Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1920
Uiterlijk
(Doorverwezen vanaf Wielrennen op de Olympische Zomerspelen 1920)
De wielersport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen.
Heren
[bewerken | brontekst bewerken]Baan
[bewerken | brontekst bewerken]Sprint, 1000 m
[bewerken | brontekst bewerken]rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Maurice Peeters | NED | 1:38.3 | |
Tiny Johnson | GBR | ||
Harry Ryan | GBR |
50 km
[bewerken | brontekst bewerken]rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Henry George | BEL | 1:16:43.2 | |
Cyril Alden | GBR | ||
Piet Ikelaar | NED | ||
4 | Ruggero Ferrario | ITA | |
5 | Herbert McDonald | CAN | |
6 | Franco Giorgetti | ITA | |
7 | William Smith | RSA |
Tandem, 2000 m
[bewerken | brontekst bewerken]rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Thomas Lance Harry Ryan |
GBR | 3:07.6 | |
William Smith James Walker |
RSA | ||
Frans de Vreng Piet Ikelaar |
NED | ||
4 | William Stewart Cyril Alden |
GBR |
Ploegachtervolging, 4000 m
[bewerken | brontekst bewerken]rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Primo Magnani Arnaldo Carli Ruggero Ferrario Franco Giorgetti |
ITA | 5:14.2 | |
Albert White Cyril Alden Horace Johnson William Stewart |
GBR | 5:13.8 | |
James Walker Sammy Goosen Henry Kaltenbrun William Smith |
RSA | 5:17.8 | |
4 | Albert De Bunné Charles van Doorslaer Gustave Deschryver Jean Janssens |
BEL | 5:20.2 |
Groot-Brittannië won de finale, maar werd gediskwalificeerd wegens hinderen van het Italiaanse team door de geloste Albert White.
Weg
[bewerken | brontekst bewerken]Tijdrit individueel
[bewerken | brontekst bewerken]Afstand: 175 km
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Harry Stenqvist | SWE | 4:40:01.8 | |
Henry Kaltenbrun | RSA | 4:41:26.6 | |
Fernand Canteloube | FRA | 4:42:54.4 | |
4 | Jean Janssens | BEL | 4:44:20.6 |
5 | Albert De Bunné | BEL | 4:45:23.4 |
6 | Georges Detreille | FRA | 4:46:13.4 |
7 | Ragnar Malm | SWE | 4:46:22.0 |
8 | Piet Ikelaar | NED | 4:46:54.0 |
Tijdrit ploegen
[bewerken | brontekst bewerken]De tijden van de 4 best geklasseerde renners per land van de individuele tijdrit werden bij elkaar opgeteld.
rang | sporter(s) | land | tijd | totale tijd |
---|---|---|---|---|
Achille Souchard Fernand Canteloube Georges Detreille Marcel Gobillot |
FRA | 4:51:56.0 4:42:54.4 4:46:13.4 4:55:39.6 |
19:16:43.4 | |
Harry Stenqvist Sigfrid Lundberg Ragnar Malm Axel Persson |
SWE | 4:40:01.8 5:03:02.6 4:46:22.0 4:53:43.6 |
19:23:10.0 | |
Albert Wyckmans Albert De Bunné Jean Jeanssens André Vercruysse |
BEL | 5:03:19.0 4:45:23.4 4:44:20.6 4:55:41.4 |
19:28:44.4 | |
4 | Christian Johansen Arnold Lundgren Kristian Firsch Ahrensborg Claussen |
DEN | 4:52:00.2 4:58:01.0 5:01:18.8 5:02:12.2 |
19:53:32.2 |
5 | Federico Gay Pierino Bestetti Camillo Arduino Dante Ghindani |
ITA | 4:57:21.8 5:02:15.0 5:03:16.8 5:21:50.4 |
20:24:44.0 |
6 | Piet Ikelaar Nico de Jong Arie van der Stel Pieter Kloppenburg |
NED | 4:46:54.0 5:06:46.6 5:12:42.6 5:22:16.0 |
20:28:39.2 |
7 | Ernst Kockler August Nogara James Freeman John Otto |
USA | 4:55:12.2 5:20:08.0 5:29:26.2 5:47:50.2 |
21:32:36.6 |
8 | Helge Flateby Paul Henrichsen Olaf Nygaard Thorstein Stryken |
NOR | 5:12:50.2 5:13:23.2 5:24:56.6 5:44:01.8 |
21:35:11.8 |
Medaillespiegel
[bewerken | brontekst bewerken]rang | land | goud | zilver | brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Groot-Brittannië | 1 | 3 | 1 | 5 |
2 | Zweden | 1 | 1 | 0 | 2 |
3 | Nederland | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | België | 1 | 0 | 1 | 2 |
Frankrijk | 1 | 0 | 1 | 2 | |
6 | Italië | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Zuid-Afrika | 0 | 2 | 1 | 3 |
totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |