2017 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası
Görünüm
2017 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Bydgoszcz, Polonya |
Tarih | 13 - 16 Temmuz |
Ev sahibi stad | Zdzisław Krzyszkowiak Stadyumu |
Düzey | 23 yaş altı |
Tür | Açık hava |
Etkinlik | 44 |
2017 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası, yirmi üç yaşın altındaki Avrupalı sporcular arasındaki iki yılda bir düzenlenen atletizm yarışmasının 11. organizasyonudur. Polonya'nın Bydgoszcz kentinde 13-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi.[1] Şampiyonaya 2003 organizasyonundan sonra Bydgoszcz, ikinci kez ev sahipliği yaptı.
Madalya tablosu
[değiştir | kaynağı değiştir]Medal table
[değiştir | kaynağı değiştir]* Ev sahibi ülke ( Polonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya (GER) | 4 | 6 | 8 | 18 |
2 | Polonya (POL)* | 3 | 4 | 3 | 10 |
Büyük Britanya (GBR) | 3 | 4 | 3 | 10 | |
4 | Ukrayna (UKR) | 3 | 3 | 4 | 10 |
5 | İtalya (ITA) | 3 | 3 | 2 | 8 |
6 | İspanya (ESP) | 3 | 2 | 2 | 7 |
7 | Fransa (FRA) | 2 | 4 | 7 | 13 |
8 | İsveç (SWE) | 2 | 2 | 2 | 6 |
9 | İsviçre (SUI) | 2 | 2 | 1 | 5 |
10 | Norveç (NOR) | 2 | 1 | 2 | 5 |
11 | Macaristan (HUN) | 2 | 1 | 1 | 4 |
12 | Belçika (BEL) | 2 | 1 | 0 | 3 |
13 | Türkiye (TUR) | 2 | 0 | 1 | 3 |
14 | Belarus (BLR) | 1 | 2 | 0 | 3 |
15 | Hollanda (NED) | 1 | 1 | 1 | 3 |
16 | Letonya (LAT) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Slovakya (SVK) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Romanya (ROU) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Çekya (CZE) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
20 | Slovenya (SLO) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Danimarka (DEN) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
22 | Azerbaycan (AZE) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hırvatistan (CRO) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Bağımsız Atletler (IEA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
25 | Finlandiya (FIN) | 0 | 1 | 2 | 3 |
26 | İzlanda (ISL) | 0 | 1 | 1 | 2 |
27 | Avusturya (AUT) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Yunanistan (GRE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
29 | Litvanya (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Moldova (MDA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (30 Ülke) | 44 | 44 | 44 | 132 |
Madalya özeti
[değiştir | kaynağı değiştir]Erkekler
[değiştir | kaynağı değiştir]Pist yarışmaları
[değiştir | kaynağı değiştir]* Sadece eleme serilerinde yarışıp madalya kazananlar
Saha yarışmaları
[değiştir | kaynağı değiştir]Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Yüksek atlama |
Dzmitry Nabokau Belarus |
2.24 | Christian Falocchi İtalya |
2.24 |
Viktor Lonskyy Ukrayna |
2.24 |
Sırıkla atlama |
Ben Broeders Belçika |
5.60 | Axel Chapelle Fransa |
5.60 | Adrián Vallés İspanya |
5.50 |
Uzun atlama |
Vladyslav Mazur Ukrayna |
8.04 | Filippo Randazzo İtalya |
7.98 | Thobias Nilsson Montler İsveç |
7.96 |
Üç adım atlama |
Nazim Babayev Azerbaycan |
