VM i friidrett 2003: Skilnad mellom versjonar
s →400 m |
|||
(109 mellomliggjande versjonar av 4 brukarar er ikkje viste) | |||
Line 13: | Line 13: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="35%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="40%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Kim Collins]] |
| [[Kim Collins]] |
||
| align="left" | {{flagg|Saint Kitts og Nevis|lenke}} |
|||
| {{SKN|2=SKN}} |
|||
| 10,07 |
| 10,07 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Darrel Brown |
| Darrel Brown |
||
| align="left" | {{flagg|Trinidad og Tobago|lenke}} |
|||
| {{TRI|2=TRI}} |
|||
| 10,08 |
| 10,08 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Darren Campbell |
| [[Darren Campbell]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 10,08 |
| 10,08 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Bernard Williams |
| Bernard Williams |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 10,13 |
| 10,13 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Deji Aliu |
| Deji Aliu |
||
| align="left"| {{flagg|Nigeria|lenke}} |
|||
| {{NGR|2=NGR}} |
|||
| 10,21 |
| 10,21 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Uchenna Emedolu |
| Uchenna Emedolu |
||
| align="left"| {{flagg|Nigeria|lenke}} |
|||
| {{NGR|2=NGR}} |
|||
| 10,22 |
| 10,22 |
||
|} |
|} |
||
Line 56: | Line 56: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[John Capel]] |
| [[John Capel]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 20,30 |
| 20,30 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Darvis Patton |
| Darvis Patton |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 20,31 |
| 20,31 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Shingo Suetsugu |
| Shingo Suetsugu |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 20,38 |
| 20,38 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Darren Campbell |
| [[Darren Campbell]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 20,39 |
| 20,39 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Stéphan Buckland |
| Stéphan Buckland |
||
| align="left" | {{flagg|Mauritius|lenke}} |
|||
| {{MRI|2=MRI}} |
|||
| 20,41 |
| 20,41 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Joshua J. Johnson |
| Joshua J. Johnson |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 20,47 |
|||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Frankie Fredericks]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Namibia|lenke}} |
|||
| 20,47 |
| 20,47 |
||
|} |
|} |
||
Line 99: | Line 104: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tyree Washington]] |
| [[Tyree Washington]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 44,77 |
| 44,77 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Marc Raquil]] |
| [[Marc Raquil]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 44,79 |
| 44,79 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Michael Blackwood |
| Michael Blackwood |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 44,80 |
| 44,80 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Leslie Djhone]] |
| [[Leslie Djhone]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 44,83 |
| 44,83 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Eric Milazar |
| Eric Milazar |
||
| align="left" | {{flagg|Mauritius|lenke}} |
|||
| {{MRI|2=MRI}} |
|||
| 45,17 |
| 45,17 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Alleyne Francique |
| Alleyne Francique |
||
| align="left"| {{flagg|Grenada|lenke}} |
|||
| {{GRN|2=GRN}} |
|||
| 45,48 |
| 45,48 |
||
|} |
|} |
||
Line 142: | Line 147: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Djabir Saïd-Guerni]] |
| [[Djabir Saïd-Guerni]] |
||
| align="left"| {{flagg|Algerie|lenke}} |
|||
| {{DZA|2=ALG}} |
|||
| 1.44,81 |
| 1.44,81 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Jurij Borzakovskij]] |
| [[Jurij Borzakovskij]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.44,84 |
| 1.44,84 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Mbulaeni Mulaudzi |
| [[Mbulaeni Mulaudzi]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 1.44,90 |
| 1.44,90 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Wilson Kipketer]] |
| [[Wilson Kipketer]] |
||
| align="left"| {{flagg|Danmark|lenke}} |
|||
| {{DNK|2=DEN}} |
|||
| 1.45,23 |
| 1.45,23 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| |
| Andrea Longo |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 1.45,43 |
| 1.45,43 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Justus Koech |
| Justus Koech |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 1.45,63 |
| 1.45,63 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Hezekiél Sepeng]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| 1.45,74 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 185: | Line 195: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Hicham El Guerrouj]] |
| [[Hicham El Guerrouj]] |
||
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
|||
| {{MAR|2=MAR}} |
|||
| 3.31,77 |
| 3.31,77 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Mehdi Baala]] |
| [[Mehdi Baala]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 3.32,31 |
| 3.32,31 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Ivan Hesjko |
| [[Ivan Hesjko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 3.33,17 |
| 3.33,17 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Paul Korir |
| Paul Korir |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 3.33,47 |
| 3.33,47 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Rui Silva |
| [[Rui Silva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| {{POR|2=POR}} |
|||
| 3.33,68 |
| 3.33,68 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Reyes Estévez]] |
| [[Reyes Estévez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 3.33,84 |
| 3.33,84 |
||
|} |
|} |
||
Line 228: | Line 238: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="25%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Eliud Kipchoge]] |
| [[Eliud Kipchoge]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 12.52,79 |
| 12.52,79 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Hicham El Guerrouj]] |
| [[Hicham El Guerrouj]] |
||
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
|||
| {{MAR|2=MAR}} |
|||
| 12.52,83 |
| 12.52,83 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Kenenisa Bekele]] |
| [[Kenenisa Bekele]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 12.53,12 |
| 12.53,12 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| John K. Kibowen |
| John K. Kibowen |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 12.54,07 |
| 12.54,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Abraham Chebii |
| Abraham Chebii |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 12.57,74 |
| 12.57,74 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Gebregziabher Gebremariam |
| Gebregziabher Gebremariam |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 12.58,08 |
| 12.58,08 |
||
|} |
|} |
||
Line 266: | Line 276: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== |
=== 10 000 m === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Kenenisa Bekele]] |
| [[Kenenisa Bekele]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 26.49,57 |
| 26.49,57 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Haile Gebrselassie]] |
| [[Haile Gebrselassie]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 26.50,77 |
| 26.50,77 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Sileshi Sihine |
| [[Sileshi Sihine]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 27.01,44 |
| 27.01,44 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Ahmad Hassan Abdullah |
| Ahmad Hassan Abdullah |
||
| align="left" | {{flagg|Qatar|lenke}} |
|||
| {{QAT|2=QAT}} |
|||
| 27.18,28 |
| 27.18,28 <small>AS</small> |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| John C. Korir |
| John C. Korir |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 27.19,94 |
| 27.19,94 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Wilberforce Talel |
| Wilberforce Talel |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 27.33,60 |
| 27.33,60 |
||
|} |
|} |
||
Line 314: | Line 324: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Jaouad Gharib]] |
| [[Jaouad Gharib]] |
||
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
|||
| {{MAR|2=MAR}} |
|||
| 2.08.31 |
| 2.08.31 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Julio Rey]] |
| [[Julio Rey]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 2.08.38 |
| 2.08.38 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Stefano Baldini]] |
| [[Stefano Baldini]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 2.09.14 |
| 2.09.14 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Alberto Chaíça |
| Alberto Chaíça |
||
| align="left" | {{flagg|Portugal|lenke}} |
|||
| {{POR|2=POR}} |
|||
| 2.09.25 |
| 2.09.25 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Shigeru Aburaya |
| Shigeru Aburaya |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.09.26 |
| 2.09.26 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Daniele Caimmi |
| Daniele Caimmi |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 2.09.29 |
| 2.09.29 |
||
|} |
|} |
||
Line 357: | Line 367: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="44%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="28%" | Land |
||
! width=" |
! width="18%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Jefferson Pérez]] |
| [[Jefferson Pérez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ecuador|lenke}} |
|||
| {{ECU|2=ECU}} |
|||
| 1.17.21 |
| 1.17.21 <small>VR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Francisco Javier Fernández |
| [[Francisco Javier Fernández]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 1.18.00 |
| 1.18.00 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Roman Raskasov |
| Roman Raskasov |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.18.07 |
| 1.18.07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Noé Hernández |
| Noé Hernández |
||
| align="left"| {{flagg|Mexico|lenke}} |
|||
| {{MEX|2=MEX}} |
|||
| 1.18.14 |
| 1.18.14 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Luke Adams |
| Luke Adams |
||
| align="left" | {{flagg|Australia|lenke}} |
|||
| {{AUS|2=AUS}} |
|||
| 1.19.35 |
| 1.19.35 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Ivan Trozkij |
| Ivan Trozkij |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 1.19.40 |
| 1.19.40 |
||
|} |
|} |
||
Line 400: | Line 410: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Robert Korzeniowski]] |
| [[Robert Korzeniowski]] |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 3.36.03 |
| 3.36.03 <small>VR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| German Skurygin |
| German Skurygin |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 3.36.42 |
| 3.36.42 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Andreas Erm |
| Andreas Erm |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 3.37.46 |
| 3.37.46 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Aleksej Vojevodin |
| [[Aleksej Vojevodin]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 3.38.01 |
| 3.38.01 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Denis |
| [[Denis Nizjegorodov]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 3.38.23 |
| 3.38.23 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Jesús Ángel García |
| [[Jesús Ángel García]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 3.43.56 |
| 3.43.56 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''7''' |
| style="text-align:center" | '''7''' |
||
| Roman Magdziarczyk |
| Roman Magdziarczyk |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 3.44.53 |
| 3.44.53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''8''' |
| style="text-align:center" | '''8''' |
||
| [[Trond Nymark]] |
| [[Trond Nymark]] |
||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| {{NOR|2=NOR}} |
|||
| 3.46.14 |
