Legioen van Eer Commandeur in het Legioen van Eer Officier in het Legioen van Eer Ridder in het Legioen van Eer prix Nice-Baie-des-Anges Honorary Member of the Order of the British Empire
|
Daniel Cordier
|
Bill Cosby
|
televisieacteur komiek schrijver stemacteur in de nasynchronisatie componist zanger filmacteur Americanfootballspeler stemacteur producent scenarioschrijver filmproducent televisieproducent filmregisseur studiomuzikant
|
1937-07-12
|
Philadelphia
|
State Correctional Institution – Phoenix
|
|
|
American Academy of Arts and Sciences
|
Spingarnmedaille Presidential Medal of Freedom Marian Anderson Award Daytime Emmy Award Library of Congress Living Legend Theodore Roosevelt Award Kennedy Center Honors Mark Twain Prize for American Humor United Nations Peace Medal Paul Robeson Award Golden Raspberry Award for Worst Picture Golden Raspberry Award for Worst Actor Golden Raspberry Award for Worst Screenplay Primetime Emmy Award for Outstanding Lead Actor in a Drama Series ster op de Hollywood Walk of Fame Golden Globe honorary degree from Spelman College
|
Bill Cosby
|
Auguste Courtois
|
decoratieschilder lezinggever memoirist
|
1862-11-19
|
Poitiers
|
Prison of St-Laurent-du-Maroni
|
1918-11-22
|
Poitiers
|
|
|
|
Álvaro Cunhal
|
politicus beeldhouwer schrijver advocaat revolutionair
|
1913-11-10
|
Coimbra
|
Peniche Fortress
|
2005-06-13
|
Lissabon
|
|
Leninorde Orde van de Vriendschap Order of Playa Girón Orde van de Oktoberrevolutie Internationale Lenin-Vredesprijs
|
Álvaro Cunhal
|
Olav Dalgard
|
acteur filmregisseur scenarioschrijver literatuurhistoricus schrijver literatuurcriticus dramaturg
|
1898-06-19
|
Folldal
|
Sachsenhausen
|
1980-12-25
|
Bærum
|
Mot Dag
|
Språklig Samlings Literature Prize Arts Council Norway Honorary Award
|
Olav Dalgard
|
Jean Daligault
|
kunstschilder beeldhouwer katholiek priester Franse verzetsstrijder
|
1899-06-08
|
Caen
|
Dachau
|
1945-04-28
|
Dachau
|
|
|
|
Salvador Dalí
|
kunstschilder beeldhouwer schrijver acteur filmregisseur scenarioschrijver fotograaf filmacteur decorontwerper illustrator sieraadontwerper graficus holograaf
|
1904-05-11
|
Figueres
|
Figueres
|
1989-01-23
|
Figueres
|
Académie des Beaux-Arts Académie royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique
|
Grootkruis in de Orde van Isabella de Katholieke Grootkruis in de Orde van Karel III Medalla d'Or de la Generalitat de Catalunya Gold Medal of Merit in the Fine Arts Gold Medal for Tourism Merit
|
Salvador Dalí
|
Max van Dam
|
kunstschilder tekenaar
|
1910-03-19
|
Winterswijk
|
Sobibór
|
1943-09-20
|
Sobibór
|
|
Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst
|
Max van Dam
|
Savu Petra Dan
|
kunstschilder
|
1903
|
Boekarest
|
Bergen-Belsen
|
1986-03-16
|
|
|
|
|
Honoré Daumier
|
kunstschilder rapporteur karikaturist beeldhouwer lithograaf graveur illustrator graficus beeldend kunstenaar
|
1808-02-26
|
Marseille
|
Sainte-Pélagie Prison
|
1879-02-10
|
Valmondois
|
|
|
Honoré Daumier
|
Jacques-Louis David
|
kunstschilder politicus rapporteur
|
1748-08-30
|
Parijs
|
Collège des Quatre-Nations Palais du Luxembourg
|
1825-12-29
|
Stad Brussel
|
Koninklijke Academie voor Beeldhouw- en Schilderkunst Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen Académie des Beaux-Arts
|
Commandeur in het Legioen van Eer Prix de Rome
|
Jacques-Louis David
|
Arnold Davids
|
kunstschilder
|
1887-05-18
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-08-08
|
Auschwitz
|
|
|
|
John Dee
|
filosoof wiskundige astronoom astroloog geograaf cartograaf klerk
|
1527-07-13
|
Londen
|
Tower of London
|
1609-03-26
|
Mortlake
|
|
|
John Dee
|
Anton Deelman
|
indoloog aquarellist
|
1896
|
|
kamp Baros Kamp Tjideng kamp Tjimahi
|
1973-04-27
|
|
|
|
|
Léon Delarbre
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder
|
1889-10-30
|
Masevaux
|
Auschwitz Buchenwald
|
1974-05-20 1974-05-27
|
Belfort
|
|
|
|
Karl-Heinz Dellwo
|
uitgever politiek activist filmregisseur
|
1952-04-11
|
Opladen
|
Penitentiary Celle
|
|
|
Rote Armee Fraktion
|
|
Karl-Heinz Dellwo
|
Mathias Depardon
|
fotograaf persfotograaf
|
1980-06-05
|
Nice
|
Gaziantep
|
|
|
|
|
|
Charles Derlien
|
kunstschilder grafisch ontwerper illustrator mediatekenaar
|
1891-02-26
|
Toxteth Park
|
Fukuoka Oita Narashino
|
1962-11-30
|
Lübeck
|
|
|
|
Carol Deutsch
|
kunstschilder
|
1894-04-21 1894-05-21
|
Antwerpen
|
Auschwitz Buchenwald
|
1944-12-20 1944
|
Buchenwald
|
|
|
Carol Deutsch
|
Alfred Deutsch-German
|
filmregisseur scenarioschrijver journalist schrijver
|
1870-09-27
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1943-10-31
|
Auschwitz
|
|
|
|
Frank Diamand
|
documentairefilmmaker dichter
|
1939-08-12
|
Amsterdam
|
Vereeniging Zuigeling-Inrichting en Kinderhuis Kamp Westerbork Bergen-Belsen
|
|
|
|
|
|
Friedl Dicker-Brandeis
|
kunstschilder pedagoog fotograaf graficus ontwerper
|
1898-07-30
|
Wenen
|
Auschwitz Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-09
|
Auschwitz
|
|
|
Friedl Dicker-Brandeisová
|
Frans Mozes van Dinter
|
tekenaar
|
1896-05-13
|
|
interneringskamp Fort van den Bosch
|
1944-09-18
|
|
|
|
|
Adam Dobrodzicki
|
kunstschilder architect toneelregisseur
|
1883-04-18
|
Wadowice
|
Durchgangslager 121
|
1944-10-10
|
Błaszków
|
|
Decade of Independence Regained Cross of Independence Officer of the Order of Polonia Restituta Silver Cross of the Virtuti Militari War Medal 1918-1921 Gouden kruis van verdienste (Polen) Oorlogskruis 1944
|
Adam Dobrodzicki
|
Viktor Dobrovolný
|
beeldhouwer kunstschilder illustrator fotograaf tekenaar
|
1909-03-02
|
Havlíčkova Borová
|
Dachau Mauthausen
|
1987-12-13
|
Praag
|
|
|
Viktor Dobrovolný
|
Jaroslav Dobrovolský
|
politicus kunstschilder prentkunstenaar houtsnijder graficus illustrator
|
1895-10-05
|
Lužice
|
Mauthausen
|
1942-04-29
|
Mauthausen
|
|
|
Jaroslav Dobrovolský
|
Irena Dodalová
|
scenarioschrijver filmproducent filmregisseur toneelregisseur regisseur
|
1900-11-29
|
Ledeč nad Sázavou
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1989-07 1989-10
|
Buenos Aires
|
|
|
|
Berend van den Dool
|
tekenaar verzetsstrijder
|
1909-01-10
|
|
Neuengamme
|
1944-12-11
|
Neuengamme
|
|
Rechtvaardige onder de Volkeren
|
|
Burkhard Driest
|
scenarioschrijver filmacteur filmregisseur toneelacteur filmproducent
|
1939-04-28
|
Szczecin
|
Penitentiary Celle
|
2020-02-27
|
Berlijn
|
|
|
|
Josef Drlík
|
esperantist architect
|
1909-02-05
|
Horní Roveň
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1983
|
|
|
|
|
Jana Dubová
|
graficus illustrator typograaf
|
1926-08-30
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Xawery Dunikowski
|
beeldhouwer kunstschilder academisch docent
|
1875-11-24
|
Krakau
|
Auschwitz
|
1964-01-26
|
Warschau
|
|
Orde van de Bouwers aan het Polen van het Volk Golden Laurel of the Polish Academy of Literature Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Officer of the Order of Polonia Restituta Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta Work Flag Order, 1st class Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Golden Laurel of the Polish Academy of Literature
|
Xawery Dunikowski
|
Alfred Dunkel
|
kunstschilder
|
1901-08-18
|
Hamburg-Altona
|
Sachsenhausen
|
1988-09-13
|
Hamburg
|
|
|
|
José Izquierdo Durán
|
illustrator cartoonist karikaturist
|
1890-03-22
|
Tui
|
Porlier prison
|
1939-10-23
|
Madrid Porlier prison
|
Unión General de Trabajadores
|
|
José Izquierdo Durán
|
Franciszek Duszeńko
|
beeldhouwer
|
1925-04-06
|
Horodok
|
Sachsenhausen
|
2008-04-11
|
Gdańsk
|
|
|
Franciszek Duszeńko
|
Maurits Duveen
|
fotograaf zakenpersoon
|
1877-08-12
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-12-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
Josef Dvořák
|
kunstschilder onderwijzer
|
1898-12-03
|
Malá Bělá
|
Auschwitz
|
1942-03-25
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
|
Joseph Dwinger
|
fotograaf
|
1877-10-08
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-10-26
|
Auschwitz
|
|
|
Joseph Dwinger
|
Thomas Dyrbye
|
tekenaar accountant partner
|
1897-10-03
|
Amsterdam
|
Glodok-Gevangenis
|
1953-12
|
Naarden
|
|
|
|
Zbigniew Dłubak
|
fotograaf kunstschilder graficus kunsttheoreticus
|
1921-04-26
|
Radomsko
|
Mauthausen
|
2005-08-21
|
Warschau
|
Związek Polskich Artystów Fotografików
|
Order of the Cross of Grunwald, 3rd class Silver Cross of Merit Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Zbigniew Dłubak
|
Arieh Eckstein
|
beeldhouwer kunstschilder schrijver
|
1929 1930
|
Łódź Vilnius
|
Auschwitz getto van Łódź
|
2015-07-03
|
Rosh Pinna
|
|
|
Arieh Eckstein
|
Ruth Eckstein
|
kunstschilder
|
1920-01-10
|
Wetter (Ruhr)
|
Ghetto Theresienstadt
|
1997-08-13
|
|
|
|
Ruth Eckstein
|
Peter Edel
|
scenarioschrijver schrijver fotograaf
|
1921-07-12
|
Berlijn
|
Auschwitz Mauthausen Sachsenhausen
|
1983-05-07
|
Oost-Berlijn
|
|
Goetheprijs van Berlijn Karl Marx-Orde Vaderlandse Orde van Verdienste in Goud Nationalpreis der DDR Carl von Ossietzkymedaille
|
Peter Edel
|
Michal Efrath
|
illustrator kunstschilder
|
1926-04-27
|
Ostrava
|
Auschwitz Bergen-Belsen Ghetto Theresienstadt
|
2017-08-21
|
Givat Haim Meuhad
|
|
פרס נחום גוטמן לאיור
|
Michal Efrat
|
Franz Ehrlich
|
architect graficus kunstschilder ontwerper
|
1907-12-28
|
Reudnitz
|
Buchenwald
|
1984-11-28
|
Bernburg
|
|
|
Franz Ehrlich
|
Hermann Ehrlich
|
fotograaf
|
1891-12-02
|
|
Sobibór
|
1943-03-13
|
Sobibór
|
|
|
Hermann Ehrlich (photographer)
|
Max Ehrlich
|
filmregisseur toneelacteur filmacteur scenarioschrijver
|
1892-12-07
|
Berlijn
|
Auschwitz Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1944-09-12 1944-10-01
|
Auschwitz
|
|
|
Max Ehrlich
|
Paul Ehrlich
|
architect
|
1870-05-14
|
Wrocław
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-04-18
|
Theresienstadt
|
|
|
Paul & Richard Ehrlich
|
Richard Ehrlich
|
bouweropzichter architect
|
1866-06-19
|
Wrocław
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-14
|
Theresienstadt
|
|
|
Paul & Richard Ehrlich
|
Ernst Eisenmayer
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1920-09-18
|
Wenen
|
Dachau
|
2018-03-28
|
Wenen
|
|
Gouden Ereteken van Verdienste van de staat Wenen
|
|
Artur Eisler
|
architect hoofdaannemer ondernemer
|
1887-03-10
|
Bystřice nad Pernštejnem
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-12-01
|
|
|
|
|
Mořic Eisler
|
civiel ingenieur ondernemer kunstverzamelaar architect
|
1888-07-10
|
Bystřice nad Pernštejnem
|
Dachau
|
1971-03-17
|
Brno
|
|
|
|
Otto Eisler
|
architect tekenaar beeldsnijder verzamelaar
|
1893-06-01
|
Bystřice nad Pernštejnem
|
Auschwitz Buchenwald
|
1968-07-27
|
Brno
|
|
|
|
Jan Ekielski
|
architect
|
1902-01-21
|
Krakau
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jenő Elefánt
|
kunstschilder
|
1899-04-30
|
Kisvárda
|
Mauthausen
|
1945-02-26
|
Mauthausen Melk concentration camp
|
|
|
|
Harry Elte
|
architect ebbenhoutwerker
|
1880-09-03
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1944-04-01
|
Theresienstadt
|
|
|
Harry Elte
|
Erna Engel-Baiersdorf
|
archeoloog prehistoricus beeldhouwer paleoantropoloog
|
1889-09-24
|
Wenen
|
Auschwitz Buchenwald
|
1970-07-30
|
Vancouver
|
|
|
|
Anny Engelmann
|
kunstschilder illustrator
|
1897-02-03
|
Olomouc
|
Theresienstadt Maly Trostenets Ghetto Theresienstadt
|
1942-07
|
Maly Trostenets
|
|
|
Anny Engelmann
|
Robert Enoch
|
dichter kunstschilder
|
1903-10-16
|
|
Montluc prison
|
1944-07-08
|
|
|
|
|
Paul Henri Enthoven
|
arts filmmaker
|
1883-08-18
|
Amsterdam
|
Ghetto Theresienstadt
|
1972-07-06
|
Amstelveen
|
|
|
|
Henri Epstein
|
kunstschilder
|
1891-01-14 1892-06-20
|
Łódź
|
Auschwitz
|
1944-06
|
Auschwitz
|
|
|
Henryk Epstein
|
Helen Ernst
|
tekenaar kunstschilder graficus
|
1904-03-10
|
Athene
|
Ravensbrück
|
1948-03-26
|
Schwerin
|
|
|
|
Max Ernst
|
kunstschilder beeldhouwer dichter graficus lithograaf collagist ontwerper sieraadontwerper graveur psychiater rapporteur illustrator prentkunstenaar tekenaar
|
1891-04-02
|
Brühl
|
Largentière Camp des Milles
|
1976-04-01
|
7e arrondissement van Parijs
|
Der Blaue Reiter College de 'Pataphysique
|
Biënnale van Venetië Goslarer Kaiserring Lichtwark Award
|
Max Ernst
|
J. van Erp
|
tekenaar
|
|
|
Gevangenis van Changi
|
|
|
|
|
|
Alberto Errera
|
militair fotograaf
|
1913-01-15
|
Larissa
|
Auschwitz
|
1944-08
|
Auschwitz
|
|
|
Alberto Errera
|
Edward Etler
|
filmregisseur journalist non-fictieschrijver
|
1931-12-29
|
Warschau
|
Getto van Warschau
|
|
|
|
|
|
Elise Saborovsky Ewert
|
politicus fotograaf vertaler
|
1907-07-27 1886-11-14
|
Hannover
|
Ravensbrück
|
1940-02-09 1939-07
|
Ravensbrück Ravensbrück
|
|
|
|
Manfred Faber
|
architect
|
1879-10-26
|
Karlsruhe
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-05-15
|
Auschwitz
|
Deutscher Werkbund Association of German Architects
|
|
Manfred Faber
|
Fritz Fabian
|
architect
|
1877-04-02
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1967-12-22
|
|
|
|
Fritz Fabian (Architekt)
|
Thomas Fantl
|
filmregisseur scenarioschrijver
|
1928-12-09
|
Praag
|
Auschwitz Buchenwald Ghetto Theresienstadt
|
2001-07-20
|
München
|
|
|
|
István Farkas
|
kunstschilder uitgever beeldend kunstenaar
|
1887-10-20
|
Boedapest
|
Auschwitz
|
1944
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
István Farkas (painter)
|
Alexandre Fasini
|
kunstschilder
|
1892-12-23
|
Kiev
|
Auschwitz
|
1942-07-22
|
Auschwitz
|
|
|
|
Feras Fayyad
|
filmregisseur filmeditor scenarioschrijver documentairemaker
|
1984
|
Syrië
|
Al-Khatib prison
|
|
|
|
Nordisk Film Prisen
|
|
Adolphe Feder
|
kunstschilder
|
1886-07-16
|
Odessa
|
Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
|
|
Adolphe Feder
|
Erich Fein
|
goudsmid
|
1909-06-25
|
|
Dachau Buchenwald
|
1983-05-11
|
|
|
|
|
Martha Fein
|
fotograaf
|
1894-06-26
|
Sloup
|
getto van Łódź
|
1942
|
Łódź
|
|
|
Martha Fein
|
Ľudovít Feld
|
kunstschilder graficus tekenaar kunstdocent
|
1904-03-19
|
Košice
|
Auschwitz
|
1991-05-18
|
Košice
|
|
|
Ľudovít Feld
|
Otto Feldmann
|
kunstschilder
|
1881-02-26
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-05-12
|
|
|
|
|
Max Fenichel
|
fotograaf persfotograaf
|
1885-07-02
|
Tarnów
|
getto van Łódź
|
1942-09-16
|
Łódź getto van Łódź
|
|
|
Max Fenichel
|
Pierre Fertil
|
kunstschilder
|
1923-02-10
|
Moisdon-la-Rivière
|
Neuengamme
|
2015-03-11
|
Vertou
|
|
|
|
Maksymilian Feuerring
|
kunstschilder
|
1896-11-16
|
Lviv
|
Oflag VII-A Murnau
|
1985
|
Sydney
|
|
War Medal 1918-1921
|
Maksymilian Feuerring
|
Tadeusz Fijewski
|
toneelacteur filmacteur filmregisseur acteur
|
1911-07-14
|
Warschau
|
Dachau Sachsenhausen Pawiak Oflag II-D Oflag X-C
|
1978-11-12
|
Warschau
|
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Honorary badge "For Merits for Warsaw" Badge of the 1000th anniversary of the Polish State Work Flag Order, 2nd class Gouden kruis van verdienste (Polen) Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Tadeusz Fijewski
|
Josef Jaroslav Filipi
|
onderwijzer graficus textielkunstenaar tekenaar schrijver beeldend kunstenaar
|
1875-04-15
|
Bojmany
|
Svatobořice concentration camp
|
1954-02-28
|
Ústí nad Orlicí
|
Farní sbor Českobratrské církve evangelické ve Frýdku-Místku Kostnická jednota
|
|
Josef Jaroslav Filipi
|
Stefan Filipkiewicz
|
kunstschilder beeldend kunstenaar graficus
|
1879-07-28
|
Tarnów
|
Mauthausen
|
1944-08-23
|
Mauthausen
|
Polish Academy of Learning
|
Medal of Independence
|
Stefan Filipkiewicz
|
Emil Filla
|
kunstschilder beeldhouwer graficus curator illustrator typograaf onderwijzer redacteur kunsttheoreticus
|
1882-04-03
|
Chropyně
|
Buchenwald Dachau
|
1953-10-06
|
Praag
|
Mánes Union of Fine Arts Skupina výtvarných umělců Brno
|
Recipient of the Order of Tomáš Garrigue Masaryk, 3rd class
|
Emil Filla
|
Tadeusz Findziński
|
diplomaat kunstschilder soldaat
|
1911-07-31
|
|
Buchenwald
|
1987-01-26
|
|
Polski Związek Łowiecki
|
Officer of the Order of Polonia Restituta Gouden kruis van verdienste (Polen) Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
|
Artur Fischer
|
kunstschilder graficus textielontwerper ontwerper
|
1886-10-06
|
Lomnice nad Popelkou
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943
|
Oświęcim
|
|
|
Artur Fischer (malíř)
|
Jacob Fleck
|
filmregisseur scenarioschrijver cameraregisseur filmproducent filmeditor
|
1881-11-08
|
Wenen
|
Dachau Buchenwald
|
1953-09-19
|
Wenen
|
|
|
|
Luise Fleck
|
filmregisseur filmproducent scenarioschrijver
|
1873-08-01
|
Wenen
|
Buchenwald
|
1950-03-15
|
Wenen
|
|
|
|
Karel Fleischmann
|
dichter schrijver tekenaar graficus arts
|
1897-02-22
|
Klatovy
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-24
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Karel Fleischmann
|
Hugo Foltyn
|
architect onderwijzer
|
1906-04-30
|
Brno
|
Auschwitz Buchenwald
|
1944-08-24
|
Buchenwald
|
|
|
|
Věra Foltýnová
|
architect
|
1909-03-27
|
Ostrava
|
Auschwitz Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
|
|
Benjamin Fondane
|
taalkundige dichter bibliothecaris filmregisseur vertaler filosoof essayist toneelschrijver scenarioschrijver schrijver literatuurhistoricus literatuurcriticus biograaf filmcriticus literatuurwetenschapper
|
1898-11-14
|
Iași
|
Auschwitz
|
1944-10-02
|
Auschwitz
|
|
mort pour la France
|
Benjamin Fondane
|
Ennemond Fousseret
|
architect
|
1908-02-27
|
Belley
|
Neuengamme
|
1945-01-02
|
Duitsland
|
|
|
Ennemond Fousseret
|
Hyronimus Fraenkel
|
fotograaf
|
1881-02-03
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1942-09-28
|
Auschwitz
|
|
|
|
Zacharias Fraenkel
|
fotograaf
|
1878-06-07
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-09-24
|
Auschwitz
|
|
|
|
Henri Frager
|
architect Franse verzetsstrijder SOE agent
|
1897-03-03
|
6e arrondissement van Parijs
|
Buchenwald
|
1944-10-05
|
Buchenwald
|
|
|
|
Marcus Frank
|
fotograaf
|
1877-12-26
|
Nijmegen
|
Auschwitz
|
1942-12-11
|
Auschwitz
|
|
|
|
Otto Frank
|
koopman bankier amateurfotograaf zakenpersoon
|
1889-05-12
|
Frankfurt am Main
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1980-08-19
|
Birsfelden
|
|
|
Otto Frank
|
Simon Frank
|
fotograaf schoolfotograaf portretfotograaf
|
1876-05-26
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Adolf Frankl
|
kunstschilder
|
1903-02-12
|
Bratislava
|
Auschwitz
|
1983-08-18
|
Wenen
|
|
|
Adolf Frankl
|
Alípio Freire
|
journalist schrijver plastisch kunstenaar
|
1945-11-04
|
São Salvador da Bahia de Todos os Santos
|
Tiradentes prison
|
2021-04-22
|
São Paulo
|
Partido Comunista do Brasil - Ala Vermelha
|
|
Alípio Freire
|
Louis Frequin
|
fotograaf kunstschilder verzetsstrijder journalist auteur
|
1914-07-29
|
Arnhem
|
Kamp Vught
|
1998-10-13
|
Berg en Dal
|
|
|
Louis Frequin
|
Abraham Fresco
|
kunstschilder
|
1903-06-20
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1942-11-19
|
Auschwitz
|
|
|
Abraham Fresco
|
Hédi Fried
|
schrijver psycholoog illustrator
|
1924-06-15