17.18 | Simo Lipsanen Finlandiya |
17.14 | Max Heß Almanya |
16.68 |
Gülle atma |
Konrad Bukowiecki Polonya |
21.59 EL | Denzel Comenentia Hollanda |
19.86 | Sebastiano Bianchetti İtalya |
19.69 |
Disk atma |
Sven Martin Skagestad Norveç |
61.00 | Alin Alexandru Firfirică Romanya |
60.17 | Clemens Prüfer Almanya |
60.08 |
Çekiç atma |
Bence Halász Macaristan |
73.30 | Bence Pásztor Macaristan |
71.51 | Alexej Mikhailov Almanya |
70.60 |
Cirit atma |
Norbert Rivasz-Tóth Macaristan |
83.08 |
Ioannis Kiriazis Yunanistan |
81.04 | Andrian Mardare Moldova |
78.76 |
Kombine yarışmalar
[değiştir | kaynağı değiştir]Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dekatlon |
Jiří Sýkora Çekya |
8084 | Fredrik Samuelsson İsveç |
8010 | Elmo Savola Finlandiya |
7956 |
Kadınlar
[değiştir | kaynağı değiştir]Pist yarışmaları
[değiştir | kaynağı değiştir]Saha yarışmaları
[değiştir | kaynağı değiştir]Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Yüksek atlama |
Yuliya Levchenko Ukrayna |
1.96 | Iryna Herashchenko Ukrayna |
1.92 | Erika Furlani İtalya |
1.86 |
Sırıkla atlama |
Angelica Moser İsviçre |
4.55 | Maryna Kylypko Ukrayna |
4.45 | Lucy Bryan Büyük Britanya |
4.40 |
Uzun atlama |
Yanis David Fransa |
6.56 | Anna Bühler Almanya |
6.50 | Maryna Bekh Ukrayna |
6.48 |
Üç adım atlama |
Elena Panțuroiu Romanya |
14.27 | Ana Peleteiro İspanya |
14.19 | Rouguy Diallo Fransa |
13.99 |
Gülle atma |
Fanny Roos İsveç |
18.14 | Klaudia Kardasz Polonya |
17.67 | Alina Kenzel Almanya |
17.46 |
Disk atma |
Claudine Vita Almanya |
61.79 | Daria Zabawska Polonya |
59.08 | Veronika Domjan Slovenya |
58.48 |
Çekiç atma |
Alyona Shamotina Ukrayna |
67.46 | Camille Sainte-Luce Fransa |
66.98 | Beatrice Nedberge Llano Norveç |
66.74 |
Cirit atma |
Sara Kolak Hırvatistan |
65.12 | Anete Kociņa Letonya |
64.47 | Marcelina Witek Polonya |
63.03 |
Kombine yarışmalar
[değiştir | kaynağı değiştir]Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Heptatlon |
Caroline Agnou İsviçre |
6330 | Verena Preiner Avusturya |
6232 | Celina Leffler Almanya |
6070 |
Rekorlar
[değiştir | kaynağı değiştir]- Konrad Bukowiecki 21.26 CR -Erkekler Gülle atma- Elemeler
- Konrad Bukowiecki 21.44 CR -Erkekler Gülle atma- Final
- Konrad Bukowiecki 21.59 CR -Erkekler Gülle atma- Final
- Yasemin Can 15:01.67 CR -5000 metre- Final
- Yasemin Can 31:39.80 CR -10.000 metre- Final
- Anita Horvat 51.94 NR -400 metre- Eleme serileri
- Caroline Agnou 6330 NR -Heptatlon-
- Norbert Rivasz-Tóth 83.08 NR -Cirit atma-
- Ján Volko 20.33 CR, NR -200 metre-
- Simo Lipsanen 17.14 NR -Üç adım atlama-
- Karsten Warholm 48.37 CR -400 metre engelli-
Kaynakça
[değiştir | kaynağı değiştir]- ^ "Team Manual" (PDF). Avrupa Atletizm Birliği. 12 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Temmuz 2017.
Dış bağlantılar
[değiştir | kaynağı değiştir]- Resmî site
- Resmi sonuçlar18 Temmuz 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
Wikimedia Commons'ta 2017 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası ile ilgili ortam dosyaları bulunmaktadır.