| 3.46.14 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 27. august |
Dato: 27. august |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 453: | Line 463: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Allen Johnson]] |
| [[Allen Johnson]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 13,12 |
| 13,12 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Terrence Trammell]] |
| [[Terrence Trammell]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 13,20 |
| 13,20 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Liu Xiang]] |
| [[Liu Xiang]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 13,23 |
| 13,23 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Larry Wade |
| Larry Wade |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 13,34 |
| 13,34 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Márcio Simão de Souza |
| Márcio Simão de Souza |
||
| align="left"| {{flagg|Brasil|lenke}} |
|||
| {{BRA|2=BRA}} |
|||
| 13,48 |
| 13,48 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Shi Dongpeng |
| Shi Dongpeng |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 13,53 |
| 13,53 |
||
|} |
|} |
||
Line 491: | Line 501: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== 400 |
=== 400 meter hekk === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Félix Sánchez]] |
| [[Félix Sánchez]] |
||
| {{DOM|2=DOM}} |
| {{DOM|2=DOM}} |
||
| 47,25 |
| 47,25 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Joey Woody |
| Joey Woody |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 48,18 |
| 48,18 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Periklis Iakovakis |
| [[Periklis Iakovakis]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 48,24 |
| 48,24 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Danny McFarlane |
| [[Danny McFarlane]] |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 48,30 |
| 48,30 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Kemel Thompson |
| Kemel Thompson |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 48,51 |
| 48,51 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| |
| Chris Rawlinson |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 48,90 |
| 48,90 |
||
|} |
|} |
||
Line 534: | Line 544: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== |
=== 3 000 m hinder === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Saif Saaeed Shaheen]] |
| [[Saif Saaeed Shaheen]] |
||
| align="left" | {{flagg|Qatar|lenke}} |
|||
| {{QAT|2=QAT}} |
|||
| 8.04,39 |
| 8.04,39 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Ezekiel Kemboi]] |
| [[Ezekiel Kemboi]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 8.05,11 |
| 8.05,11 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| |
| Eliseo Martín |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 8.09,09 |
| 8.09,09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Bouabdellah Tahri |
| [[Bouabdellah Tahri]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 8.10,65 |
| 8.10,65 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Abraham Cherono |
| Abraham Cherono |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 8.13,37 |
| 8.13,37 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Luis Miguel Martín |
| [[Luis Miguel Martín]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 8.13,52 |
| 8.13,52 |
||
|} |
|} |
||
Line 577: | Line 587: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== 4 x 100 |
=== 4 x 100 meter stafett === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| {{USA}} |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| [[John Capel]] <br /> Bernard Williams <br /> Darvis Patton <br /> Joshua J. Johnson |
|<small> [[John Capel]] <br /> Bernard Williams <br /> Darvis Patton <br /> Joshua J. Johnson</small> |
||
| 38,06 |
| 38,06 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Brasil|lenke}} |
|||
| {{BRA}} |
|||
| Vicente de Lima <br /> Édson Ribeiro <br /> André da Silva <br /> Cláudio Roberto Souza |
|<small> Vicente de Lima <br /> Édson Ribeiro <br /> André da Silva <br /> Cláudio Roberto Souza</small> |
||
| 38,26 |
| 38,26 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| {{NLD}} |
|||
| Timothy Beck <br /> Troy Douglas <br /> Patrick van Balkom <br /> Caimin Douglas |
|<small> Timothy Beck <br /> Troy Douglas <br /> Patrick van Balkom <br /> Caimin Douglas </small> |
||
| 38,87 |
| 38,87 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Nigeria|lenke}} |
|||
| {{NGR}} |
|||
| Olusoji Fasuba <br /> Uchenna Emedolu <br /> Musa Deji <br /> Deji Aliu |
|<small> Olusoji Fasuba <br /> Uchenna Emedolu <br /> Musa Deji <br /> Deji Aliu </small> |
||
| 38,89 |
| 38,89 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL}} |
|||
| Piotr Balcerzak <br /> Lukasz Chyla <br /> Marcin Nowak <br /> Marcin Urbaś |
|<small> Piotr Balcerzak <br /> Lukasz Chyla <br /> Marcin Nowak <br /> Marcin Urbaś </small> |
||
| 38,96 |
| 38,96 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN}} |
|||
| Hiroyasu Tsuchie <br /> Hisashi Miyazaki <br /> Ryo Matsuda <br /> Nobuharu Asahara |
|<small> Hiroyasu Tsuchie <br /> Hisashi Miyazaki <br /> Ryo Matsuda <br /> Nobuharu Asahara</small> |
||
| 39,05 |
| 39,05 |
||
|} |
|} |
||
Line 625: | Line 635: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA}} |
|||
| [[Leslie Djhone]] <br /> Naman Keïta <br /> [[Stéphane Diagana]] <br /> [[Marc Raquil]] |
| align=left| <small> [[Leslie Djhone]] <br /> Naman Keïta <br /> [[Stéphane Diagana]] <br /> [[Marc Raquil]] </small> |
||
| 2.58,96 |
| 2.58,96 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM}} |
|||
| Brandon Simpson <br /> Danny McFarlane <br /> Davian Clarke <br /> Michael Blackwood |
| align=left| <small> Brandon Simpson <br /> [[Danny McFarlane]] <br /> Davian Clarke <br /> Michael Blackwood </small> |
||
| 2.59,60 |
| 2.59,60 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS}} |
|||
| Avard Moncur <br /> Dennis Darling <br /> Nathaniel McKinney <br /> Chris Brown |
| align=left| <small> [[Avard Moncur]] <br /> Dennis Darling <br /> Nathaniel McKinney <br /> [[Friidrettsutøvaren Chris Brown|Chris Brown]] </small> |
||
| 3.00,53 |
| 3.00,53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR}} |
|||
| Ian Mackie <br /> Sean Baldock <br /> Christopher Rawlinson <br /> Daniel Caines |
| align=left| <small> Ian Mackie <br /> Sean Baldock <br /> Christopher Rawlinson <br /> Daniel Caines </small> |
||
| 3.01,00 |
| 3.01,00 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP}} |
|||
| Eduardo Rodríguez <br /> David Canal <br /> Salvador Rodríguez <br /> Antonio Reina |
| align=left| <small> Eduardo Rodríguez <br /> David Canal <br /> Salvador Rodríguez <br /> Antonio Reina </small> |
||
| 3.02,50 |
| 3.02,50 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC}} |
|||
| Stilianos Dimotsios <br /> Anastasios Gousis <br /> Panayiotis Sarris <br /> Periklis Iakovakis |
| align=left| <small> Stilianos Dimotsios <br /> Anastasios Gousis <br /> Panayiotis Sarris <br /> [[Periklis Iakovakis]] </small> |
||
| 3.02,56 |
| 3.02,56 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Finale: 31. august |
Finale: 31. august |
||
USA vart tildelt VM-gullet etter å ha sprunge i mål på tida 2.58,98. Gullmedaljen vart trekt tilbake året etter, då det vart kjent at Calvin Harrison, to månader før meisterskapen, hadde testa positivt på ei dopingprøve.<br style="clear:both" /> |
|||
USA vart tildelt VM-gullet etter å ha sprunge i mål på tida 2.58,98. Gullmedaljen vart trekt tilbake året etter, då det vart kjent at Calvin Harrison, to månader før meisterskapen, hadde testa positivt på ei dopingprøve. |
|||
{{clear}} |
|||
=== Høgdehopp === |
=== Høgdehopp === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
Line 668: | Line 680: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Høgde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Jacques Freitag]] |
| [[Jacques Freitag]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 2,35 |
| 2,35 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Stefan Holm]] |
| [[Stefan Holm]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 2,32 |
| 2,32 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Mark Boswell |
| [[Mark Boswell]] |
||
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
|||
| {{CAN|2=CAN}} |
|||
| 2,32 |
| 2,32 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Mikhail Tsvetkov |
| Mikhail Tsvetkov |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 2,29 |
| 2,29 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Germaine Mason |
| Germaine Mason |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 2,29 |
| 2,29 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Grzegorz Sposób |
| Grzegorz Sposób |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 2,29 |
| 2,29 |
||
|} |
|} |
||
Line 711: | Line 723: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Giuseppe Gibilisco]] |
| [[Giuseppe Gibilisco]] |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 5,90 |
| 5,90 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Okkert Brits |
| Okkert Brits |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 5,85 |
| 5,85 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Patrik Kristiansson]] |
| [[Patrik Kristiansson]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 5,85 |
| 5,85 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Dmitri Markov |
| [[Dmitri Markov]] |
||
| align="left" | {{flagg|Australia|lenke}} |
|||
| {{AUS|2=AUS}} |
|||
| 5,85 |
| 5,85 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Tim Lobinger |
| [[Tim Lobinger]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 5,80 |
| 5,80 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| rowspan="3" style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Timothy Mack |
| Timothy Mack |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| |
| |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Derek Miles |
| Derek Miles |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| |
| |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
|||
| Denis Jurtsjenko |
| Denis Jurtsjenko |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 5,70 |
| 5,70 |
||
|} |
|} |
||
Line 764: | Line 774: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Dwight Phillips]] |
| [[Dwight Phillips]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 8,32 |
| 8,32 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| James Beckford |
| [[James Beckford]] |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 8,28 |
| 8,28 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Yago Lamela |
| [[Yago Lamela]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 8,22 |
| 8,22 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Ignisious Gaisah |
| [[Ignisious Gaisah]] |
||
| align="left"| {{flagg|Ghana|lenke}} |
|||
| {{GHA|2=GHA}} |
|||
| 8,13 |
| 8,13 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Hussein Taher Al-Sabee |
| Hussein Taher Al-Sabee |
||
| align="left"| {{flagg|Saudi-Arabia|lenke}} |
|||
| {{KSA|2=KSA}} |
|||
| 8,10 |
| 8,10 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Volodimir Sjuskov |
| Volodimir Sjuskov |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 8,08 |
| 8,08 |
||
|} |
|} |
||
Line 807: | Line 817: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Christian Olsson]] |
| [[Christian Olsson]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 17,72 |
| 17,72 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Yoandri Betanzos |
| [[Yoandri Betanzos]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 17,28 |
| 17,28 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Leevan Sands |
| Leevan Sands |
||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS|2=BAH}} |
|||
| 17,26 |
| 17,26 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Arnie David Giralt |
| Arnie David Giralt |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 17,23 |
| 17,23 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Jadel Gregório |