|
Sighetu Marmației
|
Auschwitz Bergen-Belsen
|
2022-11-19
|
Stockholms län
|
|
Illis quorum Européen de l'année en Suède prix Natur & Kultur Ridder in de orde van de Roemeense ster Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland Olof Palme-prijs honorary doctor of Stockholm University
|
Hédi Fried
|
David Friedmann
|
kunstschilder graficus illustrator
|
1893-12-20
|
Ostrava Moravská Ostrava
|
Auschwitz getto van Łódź
|
1980-02-27
|
Saint Louis
|
|
|
David Friedmann
|
Bedřich Fritta
|
grafisch ontwerper karikaturist tekenaar illustrator kunstschilder graficus kunstenaar
|
1906-09-19
|
Višňová Ivančice
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1944-11-08
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Bedřich Fritta
|
Karl Fruchtmann
|
filmregisseur scenarioschrijver regisseur schrijver
|
1915-12-10
|
Meuselwitz
|
Dachau
|
2003-06-10
|
Bremen
|
|
Kultur- und Friedenspreis der Villa Ichon
|
|
František Fuchs
|
ingenieur auteur architect
|
1905-07-23
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1981
|
Praag
|
|
|
|
Karl Fuchs
|
tekenaar kunstenaar
|
1889-02-16
|
München
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Richard Fuchs
|
architect componist
|
1887-04-26
|
Karlsruhe
|
Dachau
|
1947-09-22
|
Wellington
|
|
|
Richard Fuchs (composer and architect)
|
Charna Furman
|
architect
|
1941-12-12
|
Montevideo
|
300 Charles Establecimiento Militar de Reclusión 2 (Punta de Rieles)
|
|
|
|
|
|
Ernst Förster
|
fotograaf
|
1879-12-04
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-07-26
|
Theresienstadt
|
|
|
Ernst Förster (photographer)
|
Mary Gabrielse
|
zwemmer kunstenaar tekenaar
|
1923-12-23
|
Cimahi
|
Tjihapit
|
2018-12-14
|
Himeville
|
|
|
|
Max Rodriguez Garcia
|
architect
|
1924
|
Amsterdam
|
Ebensee Kamp Westerbork Auschwitz II-Birkenau Mauthausen Melk concentration camp
|
|
|
|
|
|
Anna Garcin-Mayade
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder
|
1897-01-17
|
Pontgibaud
|
Ravensbrück
|
1981-05-03
|
Pontgibaud
|
|
|
|
Martina Barroso García
|
modist
|
1917-01-30
|
Gilbuena
|
Cárcel de mujeres de ventas
|
1939-08-05
|
Madrid
|
Unified Socialist Youth
|
|
|
Salomon Garf
|
kunstschilder tekenaar graficus verzetsstrijder
|
1879-12-06
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Auschwitz
|
1943-08-27
|
Auschwitz
|
|
Willink van Collenprijs Koninklijke Medaille ter beschikking gesteld door koningin Wilhelmina
|
Salomon Garf
|
Jack Garfein
|
filmregisseur toneelregisseur dramadocent filmproducent scenarioschrijver
|
1930-07-02
|
Moekatsjeve
|
Auschwitz
|
2019-12-30
|
Verenigde Staten van Amerika
|
Actors Studio
|
|
Jack Garfein
|
Erich Geiringer
|
kunstschilder
|
1901-11-11
|
Wenen
|
Mauthausen
|
1945-03-07
|
Ebensee
|
|
|
|
Stanislav Geisler
|
kunstschilder beeldend kunstenaar karikaturist
|
1908-02-01
|
Suchý Důl
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1984-01-14
|
Příbram
|
|
|
|
Louis van Gelder
|
fotograaf
|
1893-09-11
|
Groningen
|
Kamp Westerbork Sobibór Auschwitz
|
1943-07-23
|
Sobibór
|
|
|
|
Salomon van Gelder
|
fotograaf
|
1891-08-10
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-03-05
|
Sobibór
|
|
|
|
Jac van Gelderen
|
architect
|
1888-02-24
|
Schiedam
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jean Genet
|
schrijver toneelschrijver dichter filmregisseur scenarioschrijver romanschrijver filmeditor militair essayist politiek activist
|
1910-12-19
|
Parijs
|
Mettray Penal Colony
|
1986-04-14
|
Parijs
|
|
Grand prix national des Lettres star on Playwrights' Sidewalk
|
Jean Genet
|
Ernest Genval
|
filmregisseur chansonnier dichter toneelacteur
|
1884
|
Luik
|
Sachsenhausen Dachau
|
1945
|
Dachau
|
|
|
|
Heinrich George
|
toneelacteur filmacteur non-fictieschrijver filmregisseur
|
1893-10-09
|
Szczecin
|
NKVD special camp Nr. 7
|
1946-09-25
|
NKVD special camp Nr. 7
|
Kyffhäuserbund
|
Staatsschauspieler Erekruis voor de Wereldoorlog
|
Heinrich George
|
Kurt Gerron
|
filmregisseur acteur filmacteur toneelacteur filmproducent regisseur zanger cabaretier scenarioschrijver
|
1897-05-11
|
Berlijn
|
Auschwitz Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-28
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Kurt Gerron
|
Czesław Gerwel
|
fotograaf bioloog
|
1909 1909-07-18
|
Baranavitsjy
|
Stalag IV-B
|
1974 1974-09-12
|
Poznań
|
Polish Parasitological Society
|
|
Czesław Gerwel
|
Joseph Giavarini
|
kunstschilder beeldhouwer metselaar construction foreman
|
1877
|
Italië
|
Basel
|
1934
|
Basel
|
|
|
|
Bolesław Gierych
|
architect
|
1909-03-16
|
Dnipro
|
Auschwitz
|
1982-02-06
|
Warschau
|
|
|
|
Miguel Gila
|
schrijver stripauteur filmacteur karikaturist
|
1919-03-12
|
Madrid
|
Valsequillo concentration camp Zamora concentration camp Yeserías Prison Santa Rita Reformatory Torrijos Prison
|
2001-07-13
|
Barcelona
|
|
Award Gato Perich FAD Sebastià Gasch Award Medal of Work Merit
|
Miguel Gila
|
Sergey Alekseevitsj Giljarov
|
kunstschilder architect kunsthistoricus historicus museoloog academisch docent
|
1887
|
Moskou
|
Lukyanivska Prison
|
1946-02-08
|
Kiev
|
|
|
|
Ernest Gimpel
|
verzetsstrijder kunsthandelaar amateurfotograaf
|
1913-08-05
|
Vaucresson
|
Buchenwald
|
1973-01-26
|
Woodbridge
|
|
Ridder in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945 Compagnon de la Libération
|
Charles Gimpel
|
Maria Ginter
|
kunstschilder
|
1922-11-23
|
Smolice, Łęczyca County
|
Pawiak
|
2011-08-26
|
Warschau
|
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich PEN-club European Union of Women World Association of Home Army Soldiers
|
Armia Krajowa Cross "Participation in the defensive war of 1939" Medal Medal for Warsaw 1939-1945 Cross of the Warsaw Uprising Medal of Victory and Freedom 1945 Partisan Cross Ridder in de Orde van Polonia Restituta Army Medal for War 1939-45 "Veteran of the Fight for Freedom and Independence of the Fatherland" badge
|
Maria Ginter
|
Maciej Gintowt
|
architect
|
1927-02-10
|
Warschau
|
Mauthausen
|
2003-09-30
|
Warschau
|
Polish Academy of Learning
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta SARP Honorary Award
|
Maciej Gintowt
|
Raffaello Giolli
|
architect journalist kunstcriticus historicus
|
1889-04-03
|
Alessandria
|
Mauthausen
|
1945-01-05 1945-01-06
|
Mauthausen Concentratiekamp Gusen
|
|
|
|
Robert Giron
|
kunstschilder
|
1897-04-05
|
Elsene
|
Sennelager
|
1967-09-22
|
|
|
Ridder in het Legioen van Eer
|
|
Henry P. Glass
|
ontwerper architect
|
1911-09-24
|
Wenen
|
Buchenwald
|
2003-08-27
|
Northfield
|
|
|
|
Henriette Goldenberg
|
kunstschilder
|
1873-02-24
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
Treblinka
|
|
|
|
František Goldscheider
|
journalist historicus scenarioschrijver presentator publicist regisseur filmhistoricus television writer televisiepresentator filmregisseur criticus redacteur onderwijzer
|
1924-04-06
|
Pilsen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1991-01-14
|
Frankfurt am Main
|
|
|
František Goldscheider
|
Oskar Goldschmid
|
bouweropzichter
|
1887-10-23 1887
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s 1942
|
Oświęcim
|
|
|
|
Helmut Goldschmidt
|
architect
|
1918-10-16
|
Magdeburg
|
Auschwitz Buchenwald
|
2005-08-06
|
Keulen
|
|
Verdienstenkruis 1e klasse van de Bondsrepubliek Duitsland
|
Helmut Goldschmidt
|
Bernard Gompers
|
fotograaf
|
1895-06-07
|
Gouda
|
Auschwitz
|
1943-02-26
|
Auschwitz
|
|
|
Bernard Gompers
|
Julio Bris González
|
filmregisseur fotograaf cameraman verslaggever
|
1906-01-31
|
Madrid
|
Mauthausen
|
1941-11-20
|
Concentratiekamp Gusen
|
|
|
Julio Bris González
|
Ronnie Goodman
|
prentkunstenaar kunstschilder lange-afstandsrenner
|
1960
|
Los Angeles
|
San Quentin State Prison
|
2020-08-06
|
Mission District
|
|
|
|
Joseph Henri Gosschalk
|
kunstschilder tekenaar kunstverzamelaar
|
1875-05-12
|
Zwolle
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1952-10-06
|
Den Haag
|
|
|
|
Bernard Gotfryd
|
schrijver fotograaf
|
1924
|
Radom
|
Mauthausen
|
2016-06-03
|
New York
|
|
|
Bernard Gotfryd
|
Jacques Gotko
|
kunstschilder scenarioschrijver
|
1899 1900
|
Odessa
|
Auschwitz
|
1944-01-02
|
Auschwitz
|
|
|
Jacques Gotko
|
Erich Gottschalk
|
fotograaf textielhandelaar
|
1906-03-19
|
Wanne
|
Kamp Westerbork Sachsenhausen Theresienstadt Tschechowitz concentration camp
|
1996-08-21
|
Kudelstaart
|
|
|
|
Helena Elisabeth Goudeket
|
kunstschilder
|
1910-01-10
|
Amsterdam
|
Sobibór
|
1943-04-09
|
Sobibór
|
Kunstenaarsvereniging Sint Lucas Kunst Zij Ons Doel
|
Willink van Collenprijs
|
Helena Elisabeth Goudeket
|
Samuel Granowsky
|
kunstschilder beeldhouwer graficus
|
1882-10-05 1882-08-05
|
Dnipro
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
Samuel Granowsky
|
Albin Grau
|
architect production designer
|
1884-12-22
|
Schönefeld
|
Buchenwald
|
1971-03-27
|
Hausham
|
|
|
|
Anna Groenewegen
|
tekenaar borduurder
|
1887-02-24
|
Den Haag
|
kamp Brastagi
|
1964-04-10
|
Den Haag
|
|
|
|
Mendel Grossman
|
fotograaf
|
1913-06-27 1913
|
Staszów
|
getto van Łódź
|
1945-04-30 1945
|
Königs Wusterhausen
|
|
|
Mendel Grossman
|
Alfred Grotte
|
architect
|
1872-01-12
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-06-17
|
Theresienstadt
|
|
|
Alfred Grotte
|
Hans Grundig
|
kunstschilder academisch docent graficus
|
1901-02-19
|
Dresden
|
Sachsenhausen
|
1958-09-11
|
Dresden
|
|
Nationalpreis der DDR Vaderlandse Orde van Verdienste in Brons Heinrich Mann Prize
|
Hans Grundig
|
Richard Grune
|
tekenaar kunstschilder
|
1903-08-02
|
Flensburg
|
Flossenbürg
|
1983
|
Kiel
|
|
|
Richard Grune
|
Ernő Grünbaum
|
kunstschilder lithograaf illustrator
|
1908-03-29 1918-05-08
|
Oradea
|
Mauthausen
|
1945-04-03 190s
|
Mauthausen
|
|
|
Ernő Grünbaum
|
Berta Friederike Grünberg
|
kunstschilder
|
1899-08-07
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1966
|
|
|
|
|
Alfred Grünewald
|
schrijver architect
|
1884-03-17
|
Wenen
|
Auschwitz Dachau
|
1942-09-09
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Alfred Grünewald
|
Julius Guggenheimer
|
fotograaf
|
1885-02-18
|
Memmingen
|
Kamp Westerbork Sobibór
|
1943-06-04
|
Sobibór
|
|
|
Julius Guggenheimer
|
Simone Guillissen-Hoa
|
architect
|
1916-03-07
|
Peking
|
Kamp Vught Ravensbrück Agfacommando
|
1996-05-30
|
Stad Brussel Brussel
|
|
|
Simone Guillissen-Hoa
|
Jan Gumowski
|
kunstschilder
|
1883-10-20
|
Krościenko nad Dunajcem
|
Auschwitz
|
1946-11-06
|
Krakau
|
Sokół
|
Cross of Independence Gwiazda Przemyśla
|
Jan Kanty Gumowski
|
Ludwig Gutmann
|
fotograaf
|
1869-06-23
|
Horn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-04-18
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt
|
|
|
Ludwig Gutmann
|
Viktor Guttmann
|
fotograaf
|
1884-04-14
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1955-07-19
|
|
|
|
|
Nicomedes Gómez
|
kunstschilder tekenaar militair
|
1903-11-16
|
Cartagena
|
Camp de concentration d'Argelès-sur-Mer Camp de Gurs
|
1983-08-03
|
Cartagena
|
vrijmetselarij Orde van Kunst en Letteren A.M.O.R.C. Ordre Martiniste Acadèmia de Belles Arts de Sant Sebastià Real Academia de Bellas Artes de San Telmo
|
Cross of Naval Merit with white badge ridder in de Order van Academische Palmen officier in de Orde van de Academische Palmen Officier in de Nationale Orde van Verdienste Hijo Predilecto de Cartagena Cartagenero del Año
|
Nicomedes Gómez
|
Bertalan Göndör
|
kunstschilder
|
1908-07-28
|
Boedapest
|
Mauthausen
|
1945-03-28 1945-03-29
|
Mauthausen Concentratiekamp Gusen
|
|
|
|
Philip Levie Haalman
|
fotograaf
|
1887-02-26
|
|
Auschwitz
|
1942-10-19
|
Polen
|
|
|
|
Emmy van de Linde-de Haan
|
borduurder
|
|
|
kamp Bangkinang
|
|
|
|
|
|
Felix Haas
|
architectuurhistoricus architect
|
1925-01-09
|
Brno
|
Ghetto Theresienstadt
|
1993-05-09
|
Brno
|
|
|
|
Leo Haas
|
affichist kunstschilder illustrator fotograaf karikaturist graficus tekenaar onderwijzer
|
1901-04-15
|
Opava
|
Auschwitz Sachsenhausen Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1983-08-13
|
Oost-Berlijn
|
|
Vaderlandse Orde van Verdienste in Goud Banier van de Arbeid
|
Leo Haas
|
Hermann Haber
|
kunstschilder
|
1885-11-26
|
Mülheim an der Ruhr
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1942-10-10
|
Auschwitz
|
|
|
|
George Haig, 2nd Earl Haig
|
politicus autobiograaf kunstschilder
|
1918-03-15
|
Londen
|
Oflag IV-C
|
2009-07-09 2009-07-10
|
Melrose
|
|
Officier in de orde van het Britse rijk
|
|
Frits van Hall
|
kunstschilder beeldhouwer verzetsstrijder
|
1899-05-08
|
Semarang
|
Kamp Vught Auschwitz
|
1945-01-18
|
Gliwice
|
|
|
Frits van Hall
|
Roman Halter
|
kunstschilder
|
1927-07-07
|
Chodecz
|
Auschwitz getto van Łódź Stutthof Ghetto Theresienstadt
|
2012-01-30
|
Londen
|
|
|
|
Maks Haneman
|
kunstschilder
|
1882-05-11
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
No/unknown value
|
getto van Łódź
|
|
|
Maks Haneman
|
Bob Hanf
|
componist schrijver muzikant tekenaar kunstschilder
|
1894-11-25
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Auschwitz
|
1944-09-30
|
Auschwitz
|
|
|
Bob Hanf
|
Knut Mørch Hansson
|
acteur schrijver filmregisseur
|
1920-04-16
|
Alexandrië
|
Sachsenhausen
|
1994-12-03
|
|
|
|
|
Julie Hanusch
|
textielkunstenaar
|
1878-04-21
|
Haňovice
|
Ghetto Theresienstadt
|
1949-10-31
|
Freital
|
|
|
|
M.G. Hartley
|
tekenaar scheikundige
|
|
|
kamp Tjimahi
|
|
|
|
|
|
Jacques Hartog
|
tekenaar
|
1895
|
|
Oranjehotel
|
1942-04-26
|
|
|
|
|
Jacques Hartog
|
kunstschilder tekenaar
|
1895-05-13
|
Eindhoven
|
Mauthausen
|
1942-04-26
|
Mauthausen
|
|
|
Jacques Hartog (artist)
|
Rudolf Franz Hartogh
|
kunstschilder
|
1889-05-31
|
Hamburg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1960-01-20
|
Fischerhude
|
|
|
|
Hans Hartung
|
kunstschilder tekenaar fotograaf kalligraaf graficus keramist beeldend kunstenaar
|
1904-09-21
|
Leipzig
|
Campo de concentración de Miranda de Ebro
|
1989-12-07
|
Antibes
|
Akademie der Künste Bayerische Akademie der Schönen Künste Académie des Beaux-Arts
|
Grootofficier in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945 Commandeur in de Orde van Kunst en Letteren Grootkruis met Ster in de orde der Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Orde van Verdienste voor Kunst en Wetenschap Beierse Maximiliaansorde voor Wetenschap en Kunst Médaille militaire Grand prix des beaux-arts de la Ville de Paris Rubenspreis
|
Hans Hartung
|
Masumi Hayashi
|
fotograaf
|
1945-09-03
|
Arizona
|
Gila River War Relocation Center
|
2006-08-17
|
Cleveland
|
|
|
|
Karel Hašler
|
liedschrijver filmregisseur schrijver toneelschrijver scenarioschrijver componist zanger toneelacteur filmacteur acteur regisseur filmscenarist cabaretier operetta actor vertaler
|
1879-10-31
|
Zlíchov
|
Mauthausen
|
1941-12-22
|
Mauthausen
|
|
|
Karel Hašler
|
Mary Frances Heaton
|
muziekpedagoog borduurder
|
1801
|
|
West Riding Pauper Lunatic Asylum
|
1878
|
|
|
|
|
Anna Heidtmann
|
kunstschilder
|
1872-06-26
|
Kassel
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-10-27
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
Joseph van der Heijm
|
fotograaf
|
1896-12-07
|
Rotterdam
|
Auschwitz
|
1944-04
|
Auschwitz
|
|
|
|
E. Heijman
|
tekenaar
|
|
|
Burma kamp 100
|
|
|
|
|
|
Marie Heilbronner
|
kunstschilder
|
1871-11-19
|
Neurenberg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-19
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Jacob Heimans
|
botanicus academisch docent fotograaf
|
1889-05-29
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1978-12-29
|
Amsterdam
|
|
|
|
Elmer Wayne Henley
|
gevangene kunstschilder
|
1956-05-09
|
Houston
|
Mark W. Michael Unit
|
|
|
|
|
|
Henk Henriët
|
kunstschilder verzetsstrijder beeldhouwer tekenaar postzegelontwerper
|
1903-07-12
|
Amsterdam
|
Neuengamme
|
1945-05-03
|
Neustadt in Holstein
|
BKVK De Onafhankelijken
|
Rechtvaardige onder de Volkeren
|
Henk Henriët
|
Lucien Henry
|
kunstschilder communard
|
1850-05-22
|
Sisteron
|
Penal colony of New Caledonia
|
1896-03-10
|
Saint-Léonard-de-Noblat
|
Eerste Internationale
|
|
Lucien Henry
|
Václav Heral
|
kunstschilder pedagoog onderwijzer
|
1919-03-18
|
Kladno
|
Svatobořice concentration camp
|
1982-06-30
|
Kladno
|
|
|
|
Juraj Herz
|
filmregisseur acteur scenarioschrijver regisseur
|
1934-09-04
|
Kežmarok
|
Auschwitz Ravensbrück Sachsenhausen
|
2018-04-08
|
Praag
|
|
Grootofficier in de Orde van het Witte Dubbele Kruis Sitges Film Festival Best Director award Sitges Film Festival Best Feature-Length Film award
|
Juraj Herz
|
Walter Herzberg
|
grafisch ontwerper
|
1898-07-07
|
Koningsbergen
|
Auschwitz
|
1943-03-12
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Walter Herzberg
|
Albert Herzfeld
|
kunstschilder
|
1865-08-19
|
Düsseldorf
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-13
|
Theresienstadt
|
|
|
Albert Herzfeld
|
Felix Hess
|
kunstschilder etser lithograaf illustrator omslagontwerper
|
1878-06-20
|
Amsterdam
|
Sobibór
|
1943-04-09
|
Sobibór
|
|
|
Felix Hess (drawer)
|
Atie Siegenbeek van Heukelom
|
illustrator verzetsstrijder tekenaar
|
1913-04-10
|
Rotterdam
|
Kamp Vught Ravensbrück
|
2002-02-14
|
Amerongen
|
|
|
|
Albertus Josephus van den Heuvel
|
tekenaar officier
|
1889-01-28
|
Den Helder
|
Oflag XIII-B
|
1959-03-05
|
Garderen
|
|
Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als officier
|
|
Paul K.Th. van Hien-Seth
|
borduurder
|
|
|
Vrouwenkamp Banjoebiroe
|
|
|
|
|
|
Jacob Bernard Hijmans
|
fotograaf
|
1891-12-10
|
Den Haag
|
Bergen-Belsen
|
1945-01-07
|
Bergen-Belsen
|
|
|
|
Elli Hirsch
|
kunstschilder
|
1873-03-23
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-06
|
Theresienstadt
|
|
|
Elli Hirsch
|
Edita Hirschová
|
beeldend kunstenaar
|
1908-05-06
|
Tsjechië
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943
|
Oświęcim
|
|
|
|
Maria Hiszpańska-Neumann
|
prentkunstenaar graficus kunstschilder beeldend kunstenaar
|
1917-10-28 1918-10-28
|
Warschau
|
Ravensbrück
|
1980-01-12
|
Warschau
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
Maria Hiszpańska-Neumann
|
Bohumil Hochmann
|
beeldhouwer academisch docent
|
1909-02-19
|
Praag
|
Dachau
|
1950-01-08
|
Brno
|
Klub výtvarných umělců Aleš
|
|
|
M. van 't Hoff-van 't Hoff
|
aquarellist
|
|
|
Banjoebiroe kamp III
|
|
|
|
|
|
Heinrich Hoffmann
|
fotograaf politicus
|
1885-09-12
|
Fürth
|
Detention House No. 2, Novalisstrasse 24
|
1957-12-16
|
München
|
|
|
Heinrich Hoffmann
|
Alicja Hohermann
|
kunstschilder
|
1902-07-29
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
|
|
Alicja Hohermann
|
Zygmunt Holcer
|
mineraloog fotograaf microbioloog
|
1925-11-10
|
Krakau
|
Auschwitz
|
2004-07-17
|
Krakau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Auschwitz-herdenkingskruis Officer of the Order of Polonia Restituta
|
|
Erna Holdert-Schütz
|
tekenaar
|
1918-04-18
|
Surabaya
|
Vrouwenkamp Gedangan
|
2000-12-02
|
|
|
|
|
Léon Holman
|
grafisch ontwerper illustrator
|
1906-10-21
|
|
Sobibór
|
1943-07-23
|
|
|
|
|
Miroslav Holomucký
|
fotograaf
|
1911-10-17
|
Moravská Ostrava
|
Mauthausen
|
1941-12-22
|
Mauthausen
|
|
|
|
Johan George Hendrik Holsheimer
|
tekenaar dierenarts militair
|
1894-05-13
|
Arnhem
|
Oflag XIII-B Kamp Stanislau Kamp Neubrandenburg
|
1973-10-07
|
Heerenveen
|
|
Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als officier
|
|
Willy Holt
|
artdirector production designer scenarioschrijver
|
1921-11-30
|
Quincy
|
Auschwitz Buchenwald
|
2007-06-22
|
Parijs
|
|
|
Willy Holt
|
Lorenz Honnefeller
|
fotograaf lithograaf
|
1875-10-27
|
Neuwied
|
Île Longue
|
|
|
|
|
|
Andreas de Hoog
|
graficus affichist
|
1883
|
Gouda
|
Kamp Tjideng
|
1958
|
Oosterbeek
|
|
|
|
Roman Hordyński
|
architect
|
1924-08-09
|
Bydgoszcz
|
Flossenbürg
|
1986-07-27
|
Sopot
|
SARP
|
Oorlogskruis 1944 Ridder in de Orde van Polonia Restituta Gold Badge of Association of Polish Architects
|
Roman Hordyński
|
Ryszard Horowitz
|
zanger fotograaf graficus
|
1939-05-05
|
Krakau
|
Auschwitz
|
|
|
|
Golden Medal for Merit to Culture Commander with Star of the Order of Polonia Restituta officierskruis in de Orde van Verdienste van de Republiek Polen honorary citizen of Kraków
|
Ryszard Horowitz
|
White Horse
|
kunstschilder stamhoofd
|
1847
|
|
Castillo de San Marcos
|
1892
|
|
|
|
White Horse (chief)
|
Jarmilla Horàk
|
aquarellist tekenaar
|
|
Praag
|
Solokamp
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Houdek
|
officier cartograaf commandant
|
1892-08-19
|
Hrazená Lhota Zlosyň Znosim Vlašim
|
Theresienstadt Small Fortress Auschwitz
|
1942-06-27
|
Oświęcim Auschwitz
|
|
|
|
Helga Hošková-Weissová
|
kunstschilder beeldhouwer illustrator tekenaar
|
1929-11-10
|
Praag
|
Auschwitz Mauthausen Flossenbürg Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
Medaille van Verdienste
|
Helga Hošková-Weissová
|
Richard Huckle
|
fotograaf recidivist
|
1986-05-14
|
Ashford
|
HM Prison Belmarsh
|
2019-10-13
|
HM Prison Full Sutton
|
|
|
|
Paul Huldschinsky
|
production designer architect
|
1889-08-18
|
Berlijn
|
Sachsenhausen
|
1947-02-01
|
Santa Monica
|
|
Academy Award for Best Art Direction, Black and White
|
|
Herbert Hupka
|
politicus lid van de Duitse Bondsdag fotograaf
|
1915-08-15
|
Diyatalawa
|
Wehrmachtsgefängnis
|
2006-08-24
|
Bonn
|
Bund der Vertriebenen Landsmannschaft Schlesien AV Salia-Silesia Gleiwitz
|
Grootkruis met Ster in de orde der Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Escudo Silesiano Ehrenplakette des Bundes der Vertriebenen Kulturpreis Schlesien des Landes Niedersachsen Honorary citizen of Racibórz
|
Herbert Hupka
|
Josef Hurt
|
beeldend kunstenaar kunstschilder decorontwerper toneelregisseur theatermanager
|
1881-04-11 1881-06-11
|
Olešnice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945-04-10 1945-04-15
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Friedrich Huth
|
architect auteur schrijver journalist
|
1866-03-22
|
Poznań
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-07-12
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Anna Hyndráková
|
historicus graficus
|
1928-03-25
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
2022-02-20
|
Praag
|
|
Ceny Paměti národa
|
|
Sedje Hémon
|
beeldend kunstenaar componist kunstschilder violist keramist
|
1923-04-12
|
Rotterdam
|
Auschwitz Ravensbrück
|
2011-02-08
|
Den Haag
|
|
|
Sedje Hémon
|
Czesław Idźkiewicz
|
kunstschilder
|
1889-10-21
|
Różan
|
Dachau
|
1951-02-01
|
Płock
|
Płock Scientific Society
|
Silver Cross of Merit
|
|
Ignacy
|
architect
|
1900-07-14
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
1972-06-24
|
Holon
|
|
|
|
István Irsai
|
grafisch ontwerper ontwerper architect
|
1896-10-06
|
Boedapest
|
Bergen-Belsen
|
1968-07-31
|
Israël
|
|
|
Pesach Irshai
|
Joseph Jacob Isaacson
|
kunstschilder tekenaar fotograaf
|
1859-04-20
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-12-15
|
Auschwitz
|
|
|
Joseph Jacob Isaacson
|
Chris K. Ishii
|
kunstschilder animator illustrator
|
1919-08-11
|
Fresno
|
Santa Anita assembly center Granada War Relocation Center
|
2001-11-06
|
Dobbs Ferry
|
|
|
|
Gershon Iskowitz
|
kunstschilder
|
1921-11-21
|
Kielce
|
Auschwitz
|
1988-01-26
|
Toronto
|
Koninklijke Canadese Akademie van Kunsten
|
|
|
Antonín Ivanský
|
beeldhouwer
|
1910-07-04
|
Ostrava Přívoz
|
Mauthausen
|
2000-01-08
|
Ostrava Poruba
|
Svaz českých výtvarných umělců
|
Geëerd Kunstenaar Orde van de Arbeid
|
Antonín Ivanský
|
Burl Ives
|
straatartiest banjospeler zanger autobiograaf schrijver toneelacteur filmacteur liedschrijver stemacteur televisieacteur radioamateur
|
1909-06-14
|
Hunt City
|
Mona
|
1995-04-14
|
Anacortes
|
|
Academy Award voor Beste Mannelijke Bijrol Golden Globe Award for Best Supporting Actor – Motion Picture Grammy Award for Best Country & Western Recording
|
Burl Ives
|
Marcel Jacno
|
ontwerper graficus
|
1904-08-06
|
Parijs
|
Buchenwald
|
1989-02-23
|
12e arrondissement van Parijs
|
|
|
|
François Jacob
|
biochemicus academisch docent geneticus fysioloog autobiograaf professor filmproducent filmeditor filmregisseur scenarioschrijver
|
1920-06-17
|
Nancy
|
Campo de concentración de Miranda de Ebro
|
2013-04-20
|
14e arrondissement van Parijs
|
Royal Society Académie française Académie des sciences National Academy of Sciences Kongelige Danske Videnskabernes Selskab American Academy of Arts and Sciences Hongaarse Academie van Wetenschappen Europese Organisatie voor Moleculaire Biologie American Philosophical Society International Academy of the History of Science Academia Europaea
|
Nobelprijs voor de Fysiologie of Geneeskunde Grand Prix Charles-Leopold Mayer Grootkruis in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945 Grand Officer of the National Order of Merit Compagnon de la Libération Sir Hans Krebs Medal Leeuwenhoek Lecture honorary doctor of the University of Valencia Foreign Member of the Royal Society honorary doctor from the NOVA University Lisbon honorary doctorate of the Autonomous University of Madrid Arnold-Reymond prize Mendel Medal
|
François Jacob
|
Bernhard Jacobs
|
fotograaf prentbriefkaartuitgever kunstschilder
|
1884-12-15
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-05-14
|
Sobibór
|
|
|
|
Eliazer Jacobs
|
fotograaf
|
1888-03-03
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-05
|
Auschwitz
|
|
|
|
Mirjam Jacobson
|
kunstschilder tekenaar
|
1887-07-14
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Bergen-Belsen
|
1945-02-08
|
Bergen-Belsen
|
|
|
Mirjam Jacobson
|
Wanda Jakubowska
|
filmregisseur scenarioschrijver academisch docent filmscenarist pedagoog regisseur
|
1907-10-10
|
Warschau
|
Auschwitz Ravensbrück Pawiak
|
1998-02-25 1998-02-24
|
Warschau
|
|
Bronze Medal of Merit for National Defence Medal of the 40th Anniversary of People's Poland Work Flag Order, 1st class Officer of the Order of Polonia Restituta Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Ludwik Waryński Medal Award of the Capital City of Warsaw
|
Wanda Jakubowska
|
J.P.N. Jansen
|
tekenaar civiel ingenieur
|
190s
|
Surabaya
|
kamp Tjimahi
|
|
|
|
|
|
Herman Janzen
|
beeldhouwer medailleur tekenaar
|
1923-02-20
|
Amsterdam
|
Kamp Amersfoort
|
1998-07-02
|
Amsterdam
|
|
|
Herman Janzen
|
Rudolf Jasenský
|
architect
|
1905-12-19
|
Fryšták Dolní Ves
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Petr Jašek
|
filmregisseur missionaris humanitair documentairemaker ingenieur
|
1963
|
|
Soedan
|
|
|
Hilfsaktion Märtyrerkirche Sbor Církve bratrské v Kladně
|
|
|
Adam Franciszek Jaźwiecki
|
kunstschilder
|
1900-12-23
|
Krakau
|
Auschwitz Oranienburg
|
1946-10-16
|
Świdnica
|
|
|
Adam Franciszek Jaźwiecki
|
Marian Jelita-Zaleski
|
fotograaf
|
1920-11-05
|
Lviv
|
Mauthausen Sachsenhausen
|
2010-01-06
|
Warschau
|
Związek Polskich Artystów Fotografików Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
|
Armia Krajowa Cross Partisan Cross Cross of the Warsaw Uprising Medal for Warsaw 1939-1945 Cross of the Warsaw Uprising
|
|
Jiří Jelínek
|
kunstschilder graficus illustrator typograaf
|
1901-08-12
|
Králův Dvůr
|
Mauthausen
|
1941-12-30
|
Mauthausen
|
|
|
Jiří Jelínek (malíř)
|
Georg Jilovský
|
ontwerper kunstschilder decorontwerper graficus
|
1884-03-15
|
Praag Vinohrady
|
Auschwitz Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1958-02-16
|
Praag
|
|
|
Jiří Jilovský
|
Roger Jimmink
|
affichist
|
|
|
Chungkai-kamp
|
|
|
|
|
|
Milič Jiráček
|
fotograaf onderzoeker lecturer pedagoog opticien wetenschapper academisch docent
|
1922-10-21
|
Vysoké Mýto
|
Theresienstadt Small Fortress
|
2007-02-05
|
|
|
|
|
Donny Johnson
|
kunstschilder
|
19th century
|
|
Pelican Bay State Prison
|
|
|
|
|
|
Hijman Louis de Jong
|
architect ebbenhoutwerker
|
1882-01-01
|
Amsterdam
|
Auschwitz Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-30
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jakob Jonilowicz
|
filmregisseur
|
1908-09-22
|
Vilnius
|
Stutthof
|
1975-04-11
|
|
|
|
Jakob Jonilowicz
|
Charlotte Joël
|
fotograaf
|
1882-09-13 1887-09-13
|
Berlijn
|
Auschwitz
|
1943-04-19
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Charlotte Joël
|
Zuzana Justman
|
schrijver filmregisseur
|
1931-06-20
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Stefan Jędrzejewski
|
kunstschilder
|
1942-06-08
|
Warschau
|
Pawiak
|
2019-02-25
|
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
|
Józef Kaczmarczyk
|
katholiek priester theoloog kunstschilder
|
1871-09-01
|
Nowy Targ
|
Sachsenhausen
|
1951-06-29
|
Krakau
|
|
Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
|
George Kadish
|
fotograaf
|
1910
|
Raseiniai
|
Ghetto van Kaunas
|
1997-09
|
|
|
|
|
Viktor Kafka
|
architect
|
1880-03-18
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942 190s
|
Lublin
|
|
|
Victor Kafka
|
Jan Kahaj
|
beeldhouwer restaurator Czechoslovak legionary
|
1890-12-25
|
Němčice nad Hanou
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1969-04-15
|
|
|
|
|
Karuś Kahaniec
|
toneelschrijver kunstschilder dichter vertaler schrijver politicus beeldhouwer publiek figuur
|
1868-02-10
|
Tobolsk
|
Pischalauski Castle
|
1918-05-20
|
Dziaržynsk District
|
Comité national biélorusse
|
|
Karuś Kahaniec
|
Eva Kaili
|
journalist politicus architect televisiepresentator
|
1978-10-26
|
Thessaloniki
|
Gevangenis van Sint-Gillis Gevangenis van Haren
|
|
|
|
|
Eva Kaili
|
Karel Kalina
|
kunstschilder
|
1907-01-12
|
Červená Řečice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1974
|
|
|
|
|
Karel Kalvoda
|
architect
|
1903-07-17
|
Pardubice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1971-11-11
|
|
|
|
|
Iakovos Kambanelis
|
journalist scenarioschrijver dichter filmregisseur toneelschrijver schrijver liedtekstschrijver liedschrijver
|
1921-12-02
|
Naxos
|
Mauthausen
|
2011-03-29
|
Athene
|
Hellenic Authors' Society
|
Grand Commander of the Order of the Phoenix (Greece)
|
|
Jiří Kan
|
architect
|
1895-05-16
|
Riga
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-10 1944-01-01
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Jiří Kan
|
Alfred Kantor
|
kunstschilder kunstenaar
|
1923-11-07
|
Praag
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
2003-01-16
|
Yarmouth
|
|
|
Alfred Kantor
|
Herman Thomas Karsten
|
architect academicus
|
1884-04-22
|
Amsterdam
|
Cimahi
|
1945
|
Cimahi
|
Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen
|
|
Thomas Karsten
|
Gertrud Kauders
|
kunstschilder
|
1883-04-26
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-05-17
|
Majdanek Lublin
|
|
|
Gertrud Kauders
|
Tadeusz Kański
|
acteur filmregisseur scenarioschrijver
|
1902-07-19
|
Rai
|
Auschwitz
|
1950-08-05
|
Warschau
|
|
|
Tadeusz Kański
|
Kemp
|
affichist
|
|
|
Chungkai-kamp
|
|
|
|
|
|
Heinrich Kestel
|
architect hoofdredacteur
|
1864-03-13
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-10 1942-09-28 1942-04-28
|
Theresienstadt
|
|
|
Heinrich Kestel
|
Manzi Kestel-Bauer
|
kunstschilder
|
1877-03-03
|
Szigetvár
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-04-27
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Peter Kien
|
dichter schrijver kunstschilder toneelschrijver tekenaar
|
1919-01-01
|
Varnsdorf
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Peter Kien
|
Stanisław Iwo Kiełbasiński
|
officier beeldhouwer
|
1900-11-27
|
Vladivostok
|
NKVD POW camp in Kozelsk
|
1940
|
Katyn
|
|
|
Stanisław Iwo Kiełbasiński
|
Imre Kinszki
|
fotograaf
|
1901-03-10
|
Boedapest
|
Sachsenhausen
|
1945
|
Sachsenhausen
|
|
|
Imre Kinszki
|
Fathi Safwat Kirdar
|
kunstschilder beeldhouwer academisch docent
|
1896
|
Kirkoek
|
Toelkarem
|
1966-07
|
Istanbul
|
|
|
|
Hugo Kirschner
|
bouweropzichter
|
1886-05-11
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Herman Kisch
|
fotograaf
|
1882-06-25
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1944-07-07
|
Auschwitz
|
|
|
|
Edith Kiss
|
beeldhouwer kunstschilder
|
1905-11-21
|
Boedapest
|
Ravensbrück
|
1966-10-27
|
Parijs
|
|
|
Edit Bán Kiss
|
Flora Klee-Palyi
|
vertaler illustrator
|
1893-10-13
|
Boedapest
|
Ghetto Theresienstadt
|
1961-04-14
|
Wuppertal
|
|
|
Flora Klee-Palyi
|
Lucie Weisbergerová Klenová
|
graficus beeldend kunstenaar illustrator
|
1923-07-08
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Emmy Klinker
|
kunstschilder
|
1891
|
Eupen
|
Dachau
|
1969
|
München
|
|
|
|
Jacob Kloot
|
uitgever kunstschilder
|
1916-09-20
|
|
Sobibór Oranjehotel Kamp Westerbork
|
1943-07-02
|
Sobibór
|
|
|
|
Josef Klouček
|
beeldend kunstenaar
|
1909-04-04
|
Rakovník
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1943-04-13
|
|
|
|
|
Józef Klukowski
|
beeldhouwer militair
|
1894-01-02
|
|
Ravensbrück
|
1944-04-29
|
Ravensbrück Warschau
|
|
Oorlogskruis 1944 Gouden kruis van verdienste (Polen) War Medal 1918-1921 Decade of Independence Regained Bronze Medal for Long Service
|
Józef Klukowski (1894-1944)
|
František Knaifl
|
beeldhouwer metaalsmid
|
1903-08-05
|
Tůně
|
Svatobořice concentration camp
|
1978-11-09
|
Letovice
|
|
|
|
Jan Knothe
|
architect graficus illustrator schrijver dichter diplomaat pedagoog
|
1912-02-13
|
Vinnytsja
|
Oflag II C Woldenberg
|
1977-12-19
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Work Flag Order, 2nd class
|
Powązki Cemetery - K
|
Moissey Kogan
|
beeldhouwer prentkunstenaar keramist medailleur tekenaar
|
1879-05-24
|
Orhei
|
Auschwitz
|
1943-03-03
|
Auschwitz
|
Deutscher Werkbund
|
|
Moissey Kogan
|
Erich Kohn
|
architect vertaler
|
1915-06-01
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Salomon Kohn
|
uitgever fotograaf
|
1873-07-31
|
Veselí nad Moravou
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1945
|
Theresienstadt
|
|
|
Salomon Kohn
|
Dinah Kohnstamm
|
kunstschilder aquarellist graficus etser lithograaf tekenaar
|
1869-08-21
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-09-24
|
Oświęcim Auschwitz
|
|
|
Dinah Kohnstamm
|
Leo Kok
|
kostuumontwerper tekenaar
|
1923-01-07
|
Antwerpen
|
Kamp Westerbork Auschwitz Mauthausen Ghetto Theresienstadt
|
1945-05-12
|
Ebensee
|
|
|
Leo Kok
|
Konstanty Kokozow
|
architect
|
1905-05-21
|
Dubno
|
Durchgangslager 121
|
1989-05-08
|
|
|
|
Konstanty Kokozow
|
Hanuš Kolben
|
ondernemer constructeur kunstschilder
|
1895-12-20
|
Zürich
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
|
František Koláček
|
geograaf onderwijzer cartograaf
|
1881-12-09
|
Brno
|
Mauthausen
|
1942-05-07
|
Mauthausen
|
|
|
|
Naděžda Komendová
|
graficus collagist beeldend kunstenaar
|
1925-01-29
|
Kladno
|
Theresienstadt Small Fortress
|
2014
|
|
|
|
|
Jan Komski
|
kunstschilder
|
1915-02-03
|
Bircza
|
Auschwitz Dachau Buchenwald
|
2002-07-20
|
Arlington County
|
|
|
|
Arthur Konn
|
beeldhouwer
|
1878-01-07
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Jacques Kopinsky
|
kunstschilder verzetsstrijder beeldhouwer
|
1924-03-01
|
Amsterdam
|
Theresienstadt Buchenwald Kamp Amersfoort
|
2003-01-11
|
Amsterdam
|
|
|
|
Julius Kornweitz
|
architect politicus
|
1911-11-18 1911-09-18
|
Wenen
|
Mauthausen
|
1944
|
Mauthausen
|
|
|
|
Raoul Korty
|
journalist fotograaf
|
1889-02-04
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
|
Natan Korzeń
|
kunstschilder
|
1895-04-17
|
Płock
|
Getto van Vilnius
|
1941
|
Vilnius
|
Jewish Society for the Promotion of Fine Arts
|
|
Natan Korzeń
|
Heda Margolius Kovály
|
schrijver vertaler memoirist redacteur graficus
|
1919-09-15
|
Praag
|
Auschwitz
|
2010-12-05
|
Praag
|
|
|
|
Chana Gitla Kowalska
|
kunstschilder journalist Franse verzetsstrijder
|
1899-11
|
Włocławek
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
Chana Gitla Kowalska
|
Josef Kowner
|
kunstschilder tekenaar
|
1895-12-01
|
Kiev
|
Auschwitz getto van Łódź
|
1967
|
Zweden
|
|
|
|
Marian Kołodziej
|
kunstschilder kostuumontwerper beeldend kunstenaar decorontwerper
|
1921-12-06
|
Raszków
|
Auschwitz Mauthausen Sachsenhausen
|
2009-10-13 2009-03-10
|
Gdańsk
|
|
Golden Medal for Merit to Culture honorary citizen of Gdańsk
|
Marian Kołodziej
|
Mieczysław Kościelniak
|
kunstschilder graficus illustrator karikaturist schrijver prozaïst dichter tekenaar
|
1912-01-29
|
Kalisz
|
Auschwitz Mauthausen
|
1993-03-05
|
Słupsk
|
|
Medaille van de Nationale Onderwijs Commissie Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Mieczysław Kościelniak
|
Fred Kramer
|
fotograaf onderwijzer
|
1913-11-27
|
Frýdek Frýdek-Místek
|
Ghetto Theresienstadt Dachau
|
1994-10-27
|
Praag
|
|
|
|
Roman Kramsztyk
|
kunstschilder
|
1885-08-18
|
Warschau
|
Getto van Warschau
|
1942-08-06
|
Getto van Warschau Warschau
|
|
|
Roman Kramsztyk
|
Michal Kraus
|
schrijver architect
|
1930-07-28 1930-06-28
|
Náchod Trutnov
|
Ghetto Theresienstadt Mauthausen
|
2018-12-17
|
Needham
|
|
|
|
David van Kreveld
|
fotograaf
|
1881-07-16
|
Hoorn
|
Auschwitz
|
1942-09-07
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jiří Kroha
|
architect onderwijzer pedagoog kunstschilder beeldhouwer regisseur decorontwerper kunsttheoreticus
|
1893-06-05
|
Praag
|
Buchenwald
|
1974-06-07
|
Praag
|
Left Front
|
nationaal artiest Orde van de Arbeid Orde van de Republiek Orde van de Zegerijke Februari Orde van de 25e februari 1948
|
Jiří Kroha
|
Gerrit Kroon
|
verzetsstrijder architect Engelandvaarder
|
1909-10-02
|
Apeldoorn
|
Campo de concentración de Miranda de Ebro
|
1945-05-02
|
Neuengamme
|
|
Bronzen Kruis Kruis van Verdienste
|
|
Zbigniew Kruszelnicki
|
architect
|
1916-02-12
|
Lesko
|
Auschwitz
|
1972-05-26
|
Krakau
|
SARP
|
Badge of the 1000th anniversary of the Polish State Silver Cross of Merit Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
|
Jaroslav Král
|
kunstschilder tekenaar
|
1883-12-05
|
Malešov
|
Auschwitz
|
1942-03-22
|
Auschwitz
|
Klub výtvarných umělců Aleš Mánes Union of Fine Arts Skupina výtvarných umělců Brno
|
|
Jaroslav Král
|
Julian Eugeniusz Kulski
|
architect
|
1929-03-03
|
Warschau
|
Pawiak Stalag XI-A
|
2021-08-12
|
Washington D.C.