| Jadel Gregório |
||
| align="left"| {{flagg|Brasil|lenke}} |
|||
| {{BRA|2=BRA}} |
|||
| 17,11 |
| 17,11 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Kenta Bell |
| Kenta Bell |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 17,08 |
| 17,08 |
||
|} |
|} |
||
Line 850: | Line 860: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde |
! width="20%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Andrej Mikhnevitsj]] |
| [[Andrej Mikhnevitsj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 21,69 |
| 21,69 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Adam Nelson]] |
| [[Adam Nelson]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 21,26 |
| 21,26 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Jurij |
| [[Jurij Bilonoh]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 21,10 |
| 21,10 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Justin Anlezark |
| Justin Anlezark |
||
| align="left" | {{flagg|Australia|lenke}} |
|||
| {{AUS|2=AUS}} |
|||
| 20,61 |
| 20,61 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Ralf Bartels |
| Ralf Bartels |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 20,50 |
| 20,50 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Tepa Reinikainen |
| Tepa Reinikainen |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| {{FIN|2=FIN}} |
|||
| 20,45 |
| 20,45 |
||
|} |
|} |
||
Line 893: | Line 903: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Virgilijus Alekna]] |
| [[Virgilijus Alekna]] |
||
| align="left"| {{flagg|Litauen|lenke}} |
|||
| {{LTU-1989|2=LTU}} |
|||
| 69,69 |
| 69,69 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Róbert Fazekas]] |
| [[Róbert Fazekas]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| {{HUN|2=HUN}} |
|||
| 69,01 |
| 69,01 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| align="left" | [[Vasilij Kaptjukh]] |
|||
| Vassil Kapzjutsj |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 66,51 |
| 66,51 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Lars Riedel]] |
| [[Lars Riedel]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 66,28 |
| 66,28 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Michael Möllenbeck |
| Michael Möllenbeck |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 66,23 |
| 66,23 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Frantz Kruger |
| Frantz Kruger |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 65,26 |
| 65,26 |
||
|} |
|} |
||
Line 936: | Line 946: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Ivan Tsikhan]] |
| [[Ivan Tsikhan]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 83,05 |
| 83,05 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Adrián Annus]] |
| [[Adrián Annus]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| {{HUN|2=HUN}} |
|||
| 80,36 |
| 80,36 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Kōji Murofushi]] |
| [[Kōji Murofushi]] |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 80,12 |
| 80,12 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| |
| [[Andrej Skvaruk]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 79,68 |
| 79,68 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Primož Kozmus]] |
| [[Primož Kozmus]] |
||
| align="left"| {{flagg|Slovenia|lenke}} |
|||
| {{SVN|2=SLO}} |
|||
| 79,68 |
| 79,68 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Ilja Konovalov |
| Ilja Konovalov |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 78,55 |
| 78,55 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Vadzim Dzevjatoŭski]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| 78,13 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 979: | Line 994: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Sergej A. Makarov]] |
| [[Sergej A. Makarov]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 85,44 |
| 85,44 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Andrus Värnik]] |
| [[Andrus Värnik]] |
||
| align="left" | {{flagg|Estland|lenke}} |
|||
| {{EST|2=EST}} |
|||
| 85,17 |
| 85,17 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Boris Henry |
| [[Boris Henry]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 84,74 |
| 84,74 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Jan Železný]] |
| [[Jan Železný]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| {{CZE|2=CZE}} |
|||
| 84,09 |
| 84,09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Aki Parviainen]] |
| [[Aki Parviainen]] |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| {{FIN|2=FIN}} |
|||
| 83,05 |
| 83,05 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Christian Nicolay |
| Christian Nicolay |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 81,77 |
| 81,77 |
||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 7 |
|||
| align=left| Miroslav Guzdek |
|||
| align="left"| {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| align="left" | 81,40 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 8 |
|||
| align=left| Peter Blank |
|||
| align="left"| {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| align="left" | 80,34 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 9 |
|||
| align=left| [[Steve Backley]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| align="left" | 80,13 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 11 |
|||
| align=left| Li Rongxiang |
|||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| align="left" | 78,24 |
|||
|- align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" |
|||
! 11 |
|||
| align=left| [[Andreas Thorkildsen]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Noreg|lenke}} |
|||
| align="left" | 77,75 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 022: | Line 1 062: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Poeng |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| |
| Tom Pappas |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 8 750 |
|||
| 8750 |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Roman Šebrle]] |
| [[Roman Šebrle]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| {{CZE|2=CZE}} |
|||
| 8 634 |
|||
| 8634 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Dmitrij Karpov |
| [[Dmitrij Karpov]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kasakhstan|lenke}} |
|||
| {{KAZ|2=KAZ}} |
|||
| 8 374 |
|||
| 8374 (NR) |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Tomáš Dvořák]] |
| [[Tomáš Dvořák]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| {{CZE|2=CZE}} |
|||
| 8 242 |
|||
| 8242 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Laurent Hernu |
| Laurent Hernu |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 8 218 |
|||
| 8218 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Lev Lobodin |
| [[Lev Lobodin]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 8 198 |
|||
| 8198 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 066: | Line 1 106: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Torri Edwards]] |
| [[Torri Edwards]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 10,93 |
| 10,93 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Zjanna Block]] |
| [[Zjanna Pintusevitsj-Block]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 10,99 |
| 10,99 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Chandra Sturrup |
| [[Chandra Sturrup]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS|2=BAH}} |
|||
| 11,02 |
| 11,02 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Ekaterini Thanou |
| [[Ekaterini Thanou]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 11,03 |
| 11,03 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Christine Arron]] |
| [[Christine Arron]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 11,05 |
| 11,05 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Aleen Bailey |
| Aleen Bailey |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 11,07 |
| 11,07 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 104: | Line 1 144: | ||
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
||
Plasseringa og medaljen til Zjanna Pintusevitsj-Block vart annullert i 2011. |
|||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 1 111: | Line 1 153: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Anastasija Kapatsjinskaja]] |
| [[Anastasija Kapatsjinskaja]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 22,38 |
| 22,38 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Torri Edwards]] |
| [[Torri Edwards]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 22,47 |
| 22,47 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Muriel Hurtis |
| [[Muriel Hurtis]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 22,59 |
| 22,59 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[ |
| [[Zjanna Pintusevitsj-Block]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 22,92 |
| 22,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Beverly McDonald |
| Beverly McDonald |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 22,95 |
| 22,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Natallja Safronnikava |
| Natallja Safronnikava |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 22,98 |
| 22,98 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 156: | Line 1 198: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Ana Guevara]] |
| [[Ana Guevara]] |
||
| align="left"| {{flagg|Mexico|lenke}} |
|||
| {{MEX|2=MEX}} |
|||
| 48,89 |
| 48,89 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Lorraine Fenton |
| Lorraine Fenton |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 49,43 |
| 49,43 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Amy Mbacké Thiam]] |
| [[Amy Mbacké Thiam]] |
||
| align="left" | {{flagg|Senegal|lenke}} |
|||
| {{SEN|2=SEN}} |
|||
| 49,95 |
| 49,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Natalja Nasarova |
| Natalja Nasarova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 49,98 |
| 49,98 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Tonique Williams-Darling]] |
| [[Tonique Williams-Darling]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS|2=BAH}} |
|||
| 50,38 |
| 50,38 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | [[Olesia Zykina]] |
|||
| Olesja Sykina |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 50,59 |
| 50,59 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 199: | Line 1 241: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Maria Mutola]] |
| [[Maria Mutola]] |
||
| align="left" | {{flagg|Mosambik|lenke}} |
|||
| {{MOZ|2=MOZ}} |
|||
| 1.59,89 |
| 1.59,89 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Kelly Holmes]] |
| [[Kelly Holmes]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 2.00,18 |
| 2.00,18 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Natalja Khrusjtsjeljova |
| Natalja Khrusjtsjeljova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 2.00,29 |
| 2.00,29 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Mina Aït Hammou |
| Mina Aït Hammou |
||
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
|||
| {{MAR|2=MAR}} |
|||
| 2.01,09 |
| 2.01,09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Claudia Gesell |
| Claudia Gesell |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 2.01,84 |
| 2.01,84 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Diane Cummins |
| Diane Cummins |
||
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
|||
| {{CAN|2=CAN}} |
|||
| 2.02,48 |
| 2.02,48 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 243: | Line 1 285: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tatjana Tomasjova]] |
| [[Tatjana Tomasjova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 3.58,52 |
| 3.58,52 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Süreyya Ayhan |
| [[Süreyya Ayhan]] |
||
| align="left"| {{flagg|Tyrkia|lenke}} |
|||
| {{TUR|2=TUR}} |
|||
| 3.59,04 |
| 3.59,04 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Hayley Tullett |
| Hayley Tullett |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 3.59,95 |
| 3.59,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jekaterina Rosenberg |
| Jekaterina Rosenberg |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4.00,59 |
| 4.00,59 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Jackline Maranga |
| Jackline Maranga |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 4.01,64 |
| 4.01,64 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Naomi Mugo |
| Naomi Mugo |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 4.02,33 |
| 4.02,33 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Daniela Jordanova]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| 4.02,34 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 286: | Line 1 333: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tirunesh Dibaba]] |
| [[Tirunesh Dibaba]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 14.51,72 |
| 14.51,72 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Marta Domínguez]] |
| [[Marta Domínguez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 14.52,26 |
| 14.52,26 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| |
| Edith Masai |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 14.52,30 |
| 14.52,30 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jelena Sadorosjnaja |
| Jelena Sadorosjnaja |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 14.52,36 |
| 14.52,36 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Elvan Abeylegesse]] |
| [[Elvan Abeylegesse]] |
||
| align="left"| {{flagg|Tyrkia|lenke}} |
|||
| {{TUR|2=TUR}} |
|||
| 14.53,36 |
| 14.53,36 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Isabella Ochichi |
| Isabella Ochichi |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 14.54,08 |
| 14.54,08 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 324: | Line 1 371: | ||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
=== 10 000 |
=== 10 000 meter === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Berhane Adere]] |
| [[Berhane Adere]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 30.04,18 |
| 30.04,18 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Werknesh Kidane |
| [[Werknesh Kidane]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 30.07,15 |
| 30.07,15 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Sun Yingjie |
| Sun Yingjie |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 30.07,20 |
| 30.07,20 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Lornah Kiplagat |
| Lornah Kiplagat |
||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| {{NLD|2=NED}} |
|||
| 30.12,53 |
| 30.12,53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Alla Sjiljajeva |
| Alla Sjiljajeva |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 30.23,07 |
| 30.23,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Galina Bogomolova |
| Galina Bogomolova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 30.26,20 |
| 30.26,20 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Xing Huina]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| 30.31,55 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 373: | Line 1 425: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Catherine Ndereba]] |
| [[Catherine Ndereba]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 2.23.55 |
| 2.23.55 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Mizuki Noguchi |
| [[Mizuki Noguchi]] |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.24.18 |
| 2.24.18 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Masako Chiba |
| Masako Chiba |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.25.09 |
| 2.25.09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Naoko Sakamoto |
| Naoko Sakamoto |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.25.25 |
| 2.25.25 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Ham Bong-sil |
| Ham Bong-sil |
||
| align="left"| {{flagg|Nord-Korea|lenke}} |
|||
| {{PRK|2=PRK}} |
|||
| 2.25.31 |
| 2.25.31 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Elfenesh Alemu |
| Elfenesh Alemu |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 2.26.29 |
| 2.26.29 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 416: | Line 1 468: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Jelena Nikolajeva]] |
| [[Jelena Nikolajeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.26.52 |
| 1.26.52 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Gillian O’Sullivan |
| Gillian O’Sullivan |
||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| {{IRL|2=IRL}} |
|||
| 1.27.34 |
| 1.27.34 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Valentina Tsybulskaja]] |
|||
| Valjanzina Zybulskaja |
|||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 1.28.10 |
| 1.28.10 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Tatjana Gudkova |
| Tatjana Gudkova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.28.53 |
| 1.28.53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Claudia Stef |
| Claudia Stef |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 1.29.09 |
| 1.29.09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Rossella Giordano |
| Rossella Giordano |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 1.29.14 |
| 1.29.14 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 459: | Line 1 511: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Perdita Felicien]] |
| [[Perdita Felicien]] |
||
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
|||
| {{CAN|2=CAN}} |
|||
| 12,53 |
| 12,53 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Brigitte Foster-Hylton|Brigitte Foster]] |
| [[Brigitte Foster-Hylton|Brigitte Foster]] |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 12,57 |
| 12,57 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Miesha McKelvy-Jones |
| Miesha McKelvy-Jones |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 12,67 |
| 12,67 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Glory Alozie |
| align="left" | [[Glory Alozie]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 12,75 |
| 12,75 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Aurelia Trywianska |
| Aurelia Trywianska |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 12,75 |
| 12,75 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Jenny Adams |
| Jenny Adams |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 12,77 |
| 12,77 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Finale: 27. august |
Finale: 27. august |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== 400 |
=== 400 meter hekk === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Jana Pittman]] |
| [[Jana Pittman]] |
||
| align="left" | {{flagg|Australia|lenke}} |
|||
| {{AUS|2=AUS}} |
|||
| 53,22 |
| 53,22 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Sandra Glover |
| Sandra Glover |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 53,65 |
| 53,65 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Julija Petsjonkina]] |
| [[Julija Petsjonkina]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 53,71 |
| 53,71 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Ionela Târlea |
| [[Ionela Târlea]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 54,41 |
| 54,41 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Tetjana Teresjtsjuk-Antipova |
| [[Tetjana Teresjtsjuk-Antipova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 54,61 |
| 54,61 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Andrea Blackett |
| Andrea Blackett |
||
| align="left" | {{flagg|Barbados|lenke}} |
|||
| {{BRB|2=BAR}} |
|||
| 54,79 |
| 54,79 |
||
|- |
|||
| style="text-align:center" | '''7''' |
|||
| [[Heike Meißner]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| 55,60 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 1 540: | Line 1 597: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== |
=== 4 x 100 meter stafett === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA}} |
|||
| Patricia Girard <br /> Muriel Hurtis <br /> Sylviane Félix <br /> [[Christine Arron]] |
|<small> Patricia Girard <br /> [[Muriel Hurtis]] <br /> Sylviane Félix <br /> [[Christine Arron]]</small> |
||
| 41,78 |
| 41,78 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| {{USA}} |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| Angela Williams <br /> Chryste Gaines <br /> [[Inger Miller]] <br /> [[Torri Edwards]] |
|<small> Angela Williams <br /> Chryste Gaines <br /> [[Inger Miller]] <br /> [[Torri Edwards]]</small> |
||
| 41,83 |
| 41,83 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS}} |
|||
| Olga Fjodorova <br /> Julija Tabakova <br /> Marina Kislova <br /> |
|<small> Olga Fjodorova <br /> Julija Tabakova <br /> Marina Kislova <br /> Larisa Kruglova </small> |
||
| 42,66 |
| 42,66 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR}} |
|||
| Tetjana Tkalitsj <br /> Ansjela Kravtsjenko <br /> Olena Pastusjenko-Sinjavina <br /> Oksana Kajdasj |
|<small> Tetjana Tkalitsj <br /> Ansjela Kravtsjenko <br /> Olena Pastusjenko-Sinjavina <br /> Oksana Kajdasj</small> |
||
| 43,07 |
| 43,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER}} |
|||
| Melanie Paschke <br /> Marion Wagner <br /> Sandra Möller <br /> Katja Wakan |
|<small> Melanie Paschke <br /> Marion Wagner <br /> Sandra Möller <br /> Katja Wakan </small> |
||
| 43,27 |
| 43,27 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Belgia|lenke}} |
|||
| {{BEL}} |
|||
| Katleen De Caluwé <br /> Audry Rochtus <br /> Elodie Ouédraogo <br /> [[Kim Gevaert]] |
|<small> Katleen De Caluwé <br /> Audry Rochtus <br /> Elodie Ouédraogo <br /> [[Kim Gevaert]] </small> |
||
| 43,45 |
| 43,45 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 583: | Line 1 640: | ||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
=== |
=== 4 x 400 meter stafett === |
||
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
<div style="float:left;text-align:left;padding-right:15px"> |
||
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
{| class="wikitable" style= "background-color:#FFFFFF; width: 450px;" |
||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width="40%" | Utøvarar |
! width="40%" | Utøvarar |
||
! width=" |
! width="17%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| {{USA}} |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| Me’Lisa Barber <br /> Demetria Washington <br /> [[Jearl Miles Clark]] <br /> [[Sanya Richards]] |
|<small> Me’Lisa Barber <br /> Demetria Washington <br /> [[Jearl Miles Clark]] <br /> [[Sanya Richards]]</small> |
||
| 3.22,63 |
| 3.22,63 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS}} |
|||
| |
|<small> [[Olesia Zykina]] <br /> [[Julija Petsjonkina]] <br /> [[Anastasija Kapatsjinskaja]] <br /> Natalja Nazarova</small> |
||
| 3.22,91 |
| 3.22,91 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM}} |
|||
| Sandie Richards <br /> Allison Beckford <br /> Ronetta Smith <br /> Lorraine Fenton |
|<small> [[Sandie Richards]] <br /> Allison Beckford <br /> Ronetta Smith <br /> Lorraine Fenton </small> |
||
| 3.22,92 |
| 3.22,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER}} |
|||
| Claudia Marx <br /> Birgit Rockmeier <br /> Claudia Hoffmann <br /> Grit Breuer |
|<small> align=left| <small> Claudia Marx <br /> Birgit Rockmeier <br /> Claudia Hoffmann <br /> [[Grit Breuer]] </small> |
||
| 3.26,25 |
| 3.26,25 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL}} |
|||
| Monika Bejnar <br /> Malgorzata Pskit <br /> Anna Jesień <br /> Grażyna Prokopek |
| align=left| <small> Monika Bejnar <br /> Malgorzata Pskit <br /> [[Anna Jesień]] <br /> Grażyna Prokopek </small> |
||
| 3.26,64 |
| 3.26,64 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR}} |
|||
| Lee McConnell <br /> Jennifer Meadows <br /> Catherine Murphy <br /> Tasha Danvers |
| align=left| <small> Lee McConnell <br /> Jennifer Meadows <br /> Catherine Murphy <br /> Tasha Danvers</small> |
||
| 3.26,67 |