|
Szare Szeregi American Institute of Architects
|
Armia Krajowa Cross Cross of the Warsaw Uprising Commander with Star of the Order of Merit of the Republic of Poland Wound Decoration Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Silver Cross of Merit with Swords Army Medal for War 1939-45 Commemorative Medal on the Occasion of the 70th Anniversary of the Warsaw Uprising Oorlogskruis 1944 Knight Grand Officer of the Order of Merit
|
Julian Eugeniusz Kulski
|
Zeev Kun
|
kunstschilder
|
1930-04-16
|
Nyíregyháza
|
Auschwitz Buchenwald Flossenbürg
|
2024-06-20
|
|
|
|
Zeev Kun
|
Rudolf Kunštar
|
kunstschilder pedagoog
|
1906-04-10
|
Dolní Cerekev
|
Auschwitz
|
1941-12-21
|
|
|
|
|
Moses Lazor Kupferschmidt
|
fotograaf
|
1888-03-26
|
Polen
|
Auschwitz
|
1943-01-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Zeynep Kuray
|
journalist persfotograaf
|
1978
|
|
Bakırköy Women's Prison
|
|
|
|
John Aubuchon Press Freedom Award
|
|
Helena Kurcyusz
|
architect
|
1914-05-10
|
Sandomierz
|
Ravensbrück Majdanek
|
1999-01-21
|
Szczecin
|
SARP Towarzystwo Urbanistów Polskich
|
|
Helena Kurcyusz
|
Wouter Gerhard Kuyck
|
filmregisseur
|
1886-11-21
|
Den Helder
|
Dachau Herzogenburg concentration camp Linz concentration camp complex Mauthausen
|
1944-12-28
|
Linz concentration camp complex
|
|
|
|
Rainer Küchenmeister
|
beeldhouwer kunstschilder academisch docent prentkunstenaar
|
1926-10-14
|
Ahlen
|
Moringen-Solling concentration camp
|
2010-05-06
|
Courtonne-la-Meurdrac
|
|
Berliner Kunstpreis Villa Romana Prize
|
Rainer Küchenmeister
|
Aleksander Kłopotowski
|
kunstschilder
|
1895-12-10
|
Warschau
|
Auschwitz
|
|
|
|
|
|
Siegmund Labisch
|
fotograaf
|
1863-07-30
|
Szamotuły
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-12-07
|
Theresienstadt
|
|
|
Zander & Labisch
|
Baruch Lopes de Leao Laguna
|
kunstschilder
|
1864-02-16
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1943-11-19
|
Auschwitz
|
|
Koninklijke Medaille ter beschikking gesteld door koningin Wilhelmina
|
Baruch Lopes de Leao Laguna
|
Hendrik Jacob Lamminga
|
fotograaf plantage-eigenaar
|
1881-01-23
|
|
Ambarawa
|
1944-05-03
|
Ambarawa
|
|
|
|
Antoni G. Lamolla
|
kunstschilder illustrator beeldhouwer tekenaar schooldirecteur
|
1910-06-24
|
Barcelona
|
Le Barcarès concentration camp
|
1981-01-13
|
Dreux
|
|
|
Antoni Garcia i Lamolla
|
Felix Landau
|
ontwerper Gestapo employee binnenhuisarchitect Kriminalassistent
|
1910-05-21
|
Wenen
|
Camp Marcus W. Orr Anhaltelager Wöllersdorf No/unknown value
|
1983-04-20
|
Wenen
|
Schutzstaffel Sturmabteilung
|
Bloedorde
|
|
Joël de Lange
|
fotograaf
|
1871-03-06
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-03-26
|
Auschwitz
|
|
|
Joël de Lange
|
Leman de Lange
|
fotograaf
|
1881-05-20
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-01-14
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jerzy Langman
|
priester katholiek priester kunsthistoricus beeldhouwer journalist lecturer academisch docent
|
1903-07-31
|
Krakau
|
Mauthausen Berlstedt concentration camp
|
1982-01-18
|
Rome
|
|
|
|
Zenia Larsson
|
schrijver beeldhouwer
|
1922-04-02
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
2007-09-04
|
Stockholm
|
|
|
|
Eva Lazar
|
kunstschilder
|
1914
|
Dej
|
Auschwitz
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
|
Chris Lebeau
|
kunstschilder grafisch ontwerper ontwerper houtsnijder keramist keramiekontwerper graficus textielkunstenaar postzegelontwerper
|
1878-05-26
|
Amsterdam
|
Dachau
|
1945-04-02
|
Dachau Dachau
|
|
Rechtvaardige onder de Volkeren
|
Chris Lebeau
|
Fritz Lederer
|
kunstschilder graficus
|
1878-04-22
|
Kynšperk nad Ohří
|
Ghetto Theresienstadt
|
1949-05-19 1949-04-19
|
Cheb
|
|
|
Fritz Lederer
|
George Leefmans
|
fotograaf
|
1899-05-18
|
Amsterdam
|
Sobibór
|
1943-05-21
|
Sobibór
|
|
|
|
Ilse Leembruggen
|
kunstschilder
|
1873-02-13
|
Wenen
|
Kamp Westerbork
|
1961
|
|
|
|
|
Jacob Leest
|
kunstschilder
|
1883-06-29
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1942-10-19
|
|
|
|
|
Jean-Baptiste-Antoine Lefranc
|
architect
|
1761
|
Parijs
|
Château de Brest huisarrest Château du Hâ Le Mont-Saint-Michel
|
No/unknown value
|
|
liste des Jacobins proscrits le 5 janvier 1801
|
|
|
Edo Leitner
|
grafisch ontwerper
|
1907
|
Künzelsau
|
Buchenwald
|
1991-11-01
|
Freiburg im Breisgau
|
|
|
|
Maria Lemmé
|
kunstschilder
|
1880-10-03
|
Odessa
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-03-28
|
Theresienstadt
|
|
|
Maria Lemmé
|
Stanisław Lenartowicz
|
filmregisseur scenarioschrijver
|
1921-02-07
|
Dianovo
|
Kaloega
|
2010-10-28
|
Wrocław
|
|
Golden Medal for Merit to Culture Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Stanisław Lenartowicz
|
Mies Boissevain-van Lennep
|
vrouwenrechtenactivist verzetsstrijder fotograaf
|
1896-09-21
|
Amsterdam
|
Kamp Vught Ravensbrück
|
1965-02-18
|
Amsterdam
|
|
|
Mies Boissevain-van Lennep
|
Herbert Lespinasse
|
kunstschilder prentkunstenaar
|
1884-06-13
|
Stamford
|
Buchenwald
|
1972-09-03
|
Neuilly-sur-Seine
|
|
|
|
Aleksander Levi
|
architect
|
1883-12-21
|
Berlijn
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
Alexander Levi
|
Maurits de Levie
|
fotograaf
|
1888-04-05
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-12-03
|
Auschwitz
|
|
|
|
Julo Levin
|
kunstschilder
|
1901-09-05
|
Szczecin
|
Auschwitz
|
1943-05-17
|
Auschwitz
|
|
|
Julo Levin
|
Rudolf Levy
|
kunstschilder
|
1875-07-15
|
Szczecin
|
Auschwitz
|
1944-02-06
|
Italië vernietigingskamp
|
Berlin Secession
|
|
Rudolf Levy
|
Marek Leykam
|
architect
|
1908-09-04
|
Warschau
|
Zwitserland
|
1983-02-27
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Silver Cross of Merit Croix du combattant Medaille der ontsnapten Croix de guerre 1939–1945
|
Marek Leykam
|
Erich Lichtblau
|
kunstschilder
|
1911-06-16
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
2004-10-02
|
Tel Aviv
|
|
|
|
Richard Liebermann
|
kunstschilder
|
1900-10-21
|
Neu-Ulm
|
Dachau Camp de Gurs Noé concentration camp
|
1966-12-10
|
Saint-Rambert-sur-Loire
|
|
|
|
Rosy Lilienfeld
|
kunstschilder graficus
|
1896-01-17
|
Frankfurt am Main
|
Kamp Westerbork Auschwitz
|
1942
|
Oświęcim
|
|
|
Rosy Lilienfeld
|
Eryk Lipiński
|
karikaturist ontwerper graficus tekenaar
|
1908-07-12
|
Krakau
|
Auschwitz
|
1991-09-27
|
|
|
Rechtvaardige onder de Volkeren Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Work Flag Order, 2nd class Gouden kruis van verdienste (Polen) Officer of the Order of Polonia Restituta Medal of Victory and Freedom 1945
|
Eryk Lipiński
|
Samuel Lipszyc
|
beeldhouwer
|
1880
|
Pabianice
|
Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
|
|
Samuel Lipszyc
|
Hermann Lismann
|
kunstschilder academisch docent schrijver
|
1878-05-04
|
München
|
Majdanek
|
1943-04 1943
|
Majdanek
|
|
|
Hermann Lismann
|
Wim Loeb
|
fotograaf
|
1915-08-27
|
Den Haag
|
Kamp Westerbork
|
2008-01-02
|
Haarlem
|
|
|
Willem Leopold Loeb
|
Alfred van Loen
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1924-09-11
|
Osterfeld
|
Auschwitz
|
1994 1993
|
Verenigde Staten van Amerika
|
|
|
|
Käthe Loewenthal
|
kunstschilder beeldend kunstenaar
|
1878-03-25
|
Berlijn
|
Ghetto van Izbica (Lublin)
|
1942-04-26
|
Ghetto van Izbica (Lublin)
|
Hiddensoer Künstlerinnenbund
|
|
Käthe Loewenthal
|
Nora Lokkers
|
aquarellist
|
1927-07-30
|
Surabaya
|
Tjihapit Gevangenis van Struiswijk
|
|
|
|
|
|
Bohumil Lonek
|
kunstschilder graficus illustrator tekenaar
|
1903-06-03
|
Chrudim
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1998-06-05
|
Praag
|
|
|
|
Claire Beck Loos
|
fotograaf schrijver publicist
|
1904-11-04
|
Pilsen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-01-19
|
Riga vernietigingskamp
|
|
|
Claire Beck Loos
|
Marceline Loridan-Ivens
|
acteur scenarioschrijver Franse verzetsstrijder filmregisseur regisseur schrijver
|
1928-03-19
|
Épinal
|
Auschwitz Bergen-Belsen Ghetto Theresienstadt
|
2018-09-18
|
12e arrondissement van Parijs
|
|
Commandeur in de Orde van Kunst en Letteren César/Bester dokumentarischer Kurzfilm Jean-Jacques-Rousseau Award Commandeur in de Orde van Verdienste Officier in het Legioen van Eer Ridder in het Legioen van Eer European Film Academy Special Jury Award
|
Marceline Loridan-Ivens
|
Zdeněk Louda
|
kunstschilder redacteur middelbare-schooldocent
|
1889-11-03
|
Paběnice
|
Svatobořice concentration camp
|
1963-03-24
|
|
|
|
|
Elisa Piqueras Lozano
|
beeldhouwer kunstschilder onderwijzer
|
1912
|
Albacete
|
Camp de concentration d'Argelès-sur-Mer
|
1974
|
Valencia
|
|
|
|
Stefanie Ludwig
|
fotograaf
|
1871-12-06
|
Šiauliai
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-01-16
|
Theresienstadt
|
|
|
Stephanie Held-Ludwig
|
Ágnes Lukács
|
kunstschilder grafisch ontwerper
|
1920-11-11
|
Boedapest
|
Neuengamme
|
2016
|
|
|
|
|
Nazario Luque
|
kunstschilder stripauteur
|
1944-01-03
|
Castilleja del Campo
|
Cárcel Modelo de Barcelona
|
|
|
|
Gold Medal of Merit in the Fine Arts Saló del Còmic great award
|
Nazario
|
Mieczysław Lurczyński
|
kunstschilder dichter
|
1908-12-14
|
Sint-Petersburg
|
Buchenwald
|
1992-09-28
|
10e arrondissement van Parijs
|
|
|
|
Boris Lurie
|
kunstschilder illustrator beeldend kunstenaar
|
1924-07-18
|
Sint-Petersburg
|
Buchenwald Stutthof
|
2008-01-07
|
New York
|
|
|
|
Esther Lurie
|
kunstschilder
|
1913
|
Liepāja
|
Stutthof
|
1998-02-14
|
Israël
|
|
Dizengoff Prize
|
Esther Lurie
|
Piotr Lutczyn
|
regisseur filmregisseur
|
1923-06-13
|
Lviv
|
Auschwitz
|
1985-07-29
|
|
|
|
|
A. Lysen
|
tekenaar aquarellist
|
|
|
Tamarkan
|
|
|
|
|
|
Alfred Löb
|
graficus kunstschilder tekenaar etser
|
1883-05-02
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1959-04-12
|
Den Haag
|
|
Officier in de Orde van Oranje-Nassau
|
|
Richard Löwenbein
|
filmregisseur scenarioschrijver production designer
|
1894-06-29
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1943-09-05
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jakob Löwy
|
bouweropzichter
|
1859-07-14 1869-07-14
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-10-15
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Hans Lüning
|
tekenaar architect
|
1907-02-25
|
Rotterdam
|
kamp Tjimahi Tjilatjap 2 Pakanbaroe-spoorweg
|
1995-12-17
|
Amsterdam
|
|
|
|
Sieg Maandag
|
keramist kunstschilder
|
1937
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Bergen-Belsen
|
2013-09-22
|
Amsterdam
|
|
|
|
Dick van Maarseveen
|
fotograaf
|
1905-02-24
|
Den Haag
|
Stalag XI-A Stalag IV-B
|
1990-08-17
|
Rijssen
|
|
|
Dick van Maarseveen
|
Philip Maas
|
fotograaf
|
1887-11-12
|
|
Auschwitz
|
1942-11-13
|
Auschwitz
|
|
|
|
John Macsai
|
architect academisch docent
|
1926-05-20
|
Boedapest
|
Mauthausen
|
2017-08-11
|
Evanston
|
|
|
|
Jacob Macznik
|
kunstschilder
|
1905-12-04
|
Łódź
|
Kamp Drancy Auschwitz Ebensee Mauthausen
|
1945-05-10
|
Ebensee
|
|
|
Jakub Mącznik
|
Gustav Menke Gottlieb Magnus
|
fotograaf
|
1852-02-04
|
Duitsland
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-03-18
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Friedrich Mahler
|
architect
|
1878-01-24
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1948-08-11
|
Traunkirchen
|
|
|
Friedrich Mahler
|
Zygmunt Majerski
|
architect
|
1909-02-24
|
Przemyśl
|
Oflag VII-A Murnau
|
1979-01-04
|
Gliwice
|
SARP
|
Medaille van de Nationale Onderwijs Commissie SARP Honorary Award Gouden kruis van verdienste (Polen) Officer of the Order of Polonia Restituta
|
|
Zizi Makri
|
graveur graficus mozaïekkunstenaar industrieel ontwerper
|
1924-12-12
|
Belgrado
|
Averof prison
|
2014
|
Athene
|
|
Munkácsyprijs Verdienstelijk Kunstenaar van Hongarije
|
|
Jan Malát
|
architect planoloog
|
1928-01-04
|
Pardubice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
2007-01-08
|
|
|
|
|
Efraim Mandelbaum
|
kunstschilder
|
1884
|
Lublin
|
Cité de la Muette Auschwitz
|
1943 1942
|
Auschwitz
|
Parijse school
|
|
|
Max Mannheimer
|
schrijver kunstschilder koopman
|
1920-02-06
|
Nový Jičín
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt Dachau
|
2016-09-23
|
München
|
Israelitische Kultusgemeinde München
|
Munich "München leuchtet" award Beierse Orde van Verdienste Beierse Grondwettelijke Medaille in Goud Grootkruis met Ster in de orde der Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland honorary doctor of the University of Munich Ridder in het Legioen van Eer Auschwitz-herdenkingskruis Wilhelm Hoegner Prize European Award of Charles IV. Medal for outstanding service to Bavaria in a united Europe Oberbayerischer Kulturpreis
|
Max Mannheimer
|
Zdzisław Marcinkowski
|
fotograaf
|
1880-11-18
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
Zdzisław Marcinkowski
|
Edith Marcus
|
portretschilder bloemschilder kunstschilder
|
1888-02-23
|
Hamburg Hamburg-Altona
|
Jungfernhof concentration camp
|
|
|
Hamburgische Künstlerschaft
|
|
|
Leopold Marek
|
functionaris činovník fotograaf
|
1882-12-02
|
Zlín
|
Auschwitz
|
1941-12-27
|
Auschwitz
|
|
|
|
Fleury Marius
|
militair fotograaf Franse verzetsstrijder
|
1896-05-17
|
Ie arrondissement van Lyon
|
Montluc prison Fresnes gevangenis
|
1972-05-15
|
IIIe arrondissement van Lyon
|
Société de géographie (Lyon)
|
Croix de guerre 1939–1945 Croix de guerre 1914–1918 Commandeur in het Legioen van Eer
|
Fleury-Marius Seive
|
Adriaan Martens
|
arts academisch docent kunstschilder
|
1885-06-08
|
Bocholt
|
Le Vernet
|
1968-09-26
|
Astene
|
Koninklijke Academie voor Geneeskunde van België Vlaams Nationaal Verbond
|
|
|
Ota Matoušek
|
kunstschilder Czechoslovak legionary graficus illustrator legionary beeldend kunstenaar
|
1890-12-03
|
Pilsen
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1977-03-03
|
České Budějovice
|
|
Pamětní medaile 6. střeleckého pluku hanáckého Pamětní kříž Československé obce dobrovolecké Pamětní medaile svazu českoskoslovenského důstojnictva Pamětní medaile mezinárodní federace starých bojovníků Fidac Orde van Sint-Anna Overwinningsmedaille Orde van de Arbeid Oorlogskruis 1918 Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918–1919 Czechoslovak revolutionary medal Oorlogskruis 1939 Bachmac Commemorative Medal
|
Otto Matoušek
|
Dina Matus
|
kunstschilder
|
1899-08-21
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
20th century 1940
|
|
|
|
|
Leo Matz
|
fotograaf
|
1885-08-07
|
Rusland
|
Auschwitz
|
1943-02-12
|
|
|
|
|
Vladimir Mayakovsky
|
affichist dichter acteur toneelschrijver schrijver kunstschilder journalist toneelacteur filmacteur regisseur toneelregisseur prentkunstenaar filmregisseur beeldend kunstenaar scenarioschrijver
|
1893-07-19
|
Baghdati
|
Boetirskaja tjurma
|
1930-04-14
|
Moskou
|
LEF
|
Lenin Komsomol Prize Medal "For Diligence" (Russian Empire)
|
Vladimir Mayakovsky
|
Leo Mayer
|
architect
|
1900-02-21
|
Hodonín
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Leo Mayer
|
Bruce McArthur
|
landschap-aannemer tuinontwerper seriemoordenaar verkoper
|
1951-10-08
|
Lindsay
|
Toronto South Detention Centre Millhaven Institution
|
|
|
|
|
|
Louis Schile Meijer
|
fotograaf
|
1878-03-14
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-19
|
Auschwitz
|
|
|
Louis Schile Meijer
|
Holger Meins
|
acteur regisseur cameraregisseur filmregisseur
|
1941-10-26
|
Hamburg
|
Koblenz Penitentiary
|
1974-11-09
|
Wittlich
|
Rote Armee Fraktion
|
|
Holger Meins
|
Leo Meisl
|
architect publicist
|
1901-09-10
|
Pilsen
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1944-11-18
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
Leo Meisl
|
Jan Roelf Mensinga
|
graficus etser lithograaf kunstschilder aquarellist postzegelontwerper
|
1924-09-22
|
Leeuwarden
|
Kamp Amersfoort
|
1998-04-02
|
Amsterdam
|
|
|
|
Julie Menzel
|
kunstschilder
|
1853-09-14 1863-09-14
|
St. Veit
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-11-07 1942-11-06
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Gerardus Mercator
|
wiskundige geograaf filosoof theoloog cartograaf uitvinder kosmograaf academisch docent instrumentmaker schrijver
|
1512-03-05
|
Rupelmonde
|
Burchtruïne Graventoren
|
1594-12-02
|
Duisburg
|
|
|
Gerardus Mercator
|
Samuel Jessurun de Mesquita
|
kunstschilder tekenaar fotograaf textielkunstenaar beeldend kunstenaar
|
1868-06-06
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Auschwitz II-Birkenau
|
1944-02-11
|
Auschwitz
|
Arti et Amicitiae
|
|
Samuel Jessurun de Mesquita
|
Cees van der Meulen
|
fotograaf
|
1921-08-13
|
Amsterdam
|
Kamp Amersfoort
|
1990-07-06
|
Heemstede IJmuiden
|
|
|
|
Harry Meyen
|
stemacteur filmacteur toneelacteur filmregisseur
|
1924-08-31
|
Hamburg
|
Neuengamme
|
1979-04-15
|
Hamburg
|
|
|
Harry Meyen
|
Agnes Meyerhof
|
kunstschilder
|
1856-06-02
|
Hildesheim
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-22
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Alice Michaelis
|
kunstschilder
|
1875-04-05
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-06-23
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
František Michl
|
kunstschilder graficus
|
1901-11-20 1901-11-21
|
Domažlice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1977-06-04
|
Domažlice
|
|
|
František Michl
|
Anneke Middelaer
|
tekenaar aquarellist
|
1925
|
|
Kamp Tjideng
|
|
|
|
|
|
Tomoko Miho
|
beeldend kunstenaar ontwerper
|
1931-09-02
|
Los Angeles
|
Gila River War Relocation Center
|
2012-02-10
|
|
|
AIGA Medal
|
|
Jacob Milkin
|
kunstschilder
|
1877-12-13
|
Mahilioŭ
|
Auschwitz
|
1944
|
Auschwitz
|
|
|
Jacob Milkin
|
Jacobus Minningh
|
zakenpersoon fotograaf
|
1877-06-28
|
Rotterdam
|
Kamp Vught
|
1943-09-24
|
Kamp Vught
|
|
|
|
Evžen Mirský
|
kunstschilder schrijver kunstenaar mysticus
|
1896-04-12
|
Belovar
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Karel Modderaar
|
tekenaar arts officier van gezondheid
|
1911-05-12
|
Groningen
|
Gevangenis van Struiswijk Japanese run prisoner-of-war camp
|
1999-03-22
|
|
|
Ereteken voor Orde en Vrede
|
|
Jacques Johan Mogendorff
|
bordspelbedenker
|
1898-12-12
|
Groenlo
|
Kamp Westerbork Bergen-Belsen
|
1961-08-01
|
Wassenaar
|
|
|
|
Otto Molitor
|
kunstschilder beeldhouwer graficus priester
|
1889-04-02
|
Kyjov
|
Svatobořice concentration camp
|
No/unknown value
|
|
|
|
Otto Molitor
|
Franz Monjau
|
kunstschilder
|
1903-01-30
|
Keulen
|
Buchenwald
|
1945-02-28
|
Ohrdruf (concentratiekamp)
|
|
|
Franz Monjau
|
George Morland
|
kunstschilder graficus prentkunstenaar
|
1763-06-26
|
Londen
|
Marshalsea
|
1804-10-29
|
Londen
|
|
|
George Morland
|
Romuald Mossoczy
|
architect operazanger
|
1889-02-08
|
|
Oflag II C Woldenberg
|
1954-01-24
|
|
|
|
Romuald Mossoczy
|
Imo Moszkowicz
|
filmregisseur schrijver regisseur acteur
|
1925-07-27
|
Ahlen
|
Auschwitz
|
2011-01-11
|
München
|
|
Grote Kruis van Verdienste van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Bayerischer Fernsehpreis
|
|
Mieczysław Mołdawa
|
architect ingenieur
|
1923-07-08
|
Łódź
|
Groß-Rosen Dachau Mauthausen Sachsenhausen
|
2016-12-12
|
|
|
|
Mieczysław Mołdawa
|
Kornelis Mulder
|
tekenaar
|
|
|
Kamp Amersfoort
|
|
|
|
|
|
Kornelis Mulder
|
tekenaar verzetsstrijder
|
1916-04-09
|
Groningen
|
Kamp Amersfoort
|
1978 1978-02-10
|
|
|
|
|
Viktor Munk
|
kunstschilder
|
1928-02-15
|
Praag Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
|
Ghetto Theresienstadt Dachau
|
1997-10-16
|
Chodov
|
|
|
|
Zoran Mušič
|
kunstschilder grafisch ontwerper prentkunstenaar tekenaar graficus
|
1909-02-12
|
Bukovica
|
Dachau
|
2005-05-25
|
Venetië
|
Sloveense Academie van Wetenschappen en Kunsten
|
Prešeren Award Orde van de Vrijheid van de Republiek Slovenië Jakopič Award Légion d'honneur
|
Zoran Mušič
|
Mérovak
|
kunstschilder tekenaar muzikant schrijver
|
1874-07-14
|
Fontenay-le-Comte
|
Holzminden
|
1955-11-04
|
Langres
|
|
|
|
Ernst Mühlrad
|
cameraregisseur
|
1904-04-04
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1942-09
|
Auschwitz
|
|
|
|
Karl Josef Müller
|
kunstschilder
|
1865-01-19
|
Hamburg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-10-29
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt
|
Hamburger Künstlerverein von 1832 Allgemeine deutsche Kunstgenossenschaft
|
|
Karl Josef Müller
|
Moritz Nachtstern
|
letterontwerper
|
1902-11-11
|
Warschau
|
Ebensee
|
1969-12-11
|
|
|
|
Moritz Nachtstern
|
Arno Nadel
|
kunstschilder vertaler schrijver musicoloog componist
|
1878-10-05
|
Vilnius
|
Auschwitz Sachsenhausen
|
1943-03-01
|
Auschwitz
|
|
|
Arno Nadel
|
Otto Nagel
|
politicus kunstschilder tekenaar
|
1894-09-27
|
Berlin-Wedding
|
Sachsenhausen
|
1967-07-12