| 3.26,67 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 631: | Line 1 688: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Hestrie Cloete]] |
| [[Hestrie Cloete]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 2,06 |
| 2,06 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Marina |
| Marina Kuptsova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 2,00 |
| 2,00 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Kajsa Bergqvist]] |
| [[Kajsa Bergqvist]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 2,00 |
| 2,00 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Venelina Veneva |
| [[Venelina Veneva]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| {{BUL|2=BUL}} |
|||
| 1,98 |
| 1,98 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Vita Palamar |
| Vita Palamar |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Anna Tsjitsjerova]] |
| [[Anna Tsjitsjerova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 674: | Line 1 731: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Høgde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Svetlana Feofanova]] |
| [[Svetlana Feofanova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4,75 |
| 4,75 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Annika Becker |
| Annika Becker |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 4,70 |
| 4,70 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Jelena Isinbajeva]] |
| [[Jelena Isinbajeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4,65 |
| 4,65 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Monika Pyrek |
| [[Monika Pyrek]] |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 4,55 |
| 4,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Stacy Dragila]] |
| [[Stacy Dragila]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 4,55 |
| 4,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Yvonne Buschbaum |
| Yvonne Buschbaum |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 4,50 |
| 4,50 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 718: | Line 1 775: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Eunice Barber]] |
| [[Eunice Barber]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 6,99 |
| 6,99 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| Tatjana Kotova |
| [[Tatjana Kotova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6,74 |
| 6,74 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Anju Bobby George |
| Anju Bobby George |
||
| align="left"| {{flagg|India|lenke}} |
|||
| {{IND|2=IND}} |
|||
| 6,70 |
| 6,70 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jade Johnson |
| Jade Johnson |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 6,63 |
| 6,63 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Olga Rubljova |
| Olga Rubljova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6,58 |
| 6,58 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Tünde Vaszi |
| Tünde Vaszi |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| {{HUN|2=HUN}} |
|||
| 6,53 |
| 6,53 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 761: | Line 1 818: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Tatjana Lebedeva]] |
| [[Tatjana Lebedeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 15,18 |
| 15,18 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Françoise Mbango Etone]] |
| [[Françoise Mbango Etone]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kamerun|lenke}} |
|||
| {{CMR|2=CMR}} |
|||
| 15,05 |
| 15,05 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Magdelin Martinez |
| Magdelin Martinez |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 14,90 |
| 14,90 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Anna Pjatykh |
| [[Anna Pjatykh]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 14,72 |
| 14,72 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Mabel Gay |
| [[Mabel Gay]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 14,52 |
| 14,52 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Barbara Lah |
| Barbara Lah |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 14,38 |
| 14,38 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 805: | Line 1 862: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Svetlana Kriveljova]] |
| [[Svetlana Kriveljova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 20,63 |
| 20,63 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[ |
| [[Nadzeja Ostaptsjuk]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 20,12 |
| 20,12 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Vita Pavlysj |
| [[Vita Pavlysj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 20,08 |
| 20,08 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Irina |
| [[Irina Korzjanenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 19,17 |
| 19,17 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Valerie Vili]] |
| [[Valerie Adams|Valerie Vili]] |
||
| align="left" | {{flagg|New Zealand|lenke}} |
|||
| {{NZL|2=NZL}} |
|||
| 18,65 |
| 18,65 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Krystyna Zabawska |
| Krystyna Zabawska |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 18,62 |
| 18,62 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 848: | Line 1 905: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Iryna |
| [[Iryna Jatsjanka]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 67,32 |
| 67,32 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Anastasia Kelesidou |
| [[Anastasia Kelesidou]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 67,14 |
| 67,14 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Ekaterini |
| [[Ekaterini Voggoli]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 66,73 |
| 66,73 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Olena Antonova |
| [[Olena Antonova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 65,90 |
| 65,90 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Věra Pospíšilová |
| [[Věra Pospíšilová]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| {{CZE|2=CZE}} |
|||
| 65,55 |
| 65,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Natalja Sadova]] |
| [[Natalja Sadova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 65,22 |
| 65,22 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 891: | Line 1 948: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="33%" | Land |
||
! width=" |
! width="17%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Yipsi Moreno]] |
| [[Yipsi Moreno]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 73,33 |
| 73,33 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Olga Kuzenkova]] |
| [[Olga Kuzenkova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 71,71 |
| 71,71 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Manuela Montebrun |
| [[Manuela Montebrun]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 70,92 |
| 70,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Gu Yuan |
| Gu Yuan |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 70,77 |
| 70,77 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Susanne Keil |
| Susanne Keil |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 69,43 |
| 69,43 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Mihaela Melinte]] |
| [[Mihaela Melinte]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 68,69 |
| 68,69 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 934: | Line 1 991: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Mirela |
| [[Mirela Manjani]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 66,52 |
| 66,52 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 63,28 |
| 63,28 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| [[Steffi Nerius]] |
| [[Steffi Nerius]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 62,70 |
| 62,70 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Mikaela Ingberg |
| [[Mikaela Ingberg]] |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| {{FIN|2=FIN}} |
|||
| 62,20 |
| 62,20 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Osleidys Menéndez]] |
| [[Osleidys Menéndez]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 62,19 |
| 62,19 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Sonia Bisset |
| [[Sonia Bisset]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 60,17 |
| 60,17 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 977: | Line 2 034: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="35%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Poeng |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Gold medal with cup.svg|20px|Gull]] |
|||
| [[Carolina Klüft]] |
| [[Carolina Klüft]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 7 001 |
|||
| 7001 (NR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Silver medal with cup.svg|20px|Sølv]] |
|||
| [[Eunice Barber]] |
| [[Eunice Barber]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 6 755 |
|||
| 6755 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
! style="text-align:center;" | [[Fil:Bronze medal with cup.svg|20px|Bronse]] |
|||
| Natallja |
| [[Natallja Sazanovitsj]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 6 524 |
|||
| 6524 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jelena Prokhorova |
| [[Jelena Prokhorova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6 452 |
|||
| 6452 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Denise Lewis]] |
| [[Denise Lewis]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 6 254 |
|||
| 6254 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Gertrud Bacher |
| Gertrud Bacher |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 6 166 |
|||
| 6166 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Line 2 015: | Line 2 072: | ||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
==Medaljetabell== |
|||
{| class="wikitable" |
{| class="wikitable" |
||
|- |
|- |
||
Line 2 029: | Line 2 085: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 1 |
| 1 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|USA|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 8 |
| style="background:#F7F6A8;" | 8 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
||
Line 2 036: | Line 2 092: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 2 |
| 2 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Russland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 7 |
| style="background:#F7F6A8;" | 7 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
| style="background:#DCE5E5;" | 7 |
||
Line 2 043: | Line 2 099: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 3 |
| 3 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
||
Line 2 057: | Line 2 113: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 5 |
| 5 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
| style="background:#F7F6A8;" | 3 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 064: | Line 2 120: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 6 |
| 6 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Sverige|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 071: | Line 2 127: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| rowspan="2" | 7 |
| rowspan="2" | 7 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 077: | Line 2 133: | ||
| 4 |
| 4 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 084: | Line 2 140: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 9 |
| 9 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
| style="background:#F7F6A8;" | 2 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 091: | Line 2 147: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 10 |
| 10 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 098: | Line 2 154: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 11 |
| 11 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 105: | Line 2 161: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 12 |
| 12 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 112: | Line 2 168: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 13 |