|
Berlin-Biesdorf
|
|
ereburger van Berlijn Goetheprijs van Berlijn Vaderlandse Orde van Verdienste in Goud Nationalpreis der DDR Carl von Ossietzkymedaille
|
Otto Nagel
|
František Nagl
|
kunstschilder
|
1889-05-28
|
Kostelní Myslová
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
František Mořic Nágl
|
Naiche
|
kunstschilder stamhoofd
|
1857
|
|
Castillo de San Marcos
|
1919-03-16
|
New Mexico
|
|
|
Naiche
|
Odd Nansen
|
architect schrijver mensenrechtenverdediger dagboekschrijver
|
1901-12-06
|
Bærum
|
Sachsenhausen
|
1973-06-27
|
Oslo
|
Nansenhjelpen
|
Grote Orde van Verdienste met Ster en Schoudersjerp Orde van Sint-Olaf
|
Odd Nansen
|
Bernard Natan
|
ondernemer filmproducent zakenpersoon filmregisseur scenarioschrijver
|
1886-07-19
|
Iași
|
Auschwitz Kamp Drancy
|
1942-10
|
Auschwitz
|
|
Croix de guerre 1914–1918
|
Bernard Natan
|
Jan Natanson-Leski
|
historicus cartograaf bio-ingenieur
|
1883-11-17
|
Warschau
|
Salwator Cemetery
|
1969-12-27
|
Krakau
|
|
|
Jan Natanson-Leski
|
Arturo Nathan
|
kunstschilder
|
1891-12-17
|
Triëst
|
Bergen-Belsen
|
1944-11-25
|
Biberach an der Riß
|
|
|
Arturo Nathan
|
Gabi Neuman
|
opvoeder ontwerper kunstschilder beeldhouwer graficus
|
1937-02-25
|
Obyce
|
Auschwitz
|
2012-07-02
|
Herzliya
|
|
|
|
Abraham Neumann
|
kunstschilder
|
1873-02-06
|
Sierpc
|
Getto van Krakau
|
1942-06-04
|
Getto van Krakau Krakau
|
|
|
Abraham Neumann
|
Alfred Neumann
|
pedagoog architect academisch docent onderwijzer
|
1900-01-26
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1968-10-23
|
Quebec-Stad
|
|
|
Alfred Neumann (architect)
|
B. Jesus Newton
|
kunstschilder
|
|
|
Folsom State Prison
|
|
|
|
|
|
Jean-Paul Ney
|
fotograaf persfotograaf
|
1976-05-04
|
Prades
|
Abidjan
|
|
|
|
|
|
B.W. Noordam
|
fotograaf
|
|
|
Kamp Amersfoort
|
|
|
|
|
|
Chris Nooteboom
|
amateurfotograaf bestuursambtenaar fotograaf
|
1906-09-21
|
Rotterdam
|
Buchenwald Kamp Haaren Kamp Vught
|
1967-05-04
|
Rotterdam
|
Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap
|
|
|
Karel Novák
|
graficus kunstschilder
|
1902-11-02
|
Humpolec
|
Buchenwald Theresienstadt Small Fortress
|
1978-05-28
|
Praag
|
|
|
|
Ludvík Novák
|
poppenmaker poppenspeler
|
1901-06-06
|
Pletený Újezd Kladno
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1967-08-16
|
Pilsen
|
|
|
|
Waldemar Nowakowski
|
prentkunstenaar
|
1917-11-10
|
|
Auschwitz Sachsenhausen
|
1984-01-30
|
Krakau
|
|
|
|
Felix Nussbaum
|
kunstschilder
|
1904-12-11
|
Osnabrück
|
Auschwitz
|
1944-08-09 1944-08-02
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Felix Nussbaum
|
Antonín Nykl
|
beeldhouwer restaurator vicerector academisch docent
|
1914-10-25
|
Libochovice
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1985-09-12
|
Praag
|
|
|
Antonín Nykl
|
David Pendleton Oakerhater
|
kunstschilder
|
1847
|
Verenigde Staten van Amerika
|
Castillo de San Marcos
|
1931-08-31
|
Watonga
|
|
|
David Pendleton Oakerhater
|
Louise Ochsé
|
beeldhouwer kunstenaar
|
1884-06-13
|
Vorst
|
Auschwitz
|
1944-08-01
|
Auschwitz
|
|
|
Louise Ochsé
|
Leonhard Oesterle
|
beeldhouwer academisch docent
|
1915-03-03
|
Bietigheim-Bissingen
|
Dachau
|
2009-11-07
|
Toronto
|
|
|
Leonhard Friedrich Oesterle
|
Jan Ogłódek
|
architect
|
1899-10-21
|
Czeladź
|
Auschwitz
|
1941-11-11 1941-11-10
|
Auschwitz
|
|
|
Jan Ogłódek
|
Antoni Stefan Olszewski
|
architect
|
1897-05-20
|
Warschau
|
Auschwitz Bergen-Belsen Neuengamme
|
1954-12-15
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Odznaka Grunwaldzka Silver Cross of the Virtuti Militari Oorlogskruis 1944 Gouden kruis van verdienste (Polen) Medal for Warsaw 1939-1945 Medal of Victory and Freedom 1945
|
Antoni Stefan Olszewski
|
Krystyn Olszewski
|
architect dichter ingenieur
|
1921-05-18
|
|
Auschwitz
|
2004-04-30
|
Warschau
|
Szare Szeregi SARP
|
|
|
David Olère
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1902-01-19
|
Warschau
|
Auschwitz Mauthausen
|
1985-08-21
|
Noisy-le-Grand
|
|
|
|
Nikolaj Omersa
|
schrijver kunstschilder illustrator
|
1911-12-03
|
Idrija
|
Dachau Ravensbrück
|
1981-12-03
|
Ljubljana
|
|
Prešeren Award
|
|
Cas Oorthuys
|
fotograaf verzetsstrijder persfotograaf graficus postzegelontwerper ontwerper grafisch ontwerper
|
1908-11-01
|
Leiden
|
Kamp Amersfoort
|
1975-07-22
|
Amsterdam
|
De Ondergedoken Camera Vereniging van Beoefenaars der Gebonden Kunsten Nederlandsche Vereeniging voor Ambachts- en Nijverheidskunst
|
|
Cas Oorthuys
|
Guido Oppenheim
|
kunstschilder
|
1862-05-28 1862-05-23 1862-05-20
|
Luxemburg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-26
|
Theresienstadt
|
|
Ridder in de Orde van de Eikenkroon Prix Grand-Duc Adolphe Knight of the Order of Adolphe of Nassau
|
Guido Oppenheim
|
Johanna Oppenheimer
|
kunstschilder
|
1872-07-17
|
Frankfurt am Main
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-12-23
|
Theresienstadt
|
|
|
Johanna Oppenheimer
|
Viktor Oppenheimer
|
graficus kunstschilder beeldhouwer ontwerper kunstverzamelaar medailleur architect onderwijzer
|
1877-05-02
|
Rousínov
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-10-26 1942-04-25
|
Warschau Oświęcim
|
|
|
Viktor Oppenheimer
|
Halina Ołomucka
|
kunstschilder
|
1921-11-24
|
Warschau
|
Auschwitz Ravensbrück
|
2007
|
Asjkelon
|
|
|
|
Georg Wilhelm Pabst
|
filmregisseur filmeditor scenarioschrijver acteur toneelacteur toneelregisseur
|
1885-08-25
|
Roudnice nad Labem
|
Île Longue camp
|
1967-05-29
|
Wenen
|
|
Erering van de stad Wenen
|
Georg Wilhelm Pabst
|
Giuseppe Pagano
|
architect ontwerper fotograaf partizaan
|
1896-08-09
|
Poreč
|
Mauthausen Bolzano
|
1945-04-22
|
Mauthausen
|
|
|
Giuseppe Pagano
|
Alfred Pal
|
grafisch ontwerper kunstschilder
|
1920-11-30
|
Wenen
|
Rab
|
2010-06-30
|
Zagreb
|
|
|
|
Bernard Palissy
|
scheikundige keramist natuurkundige geograaf geoloog schrijver beeldhouwer
|
1510
|
Lacapelle-Biron Agen
|
Bastille Saint-Antoine Conciergerie Bordeaux
|
1589 1590
|
Bastille Saint-Antoine
|
|
|
Bernard Palissy
|
Jafar Panahi
|
filmregisseur filmproducent filmeditor scenarioschrijver acteur regisseur
|
1960-07-11
|
Meyaneh
|
Evingevangenis
|
|
|
|
Sacharovprijs Caméra d'Or Gouden Luipaard Gouden Leeuw Un Certain Regard Zilveren Beer Carrosse d'or Silver Bear for Best Script Gouden Beer Doctor honoris causa of the University of Strasbourg Preis für die Freiheit und Zukunft der Medien Best Screenplay Award
|
Jafar Panahi
|
Christabel Pankhurst
|
kiesrechtactivist vrouwenrechtenactivist architect redacteur activist suffragette feminist
|
1880-09-22
|
Manchester
|
HM Prison Holloway
|
1958-02-13
|
Santa Monica
|
Women's Social and Political Union
|
Dame Commandeur in de Orde van het Britse Rijk
|
Christabel Pankhurst
|
Sylvia Pankhurst
|
anti-imperialist journalist vrouwenrechtenactivist redacteur olieverfschilder kiesrechtactivist kunstenaar schrijver feminist
|
1882-05-05
|
Manchester
|
HM Prison Brixton HM Prison Holloway
|
1960-09-27
|
Addis Abeba
|
Women's Social and Political Union East London Federation of the Suffragettes Internationaal Vrouwenverbond voor Vrede en Vrijheid
|
Hunger Strike Medal
|
Sylvia Pankhurst
|
Eduardo Paolozzi
|
beeldhouwer academisch docent kunstschilder ontwerper graficus keramist acteur prentkunstenaar rapporteur filmmaker muralist collagist tekenaar textielkunstenaar beeldend kunstenaar
|
1924-03-07
|
Leith
|
HM Prison Edinburgh
|
2005-04-22
|
Londen
|
Royal Academy of Arts Bayerische Akademie der Schönen Künste
|
Commandeur in de orde van het Britse rijk Goethe-Medaille Knight Bachelor
|
Eduardo Paolozzi
|
Sergej Paradzjanov
|
filmregisseur scenarioschrijver kunstschilder filmeditor filmscenarist beeldend kunstenaar
|
1924-01-09
|
Tbilisi
|
Lukyanivska Prison
|
1990-07-20 1990-07-21
|
Jerevan
|
|
People's Artist of the Armenian SSR People's Artist of the Ukrainian SSR Shevchenko National Prize Nika Sitges Film Festival Best Director award
|
Sergei Parajanov
|
Józef Pater
|
kunstschilder
|
1897-07-31
|
Żyrardów
|
Auschwitz Pawiak
|
1942-06-24
|
Auschwitz
|
|
Cross of Independence with Swords
|
|
Emil Jiří Pavelka
|
jurist rechter kunstschilder bibliofiel verzamelaar genealoog
|
1898-10-01
|
Brno
|
Dachau
|
1978-05-01
|
Brno
|
|
|
|
Zbigniew Pawelski
|
architect
|
1925-07-29
|
Przasnysz
|
Kamp Sandbostel
|
|
|
|
|
Zbigniew Pawelski
|
Julius Pelikán
|
beeldhouwer medailleur
|
1887-02-23
|
Nové Veselí
|
Svatobořice concentration camp
|
1969-02-17
|
Olomouc
|
|
Geëerd Kunstenaar
|
Julius Pelikán
|
Bas Van Pelt
|
grafisch ontwerper meubelontwerper ontwerper
|
1900-11-05
|
Dordrecht
|
Neuengamme
|
1945-05-24
|
Sandbostel
|
|
|
|
Sean Penn
|
filmacteur filmregisseur scenarioschrijver filmproducent toneelacteur televisieacteur acteur politiek activist stemacteur regisseur
|
1960-08-17
|
Santa Monica
|
Men's Central Jail
|
|
|
Writers Guild of America, West
|
Academy Award voor Beste Acteur Golden Globe Award for Best Actor – Motion Picture Drama lijst van winnaars van de prijs voor beste acteur op het Filmfestival van Cannes Coppa Volpi voor beste acteur Orde van verdienste (Oekraïne), derde klasse
|
Sean Penn
|
Francesc Teix Perona
|
kunstschilder
|
1904
|
Barcelona
|
Mauthausen concentration camp (main camp)
|
|
|
|
|
|
Bruno Petersen
|
grafisch ontwerper postzegelontwerper affichist drukker letterzetter hoofdredacteur uitgever verzetsstrijder
|
1900-04-16
|
Berlin-Karlshorst
|
Luckau
|
1966-01-28
|
Berlijn
|
|
Vaderlandse Orde van Verdienste in zilver
|
Bruno Petersen
|
Nikolaj Petrov
|
beeldend kunstenaar
|
1919-01-10
|
Sint-Petersburg
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
|
|
Harald Pickert
|
kunstschilder graficus kunstcriticus
|
1901-01-29
|
Litoměřice
|
Mauthausen Sachsenhausen Dachau
|
1983-09-06
|
|
|
Berufstitel Professor
|
|
Maria Piechotka
|
architect politiek activist
|
1920-07-12
|
Krakau
|
Stalag IV-B
|
2020-11-28
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Silver Cross of Merit Polish State Award Jan Karski and Pola Nireńska Award
|
|
Henri Pieck
|
kunstschilder grafisch ontwerper architect verzetsstrijder fotograaf illustrator tekenaar
|
1895-04-19
|
Den Haag Den Helder
|
Buchenwald
|
1972-01-12
|
Den Haag
|
|
|
Han Pieck
|
Karol Piegza
|
fotograaf kunstschilder dichter onderwijzer volkskundige prozaïst
|
1899-10-09
|
Lazy
|
Dachau Mauthausen
|
1988-02-03
|
Jablunkov
|
|
|
Karol Piegza
|
Janusz Piekałkiewicz
|
historicus scenarioschrijver schrijver filmregisseur filmproducent
|
1925
|
Warschau
|
Sachsenhausen
|
1988-03-09
|
|
|
|
|
Alfons Pinno
|
architect
|
1891-01-08
|
Kutno
|
Auschwitz
|
1976-05-11
|
Radom
|
|
|
|
Maurice de la Pintière
|
illustrator Franse verzetsstrijder
|
1920-07-06
|
Vouvant
|
Interneringskamp Royallieu Buchenwald Mittelbau-Dora Bergen-Belsen
|
2006-11-15
|
Vouvant
|
|
Officier in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945
|
|
Piron
|
tekenaar ontdekkingsreiziger graveur
|
1767-06-18
|
Saint-Hubert
|
Fort Anké
|
180s
|
|
|
|
|
Moses Pitt
|
uitgever cartograaf boekhandelaar
|
1639
|
|
Fleet Prison
|
1697
|
|
|
|
Moses Pitt
|
Stefan Plater-Zyberk
|
fotograaf
|
1891-07-31
|
Kurtuvėnai
|
Auschwitz
|
1943-02-09
|
Auschwitz
|
Polish Photoclub
|
Cross of Independence Silver Cross of the Virtuti Militari
|
|
František Pohl
|
architect
|
1908-12-14 1908-09-05
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt Mauthausen
|
1945-03-17
|
|
|
|
František Pohl
|
Irena Pokrzywnicka-Borowska
|
kunstschilder
|
1897
|
|
Stalag VIII-B Stalag VI-C
|
1975
|
Londen
|
|
Silver Cross of Merit with Swords Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Irena Pokrzywnicka
|
Bernardus Polak
|
fotograaf
|
1886-02-06
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1942-10-22
|
Auschwitz
|
|
|
|
Hans Poley
|
fotograaf
|
1924-06-28
|
Bandung
|
Kamp Amersfoort
|
2003-12-05
|
|
|
|
|
Elsa Pollak
|
beeldhouwer
|
1910
|
Markušovce
|
Auschwitz
|
No/unknown value
|
|
|
|
Elsa Pollak
|
Erna Pollak
|
kunstschilder
|
1869-08-16
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Hilda Pollak-Karlín
|
kunstschilder
|
1874-11-02
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942 1943
|
Dachau
|
|
|
Hilda Pollak-Karlín
|
Richard Pollak-Karlín
|
kunstschilder
|
1867-07-05
|
Karlín Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1945 1943
|
Birkenau
|
|
|
Richard Pollak-Karlín
|
Jindřich Pollert
|
architect
|
1878-05-30
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-09-03
|
Theresienstadt
|
|
|
Jindřich Pollert
|
Jan Post
|
tekenaar
|
1869-11-03
|
|
Lampersari
|
1944-06-04
|
Lampersari
|
|
|
|
Jerzy Potrzebowski
|
kunstschilder
|
1921-09-05
|
Sandomierz
|
Auschwitz
|
1974
|
Krakau
|
Zachęta (ugrupowanie)
|
|
|
Emil Pottner
|
keramist grafisch ontwerper kunstschilder beeldhouwer graficus
|
1872-12-10
|
Salzburg
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-28
|
Maly Trostenets
|
|
|
Emil Pottner
|
Philip van Praag
|
decorateur plateelschilder reclamemaker kunstschilder
|
1887-05-31
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-12
|
Auschwitz
|
|
|
Philip van Praag sr.
|
Stephan Prager
|
architect
|
1875-06-28
|
Legnica
|
Ghetto Theresienstadt
|
1969-05-29
|
Düsseldorf
|
Corps Hassia Darmstadt
|
Grote Kruis van Verdienste van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Grootkruis met Ster in de orde der Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland
|
|
Vojtěch Preissig
|
kunstschilder prentkunstenaar politicus publicist graficus illustrator typograaf Czechoslovak legionary
|
1873-07-31
|
Světec
|
Dachau
|
1944-06-11
|
Dachau
|
|
Recipient of the Order of Tomáš Garrigue Masaryk, 2nd class USTR Prize for Freedom, Democracy and Human Rights
|
Vojtěch Preissig
|
Chava Pressburger
|
kunstschilder
|
1930-02-21
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
2022-09-03
|
|
Esperantujo
|
|
|
Ralph Prins
|
kunstschilder grafisch ontwerper fotograaf graficus tekenaar ontwerper
|
1926-05-03
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
2015-01-23
|
Den Haag
|
|
H.N. Werkmanprijs
|
Ralph Prins
|
Nora Prins-Röhrborn
|
tekenaar onderwijzer dagboekschrijver
|
1902-08-20
|
Amsterdam
|
kamp Brastagi
|
1988-10-10
|
|
|
|
|
Włodzimierz Prochaska
|
architect
|
1900-04-15
|
Niepołomice
|
Zwitserland
|
1992-02-17
|
Warschau
|
SARP
|
Gold Badge of Association of Polish Architects
|
Włodzimierz Prochaska
|
Udo Proksch
|
ontwerper ondernemer componist grafisch ontwerper wapenhandelaar
|
1934-05-29
|
Rostock
|
Graz-Karlau Prison
|
2001-06-27 2001-07-12
|
Graz
|
Club 45
|
|
Udo Proksch
|
Richard Pryor
|
televisieacteur filmacteur komiek scenarioschrijver journalist autobiograaf televisieproducent filmregisseur
|
1940-12-01
|
Peoria
|
Men's Central Jail
|
2005-12-10
|
Encino
|
Writers Guild of America, West
|
Grammy Lifetime Achievement Award Grammy Award for Best Comedy Album Mark Twain Prize for American Humor Primetime Emmy Award Writers Guild of America Award ster op de Hollywood Walk of Fame
|
Richard Pryor
|
Michał Przerwa-Tetmajer
|
architect
|
1905-09-05
|
Warschau
|
Groß-Rosen
|
1956-02-20
|
Tatra
|
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk
|
|
Alfred Przybylski
|
architect
|
1919-04-30
|
Dąbrowa Górnicza
|
Auschwitz Buchenwald Groß-Rosen
|
1994-05-21
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Officer of the Order of Polonia Restituta Partisan Cross
|
Alfred Przybylski
|
Kazimierz Prószyński
|
uitvinder filmregisseur cameraregisseur scenarioschrijver
|
1875-04-04
|
Warschau
|
Mauthausen
|
1945-03-13
|
Mauthausen
|
|
|
Kazimierz Prószyński
|
Emanuel Prüll
|
zwemmer kunstschilder Czechoslovak legionary graficus
|
1896-10-27
|
Praag
|
Mauthausen
|
1980-02-28
|
Praag
|
|
|
|
Zdzisław Pręgowski
|
architect ingenieur beeldhouwer
|
1912-11-17
|
Lviv
|
Zwitserland
|
1998-03-17
|
Winterthur
|
|
Orde van de Glimlach Ridder in de Orde van Polonia Restituta Officer of the Order of Polonia Restituta Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Zdzisław Pręgowski
|
Tadeusz Ptaszycki
|
architect atleet planoloog
|
1908-02-01
|
Sint-Petersburg
|
Oflag II C Woldenberg Oflag VII-A Murnau
|
1980-04-05 1980-05-05
|
Krakau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Medaille van de Nationale Onderwijs Commissie Work Flag Order, 2nd class Gouden kruis van verdienste (Polen) Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Tadeusz Ptaszycki
|
Ludwik Puget
|
kunstschilder beeldhouwer kunsthistoricus
|
1877-06-21
|
Krakau
|
Auschwitz
|
1942-05-27
|
Auschwitz I Auschwitz
|
|
Officer of the Order of Polonia Restituta Ridder in het Legioen van Eer
|
Ludwik Puget
|
Karl Pärsimägi
|
kunstschilder
|
1902-05-11
|
Oe
|
Auschwitz
|
1942-07-27
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Karl Pärsimägi
|
Fernand Pérez-Mareyra
|
fotograaf banneling prentbriefkaartuitgever
|
1871-06-04
|
|
Saint-Laurent-du-Maroni
|
|
|
|
|
|
Felka Płatek
|
kunstschilder
|
1899-01-03
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1944-08-02
|
Auschwitz
|
|
|
Felka Płatek
|
Stanisław Płoski
|
architect
|
1901-05-03
|
Purzyce-Trojany
|
Oflag II C Woldenberg
|
1968-09-26
|
Warschau
|
SARP
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Gouden kruis van verdienste (Polen) Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Stanisław Płoski (1901-1968)
|
Franz K. Setina
|
architect
|
1920-04-01
|
Velká Bíteš
|
Dachau Neuengamme
|
|
|
|
|
|
Jacques van de Beuque
|
ontwerper
|
1922
|
Bavay
|
naziconcentratiekamp
|
2000
|
Rio de Janeiro
|
Résistance
|
|
|
Alena Munková
|
schrijver animator regisseur journalist dramaturg scenarioschrijver
|
1926-09-24
|
Praag Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
|
Ghetto Theresienstadt
|
2008-04-14
|
Praag
|
|
|
|
Arie Ben Menachem
|
vertaler fotograaf
|
1922-04-12
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
2006-07-19
|
|
|
|
|
Simon Lagunas
|
houtsnijder militant Franse verzetsstrijder beeldhouwer
|
1912-06-23
|
Marseille
|
Buchenwald
|
1993-10-28
|
Aubagne
|
Algemene Arbeidsconfederatie FTP Internationale Brigades
|
Médaille militaire Ridder in het Legioen van Eer
|
|
Anita Suhr
|
kunstschilder
|
1900-09-23
|
Duvenstedt
|
Moringen-Solling concentration camp Untersuchungsgefängnis Holstenglacis JVA Fuhlsbüttel Justizvollzugsanstalt Lübeck Ravensbrück
|
1991
|
Hamburg
|
|
|
|
Ludwik Lawin
|
tuin- en landschapsarchitect
|
1908-01-24
|
Łódź
|
Auschwitz
|
1984-12-31
|
|
|
|
|
Esther Eisen
|
dichter kunstenaar beeldhouwer
|
1929-02-01 1929
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
2014-03-20
|
|
|
|
Esther Eisen
|
Rufus Segar
|
illustrator grafisch ontwerper
|
1932-08-28
|
Ipswich
|
HM Prison Pentonville
|
2015-05-07
|
|
Association of Illustrators
|
|
|
Josef Heinrich Čap
|
beeldhouwer
|
1923-07-23
|
|
Pankrác Prison Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
|
|
Carl Andreas Hoel
|
meubelontwerper
|
1865-05-06
|
Sylte
|
Trondheim Prison
|
1954-02
|
|
|
|
|
Emanuel Farkas
|
kunstschilder
|
1873-01-06
|
Boedapest
|
getto van Łódź
|
1942-08-06
|
getto van Łódź
|
|
|
|
Szczepan Andrzejewski
|
kunstschilder
|
1892-01-13
|
Łódź
|
Radogoszcz prison Kaufering VI concentration camp Auschwitz
|
1950-11-04
|
Woźniki (Sieradz)
|
|
|
Szczepan Andrzejewski
|
Sara Gliksman
|
kunstschilder
|
|
|
getto van Łódź
|
|
|
|
|
|
Aleksandar Guberina
|
beeldhouwer
|
1946-05-14
|
Dolac (Šibenik)
|
Stara Gradiška prison
|
2022-10-31
|
Šibenik
|
|
|
|
Yvonne Baratte
|
verpleegkundige kunstschilder Franse verzetsstrijder
|
1910-08-22
|
16e arrondissement van Parijs
|
Fresnes gevangenis Fort de Romainville Ravensbrück Torgau Chojna Rechlin
|
1945-03-25
|
Ravensbrück
|
French Red Cross Forces françaises de l'intérieur Résistance Œuvre Sainte-Foy
|
Ridder in het Legioen van Eer Croix de guerre 1939–1945 Médaille de la Résistance mort pour la France
|
Yvonne Baratte
|
Tibor Hirsch
|
commercial director kunstverzamelaar persfotograaf cameraman filmregisseur
|
1929-05-28
|
Vésztő
|
Auschwitz Kamp Wöbbelin Braunschweig concentration camp AEL Watenstedt (men's camp) Ravensbrück
|
1986
|
|
|
Clio Awards
|
|
Chiye Mori
|
dichter schrijver redacteur ontwerper onderwijzer
|
1915-02-01
|
Gresham
|
Manzanar
|
2001-05-15
|
Honolulu
|
Nisei Progressives
|
Scholastic Art & Writing Awards
|
|
Ghislaine de Ficquelmont
|
fotograaf
|
1911-12-17
|
Stad Brussel
|
La Roquette Prisons
|
1991-02-18
|
Meudon
|
Organisation de l'Armée Secrète
|
|
|
Kazimierz Guzik
|
geoloog academisch docent cartograaf
|
1911-01-10
|
Kolomija
|
Auschwitz Leitmeritz concentration camp Groß-Rosen
|
1970-12-31
|
Warschau
|
Polskie Towarzystwo Geologiczne