| 13 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 119: | Line 2 175: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| rowspan="10" | 14 |
| rowspan="10" | 14 |
||
| align="left" | {{ |
| align="left" | {{flagg|Algerie|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 125: | Line 2 181: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Australia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 137: | Line 2 193: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" | {{ |
| align="left" | {{flagg|Ecuador|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 143: | Line 2 199: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Qatar|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 155: | Line 2 211: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Mexico|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 161: | Line 2 217: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Mosambik|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 167: | Line 2 223: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 173: | Line 2 229: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" | {{ |
| align="left" | {{flagg|Saint Kitts og Nevis|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
| style="background:#F7F6A8;" | 1 |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 180: | Line 2 236: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 24 |
| 24 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
| style="background:#DCE5E5;" | 4 |
||
Line 2 187: | Line 2 243: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 25 |
| 25 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Spania|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
| style="background:#DCE5E5;" | 3 |
||
Line 2 194: | Line 2 250: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 26 |
| 26 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Ungarn|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
| style="background:#DCE5E5;" | 2 |
||
Line 2 201: | Line 2 257: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| rowspan="3" | 27 |
| rowspan="3" | 27 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Tyskland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 207: | Line 2 263: | ||
| 4 |
| 4 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 213: | Line 2 269: | ||
| 4 |
| 4 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Ukraina|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 220: | Line 2 276: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 30 |
| 30 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 227: | Line 2 283: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| rowspan="7" | 31 |
| rowspan="7" | 31 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Brasil|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 233: | Line 2 289: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Kamerun|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 239: | Line 2 295: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Estland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 245: | Line 2 301: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 251: | Line 2 307: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Trinidad og Tobago|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 257: | Line 2 313: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 263: | Line 2 319: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Tyrkia|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
| style="background:#DCE5E5;" | 1 |
||
Line 2 270: | Line 2 326: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 38 |
| 38 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 277: | Line 2 333: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| 39 |
| 39 |
||
| align="left" | {{ |
| align="left" | {{flagg|Kina|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 284: | Line 2 340: | ||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| rowspan="4" | 40 |
| rowspan="4" | 40 |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|India|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 290: | Line 2 346: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Kasakhstan|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 296: | Line 2 352: | ||
| 1 |
| 1 |
||
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
|- bgcolor="#FFFFFF" align="center" |
||
| align="left" |
| align="left"| {{flagg|Nederland|lenke}} |
||
| style="background:#F7F6A8;" | – |
| style="background:#F7F6A8;" | – |
||
| style="background:#DCE5E5;" | – |
| style="background:#DCE5E5;" | – |
||
Line 2 310: | Line 2 366: | ||
==Kjelder== |
==Kjelder== |
||
{{refopning}} |
|||
<div class="references-small"> |
|||
*''Denne artikkelen bygger på «[[:de:Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003|Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003]]» frå {{Wikipedia-utgåve|de}}, den 5. august 2013.'' |
*''Denne artikkelen bygger på «[[:de:Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003|Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003]]» frå {{Wikipedia-utgåve|de}}, den 5. august 2013.'' |
||
</div> |
|||
<div class="references-small"> |
|||
*''Denne artikkelen bygger på «[[:de:Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel|Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel]]» frå {{Wikipedia-utgåve|de}}, den 5. august 2013.'' |
*''Denne artikkelen bygger på «[[:de:Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel|Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel]]» frå {{Wikipedia-utgåve|de}}, den 5. august 2013.'' |
||
{{refslutt}} |
|||
</div> |
|||
{{Autoritetsdata}} |
|||
[[Kategori: |
[[Kategori:Verdsmeisterskap i friidrett|2003]] |
||
[[Kategori: |
[[Kategori:VM i friidrett 2003| ]] |
Versjonen frå 19. april 2024 kl. 10:34
Verdsmeisterskapen i friidrett 2003, den 9. i rekka, vart avvikla på Stade de France i Saint-Denis i Frankrike, i tidsrommet frå 23. til 31. august 2003. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 23 for kvinner. Frå 203 deltakarland vart påmeldt 2 008 utøvarar.
Under meisterskapen vart sett to verdsrekordar, begge av mannlege kappgjengarar. Jefferson Pérez frå Ecuador brukte 1.17.21 på 20 km, medan Robert Korzeniowski frå Polen kom i mål på tida 3.36.03 på 50 km.
Trond Nymark vart nummer åtte på 50 km kappgang og stod for Noregs beste prestasjon i meisterskapen.
Menn
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kim Collins | Saint Kitts og Nevis | 10,07 |
2 | Darrel Brown | Trinidad og Tobago | 10,08 |
3 | Darren Campbell | Storbritannia | 10,08 |
4 | Bernard Williams | USA | 10,13 |
5 | Deji Aliu | Nigeria | 10,21 |
6 | Uchenna Emedolu | Nigeria | 10,22 |
Finale: 25. august
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | John Capel | USA | 20,30 |
2 | Darvis Patton | USA | 20,31 |
3 | Shingo Suetsugu | Japan | 20,38 |
4 | Darren Campbell | Storbritannia | 20,39 |
5 | Stéphan Buckland | Mauritius | 20,41 |
6 | Joshua J. Johnson | USA | 20,47 |
7 | Frankie Fredericks | Namibia | 20,47 |
Finale: 29. august
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyree Washington | USA | 44,77 |
2 | Marc Raquil | Frankrike | 44,79 |
3 | Michael Blackwood | Jamaica | 44,80 |
4 | Leslie Djhone | Frankrike | 44,83 |
5 | Eric Milazar | Mauritius | 45,17 |
6 | Alleyne Francique | Grenada | 45,48 |
Finale: 26. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Djabir Saïd-Guerni | Algerie | 1.44,81 |
2 | Jurij Borzakovskij | Russland | 1.44,84 |
3 | Mbulaeni Mulaudzi | Sør-Afrika | 1.44,90 |
4 | Wilson Kipketer | Danmark | 1.45,23 |
5 | Andrea Longo | Italia | 1.45,43 |
6 | Justus Koech | Kenya | 1.45,63 |
7 | Hezekiél Sepeng | Sør-Afrika | 1.45,74 |
Finale: 31. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Hicham El Guerrouj | Marokko | 3.31,77 |
2 | Mehdi Baala | Frankrike | 3.32,31 |
3 | Ivan Hesjko | Ukraina | 3.33,17 |
4 | Paul Korir | Kenya | 3.33,47 |
5 | Rui Silva | Portugal | 3.33,68 |
6 | Reyes Estévez | Spania | 3.33,84 |
Finale: 27. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Eliud Kipchoge | Kenya | 12.52,79 MR |
2 | Hicham El Guerrouj | Marokko | 12.52,83 |
3 | Kenenisa Bekele | Etiopia | 12.53,12 |
4 | John K. Kibowen | Kenya | 12.54,07 |
5 | Abraham Chebii | Kenya | 12.57,74 |
6 | Gebregziabher Gebremariam | Etiopia | 12.58,08 |
Finale: 31. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kenenisa Bekele | Etiopia | 26.49,57 MR |
2 | Haile Gebrselassie | Etiopia | 26.50,77 |
3 | Sileshi Sihine | Etiopia | 27.01,44 |
4 | Ahmad Hassan Abdullah | Qatar | 27.18,28 AS |
5 | John C. Korir | Kenya | 27.19,94 |
6 | Wilberforce Talel | Kenya | 27.33,60 |
Dato: 24. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jaouad Gharib | Marokko | 2.08.31 MR |
2 | Julio Rey | Spania | 2.08.38 |
3 | Stefano Baldini | Italia | 2.09.14 |
4 | Alberto Chaíça | Portugal | 2.09.25 |
5 | Shigeru Aburaya | Japan | 2.09.26 |
6 | Daniele Caimmi | Italia | 2.09.29 |
Dato: 30. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jefferson Pérez | Ecuador | 1.17.21 VR |
2 | Francisco Javier Fernández | Spania | 1.18.00 |
3 | Roman Raskasov | Russland | 1.18.07 |
4 | Noé Hernández | Mexico | 1.18.14 |
5 | Luke Adams | Australia | 1.19.35 |
6 | Ivan Trozkij | Kviterussland | 1.19.40 |
Dato: 23. august
50 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Robert Korzeniowski | Polen | 3.36.03 VR |
2 | German Skurygin | Russland | 3.36.42 |
3 | Andreas Erm | Tyskland | 3.37.46 |
4 | Aleksej Vojevodin | Russland | 3.38.01 |
5 | Denis Nizjegorodov | Russland | 3.38.23 |
6 | Jesús Ángel García | Spania | 3.43.56 |
7 | Roman Magdziarczyk | Polen | 3.44.53 |
8 | Trond Nymark | Noreg | 3.46.14 |
Dato: 27. august
110 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Allen Johnson | USA | 13,12 |
2 | Terrence Trammell | USA | 13,20 |
3 | Liu Xiang | Kina | 13,23 |
4 | Larry Wade | USA | 13,34 |
5 | Márcio Simão de Souza | Brasil | 13,48 |
6 | Shi Dongpeng | Kina | 13,53 |
Finale: 30. august
400 meter hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Félix Sánchez | 47,25 Å | ||
Joey Woody | USA | 48,18 | |
Periklis Iakovakis | Hellas | 48,24 | |
4 | Danny McFarlane | Jamaica | 48,30 |
5 | Kemel Thompson | Jamaica | 48,51 |
6 | Chris Rawlinson | Storbritannia | 48,90 |
Finale: 29. august
3 000 m hinder
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Saif Saaeed Shaheen | Qatar | 8.04,39 | |
Ezekiel Kemboi | Kenya | 8.05,11 | |
Eliseo Martín | Spania | 8.09,09 | |
4 | Bouabdellah Tahri | Frankrike | 8.10,65 |
5 | Abraham Cherono | Kenya | 8.13,37 |
6 | Luis Miguel Martín | Spania | 8.13,52 |
Finale: 26. august
4 x 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
USA | John Capel Bernard Williams Darvis Patton Joshua J. Johnson |
38,06 | |
Brasil | Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Cláudio Roberto Souza |
38,26 | |
Nederland | Timothy Beck Troy Douglas Patrick van Balkom Caimin Douglas |
38,87 | |
4 | Nigeria | Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Musa Deji Deji Aliu |
38,89 |
5 | Polen | Piotr Balcerzak Lukasz Chyla Marcin Nowak Marcin Urbaś |
38,96 |
6 | Japan | Hiroyasu Tsuchie Hisashi Miyazaki Ryo Matsuda Nobuharu Asahara |
39,05 |
Finale: 31. august
4 x 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
Frankrike | Leslie Djhone Naman Keïta Stéphane Diagana Marc Raquil |
2.58,96 | |
Jamaica | Brandon Simpson Danny McFarlane Davian Clarke Michael Blackwood |
2.59,60 | |
Bahamas | Avard Moncur Dennis Darling Nathaniel McKinney Chris Brown |
3.00,53 | |
4 | Storbritannia | Ian Mackie Sean Baldock Christopher Rawlinson Daniel Caines |
3.01,00 |
5 | Spania | Eduardo Rodríguez David Canal Salvador Rodríguez Antonio Reina |
3.02,50 |
6 | Hellas | Stilianos Dimotsios Anastasios Gousis Panayiotis Sarris Periklis Iakovakis |
3.02,56 |
Finale: 31. august
USA vart tildelt VM-gullet etter å ha sprunge i mål på tida 2.58,98. Gullmedaljen vart trekt tilbake året etter, då det vart kjent at Calvin Harrison, to månader før meisterskapen, hadde testa positivt på ei dopingprøve.