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Silver Cross of Merit Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
|
Robert Guttmann
|
kunstschilder
|
1880-04-20
|
Sušice
|
getto van Łódź
|
1942-03-14
|
Łódź
|
|
|
Robert Guttmann
|
Nachum Bandel
|
kunstschilder
|
1928-03-01
|
Vynohradiv
|
Auschwitz beech forest
|
|
|
|
|
|
Melania Fogelbaum
|
dichter kunstschilder beeldhouwer
|
1911-06-05
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
1944-08-01
|
|
|
|
Melania Fogelbaum
|
Раман Якаўлевіч Салавей
|
onderwijzer fotograaf
|
1887-10-01
|
Padbahoniki
|
Stutthof
|
1943
|
|
|
|
Raman Salaviej
|
Joanna Elżbieta Wojciechowicz
|
dissident architect verpleegkundige
|
1944-11-04
|
Ostrowiec Świętokrzyski
|
Zakład Karny Bydgoszcz-Fordon
|
|
|
Free Trade Unions of the Coast Movement of Young Poland Solidarność
|
Officer of the Order of Polonia Restituta Cross of Freedom and Solidarity
|
Joanna Wojciechowicz
|
Paweł Gajewski
|
kunstschilder
|
1889-12-18
|
Drogojówka
|
Oranienburg
|
1950-01-15
|
|
|
|
|
Pola Lindfeldówna
|
beeldhouwer
|
1894-06-19
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
1942-04-06
|
Łódź
|
|
|
|
Berk Gluzmann
|
officier fotograaf
|
1884-07-31
|
Zviahel
|
Orne
|
|
|
|
|
|
Jaroslav Šlezinger
|
beeldhouwer
|
1911-04-29
|
Jemnice Jemnice
|
Sachsenhausen
|
1955-08-02
|
Ostrov Vykmanov
|
|
participant in the resistance and resistance against communism
|
Jaroslav Šlezinger
|
Josef Kylies
|
kunstschilder schrijver tekenaar
|
1890-03-19
|
Studeněves
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1946-06-16
|
Studeněves
|
|
|
Josef Kylies
|
Josef Velenovský
|
kunstschilder fotograaf entomoloog illustrator onderwijzer
|
1887-03-03
|
Písek
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1967-05-27
|
Písek
|
|
|
Josef Velenovský (painter)
|
Rudolf Kohn
|
fotograaf
|
1900-02-11
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-01
|
Auschwitz
|
|
|
Rudolf Kohn
|
Ryszard Jan Trzaska
|
architect
|
1922-11-04
|
Warschau
|
Pawiak Majdanek
|
2006-07-30
|
|
SARP
|
Armia Krajowa Cross Gouden kruis van verdienste (Polen) Ridder in de Orde van Polonia Restituta Cross of the Warsaw Uprising Auschwitz-herdenkingskruis Polish Army Medal Honorary badge "For Merits for Warsaw" Silver Badge of Association of Polish Architects Gold Badge of Association of Polish Architects
|
Ryszard Jan Trzaska
|
Карл Кандулков
|
architect
|
1920-06-16
|
Sevlievo
|
Buchenwald
|
2007-03-10
|
Sofia
|
|
|
|
Damir Plavšić
|
schrijver toneelregisseur filmregisseur cameraregisseur
|
1969-07-26
|
Vukovar
|
Stajićevo camp
|
|
|
Croatian National Guard
|
|
|
Jan Włodzimierz Sznajder
|
beeldhouwer
|
1933-06-26
|
Lądek
|
Rawicz Prison Wronki Prison
|
|
|
|
Officer of the Order of Polonia Restituta Order of the Cross of Independence Gouden kruis van verdienste (Polen) Medal of the Centenary of Regained Independence "Veteran of the Fight for Freedom and Independence of the Fatherland" badge Zasłużony Działacz Kultury Polish Cultural Merit Order Cross of Political Prisoners Pro Memoria Medal Pro Patria Medal Siberian Honorary Award
|
Jan Włodzimierz Sznajder
|
Samuel Mandelbaum
|
kunstschilder acteur
|
1923-10-26
|
Grybów
|
Cité de la Muette Auschwitz
|
1988-01-11
|
Parijs
|
résistance française Vierde Internationale
|
|
|
Hermann Bartel
|
decorateur
|
1901-03-23
|
Insterburg
|
Auschwitz
|
1942-03-02
|
Auschwitz
|
|
|
|
Anatola Soungouroff
|
kunstschilder
|
1911-03-17
|
Tallinn
|
STALAG XVII B Krems-Gneixendorf
|
1982-01-09
|
Pierrefeu-du-Var
|
|
Chevalier des Arts et des Lettres
|
|
Lambert von Malsen-Ponickau
|
architect
|
1904-05-26
|
München
|
Civilian Internment Enclosure No. 74, Ludwigsburg
|
|
|
|
|
|
Wanda Janicka
|
architect soldaat
|
1923-06-16
|
Warschau
|
Durchgangslager 121
|
2023-09-07
|
Droginia
|
|
Officer of the Order of Polonia Restituta Silver Cross of Merit Cross of the Warsaw Uprising Partisan Cross Medal for Warsaw 1939-1945 Action "Tempest" commemorative badge Armia Krajowa Cross
|
|
Wanda Zalewska-Zdun
|
leerkracht kunstschilder plastisch kunstenaar textielontwerper ambulanceverpleegkundige activist opstandeling
|
1926-04-03
|
Warschau
|
Durchgangslager 121
|
2021-01-29
|
|
Sodality of Our Lady Association of Polish Artists and Designers Solidarność
|
Cross of the Warsaw Uprising Armia Krajowa Cross Pro Memoria Medal Medal of Merit for National Defence
|
|
Friedrich Sipmann
|
architect
|
1912-02-03
|
Solingen
|
Civilian Internment Enclosure No. 6, Moosburg
|
|
|
|
|
|
Carl von Zastrow
|
soldaat kunstschilder
|
1821-05-02
|
Frankfurt (Oder)
|
Zellengefängnis Lehrter Straße
|
1877-02-25
|
Berlijn
|
|
|
|
Tadeusz Myszkowski
|
kunstschilder grafisch ontwerper
|
1912-09-25
|
Zakopane
|
Auschwitz
|
1980
|
|
|
|
Tadeusz Myszkowski
|
Lee Kyung-chan
|
kunstschilder
|
1935-11-15
|
|
Gwangju Prison
|
|
|
|
|
|
Werner John
|
porseleinschilder sporter anti-fascist
|
1907-09-19
|
Plauen
|
Bad Sulza concentration camp Schloss Tonna Buchenwald
|
1943-08-03
|
Toplinka
|
|
|
|
Boris Orel
|
fotograaf etnoloog redacteur
|
1903-03-02
|
Fürnitz
|
Dachau
|
1962-02-05
|
Ljubljana
|
|
|
Boris Orel
|
Leo Heilbrunn
|
kunstschilder graficus
|
1891-07-16
|
Praag Česká Lípa
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-28
|
Oświęcim
|
|
|
Leo Heilbrunn
|
Hersz Szylis
|
kunstschilder
|
1899
|
Bełchatów
|
Auschwitz Oranienburg Flossenbürg Dachau getto van Łódź
|
1987
|
Safed
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
|
Bohdan Bocianowski
|
prentkunstenaar karikaturist graficus kunstschilder
|
1911-02-05
|
Szczuczyn
|
Oflag VII-A Murnau
|
1983-08-02
|
Warschau
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk
|
Bohdan Bocianowski
|
Rolf Bull-Hansen
|
tekenaar onderwijzer
|
1888-02-29
|
Norderhov
|
Stalag 322
|
1970-10-08
|
|
|
|
|
Abram Jakub Szenfeld
|
fotograaf
|
1887-11-20
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
1942-07-09
|
Łódź
|
|
|
|
Francesco Bertinetti
|
medailleur
|
1653
|
Ostia
|
Conciergerie
|
1686
|
Rome
|
|
|
Francesco Bertinetti
|
Haim Goldberg
|
kunstschilder ontwerper
|
1890
|
Łuków
|
Ghetto van Białystok
|
1943
|
Ghetto van Białystok
|
|
|
|
Karel Pazderský
|
kunstschilder onderwijzer
|
1894-04-29
|
Krchleby
|
Mauthausen
|
1945-03-12
|
Mauthausen
|
|
|
Karel Pazderský
|
Wânio José de Mattos
|
militair advocaat fotograaf journalist onderwijzer
|
1926-04-27
|
Piratuba
|
São Paulo
|
1973-10-16
|
Santiago
|
Vanguarda Popular Revolucionária
|
|
Wânio José de Mattos
|
József Gróf
|
interieurarchitect grafisch ontwerper industrieel ontwerper postzegelontwerper
|
1892-01-27
|
Tapolca
|
Mauthausen
|
1945-04-09
|
Mauthausen
|
|
|
|
Ruda Šváb
|
kunstschilder graficus
|
1909-09-29
|
Chemnitz Česká Kamenice
|
Svatobořice concentration camp
|
1989-03-31
|
Praag
|
|
|
|
Miloš Bajić
|
kunstschilder
|
1915
|
Resanovci
|
Mauthausen
|
1995
|
Belgrado
|
|
|
Miloš Bajić (painter)
|
Յանոշա Լասլո Ալդոր
|
kunstschilder
|
1895
|
Oostenrijk-Hongarije
|
Mauthausen
|
1944
|
Mauthausen
|
|
|
|
Uladzislaŭ Paŭliukoŭski
|
kunstschilder vertaler schrijver dichter
|
1895-05-01
|
Inica
|
Bereza Kartuska prison
|
1955-09-08
|
Vilnius
|
|
Orde van de Rode Banier
|
Uladzislaŭ Pauliukoŭski
|
Теодор-Богдан Баран
|
iconograaf
|
1911-05-13
|
Ivanivka
|
Bereza Kartuska prison
|
1995-01-03
|
Saskatoon
|
|
|
|
Ramón Esono
|
illustrator stripauteur stripscenarist stripschetser animator
|
1977-11-22
|
Micomeseng
|
Black Beach
|
|
|
|
Courage in Editorial Cartooning Award Prix Couilles au cul Premi Veu Lliure
|
Ramón Esono
|
Blake Leibel
|
stripauteur scenarioschrijver
|
1981-05-08
|
Toronto
|
California Correctional Institution
|
|
|
|
|
|
Franziska Schlopsnies
|
publicity graphist affichist karikaturist modeillustrator
|
1884-12-01
|
Frankfurt am Main
|
Auschwitz
|
1944-12-30
|
Auschwitz
|
|
|
Franziska Schlopsnies
|
Ignacy Hirszfang
|
kunstschilder
|
1895
|
Tomaszów Mazowiecki
|
getto van Łódź Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
Jewish Society for the Promotion of Fine Arts
|
|
Ignacy Hirszfang
|
Joachim Kahane
|
kunstschilder
|
1890
|
|
getto van Łódź
|
1943
|
Łódź
|
|
|
|
Wacław Tomaszewski
|
architect
|
1884-03-28
|
Rudavicy
|
Durchgangslager 121
|
1969-06-05
|
Gdańsk
|
SARP
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Wacław Tomaszewski
|
Naomi Yudkovsky
|
architect
|
1920-03-29
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1996-12-05
|
Lohamei HaGeta'ot
|
|
|
Naomi Yudkovsky
|
Miné Okubo
|
beeldend kunstenaar
|
1912-06-27
|
Riverside
|
Tanforan Racetrack Topaz War Relocation Center
|
2001-02-10
|
Greenwich Village
|
|
Women's Caucus for Art Lifetime Achievement Award American Book Award
|
Miné Okubo
|
Stanisław Hiszpański
|
kunstschilder
|
1904-01-29
|
Warschau
|
Oflag II C Woldenberg
|
1975-02-15
|
Warschau
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
Stanisław Hiszpański (1904-1975)
|
Czesław Kamela
|
landmeter cartograaf
|
1910-07-24
|
Dzierzkowice
|
Zwitserland
|
1992-01-13
|
Warschau
|
Polskie Towarzystwo Geologiczne Stowarzyszenie Geodetów Polskich
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Army Medal for War 1939-45
|
Czesław Kamela
|
Feliks Szczęsny Kwarta
|
kunstschilder
|
1894-05-25
|
|
Bergen-Belsen
|
1980-09-29
|
Londen
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
|
Czesław Lenczowski
|
kunstschilder
|
1905-03-13
|
Świątniki Górne
|
Auschwitz
|
1984-03-28
|
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
|
Edward Manteuffel-Szoege
|
kunstschilder
|
1908-07-05
|
Rēzekne
|
Starobilsk prisoner of war camp
|
1940
|
Charkov
|
|
|
Edward Manteuffel-Szoege
|
Feliks Rak
|
dichter publicist beeldhouwer
|
1903-05-26
|
Borowiec, Włoszczowa County
|
Dachau Sachsenhausen
|
1992-07-17
|
|
|
|
|
Franciszek Wasiela
|
fotograaf
|
1900-10-02
|
|
Dachau
|
1944-07-24
|
|
|
|
|
Samuel Cygler
|
kunstschilder beeldend kunstenaar
|
1898-11-03
|
Będzin
|
Auschwitz Mauthausen
|
1945
|
Mauthausen
|
|
|
Samuel Cygler
|
Stanisław Kopf
|
tekenaar
|
1924-03-03
|
Warschau
|
Stalag XI-B
|
2004-05-10
|
Warschau
|
|
|
Stanisław Kopf
|
Stanisław Skrypij
|
politicus architect
|
1914-11-16
|
Charkov
|
Pawiak
|
1943-05-29
|
Warschau
|
|
|
Stanisław Skrypij
|
Szymon Szerman
|
kunstschilder
|
1917
|
Łódź
|
getto van Łódź
|
1943
|
getto van Łódź
|
|
|
Szymon Szerman
|
Sławomir Szpakowski
|
prentkunstenaar
|
1908-11-19
|
Kielce
|
Auschwitz
|
1994-08-26
|
|
|
|
|
Tadeusz Zipser
|
architect
|
1930-09-05
|
Lviv
|
1st penitentiary facility in Wrocław
|
|
|
|
SARP Honorary Award Pro Ecclesia et Pontifice Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Tadeusz Zipser
|
Wanda Ładniewska-Blankenheimowa
|
beeldhouwer
|
1905
|
|
Auschwitz
|
1995-07-22
|
|
|
|
|
Zygmunt Nieciecki
|
prentkunstenaar
|
1918-06-05
|
Warschau
|
Auschwitz Leitmeritz concentration camp
|
2008-02-14
|
Warschau
|
|
|
|
Zygmunt Sowa-Sowiński
|
kunstschilder
|
1908
|
Łódź
|
Mauthausen
|
1954
|
New York
|
|
|
|
Hersh Luft
|
breister
|
1903
|
Polen
|
getto van Łódź
|
1944
|
getto van Łódź
|
|
|
|
David Kopp
|
goudsmid
|
|
Polen
|
getto van Łódź
|
1941
|
getto van Łódź
|
|
|
|
Juan Navarro Ramon
|
kunstschilder
|
1903
|
Altea
|
Campo de concentración de Miranda de Ebro
|
1989
|
Sitges
|
|
|
|
Henri Ranvier
|
politicus communard kunstschilder
|
1857-09-19
|
Parijs
|
Mazas Prison
|
1918-08-22
|
|
|
|
Henri Ranvier
|
Alfons Raschkow
|
koopman fotograaf
|
1875-07-16
|
Wrocław
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-04-10
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Heinrich Rauchinger
|
kunstschilder
|
1858-01-01
|
Krakau
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-19
|
Theresienstadt
|
|
|
Heinrich Rauchinger
|
Arnold Rechberg
|
politicus journalist beeldhouwer kunstschilder ondernemer
|
1879-10-09
|
Bad Hersfeld
|
Dachau
|
1947-02-28
|
Starnberg
|
|
|
Arnold Rechberg
|
Max Reeb
|
kerkschilder restaurator
|
1892-12-31
|
Ellwangen
|
Oranienburg Welzheim concentration camp Dachau
|
1940-09-09
|
|
|
|
|
Marian Rehorowski
|
architect interieurarchitect
|
1911-03-09
|
Lviv
|
Oflag X-B Oflag II C Woldenberg
|
1973-03-23
|
Wrocław
|
|
bronzen kruis
|
Marian Rehorowski
|
Hans Reichel
|
kunstschilder
|
1892-08-09
|
Würzburg
|
Camp de Gurs
|
1958-12-07
|
Parijs
|
|
|
|
Alice Reichenberger
|
kunstschilder
|
1876-01-14
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
|
|
Ivan Rein
|
kunstschilder
|
1905-09-09
|
Osijek
|
Rab
|
1943-12-12
|
Sisak
|
|
|
|
Ota Reiner
|
fotograaf publicist muzikant ondernemer toneelregisseur librettist liedtekstschrijver acteur regional writer
|
1913-03-07
|
Kutná Hora
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-08-20
|
Majdanek
|
|
|
|
Herman van der Reis
|
fotograaf
|
1888-12-03
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1943-02-19
|
Auschwitz
|
|
|
|
Israël van der Reis
|
fotograaf
|
1890-08-05
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-10-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
Salomon van der Reis
|
fotograaf
|
1898-08-30
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-05-07
|
Sobibór
|
|
|
|
Franz Reisz
|
illustrator
|
1909-04-03
|
Wenen
|
Auschwitz Mauthausen
|
1984-03
|
New York
|
|
|
|
Frithjof Hjalmar Reppen
|
architect
|
1893-11-01
|
Istanbul
|
Mauthausen
|
1945-04-05
|
Wenen Hinterbrühl
|
|
|
Frithjof Reppen
|
Hans Rewald
|
karikaturist kunstschilder graficus
|
1886-10-01
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944
|
Oświęcim
|
|
|
Hans Rewald
|
Meijer van Rhijn
|
fotograaf
|
1874-01-05
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-08-31
|
Auschwitz
|
|
|
P.D. van Rhijn
|
James Ricketson
|
filmregisseur regisseur scenarioschrijver
|
1949
|
Sydney
|
Prey Sar prison
|
|
|
|
|
|
Gary Ridgway
|
seriemoordenaar militair kunstschilder
|
1949-02-18 1949
|
Salt Lake City
|
Washington State Penitentiary
|
|
|
|
|
Gary Ridgway
|
Jaroslav Riedl
|
kunstschilder Czechoslovak legionary beeldend kunstenaar graficus legionary
|
1893-01-02
|
Praag
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945
|
|
|
|
Jaroslav Riedl
|
Gertrud Ring
|
boekhandelaar kunstschilder
|
1897
|
Gorzów Wielkopolski
|
Stutthof
|
1945-02-15
|
Camp de Saint-Sulpice-la-Pointe
|
|
|
|
Sam Ringer
|
kunstschilder prentkunstenaar
|
1918-11-05
|
Tarnów
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1986-10-08
|
Parijs
|
|
|
Samuel Ringer
|
Frode Rinnan
|
politicus architect
|
1905-12-12
|
Trondheim
|
Sachsenhausen
|
1997-02-15
|
Oslo
|
|
Medal of St. Hallvard
|
Frode Rinnan
|
Otto Rischbieter
|
kunstschilder
|
1897-06-25
|
Burgdorf
|
Hannover Berlijn
|
1943-01-27
|
Brandenburg Euthanasia Centre
|
|
|
Otto Rischbieter
|
Hubert Robert
|
conservator kunstschilder tekenaar architect
|
1733-05-22
|
Parijs
|
Sainte-Pélagie Prison Prison Saint-Lazare
|
1808-04-15
|
Parijs
|
Koninklijke Academie voor Beeldhouw- en Schilderkunst
|
|
Hubert Robert
|
Ludwig Robicsek
|
fotograaf kunstschilder
|
1874-04-29
|
Miskolc
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-16
|
Theresienstadt
|
Photographische Gesellschaft in Wien German Photographers Club
|
|
|
Oliver Rockhill
|
graficus
|
1917-02-12
|
Wenen
|
maison d'arrêt de Saint-Malo
|
1984-11-18
|
|
|
|
|
Franz Roh
|
kunsthistoricus fotograaf academisch docent kunstcriticus beeldend kunstenaar
|
1890-02-21
|
Apolda
|
Dachau
|
1965-12-30
|
München
|
|
|
Franz Roh
|
Viktor Rolín
|
kunstschilder graficus
|
1887-12-26
|
Warschau
|
Mauthausen
|
1942-07-31
|
Mauthausen
|
|
|
Viktor Rolín
|
Jerzy Romański
|
architect
|
1909-07-09
|
Zjytomyr
|
Oflag VII-A Murnau
|
1968-01-04
|
Warschau
|
|
Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Jerzy Romański
|
Alfred Rosenberg
|
journalist architect politicus schrijver filosoof onderwijzer administrateur publicist nazi
|
1893-01-12
|
Tallinn
|
Nuremberg Court Prison
|
1946-10-16
|
Neurenberg
|
Thule-Gesellschaft Kampfbund für Deutsche Kultur Corps Rubonia
|
Kruis voor Oorlogsverdienste Bloedorde Gouden Ereteken van de NSDAP honorary citizen of Lübeck
|
Alfred Rosenberg
|
Albert Rosenthal
|
fotograaf zakenpersoon
|
1861-11-01
|
Zbąszyń
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-11-21
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt
|
|
|
Albert Rosenthal (Verlag)
|
Edward Rosenthal
|
architect
|
1866-09-29
|
|
getto van Łódź
|
1940-09-23
|
|
|
|
|
Henryk Ross
|
fotograaf
|
1910-05-01
|
Warschau
|
getto van Łódź
|
1991-05-01
|
Israël
|
|
|
Henryk Ross
|
Zdenek Rossmann
|
architect letterontwerper graficus fotograaf academisch docent decorontwerper ontwerper typograaf curator museoloog publicist onderwijzer
|
1905-09-03
|
Ostrava Slezská Ostrava
|
Mauthausen
|
1984-11-08
|
Praag
|
|
|
Zdeněk Rossmann
|
Gisela Rottonara
|
kunstschilder
|
1873-11-17
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-01-23
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Antonín Rozsypal
|
fotograaf scheikundige
|
1890-04-11
|
Kvasice
|
Mauthausen
|
1941-12-17
|
Mauthausen
|
|
|
|
Marcin Rożek
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1885-11-08
|
Kosieczyn
|
Auschwitz Fort VII
|
1944-04-10
|
Auschwitz
|
|
|
Marcin Rożek
|
Jan Rubczak
|
kunstschilder
|
1884-01-18
|
Ivano-Frankivsk
|
Auschwitz
|
1942-05-27
|
Auschwitz
|
|
|
Jan Rubczak
|
Kazimierz Ruciński
|
architect
|
1873-12-21
|
Poznań
|
Bergen-Belsen Sachsenhausen
|
1945
|
Bergen-Belsen
|
The Society of the City of Poznań Enthusiasts
|
|
|
Szczęsny Rutkowski
|
kunstschilder
|
1887-08-15
|
Szpetal Górny
|
Dachau
|
1940-12-02
|
Dachau
|
|
Officier in de Orde van Leopold II
|
Szczęsny Rutkowski
|
Marian Ruzamski
|
kunstschilder
|
1889-02-02 1909-02-02
|
Lipnik
|
Bergen-Belsen Auschwitz
|
1945-03-08 1945-05-08
|
Bergen-Belsen
|
|
|
Marian Ruzamski
|
Stanisław Ryniak
|
architect
|
1915-11-21
|
Sanok
|
Auschwitz Leitmeritz concentration camp
|
2004-02-24
|
Wrocław
|
|
Auschwitz-herdenkingskruis Silver Cross of Merit Ridder in de Orde van Polonia Restituta Officer of the Order of Polonia Restituta Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
Stanisław Ryniak
|
Jaroslav Ryška
|
architect onderwijzer curator
|
1915-02-10
|
Babice u Rosic
|
Dachau
|
2000-01-05
|
Brno
|
|
|
|
Lucy Salani
|
behanger interieurarchitect
|
1924-08-12
|
Fossano
|
Dachau
|
2023-03-21
|
Bologna
|
|
|
Lucy Salani
|
Paul Salinger
|
architect
|
1865-05-21
|
Berlijn
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1942-11-26
|
Theresienstadt
|
|
|
Paul Salinger
|
Françoise Salmon
|
beeldhouwer medailleur Franse verzetsstrijder
|
1917-11-03
|
17e arrondissement van Parijs
|
Auschwitz
|
2014-10-10
|
Vaux-sur-Lunain
|
|
|
Françoise Salmon
|
Charlotte Salomon
|
kunstenaar kunstschilder auteur schrijver
|
1917-04-16
|
Berlijn
|
Auschwitz Camp de Gurs Kamp Drancy
|
1943-10-10
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Charlotte Salomon
|
Erich Salomon
|
journalist fotograaf persfotograaf verslaggever jurist
|
1886-04-28
|
Berlijn
|
Auschwitz Kamp Westerbork Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1944-07-07
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Erich Salomon
|
Herbert Sandberg
|
kunstenaar academisch docent verzetsstrijder graficus tekenaar karikaturist fotograaf
|
1908-04-18 1908-04-14 1908
|
Poznań
|
Buchenwald
|
1991-03-18 1991-03-19 1991
|
Berlijn
|
|
Vaderlandse Orde van Verdienste in Goud Nationalpreis der DDR
|
Herbert Sandberg
|
Benjamin Sanders
|
zakenpersoon fotograaf
|
1854-03-09
|
Sneek
|
Auschwitz
|
1942-10-26
|
Auschwitz
|
|
|
|
Comprecht Sanders
|
fotograaf
|
1883-02-10
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-10-12
|
Auschwitz
|
|
|
|
Comprecht Sanders
|
fotograaf
|
1890-12-24
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-03-20
|
Sobibór
|
|
|
|
Eduard Sanders
|
fotograaf
|
1886-07-27
|
Groningen
|
Kamp Westerbork Auschwitz
|
1942-08-24
|
Warschau
|
|
|
Eduard Sanders
|
Ewa Sanders
|
fotograaf
|
1887-08-11
|
Groningen
|
Sobibór
|
1943-03-13
|
Sobibór
|
|
|
|
Izak Sanders
|
fotograaf
|
1878-05-31
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-11-05
|
Auschwitz
|
|
|
|
Jacob Sanders
|
fotograaf
|
1879-09-13
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1943-02-01
|
Auschwitz
|
|
|
|
A. Sarfati
|
tekenaar
|
|
|
kamp Tjikoedapateuh
|
|
|
|
|
|
Marie-Louise Sarre
|
beeldhouwer
|
1903-11
|
Neubabelsberg
|
Ravensbrück
|
1999
|
Ascona
|
|
|
|
Rudolf Saudek
|
vertaler beeldhouwer graficus
|
1880-10-20 1880-10-21
|
Kolín
|
Ghetto Theresienstadt
|
1965-07-19
|
Praag
|
|
|
Rudolf Saudek
|
Mikhail Savicki
|
kunstschilder
|
1922-02-18 1922-03-18
|
Zvianiačy
|
Buchenwald
|
2010-11-08
|
Minsk
|
|
Staatsprijs van de Sovjet-Unie Leninorde Held van Wit-Rusland People's Painter of the USSR Orde van de Rode Vlag van de Arbeid Ereteken van de Sovjet-Unie Orde van de Patriottische Oorlog tweede graad Order of Francisc Skorina медаль ордэна свяціцеля Кірыла Тураўскага Belorusiya SSR xalq rəssamı State Prize of the Republic of Belarus Byelorussian SSR State Prize
|
Mihaił Savicki
|
Malva Schalek
|
kunstschilder tekenaar graficus beeldend kunstenaar
|
1882-02-18
|
Praag
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1945-03-24 1944-05-18
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Malva Schalek
|
Otto Rudolf Schatz
|
kunstschilder illustrator graficus
|
1900-01-18
|
Wenen
|
Groß-Rosen
|
1961-04-26
|
Wenen
|
|
Preis der Stadt Wien für Bildende Kunst
|
Otto Rudolf Schatz
|
Leopold Schaul
|
fotograaf
|
1870-02-23
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-10
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Salomon Schellevis
|
fotograaf
|
1888-11-08
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-08 1942-10-29
|
Auschwitz
|
|
|
|
Werner-Hans Schlegel
|
grafisch ontwerper kunstschilder
|
1915-04-28
|
Zwickau
|
Buchenwald
|
2003-06-07
|
Dresden
|
|
|
|
Josef Schlesinger
|
kunstschilder graficus historicus kunsthistoricus
|
1919-08-20
|
Brno
|
Dachau
|
1993
|
Praag
|
|
|
|
Stefan Schlesinger
|
grafisch ontwerper
|
1896-01-14
|
Wenen
|
Kamp Westerbork Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-01
|
Auschwitz
|
|
|
Stefan Schlesinger
|
Eva Schloss
|
schrijver memoirist kunstschilder
|
1929-05-11
|
Wenen
|
Auschwitz
|
|
|
|
lid van de Orde van het Britse Rijk
|
Eva Schloss
|
Otto Schlosser
|
fotograaf
|
1880-07-10
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s 1942-09 1942
|
Maly Trostenets
|
|
|
|
Richard Leonard Arnold Schoemaker
|
schermer architect academisch docent verzetsstrijder officier
|
1886-10-05
|
Roermond
|
Sachsenhausen
|
1942-05-03
|
Sachsenhausen
|
|
Orde van Verdienste Verzetskruis
|
Richard Schoemaker
|
Willy Scholz
|
hoedenmaker
|
1889-10-22
|
Luckenwalde
|
Bergen-Belsen Sachsenhausen Oranienburg
|
1945-02-20
|
Bergen
|
|
|
|
Theodor Schreier
|
architect
|
1873-12-09
|
Wenen
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1943-01-22
|
Theresienstadt
|
|
|
Theodor Schreier
|
Lion Schulman
|
kunstschilder
|
1851-03-27
|
Hilversum
|
Kamp Westerbork Auschwitz
|
1943-02-19
|
Auschwitz
|
|
Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst
|
Lion Schulman
|
Fritz Schulz
|
acteur schrijver filmacteur filmregisseur toneelacteur
|
1896-04-25
|
Karlsbad
|
Buchenwald
|
1972-05-09
|
Zürich
|
|
|
|
Leopold Schulz
|
architect
|
1883-05-23
|
Wenen
|
Mauthausen
|
1945-04-28
|
Mauthausen
|
|
|
Leopold Schulz (architect)
|
Libertas Schulze-Boysen
|
verzetsstrijder story-artist journalist schrijver
|
1913-11-20
|
Parijs
|
Plötzensee
|
1942-12-22
|
Plötzensee
|
Die Rote Kapelle
|
|
Libertas Schulze-Boysen
|
Mommie Schwarz
|
kunstschilder lithograaf
|
1876-07-28
|
Zutphen
|
Auschwitz Kamp Westerbork
|
1942-11-19
|
Auschwitz II-Birkenau
|
|
|
Mommie Schwarz
|
Harald Schwenzen
|
acteur filmregisseur filmeditor scenarioschrijver
|
1895-05-18
|
Glücksburg
|
Sachsenhausen
|
1954-04-16
|
Oslo
|
|
|
Harald Schwenzen
|
Bernhard Hans Schwerin
|
arts genealoog amateurfotograaf
|
1878-05-20
|
Berlijn
|
Auschwitz Groß-Rosen
|
1945
|
Groß-Rosen
|
|
|
Hans Bernhard Schwerin
|
Vlasta Schönová
|
acteur filmregisseur
|
1919-09-01
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
2001-08-03
|
Krayot Haifa
|
|
|
|
Amalie Seckbach
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1870-05-07
|
Hungen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-08-10
|
Theresienstadt
|
|
|
Amalie Seckbach
|
Zbyněk Sekal
|
vertaler beeldhouwer kunstschilder kunstenaar typograaf beeldend kunstenaar
|
1923-07-12
|
Praag
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1998-02-24
|
Wenen
|
|
Preis der Stadt Wien für Bildende Kunst
|
Zbyněk Sekal
|
Shlomo Selinger
|
beeldhouwer
|
1928-05-31
|
Jaworzno Szczakowa
|
Flossenbürg Leitmeritz concentration camp Ghetto Theresienstadt
|
|
|
|
Officier in het Legioen van Eer prix Mémoire de la Shoah Ridder in het Legioen van Eer
|
Shlomo Selinger
|
Jan Semrád
|
kunstschilder onderwijzer schilderkunst
|
1904-11-17
|
Čejov
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1991-06-25
|
Pelhřimov
|
|
|
|
Oleg Sentsov
|
filmregisseur scenarioschrijver filmproducent regisseur schrijver filmscenarist
|
1976-07-13
|
Simferopol
|
Lefortovskaja tjurma
|
|
|
|
Orde voor Dapperheid Sacharovprijs Shevchenko National Prize honorary citizen of Paris Prize of the Platform of European Memory and Conscience list of honorary citizens of Paris, France Order for Bravery 3rd Class of Ukraine Order for Bravery 1st Class of Ukraine Ridder in het Legioen van Eer
|
Oleg Sentsov
|
Marian Sigmund
|
kunstenaar architect
|
1902-02-23
|
Bliudnyky
|
Oflag VII-A Murnau
|
1993-11-07
|
Krakau
|
|
|
Marian Sigmund
|
Rosa Silberer
|
journalist beeldhouwer librettist
|
1873-01-04
|
Wenen
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-23
|
Theresienstadt
|
|
|
Rose Silberer
|
Michel Sima
|
fotograaf beeldhouwer keramist prentkunstenaar
|
1912-05-20
|
Slonim
|
Auschwitz
|
1987-04-12
|
Largentière
|
|
|
|
Aron Simanovich
|
horlogemaker koopman memoirist secretaris
|
1872-02-15
|
Vilnius
|
Auschwitz
|
1944-07-31
|
Auschwitz
|
|
|
|
Julius Singer
|
kunstschilder graficus
|
1881-03-13
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Józef Sitarz
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1885-08-20
|
Tsjernivtsi
|
Auschwitz I Auschwitz
|
1942-04-21
|
Auschwitz I Auschwitz
|
|
|
Józef Sitarz
|
Władysław Siwek
|
curator graficus kunstschilder beeldhouwer illustrator
|
1907-04-01
|
Niepołomice
|
Sachsenhausen
|
1983-03-27
|
Warschau
|
|
|
Władysław Siwek
|
Taras Sjevtsjenko
|
kunstschilder dichter antropoloog kunstenaar schrijver toneelschrijver etnograaf prozaïst filosoof
|
1814-03-09
|
Moryntsi
|
Sint-Petersburg
|
1861-03-10
|
Sint-Petersburg
|
|
|
Taras Shevchenko
|
Jerzy Skolimowski
|
architect stuurman kunstschilder
|
1907-12-09
|
Łuków
|
Tokaj Zwitserland
|
1985-02-12
|
Londen
|
|
Silver Cross of Merit Silver Cross of the Virtuti Militari Medaille van de Koning voor Moed tijdens het verdedigen van de Vrijheid
|
Jerzy Skolimowski (rowing)
|
Trude Sojka
|
kunstschilder beeldhouwer
|
1909-12-09
|
Berlijn
|
Auschwitz
|
2007-03-18
|
Quito
|
|
|
Trude Sojka
|
Lale Sokolov
|
ondernemer auteur tatoeëerder koopman
|
1916-10-28
|
Krompachy
|
Auschwitz Mauthausen
|
2006-10-31
|
Melbourne
|
|
|
|
Max Soldinger
|
kunstschilder
|
1906-06-07
|
Ostrava Moravská Ostrava
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
|
|
Carla Hendrika van der Solkesz-Slooten
|
borduurder
|
1903-07-12
|
|
Lampersari
|
1945-09-27
|
Lampersari
|
|
|
|
Jerzy Sołtan
|
architect
|
1913-03-06
|
Prezma
|
Oflag VII-A Murnau
|
2005 2005-09-16
|
Cambridge
|
|
honorary doctorate at the Laval University Silver Cross of the Virtuti Militari
|
Jerzy Sołtan
|
Albert Speer
|
politicus architect
|
1905-03-19
|
Mannheim
|
Spandaugevangenis DUSTBIN Nuremberg Court Prison
|
1981-09-01
|
Londen
|
Sturmabteilung Schutzstaffel
|
Gouden Ereteken van de NSDAP
|
Albert Speer
|
Kurt Spielmann
|
architect ontwerper
|
1903-01-01 1902-11-30
|
Olomouc
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-01-11
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
Kurt Spielmann
|
Jo Spier
|
cartoonist omslagontwerper aquarellist grafisch ontwerper boekbinder fotograaf rechtbanktekenaar beeldend kunstenaar illustrator karikaturist tekenaar
|
1900-06-26
|
Zutphen
|
Kamp Westerbork Villa Bouchina Ghetto Theresienstadt
|
1978-05-21
|
Santa Fe
|
|
|
Jo Spier
|
Peter Spier
|
schrijver jeugdauteur illustrator
|
1927-06-06
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Villa Bouchina Ghetto Theresienstadt
|
2017-04-27
|
Port Jefferson
|
|
Caldecott Medal
|
|
Natan Spigel
|
kunstschilder tekenaar
|
1886
|
Łódź
|
Ghetto van Radomsko Treblinka getto van Łódź
|
1942
|
Treblinka
|
|
|
Natan Szpigel
|
François Spoerry
|
architect
|
1912-12-28
|
Mulhouse
|
Dachau Buchenwald
|
1999-01-11
|
Port Grimaud
|
|
Hercule Catenacci prize
|
|
Antonín Springer
|
wandtapijtwever verzetsstrijder
|
1909-05-02
|
Praag
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1942-02-13
|
Mauthausen
|
|
|
Antonín Springer
|
Jerzy Srokowski
|
acteur ontwerper graficus toneelacteur karikaturist illustrator decorontwerper scenarioschrijver kunstdocent academisch docent
|
1910-09-25
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1975-03-03
|
Warschau
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen)
|
Jerzy Srokowski
|
Simon Stad
|
fotograaf
|
1896-10-20
|
Rotterdam
|
Auschwitz
|
1943-02-19
|
|
|
|
|
Stanisław Staszewski
|
architect dichter muzikant
|
1925-12-18
|
Pabianice
|
Mauthausen
|
1973-01-22
|
Parijs
|
|
|
Stanisław Staszewski
|
Allegonda Maria Steensma
|
onderwijzer tekenaar aquarellist
|
1909-09-24
|
Yogyakarta
|
Kota Paris kampong Makassar
|
1978-05-22
|
|
|
|
|
Carel Steensma
|
piloot verzetsstrijder tekenaar
|
1912-08-10
|
Franeker
|
Natzweiler-Struthof
|
2006-05-04
|
Haren
|
Nederlands Dachau Comité
|
|
|
Emil Steiger
|
beeldhouwer
|
1875-12-24
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-27
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Mollie Steimer
|
schrijver vredesactivist fotograaf
|
1897-11-21
|
Dunaivtsi
|
Missouri State Penitentiary Camp de Gurs
|
1980-07-23
|
Cuernavaca
|
|
|
Mollie Steimer
|
Otto Th. W. Stein
|
kunstschilder graficus tekenaar
|
1877-01-23
|
Žatec
|
Ghetto Theresienstadt
|
1958-11-28 1958-11-29
|
Frýdlant
|
|
|
|
Felix Steiner
|
architect
|
1899-12-13
|
Brno
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Hughes Steiner
|
ontwerper
|
1926-09-04
|
12e arrondissement van Parijs
|
Sobibór Auschwitz
|
1991-03-15
|
Créteil
|
|
|
|
Jonasz Stern
|
kunstschilder
|
1904-08-04
|
Kalush
|
Bereza Kartuska prison
|
1988-08-02
|
Zakopane
|
Association of Polish Artists and Designers
|
Work Flag Order, 1st class Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Jonasz Stern
|
Martha Stewart
|
televisiepresentator blogger ondernemer schrijver zakenpersoon model journalist interieurarchitect televisieproducent
|
1941-08-03
|
Jersey City
|
Federal Prison Camp, Alderson
|
|
|
|
Daytime Emmy Award
|
Martha Stewart
|
Johannes Steyer
|
kunstschilder
|
1908
|
Röhrsdorf
|
Buchenwald Neuengamme
|
1998
|
|
|
|
|
Rudolf Stiaßny
|
acteur toneelacteur filmregisseur
|
1883-06-30
|
Hadersdorf-Weidlingau
|
Auschwitz
|
1943-03
|
Auschwitz
|
|
|
|
Ceija Stojka
|
kunstschilder schrijver beeldend kunstenaar
|
1933-05-23
|
Kraubath an der Mur
|
Auschwitz Bergen-Belsen Ravensbrück
|
2013-01-28
|
Wenen
|
|
Berufstitel Professor
|
Ceija Stojka
|
Karl Stojka
|
kunstenaar kunstschilder
|
1931-04-20
|
Wampersdorf
|
Auschwitz
|
2003-04-10 2003-04 2003-04-09
|
Wenen
|
|
|
|
Brian Stonehouse
|
kunstschilder SOE agent tolk modeillustrator
|
1918-08-08
|
Torquay
|
Mauthausen Natzweiler-Struthof Dachau Fresnes gevangenis Prison of Castres
|
1998-12-02
|
|
Geünieerde Loge van Theosofen
|
lid van de Orde van het Britse Rijk
|
Brian Stonehouse
|
Anton Elisa Stoop
|
tekenaar advocaat
|
1898-03-17
|
|
Kamp Sint-Michielsgestel
|
1984-06-12
|
|
|
|
|
Paula Straus
|
goudsmid
|
1894-01-31
|
Stuttgart
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-10
|
Oświęcim Auschwitz
|
|
|
|
Otto Streicher
|
architect
|
1882-05-15
|
Giebichenstein
|
Auschwitz Dachau
|
1945
|
Auschwitz
|
|
|
|
Juliusz Studnicki
|
kunstschilder tekenaar kunstdocent
|
1906-07-14
|
Kniażyce
|
Auschwitz
|
1978-03-03
|
Warschau
|
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
Juliusz Studnicki
|
Józef Stós
|
architect
|
1921-03-15
|
Okocim
|
Auschwitz Sachsenhausen
|
2016-06-14
|
|
|
Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta
|
|
Marian Stępień
|
plastisch kunstenaar tekenaar graficus interieurarchitect decorontwerper
|
1915-06-15
|
Warschau
|
Oflag IX A/Z Oflag II C Woldenberg
|
1984-11-08
|
Detroit
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Silver Cross of Merit Silver Cross of the Virtuti Militari Zasłużony Działacz Kultury Honorary badge "For Merits for Warsaw"
|
Marian Stępień (1915-1984)
|
Antoni Suchanek
|
kunstschilder
|
1901-04-27
|
Rzeszów
|
Auschwitz
|
1982-11-19
|
Gdynia
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Officer of the Order of Polonia Restituta Odznaka honorowa „Zasłużony Pracownik Morza”
|
Antoni Suchanek
|
Myuran Sukumaran
|
kunstschilder drugssmokkelaar grafisch ontwerper
|
1981-04-17
|
Londen
|
Kambangan
|
2015-04-29
|
Kambangan
|
|
|
|
Heinrich Sussmann
|
cartoonist ontwerper graficus illustrator kunstschilder
|
1904-11-20
|
Ternopil
|
Auschwitz
|
1986-12-12
|
Wenen
|
|
|
Heinrich Sussmann
|
Joseph-Benoît Suvée
|
kunstschilder
|
1743-01-03
|
Brugge
|
Prison Saint-Lazare
|
1807-02-09
|
Rome
|
Koninklijke Academie voor Beeldhouw- en Schilderkunst
|
Prix de Rome Ridder in het Legioen van Eer
|
Joseph-Benoît Suvée
|
Leon Suzin
|
architect
|
1901-06-18
|
Warschau
|
Oflag X-B Oflag II B Kamp Sandbostel
|
1976-12-21
|
Warschau
|
SARP
|
Oorlogskruis 1944 Officer of the Order of Polonia Restituta Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk
|
Leon Suzin
|
Aiko Suzuki
|
beeldend kunstenaar textielkunstenaar kunstenaar
|
1937-10-22
|
Vancouver
|
Slocan
|
2005-12-31
|
Toronto
|
Koninklijke Canadese Akademie van Kunsten
|
|
|
Emil Sušický
|
hoofdaannemer architect
|
1877-09-06
|
Rakovník
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-07
|
Wit-Rusland
|
|
|
|
Josef Svoboda
|
kunstschilder graficus
|
1901-04-17
|
Mariënbad
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1945-04-29
|
Praag
|
|
|
Josef Svoboda (malíř)
|
Barend Swaab
|
fotograaf
|
1890-12-05
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-12
|
Auschwitz
|
|
|
|
Szymon Syrkus
|
architect academisch docent graficus
|
1893-06-24 1893-04-24
|
Warschau
|
Auschwitz
|
1964-06-08
|
Warschau
|
|
|
Szymon Syrkus
|
Józef Szajna
|
acteur toneelregisseur kunstschilder ontwerper regisseur professor beeldhouwer decorontwerper
|
1922-03-13
|
Rzeszów
|
Auschwitz Buchenwald
|
2008-06-24
|
Warschau
|
|
Golden Medal for Merit to Culture Honorary badge "For Merits for Warsaw" Medal of the 30th Anniversary of People's Poland Medal of the 40th Anniversary of People's Poland Zasłużony Działacz Kultury Auschwitz-herdenkingskruis Work Flag Order, 1st class Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta Commander with Star of the Order of Polonia Restituta Grand Cross of the Order of Polonia Restituta Stanisław Ignacy Witkiewicz Award Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Józef Szajna
|
Rahel Szalit
|
kunstschilder
|
1894
|
|
Auschwitz
|
1942
|
Auschwitz
|
|
|
Rachel Szalit-Marcus
|
Alina Szapocznikow
|
beeldhouwer kunstenaar tekenaar fotograaf graficus
|
1926-05-16
|
Kalisz
|
Auschwitz Theresienstadt Bergen-Belsen getto van Łódź
|
1973-03-02
|
Passy
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk
|
Alina Szapocznikow
|
Wolfgang Szepansky
|
kunstschilder schrijver verzetsstrijder
|
1910-10-09
|
Berlijn
|
Sachsenhausen
|
2008-08-23
|
Berlijn
|
|
Kruis van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland
|
Wolfgang Szepansky
|
Eugeniusz Szparkowski
|
architect kunstschilder
|
1904-01-21
|
Nasielsk
|
Leitmeritz concentration camp Auschwitz
|
1985-04-20
|
Warschau
|
SARP
|
Officer of the Order of Polonia Restituta
|
Eugeniusz Szparkowski
|
Endre Szöllösi
|
beeldhouwer
|
1911-02-13
|
Boedapest
|
Ghetto Theresienstadt
|
1967-05-27
|
Boedapest
|
|
|
Endre Szőllősi
|
Marcel Słodki
|
kunstschilder graficus kunstenaar illustrator
|
1892-11-11
|
Łódź
|
Auschwitz
|
1943-12-20
|
Auschwitz
|
|
|
Marcel Słodki
|
Durk Tabak
|
misdadiger tekenaar
|
1902-12-10
|
Harkema
|
Blokhuispoort
|
1949-09-16
|
Surhuizum
|
|
|
|
Iwao Takamoto
|
filmregisseur animator personageontwikkelaar layout ontwerper filmproducent regisseur
|
1925-04-29
|
Los Angeles
|
Manzanar
|
2007-01-08
|
Cedars-Sinai Medical Center
|
|
Winsor McCayprijs
|
Iwao Takamoto
|
Itzchak Tarkay
|
kunstschilder
|
1935
|
Subotica
|
Mauthausen
|
2012-06-03
|
Detroit
|
|
Beloved of the city of Holon
|
|
Frieda Tas-Herzberg
|
kunstschilder tekenaar mozaïekkunstenaar pastellist zanger
|
1896-03-19
|
Amsterdam
|
Bergen-Belsen
|
1970-11-29
|
Amsterdam
|
Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars
|
|
|
Avika Taselaar
|
borduurder onderwijzer
|
1912
|
Dordrecht
|
Kamp Vught
|
2004
|
|
|
|
|
Masashi Tashiro
|
zanger tarento filmregisseur acteur liedtekstschrijver owarai tarento componist
|
1956-08-31
|
Karatsu
|
Kurobane Prison Fuchū Prison
|
|
|
Rats & Star
|
|
|
Boris Taslitzky
|
kunstschilder academisch docent
|
1911-09-30
|
6e arrondissement van Parijs
|
Buchenwald
|
2005-12-09
|
14e arrondissement van Parijs
|
Franse Communistische Partij National Front
|
Ridder in het Legioen van Eer Médaille militaire Prix Blumenthal Chevalier des Arts et des Lettres
|
Boris Taslitzky
|
Blanka Tauber
|
kunstschilder
|
1910-07
|
Slowakije
|
Auschwitz
|
1989-12
|
Safed
|
|
Dizengoff Prize
|
|
Georg Tauber
|
illustrator
|
1901
|
|
Dachau
|
1950
|
|
|
|
|
Pavel Taussig
|
prozaïst redacteur fotograaf schrijver
|
1933-11-24
|
Bratislava
|
Auschwitz Mauthausen
|
|
|
|
|
|
Alois Tašner
|
onderwijzer prozaïst poppenmaker schrijver
|
1875-05-01
|
Písek
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1959-05-15
|
Náchod
|
|
|
|
Frederick Terna
|
kunstschilder
|
1923-10-08
|
Wenen
|
Auschwitz Dachau Ghetto Theresienstadt
|
2022-12-08 2022-12-09
|
Brooklyn
|
|
|
|
Harry Kendall Thaw
|
architect
|
1871-02-12
|
Allegheny
|
The Tombs Matteawan State Hospital for the Criminally Insane Institute of the Pennsylvania Hospital
|
1947-02-22
|
Miami
|
|
|
Harry Kendall Thaw
|
Pierre-Jean-Baptiste Thiac
|
architect
|
1762-06-29
|
Bordeaux
|
Château du Hâ
|
1815-03-18
|
Bordeaux rue Sainte-Catherine
|
Académie nationale des sciences, belles-lettres et arts de Bordeaux
|
|
|
H.H.J. Thomassen
|
tekenaar tekenleraar
|
|
|
Kamp Amersfoort
|
|
|
|
|
|
Jiří Tichý
|
kunstschilder onderwijzer textielkunstenaar graficus kunsttheoreticus
|
1924-09-10 1924-09-26
|
České Velenice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
2013-03-24
|
České Budějovice
|
|
|
|
Bé Tijhuis
|
tekenaar broeder lekenbroeder
|
1913-10-10
|
Rijssen
|
Dachau
|
1981-06-05
|
|
|
|
|
Niko Tinbergen
|
bioloog zoöloog ornitholoog etholoog arts academisch docent fotograaf
|
1907-04-15
|
Den Haag
|
Kamp Vught
|
1988-12-21
|
Oxford
|
Royal Society Deutsche Akademie der Wissenschaften Leopoldina Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen American Academy of Arts and Sciences National Academy of Sciences
|
Nobelprijs voor de Fysiologie of Geneeskunde Fellow of the Royal Society APA Award for Distinguished Scientific Contributions to Psychology Godman-Salvin Medal Croonian Medal and Lecture honorary doctor of the University of Leicester
|
Nikolaas Tinbergen
|
Hans Tintner
|
acteur filmregisseur scenarioschrijver filmproducent
|
1894-11-28
|
Wenen
|
Auschwitz
|
1942-09-28
|
Auschwitz
|
|
|
|
Karoline Tintner
|
kunstschilder graveur
|
1881-05-16
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-06-25
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Heinrich Tischler
|
architect kunstschilder graficus
|
1892-05-25
|
Koźle
|
Buchenwald
|
1938-12-16
|
Wrocław
|
|
|
Heinrich Tischler
|
Foni Tissen
|
kunstschilder onderwijzer
|
1909-06-03
|
Rumelange
|
Hinzert
|
1975-02-05
|
Luxemburg
|
|
|
|
Emanuel Tokkie
|
fotograaf zakenpersoon
|
1878-11-05
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
María Teresa Toral
|
scheikundige apotheker prentkunstenaar
|
1911-05-20
|
Madrid
|
Cárcel de mujeres de ventas
|
1994 1995-02-27
|
Madrid
|
|
|
|
Eva Díaz Torres
|
keramist
|
1943-03-05 1943-06-05
|
Terrassa
|
Establecimiento Militar de Reclusión 2 (Punta de Rieles)
|
1993-02-14
|
Montevideo
|
|
|
Eva Díaz Torres
|
Alfredo Torán
|
beeldhouwer
|
1905
|
Sueca
|
Presó Model de València
|
1941-11-23
|
Paterna
|
vrijmetselarij
|
|
|
Wiktor Tołkin
|
beeldhouwer architect
|
1922-02-21
|
Tołkacze
|
Auschwitz
|
2013-05-07
|
Gdańsk
|
|
|
Wiktor Tołkin
|
Max Treitel
|
kunstschilder
|
1890-12-17
|
Poznań
|
Auschwitz
|
1942-12-14
|
Auschwitz
|
|
|
Max Treitel
|
Rosa Triger
|
modist
|
1907-01-06
|
Wenen
|
Ravensbrück
|
|
|
|
|
|
Léon-Eli Troclet
|
politicus jurist advocaat academisch docent technisch tekenaar
|
1902-06-14
|
Luik
|
Fort van Hoei