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Jacques Freitag | Sør-Afrika | 2,35 | |
Stefan Holm | Sverige | 2,32 | |
Mark Boswell | Canada | 2,32 | |
4 | Mikhail Tsvetkov | Russland | 2,29 |
5 | Germaine Mason | Jamaica | 2,29 |
6 | Grzegorz Sposób | Polen | 2,29 |
Finale: 25. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
Giuseppe Gibilisco | Italia | 5,90 | |
Okkert Brits | Sør-Afrika | 5,85 | |
Patrik Kristiansson | Sverige | 5,85 | |
4 | Dmitri Markov | Australia | 5,85 |
5 | Tim Lobinger | Tyskland | 5,80 |
6 | Timothy Mack | USA | |
Derek Miles | USA | ||
Denis Jurtsjenko | Ukraina | 5,70 |
Finale: 28. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Dwight Phillips | USA | 8,32 |
2 | James Beckford | Jamaica | 8,28 |
3 | Yago Lamela | Spania | 8,22 |
4 | Ignisious Gaisah | Ghana | 8,13 |
5 | Hussein Taher Al-Sabee | Saudi-Arabia | 8,10 |
6 | Volodimir Sjuskov | Ukraina | 8,08 |
Finale: 29. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Christian Olsson | Sverige | 17,72 | |
Yoandri Betanzos | Cuba | 17,28 | |
Leevan Sands | Bahamas | 17,26 | |
4 | Arnie David Giralt | Cuba | 17,23 |
5 | Jadel Gregório | Brasil | 17,11 |
6 | Kenta Bell | USA | 17,08 |
Finale: 25. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Andrej Mikhnevitsj | Kviterussland | 21,69 |
2 | Adam Nelson | USA | 21,26 |
3 | Jurij Bilonoh | Ukraina | 21,10 |
4 | Justin Anlezark | Australia | 20,61 |
5 | Ralf Bartels | Tyskland | 20,50 |
6 | Tepa Reinikainen | Finland | 20,45 |
Finale: 23. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Virgilijus Alekna | Litauen | 69,69 |
2 | Róbert Fazekas | Ungarn | 69,01 |
3 | Vasilij Kaptjukh | Kviterussland | 66,51 |
4 | Lars Riedel | Tyskland | 66,28 |
5 | Michael Möllenbeck | Tyskland | 66,23 |
6 | Frantz Kruger | Sør-Afrika | 65,26 |
Finale: 26. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Ivan Tsikhan | Kviterussland | 83,05 |
2 | Adrián Annus | Ungarn | 80,36 |
3 | Kōji Murofushi | Japan | 80,12 |
4 | Andrej Skvaruk | Ukraina | 79,68 |
5 | Primož Kozmus | Slovenia | 79,68 |
6 | Ilja Konovalov | Russland | 78,55 |
7 | Vadzim Dzevjatoŭski | Kviterussland | 78,13 |
Finale: 25. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Sergej A. Makarov | Russland | 85,44 |
2 | Andrus Värnik | Estland | 85,17 |
3 | Boris Henry | Tyskland | 84,74 |
4 | Jan Železný | Tsjekkia | 84,09 |
5 | Aki Parviainen | Finland | 83,05 |
6 | Christian Nicolay | Tyskland | 81,77 |
7 | Miroslav Guzdek | Tsjekkia | 81,40 |
8 | Peter Blank | Tyskland | 80,34 |
9 | Steve Backley | Storbritannia | 80,13 |
11 | Li Rongxiang | Kina | 78,24 |
11 | Andreas Thorkildsen | Noreg | 77,75 |
Finale: 31. august
Tikamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Tom Pappas | USA | 8 750 |
2 | Roman Šebrle | Tsjekkia | 8 634 |
3 | Dmitrij Karpov | Kasakhstan | 8 374 |
4 | Tomáš Dvořák | Tsjekkia | 8 242 |
5 | Laurent Hernu | Frankrike | 8 218 |
6 | Lev Lobodin | Russland | 8 198 |
Dato: 26. og 27. august
Kvinner
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Torri Edwards | USA | 10,93 |
2 | Zjanna Pintusevitsj-Block | Ukraina | 10,99 |
3 | Chandra Sturrup | Bahamas | 11,02 |
4 | Ekaterini Thanou | Hellas | 11,03 |
5 | Christine Arron | Frankrike | 11,05 |
6 | Aleen Bailey | Jamaica | 11,07 |
Finale: 24. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
Plasseringa og medaljen til Zjanna Pintusevitsj-Block vart annullert i 2011.
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Anastasija Kapatsjinskaja | Russland | 22,38 |
2 | Torri Edwards | USA | 22,47 |
3 | Muriel Hurtis | Frankrike | 22,59 |
4 | Zjanna Pintusevitsj-Block | Ukraina | 22,92 |
5 | Beverly McDonald | Jamaica | 22,95 |
6 | Natallja Safronnikava | Kviterussland | 22,98 |
Finale: 28. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ana Guevara | Mexico | 48,89 Å |
2 | Lorraine Fenton | Jamaica | 49,43 |
3 | Amy Mbacké Thiam | Senegal | 49,95 |
4 | Natalja Nasarova | Russland | 49,98 |
5 | Tonique Williams-Darling | Bahamas | 50,38 |
6 | Olesia Zykina | Russland | 50,59 |
Finale: 27. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Maria Mutola | Mosambik | 1.59,89 |
2 | Kelly Holmes | Storbritannia | 2.00,18 |
3 | Natalja Khrusjtsjeljova | Russland | 2.00,29 |
4 | Mina Aït Hammou | Marokko | 2.01,09 |
5 | Claudia Gesell | Tyskland | 2.01,84 |
6 | Diane Cummins | Canada | 2.02,48 |
Finale: 26. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Tomasjova | Russland | 3.58,52 MR |
2 | Süreyya Ayhan | Tyrkia | 3.59,04 |
3 | Hayley Tullett | Storbritannia | 3.59,95 |
4 | Jekaterina Rosenberg | Russland | 4.00,59 |
5 | Jackline Maranga | Kenya | 4.01,64 |
6 | Naomi Mugo | Kenya | 4.02,33 |
7 | Daniela Jordanova | Bulgaria | 4.02,34 |
Finale: 31. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tirunesh Dibaba | Etiopia | 14.51,72 |
2 | Marta Domínguez | Spania | 14.52,26 |
3 | Edith Masai | Kenya | 14.52,30 |
4 | Jelena Sadorosjnaja | Russland | 14.52,36 |
5 | Elvan Abeylegesse | Tyrkia | 14.53,36 |
6 | Isabella Ochichi | Kenya | 14.54,08 |
Finale: 30. august
10 000 meter
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Berhane Adere | Etiopia | 30.04,18 MR | |
Werknesh Kidane | Etiopia | 30.07,15 | |
Sun Yingjie | Kina | 30.07,20 | |
4 | Lornah Kiplagat | Nederland | 30.12,53 |
5 | Alla Sjiljajeva | Russland | 30.23,07 |
6 | Galina Bogomolova | Russland | 30.26,20 |
7 | Xing Huina | Kina | 30.31,55 |
Dato: 23. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Catherine Ndereba | Kenya | 2.23.55 MR |
2 | Mizuki Noguchi | Japan | 2.24.18 |
3 | Masako Chiba | Japan | 2.25.09 |
4 | Naoko Sakamoto | Japan | 2.25.25 |
5 | Ham Bong-sil | Nord-Korea | 2.25.31 |
6 | Elfenesh Alemu | Etiopia | 2.26.29 |
Dato: 31. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jelena Nikolajeva | Russland | 1.26.52 |
2 | Gillian O’Sullivan | Irland | 1.27.34 |
3 | Valentina Tsybulskaja | Kviterussland | 1.28.10 |
4 | Tatjana Gudkova | Russland | 1.28.53 |
5 | Claudia Stef | Romania | 1.29.09 |
6 | Rossella Giordano | Italia | 1.29.14 |
Dato: 24. august
100 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Perdita Felicien | Canada | 12,53 |
2 | Brigitte Foster | Jamaica | 12,57 |
3 | Miesha McKelvy-Jones | USA | 12,67 |
4 | Glory Alozie | Spania | 12,75 |
5 | Aurelia Trywianska | Polen | 12,75 |
6 | Jenny Adams | USA | 12,77 |
Finale: 27. august
400 meter hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
Jana Pittman | Australia | 53,22 | |
Sandra Glover | USA | 53,65 | |
Julija Petsjonkina | Russland | 53,71 | |
4 | Ionela Târlea | Romania | 54,41 |
5 | Tetjana Teresjtsjuk-Antipova | Ukraina | 54,61 |
6 | Andrea Blackett | Barbados | 54,79 |
7 | Heike Meißner | Tyskland | 55,60 |
Finale: 28. august
4 x 100 meter stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
Frankrike | Patricia Girard Muriel Hurtis Sylviane Félix Christine Arron |
41,78 Å | |
USA | Angela Williams Chryste Gaines Inger Miller Torri Edwards |
41,83 | |
Russland | Olga Fjodorova Julija Tabakova Marina Kislova Larisa Kruglova |
42,66 | |
4 | Ukraina | Tetjana Tkalitsj Ansjela Kravtsjenko Olena Pastusjenko-Sinjavina Oksana Kajdasj |
43,07 |
5 | Tyskland | Melanie Paschke Marion Wagner Sandra Möller Katja Wakan |
43,27 |
6 | Belgia | Katleen De Caluwé Audry Rochtus Elodie Ouédraogo Kim Gevaert |
43,45 |
Finale: 30. august
4 x 400 meter stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
USA | Me’Lisa Barber Demetria Washington Jearl Miles Clark Sanya Richards |
3.22,63 Å | |
Russland | Olesia Zykina Julija Petsjonkina Anastasija Kapatsjinskaja Natalja Nazarova |
3.22,91 | |
Jamaica | Sandie Richards Allison Beckford Ronetta Smith Lorraine Fenton |
3.22,92 | |
4 | Tyskland | Claudia Marx Birgit Rockmeier Claudia Hoffmann Grit Breuer |
3.26,25 |
5 | Polen | Monika Bejnar Malgorzata Pskit Anna Jesień Grażyna Prokopek |
3.26,64 |
6 | Storbritannia | Lee McConnell Jennifer Meadows Catherine Murphy Tasha Danvers |
3.26,67 |
Finale: 31. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Hestrie Cloete | Sør-Afrika | 2,06 Å |
2 | Marina Kuptsova | Russland | 2,00 |
3 | Kajsa Bergqvist | Sverige | 2,00 |
4 | Venelina Veneva | Bulgaria | 1,98 |
5 | Vita Palamar | Ukraina | 1,95 |
6 | Anna Tsjitsjerova | Russland | 1,95 |
Finale: 31. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Feofanova | Russland | 4,75 MR |
2 | Annika Becker | Tyskland | 4,70 |
3 | Jelena Isinbajeva | Russland | 4,65 |
4 | Monika Pyrek | Polen | 4,55 |
4 | Stacy Dragila | USA | 4,55 |
6 | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,50 |
Finale: 25. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Eunice Barber | Frankrike | 6,99 | |
Tatjana Kotova | Russland | 6,74 | |
Anju Bobby George | India | 6,70 | |
4 | Jade Johnson | Storbritannia | 6,63 |
5 | Olga Rubljova | Russland | 6,58 |
6 | Tünde Vaszi | Ungarn | 6,53 |
Finale: 30. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Tatjana Lebedeva | Russland | 15,18 | |
Françoise Mbango Etone | Kamerun | 15,05 Å | |
Magdelin Martinez | Italia | 14,90 | |
4 | Anna Pjatykh | Russland | 14,72 |
5 | Mabel Gay | Cuba | 14,52 |
6 | Barbara Lah | Italia | 14,38 |
Finale: 26. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Svetlana Kriveljova | Russland | 20,63 | |
Nadzeja Ostaptsjuk | Kviterussland | 20,12 | |
Vita Pavlysj | Ukraina | 20,08 | |
4 | Irina Korzjanenko | Russland | 19,17 |
5 | Valerie Vili | New Zealand | 18,65 |
6 | Krystyna Zabawska | Polen | 18,62 |
Finale: 27. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Iryna Jatsjanka | Kviterussland | 67,32 |
2 | Anastasia Kelesidou | Hellas | 67,14 |
3 | Ekaterini Voggoli | Hellas | 66,73 |
4 | Olena Antonova | Ukraina | 65,90 |
5 | Věra Pospíšilová | Tsjekkia | 65,55 |
6 | Natalja Sadova | Russland | 65,22 |
Finale: 25. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Yipsi Moreno | Cuba | 73,33 | |
Olga Kuzenkova | Russland | 71,71 | |
Manuela Montebrun | Frankrike | 70,92 | |
4 | Gu Yuan | Kina | 70,77 |
5 | Susanne Keil | Tyskland | 69,43 |
6 | Mihaela Melinte | Romania | 68,69 |
Finale: 28. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
Mirela Manjani | Hellas | 66,52 Å | |
Tatjana Sjikolenko | Russland | 63,28 | |
Steffi Nerius | Tyskland | 62,70 | |
4 | Mikaela Ingberg | Finland | 62,20 |
5 | Osleidys Menéndez | Cuba | 62,19 |
6 | Sonia Bisset | Cuba | 60,17 |
Finale: 30. august
Sjukamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
Carolina Klüft | Sverige | 7 001 | |
Eunice Barber | Frankrike | 6 755 | |
Natallja Sazanovitsj | Kviterussland | 6 524 | |
4 | Jelena Prokhorova | Russland | 6 452 |
5 | Denise Lewis | Storbritannia | 6 254 |
6 | Gertrud Bacher | Italia | 6 166 |
Dato: 23. og 24. august
Medaljetabell
Medaljefordeling | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Til saman |
1 | USA | 8 | 7 | 1 | 16 |
2 | Russland | 7 | 7 | 5 | 19 |
3 | Frankrike | 3 | 3 | 2 | 8 |
4 | Mal:ETH-1996 | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | Kviterussland | 3 | 1 | 3 | 7 |
6 | Sverige | 2 | 1 | 2 | 5 |
7 | Kenya | 2 | 1 | 1 | 4 |
Sør-Afrika | 2 | 1 | 1 | 4 | |
9 | Marokko | 2 | 1 | – | 3 |
10 | Hellas | 1 | 1 | 2 | 4 |
11 | Cuba | 1 | 1 | – | 2 |
12 | Italia | 1 | – | 2 | 3 |
13 | Canada | 1 | – | 1 | 2 |
14 | Algerie | 1 | – | – | 1 |
Australia | 1 | – | – | 1 | |
1 | – | – | 1 | ||
Ecuador | 1 | – | – | 1 | |
Qatar | 1 | – | – | 1 | |
Mal:LTU-1989 | 1 | – | – | 1 | |
Mexico | 1 | – | – | 1 | |
Mosambik | 1 | – | – | 1 | |
Polen | 1 | – | – | 1 | |
Saint Kitts og Nevis | 1 | – | – | 1 | |
24 | Jamaica | – | 4 | 2 | 6 |
25 | Spania | – | 3 | 2 | 5 |
26 | Ungarn | – | 2 | – | 2 |
27 | Tyskland | – | 1 | 3 | 4 |
Japan | – | 1 | 3 | 4 | |
Ukraina | – | 1 | 3 | 4 | |
30 | Storbritannia | – | 1 | 2 | 3 |
31 | Brasil | – | 1 | - | 1 |
Kamerun | – | 1 | – | 1 | |
Estland | – | 1 | – | 1 | |
Irland | – | 1 | – | 1 | |
Trinidad og Tobago | – | 1 | – | 1 | |
Tsjekkia | – | 1 | – | 1 | |
Tyrkia | – | 1 | – | 1 | |
38 | Bahamas | – | – | 3 | 3 |
39 | Kina | – | – | 2 | 2 |
40 | India | – | – | 1 | 1 |
Kasakhstan | – | – | 1 | 1 | |
Nederland | – | – | 1 | 1 | |
– | – | 1 | 1 |
Kjelder
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.