|
1980-04-30
|
Stedelijk gebied Brussel
|
|
|
Léon-Eli Troclet
|
Norbert Troller
|
architect graficus kunstschilder
|
1896-01-12
|
Brno
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1984-12-24
|
New York
|
|
|
|
Andries Tromp
|
fotograaf
|
1892-07-06
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1944-03-31
|
|
|
|
|
Franziska Trost
|
kunstschilder
|
1897-04-25
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
190s
|
|
|
|
|
Stanisław Trzebiński
|
kunstschilder
|
1902
|
Radom
|
Auschwitz
|
1943
|
Auschwitz
|
|
|
|
Maurycy Trębacz
|
kunstschilder genreschilder
|
1861-05-03
|
Warschau
|
getto van Łódź
|
1941-01-29
|
getto van Łódź
|
|
|
Maurycy Trębacz
|
Leonid Ivanovitsj Tsaritsinskiy
|
kunstschilder
|
1920-08-11
|
District Stepnovski
|
Buchenwald
|
1989-02-23
|
Moskou
|
|
|
|
Pio Turroni
|
metselaar tegelzetter mozaïekkunstenaar uitgever
|
1906-05-30
|
Cesena
|
Fort Saint-Nicolas
|
1983-04-07
|
|
|
|
|
Jaroslav Tykal
|
kunstschilder
|
1919-11-05
|
Domažlice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
2003-08-31
|
Domažlice
|
|
|
|
Kazimierz Tymiński
|
esperantist ingenieur architect
|
1894
|
|
Oflag II C Woldenberg
|
1973-12-03
|
Warschau
|
Polish Esperanto Association SARP
|
Silver Badge of Association of Polish Architects
|
Kazimierz Tymiński
|
Lola Töpke
|
beeldhouwer
|
1891-07-04
|
Leopoldshall
|
Stutthof
|
1945-01-03
|
Stutthof
|
|
|
|
Miroslav Tůma
|
acteur artistiek fotograaf fotograaf graficus
|
1925-08-15
|
Trhová Kamenice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1979-01-29
|
Praag
|
|
|
|
Otto Ungar
|
kunstschilder tekenaar onderwijzer
|
1901-11-27
|
Brno Husovice
|
Ghetto Theresienstadt Theresienstadt Small Fortress
|
1945-07-25
|
Blankenhain Buchenwald
|
|
|
Otto Ungar
|
Marie-Claude Vaillant-Couturier
|
persfotograaf journalist fotograaf politicus
|
1912-11-03
|
Parijs
|
Auschwitz Ravensbrück
|
1996-12-11
|
Parijs
|
Temporary Consultative Assembly Femmes Solidaires Nacht und Nebel
|
Commandeur in het Legioen van Eer
|
Marie-Claude Vaillant-Couturier
|
Manolo Valiente
|
beeldhouwer kunstschilder dichter
|
1908-11-30
|
Sevilla
|
Camp de concentration d'Argelès-sur-Mer Le Barcarès concentration camp Bram concentration camp
|
1991-06-30
|
Banyuls-sur-Mer
|
|
|
Manolo Valiente
|
Karel Valter
|
pedagoog kunstschilder fotograaf graficus tekenaar onderwijzer kunstdocent
|
1909-02-17
|
České Budějovice
|
Buchenwald
|
2006-11-17
|
Tábor
|
|
Honorary citizen of Tábor
|
|
Albert Varloteau
|
keramist syndicalist
|
1909-03-29
|
Milly-la-Forêt
|
La Santé Prison Gurs
|
1978-05-21
|
13e arrondissement van Parijs
|
|
|
|
Václav Vašátko
|
officier architect legionary
|
1891-10-03
|
Litohrady Letohrad
|
Leitmeritz concentration camp
|
1966-11-03
|
Dolný Kubín
|
|
|
|
Ruben Velleman
|
fotograaf
|
1894-01-11
|
Groningen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1945-02-20
|
|
|
|
Ruben Velleman
|
Rudolf Velleman
|
fotograaf
|
1899-07-26
|
's-Hertogenbosch
|
Auschwitz
|
1943-02-28
|
|
|
|
|
Karel Verschuur
|
kunstschilder verzetsstrijder
|
1919-04-15
|
Wageningen
|
Kamp Vught
|
1944-06-06
|
Bloemendaal
|
Ordedienst KP-Aalten
|
|
|
Růžena Nalos - Veselá
|
beeldend kunstenaar graficus
|
1914-11-11
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
2000-02-15
|
Ústí nad Labem
|
|
|
|
Herman Visser
|
fotograaf conservator
|
1890-11-17
|
Amsterdam
|
Ghetto Theresienstadt
|
1965-04-17
|
|
|
|
|
Karel Vlachý
|
functionaris poppenmaker
|
1891-10-16
|
Malá Chuchle
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1974-04-16
|
Praag
|
|
|
|
Zdeněk Vogel
|
schrijver zoöloog herpetoloog fotograaf
|
1913-11-10 1913-11-11
|
Kutná Hora
|
Ghetto Theresienstadt
|
1986-12-09
|
Praag
|
|
|
Zdeněk Vogel
|
Vendulka Voglová
|
beeldend kunstenaar
|
1930-12-27
|
|
Ghetto Theresienstadt
|
2017
|
Columbus
|
|
|
|
Bedrich Fred Vohryzek
|
fotograaf
|
1922-09-25
|
Bratislava
|
Nováky concentration camp
|
2005-09-15
|
|
|
|
|
František Vojáček
|
kunstschilder illustrator
|
1893-09-18
|
Praag
|
Mauthausen Theresienstadt Small Fortress
|
1942-10-08 1942-03-29
|
Mauthausen
|
|
|
|
Miloš Volf
|
redacteur karikaturist
|
1924-06-02
|
Tábor
|
Flossenbürg Theresienstadt Small Fortress
|
2012-01-27 2012-01
|
|
|
|
|
A. Voordouw
|
tekenaar
|
1906
|
|
kamp Tjimahi
|
1989
|
|
|
|
|
Leo Vroman
|
dichter toneelschrijver schrijver bioloog kunstschilder autobiograaf hematoloog illustrator
|
1915-04-10
|
Gouda Gouda
|
Japanese run prisoner-of-war camp
|
2014-02-22
|
Fort Worth
|
|
VSB Poëzieprijs P.C. Hooft-prijs Prijs van de Stichting Kunstenaarsverzet Poëzieprijs van de gemeente Amsterdam Lucy B. en C.W. van der Hoogtprijs Herman Gorterprijs Akademiepenning Boekenmarkt-prijs
|
Leo Vroman
|
Hansje van Waardenburg
|
tekenaar consul-generaal
|
1907-12-15
|
Den Haag
|
Kamp Tjideng
|
1988-10-27
|
|
|
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
|
|
Zbigniew Wahl
|
architect
|
1908-10-20
|
Warschau
|
Sachsenhausen
|
1985-01-22
|
Warschau
|
|
|
Zbigniew Wahl
|
Raoul Wallenberg
|
architect zakenpersoon diplomaat bankier
|
1912-08-04
|
Lidingö församling
|
Lefortovskaja tjurma Loebjanka
|
1947-07-17
|
|
|
ereburger van Canada honorary citizen of the United States Europese Mensenrechtenprijs Civil Courage Prize Raoul Wallenberg Award ereburger van Boedapest Rechtvaardige onder de Volkeren honorary citizen of Australia
|
Raoul Wallenberg
|
Döndrub Wangchen
|
journalist scenarioschrijver filmregisseur acteur
|
1974-10-17
|
Hualong Hui Autonomous County
|
Xining
|
|
|
|
Internationale Persvrijheidsprijs Václav Havel Prize Courage Award
|
Dhondup Wangchen
|
Oser Warszawski
|
schrijver kunstcriticus kunstschilder
|
1898-04-15
|
Sochaczew
|
Auschwitz
|
1944-10-10
|
Auschwitz
|
|
|
Oyzer Warshawsky
|
Halszka Wasilewska
|
grafisch ontwerper
|
1899-03-21
|
Londen
|
Ravensbrück
|
1961-02-08
|
Stafford
|
|
Cross of Independence with Swords
|
Halszka Wasilewska
|
Nathan Wasserberger
|
kunstschilder
|
1928-06-24
|
Chrzanów
|
Buchenwald
|
2013
|
New York
|
|
|
|
Zenon Waśniewski
|
kunstschilder dichter
|
1891-12-11
|
Tarnów
|
Auschwitz Bergen-Belsen Oranienburg Majdanek
|
1945-04
|
Bergen-Belsen
|
Association of Polish Artists and Designers
|
|
Zenon Waśniewski
|
Cor van Weele
|
fotograaf postzegelontwerper
|
1918-02-07
|
Doetinchem
|
Stalag IV-B
|
1989-10-14
|
Amsterdam
|
|
|
|
Abraham Weinbaum
|
kunstschilder
|
1890
|
Kamjanets-Podilsky
|
Interneringskamp Royallieu Kamp Drancy Sobibór
|
1943
|
Sobibór
|
|
|
Abraham Weinbaum
|
Marcin Weinfeld
|
architect
|
1884-08-28
|
Warschau
|
Dachau
|
1965-11-08
|
Warschau
|
|
|
Marcin Weinfeld
|
Joachim Weingart
|
kunstschilder
|
1895-10-09
|
Drohobytsj
|
Auschwitz Pithiviers internment camp
|
1942-08-22
|
Auschwitz
|
|
|
Joachim Weingart
|
Harvey Weinstein
|
filmproducent uitvoerend producent acteur filmregisseur scenarioschrijver
|
1952-03-19
|
New York
|
Wende Correctional Facility
|
|
|
Academy of Motion Picture Arts and Sciences
|
Ridder in het Legioen van Eer Commandeur in de orde van het Britse rijk Academy Award voor Beste Film British Academy of Film and Television Arts Hugo Award for Best Dramatic Presentation
|
Harvey Weinstein
|
Věra Weislitzová-Lustigová
|
redacteur dichter schrijver beeldhouwer
|
1927-02-19
|
Moravská Ostrava Ostrava
|
Ghetto Theresienstadt
|
2009-05-11
|
Praag
|
|
|
|
Max Weiss
|
graficus kunstschilder
|
1884-02-02
|
Ottensen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1954-05-22
|
Hamburg
|
|
|
Max Weiss (painter)
|
Leon Weissberg
|
kunstschilder
|
1895-01-18
|
Przeworsk
|
Camp de Gurs Kamp Drancy
|
1943-03-11
|
Majdanek
|
|
|
Léon Weissberg
|
Martin Wels
|
illustrator graficus
|
1925-06-27
|
Karlsbad
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-03-08
|
|
|
|
|
Rudolf Wels
|
architect planoloog ontwerper
|
1882-04-28
|
Rokycany Osek
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-03-08 1943-09-06
|
Auschwitz
|
|
|
Rudolf Wels
|
Abraham Welzer
|
decorateur
|
1907-07-09
|
Kolomija
|
Auschwitz
|
1942-09-13
|
Auschwitz
|
|
|
|
Lucien Wercollier
|
beeldhouwer
|
1908-07-26 1908-07-28
|
Luxemburg
|
Hinzert Majdanek
|
2002-04-24
|
Luxemburg
|
|
|
Lucien Wercollier
|
Jobs Wertheim
|
beeldhouwer
|
1898-03-04
|
Amsterdam
|
Kamp Westerbork Ghetto Theresienstadt
|
1977-01-06
|
Hilversum
|
|
Zilveren Anjer
|
Jobs Wertheim
|
Hein Wertheimer
|
amateurfotograaf manager academisch docent bedrijfsjurist fotograaf
|
1913-05-18
|
Amsterdam
|
Auschwitz Groß-Rosen Dachau
|
1997-08-30
|
Tibet
|
|
|
|
Jan Westerveld
|
tekenaar
|
|
|
Kamp Amersfoort
|
|
|
|
|
|
Johan Charles van Wettum
|
tekenaar
|
1899-03-19
|
Naarden
|
kamp Tjimahi
|
1972-01-28
|
|
|
|
|
Louis Wiederkehr
|
handwerker kunstschilder Malgré-Nous
|
1925-10-12
|
Soultz-Haut-Rhin
|
International cemeteries of POWs near the Rada station
|
2010-05-22
|
Soultz-Haut-Rhin
|
|
|
|
Eugeniusz Wierzbicki
|
architect
|
1909-03-31
|
|
Oflag II B Oflag II-D
|
1991-04-01
|
Warschau
|
SARP "Tygrysy"
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta SARP Honorary Award Work Flag Order, 2nd class
|
Eugeniusz Wierzbicki
|
Simon Wiesenthal
|
nazi-jager autobiograaf architect advocaat
|
1908-12-31
|
Boetsjatsj
|
Mauthausen Buchenwald Getto van Lemberg Janovska Brygidki Płaszów Auschwitz II-Birkenau Groß-Rosen
|
2005-09-20
|
Wenen
|
|
Ridder in het Legioen van Eer Grote Kruis van Verdienste van de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland Ridder Commandeur in de Orde van het Britse Rijk Grote Gouden Medaille van Eer voor diensten voor de Republiek Oostenrijk Order of the White Lion 3rd Class Presidential Medal of Freedom Erasmusprijs Four Freedoms Award – Freedom from Fear Commandeur in de Orde van Verdienste van het Groothertogdom Luxemburg Commander of the Order of Merit of the Italian Republic Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta eredoctor aan de Jagiellonische Universiteit te Krakau honorary doctor of Ben-Gurion University honorary doctor of the Bar-Ilan University Otto Hahn Peace Medal Congressional Gold Medal honorary doctor of the University of Vienna Decoration for Services to the Liberation of Austria Ehrenpreis des österreichischen Buchhandels für Toleranz in Denken und Handeln honorary doctor of the Palacký University Olomouc Austrian Decoration for Science and Art First Class Grootkruis in de orde Bernardo O'Higgins
|
Simon Wiesenthal
|
Adolf Wiesner
|
kunstschilder illustrator
|
1871-03-31
|
Praag
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1942-10-10
|
Theresienstadt
|
|
|
Adolph Wiesner
|
Gerrit de Wilde
|
tekenaar verzetsstrijder
|
1900-06-22
|
Rotterdam
|
Kamp Amersfoort Kamp Schoorl Dachau Neuengamme
|
1995
|
Arnhem
|
|
|
|
Richard Wilde
|
scenarioschrijver journalist schrijver lezinggever beeldend kunstenaar
|
1872-05-30
|
Berlijn
|
Sachsenhausen Oranienburg
|
1938-11-29
|
Sachsenhausen
|
|
|
|
Włodzimierz Wilkanowicz
|
kunstschilder
|
1904-05-18
|
Zawiercie
|
Pawiak Apolda concentration camp
|
1964-10-10
|
Warschau
|
Association of Polish Artists and Designers
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk
|
Włodzimierz Wilkanowicz (1904-1964)
|
Louis Wilkens
|
beeldhouwer
|
1899-04-30
|
Den Haag
|
Auschwitz
|
1943-01
|
|
|
|
|
Ad Windig
|
fotograaf tussenpersoon
|
1912-11-08
|
Heemstede
|
Oranjehotel
|
1996-03-09
|
Callantsoog Amsterdam
|
De Ondergedoken Camera Vereniging van Beoefenaars der Gebonden Kunsten
|
Oeuvreprijs Fonds BKVB
|
Ad Windig
|
Fritz Wingen
|
kunstschilder
|
1889-05-14
|
Holpe
|
Sachsenhausen
|
1944-01-23
|
Majdanek
|
|
|
Fritz Wingen
|
Josefine Winter
|
kunstschilder non-fictieschrijver schrijver componist
|
1873-12-21
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-01-20 1943-01-21
|
Theresienstadt
|
|
|
Josefine Winter
|
Rudolf Winternitz
|
architect
|
1882-09-24
|
Mladá Vožice
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-01-23
|
Auschwitz
|
|
|
Rudolf Winternitz
|
Bogdan Wnętrzewski
|
architect
|
1919-12-02
|
Kielce
|
Auschwitz Dachau
|
2007-09-11
|
|
|
|
|
Edmund Wojnowski
|
arts kunstschilder auteur
|
1920-09-14
|
Chojnice
|
Sachsenhausen Langenstein Zwieberge Sandomierz
|
1979-11-21
|
Wąbrzeźno
|
Christian Life Community
|
|
|
Benjamin Wolf
|
zakenpersoon fotograaf
|
1870-03-25
|
|
Auschwitz
|
1943-02-01
|
|
|
|
|
Howling Wolf
|
kunstschilder
|
1849
|
Verenigde Staten van Amerika
|
Castillo de San Marcos
|
1927-07-05
|
Verenigde Staten van Amerika
|
|
|
Howling Wolf (artist)
|
Maurice Wolf
|
beeldhouwer
|
1902-09-28
|
Brussel
|
Mauthausen
|
1942-06-17
|
Mauthausen
|
|
|
Maurice Wolf
|
Helena Wolff
|
kunstschilder
|
1895-08-19
|
Elburg
|
Kamp Westerbork Sobibór
|
1943-07-16
|
Sobibór
|
|
|
|
Marta Wolff
|
fotograaf
|
1871-09-06
|
Berlijn
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942-09-22
|
Theresienstadt
|
|
|
Marta Wolff
|
Julie Wolfthorn
|
kunstschilder
|
1864-01-08
|
Toruń
|
Ghetto Theresienstadt
|
1944-12-29
|
Theresienstadt
|
|
|
Julie Wolfthorn
|
Henriette Wolken
|
kunstschilder
|
1886-07-12
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-02-26
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Ottilie Wollmann
|
kunstenaar beeldhouwer
|
1882-03-08
|
Berlijn
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-09
|
Auschwitz
|
|
|
|
Othmar Wundsam
|
kunstschilder
|
1922-10-23
|
Wenen
|
Mauthausen Buchenwald
|
2014-12-27
|
Wenen
|
|
|
|
Xatar
|
rapper producent sieraadontwerper modeontwerper restauranthouder ondernemer liedschrijver muziekproducent
|
1981-12-24
|
Sanandaj
|
Rheinbach penitentiary Men's Central Jail
|
|
|
|
|
Xatar
|
Eugeen Yoors
|
kunstschilder
|
1879-11-07
|
Antwerpen
|
Kamp Amersfoort
|
1975-04-01
|
|
|
|
Eugeen Yoors
|
Alois Zabloudil
|
kunstschilder
|
1885-03-05
|
Úsov
|
Mauthausen
|
1942-05-18
|
Mauthausen
|
|
|
|
Hilda Zadiková
|
kunstschilder
|
1890-06-23
|
Praag
|
Ghetto Theresienstadt
|
1974-12-25
|
|
|
|
|
Arnold Zadikow
|
beeldhouwer medailleur
|
1884-03-27
|
Kołobrzeg
|
Theresienstadt Ghetto Theresienstadt
|
1943-03-08
|
Theresienstadt
|
|
|
Arnold Zadikow
|
Krystyna Zaorska
|
beeldhouwer keramist
|
1930-04-18
|
|
Ravensbrück
|
|
|
|
|
|
Jadwiga Zaremska
|
juwelier goudsmid sieraadontwerper
|
1914-02-15
|
Częstochowa
|
Auschwitz
|
1997-03-22
|
Warschau
|
|
|
|
Janusz Zarzycki
|
officier architect militair
|
1914-04-15
|
Pruszków
|
Auschwitz Buchenwald
|
1995-02-15
|
Warschau
|
ZBoWID
|
Medaille van de 10e verjaardag van het Poolse Volk Order of the Cross of Grunwald, 3rd class Medal for Warsaw 1939-1945 Partisan Cross Bronze Medal "Armed Forces in the Service of the Homeland" Silver Cross of the Virtuti Militari Rechtvaardige onder de Volkeren Work Flag Order, 1st class Commandeur in de Orde van de Poolse Restituta Auschwitz-herdenkingskruis
|
Janusz Zarzycki
|
Oskar Zeckendorf
|
kunstenaar kunstschilder
|
1877-08-27
|
Wenen
|
Ghetto Theresienstadt
|
1943-04-28
|
Theresienstadt
|
|
|
|
Zeev
|
karikaturist illustrator
|
1923
|
Boedapest
|
Dachau Buchenwald
|
2002-10-15
|
Israël
|
|
Israëlprijs Sokolov Award
|
Ze'ev (caricaturist)
|
Mahmoud Abou Zeid
|
persfotograaf journalist
|
1987
|
Egypte
|
Tora Prison
|
|
|
|
Internationale Persvrijheidsprijs Guillermo Cano Internationale Prijs voor Persvrijheid John Aubuchon Press Freedom Award
|
|
František Zelenka
|
architect kunstenaar decorontwerper kostuumontwerper production designer typograaf graficus
|
1904-06-08
|
Kutná Hora
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-10-19 1943-10-19
|
Auschwitz Oświęcim
|
|
|
František Zelenka
|
Hans Heinz Zerlett
|
scenarioschrijver filmregisseur toneelschrijver
|
1892-08-17
|
Wiesbaden
|
NKVD special camp Nr. 2 Speziallager Jamlitz NKVD Special Camp No. 1
|
1949-07-06
|
NKVD special camp Nr. 2
|
|
|
|
Adolf Ziegler
|
kunstschilder politicus academisch docent
|
1892-10-16
|
Bremen
|
Dachau
|
1959-09-18
|
Varnhalt
|
|
|
Adolf Ziegler
|
Yvonne Ziegler
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder onderwijzer deported French resistance schooldirecteur
|
1902-06-01
|
Garches
|
Ravensbrück Fresnes gevangenis
|
1988-01-16
|
Lisieux
|
Cohors-Asturies Résistance
|
Croix de guerre 1939–1945 Raad van Parijs
|
Yvonne Ziegler
|
Erich Ziffer
|
architect
|
1883-02-28
|
Petřvald
|
Ghetto Theresienstadt
|
1942
|
Treblinka
|
|
|
|
Comprecht van der Zijl
|
zakenpersoon fotograaf
|
1886-10-13
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-10-15
|
Auschwitz
|
|
|
|
Hironymus van der Zijl
|
fotograaf
|
1884-07-30
|
Amsterdam
|
Auschwitz
|
1942-10-01
|
Auschwitz
|
|
|
|
Salomon van der Zijl
|
fotograaf
|
1891-09-19
|
Groningen
|
Auschwitz
|
1942-10-01
|
Auschwitz
|
|
|
|
Stevo Zjigon
|
acteur toneelacteur filmacteur schrijver televisieacteur filmregisseur
|
1926-12-08
|
Ljubljana
|
Dachau
|
2005-12-28
|
Belgrado
|
|
Statuette of Joakim Vujić Orde van Nationale Verdienste Orde van Arbeid
|
Stevo Žigon
|
Sabine Zlatin
|
kunstschilder Franse verzetsstrijder verpleegkundige
|
1907-01-13
|
Warschau
|
Patarei-gevangenis
|
1996-09-21
|
15e arrondissement van Parijs
|
|
|
Sabine Zlatin
|
Franciszek Znamirowski
|
officier kunstschilder
|
1894-01-15
|
Stary Sącz
|
Auschwitz Mauthausen
|
1972-09-19
|
Toronto
|
|
Cross of Independence Silver Cross of Merit Gouden kruis van verdienste (Polen) Armia Krajowa Cross Army Medal for War 1939-45
|
|
Otto Zucker
|
politicus architect hoofdaannemer
|
1892-10-03
|
Praag
|
Auschwitz Ghetto Theresienstadt
|
1944-09-29
|
Auschwitz
|
|
|
Otto Zucker
|
Gertrud Zuelzer
|
kunstschilder
|
1873-11-26
|
Chojnów
|
Ghetto Theresienstadt
|
1968-06-19
|
|
|
|
Gertrud Zuelzer
|
Stefan Jerzy Zweig
|
schrijver cameraregisseur
|
1941-01-28
|
Krakau
|
Buchenwald
|
2024-02-06
|
Wenen
|
|
|
Stefan Jerzy Zweig
|
Jiří Záruba
|
architect
|
1918-10-09
|
Praag
|
Theresienstadt Small Fortress
|
|
|
|
|
|
Sami al-Hajj
|
cameraregisseur journalist schrijver
|
1969-02-15
|
Khartoem
|
Gevangenenkamp Guantanamo Bay
|
|
|
|
|
Sami al-Hajj
|
Friedrich Leopold von Preußen jun.
|
kunstschilder
|
1895-08-27
|
Berlijn
|
Dachau
|
1959-11-27 1954-11-27
|
Lugano
|
|
|
Prince Friedrich Leopold of Prussia (1895–1959)
|
Martín Ferreiro Álvarez
|
bouweropzichter politicus
|
1892-09-13
|
Quireza, Cerdedo-Cotobade
|
Mauthausen
|
1941-11-23
|
Mauthausen Concentratiekamp Gusen
|
|
|
|
Miroslav Čančík
|
kunstschilder kunstdocent verzetsstrijder
|
1907-03-26
|
Ústí nad Orlicí
|
Dachau
|
1983-04-06
|
Kyjov
|
|
|
|
Josef Čapek
|
vertaler kunstschilder fotograaf toneelschrijver journalist schrijver illustrator kunstcriticus kunsttheoreticus decorontwerper graficus
|
1887-03-23
|
Hronov
|
Dachau Bergen-Belsen Sachsenhausen Buchenwald
|
1945-04
|
Bergen-Belsen
|
Brothers Čapek
|
Order of Tomáš Garrigue Masaryk, 1st class
|
Josef Čapek
|
Miroslav Čapek
|
kunstschilder graficus beeldhouwer
|
1924-10-17
|
Praag
|
Svatobořice concentration camp
|
|
|
|
|
|
Ota Šik
|
econoom academisch docent kunstschilder politicus onderwijzer
|
1919-09-11
|
Pilsen
|
Mauthausen
|
2004-08-22
|
Sankt Gallen
|
|
|
|
Otakar Španiel
|
beeldhouwer pedagoog onderwijzer beeldsnijder medailleur
|
1881-06-13
|
Jaroměř
|
Svatobořice concentration camp
|
1955-02-15
|
Praag
|
|
Geëerd Kunstenaar
|
Otakar Španiel
|
Karel Štipl
|
beeldhouwer architect onderwijzer glaskunstenaar
|
1889-01-21
|
Praag
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1972-08-22
|
Praag
|
|
Orde van de Arbeid
|
Karel Štipl
|
Karel Štěch
|
kunstschilder typograaf graficus illustrator
|
1908-10-31
|
České Budějovice
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1982-07-29
|
České Budějovice
|
|
nationaal artiest Orde van de Arbeid
|
Karel Štěch
|
Jan Švehla
|
kunstschilder fotograaf toneelacteur
|
1890-05-03
|
Týn nad Vltavou
|
Theresienstadt Small Fortress
|
1967-05-04
|
České Budějovice Týn nad Vltavou
|
|
|
Jan Švehla
|
Wacław Żdżarski
|
fotograaf journalist
|
1913-09-10
|
Warschau
|
Kamp Versen
|
1983-03-05
|
Warschau
|
Warsaw Photographic Society Polish Photographic Society (1948–1961)
|
Ridder in de Orde van Polonia Restituta Oorlogskruis 1944 Armia Krajowa Cross Partisan Cross Zasłużony Działacz Kultury Gouden kruis van verdienste (Polen) Medal for Warsaw 1939-1945
|
Wacław Żdżarski
|
Roman Żurowski
|
ondernemer civiel ingenieur architect
|
1886-07-31
|
Seredkevychi
|
Pawiak
|
1944-04-02
|
Warschau
|
|
Gouden kruis van verdienste (Polen) Ridder in de Orde van Polonia Restituta
|
Roman Żurowski (1886-1944)
|
Krystyna Żywulska
|
vertaler schrijver publicist graficus
|
1914-09-01 1918-05-28
|
Łódź
|
Auschwitz Pawiak Getto van Warschau Ravensbrück
|
1993-08-01 1992-08-01
|
Düsseldorf
|
Polish Writers' Union
|
|
|