VM i friidrett 2003: Skilnad mellom versjonar
→Kvinner: tillegg |
|||
Line 1 066: | Line 1 066: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Torri Edwards]] |
| [[Torri Edwards]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 10,93 |
| 10,93 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Zjanna Block]] |
| [[Zjanna Block]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 10,99 |
| 10,99 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Chandra Sturrup |
| Chandra Sturrup |
||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS|2=BAH}} |
|||
| 11,02 |
| 11,02 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Ekaterini Thanou]] |
| [[Ekaterini Thanou]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 11,03 |
| 11,03 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Christine Arron]] |
| [[Christine Arron]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 11,05 |
| 11,05 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Aleen Bailey |
| Aleen Bailey |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 11,07 |
| 11,07 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Finale: 24. august |
Finale: 24. august |
||
</div> |
|||
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 1 111: | Line 1 111: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Anastasija Kapatsjinskaja]] |
| [[Anastasija Kapatsjinskaja]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 22,38 |
| 22,38 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Torri Edwards]] |
| [[Torri Edwards]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 22,47 |
| 22,47 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Muriel Hurtis]] |
| [[Muriel Hurtis]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 22,59 |
| 22,59 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[ |
| [[Zjanna Block]] |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 22,92 |
| 22,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Beverly McDonald |
| Beverly McDonald |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 22,95 |
| 22,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Natallja Safronnikava |
| Natallja Safronnikava |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 22,98 |
| 22,98 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Finale: 28. august |
Finale: 28. august |
||
</div> |
|||
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk. |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 1 156: | Line 1 156: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Ana Guevara]] |
| [[Ana Guevara]] |
||
| align="left"| {{flagg|Mexico|lenke}} |
|||
| {{MEX|2=MEX}} |
|||
| 48,89 |
| 48,89 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Lorraine Fenton |
| Lorraine Fenton |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 49,43 |
| 49,43 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Amy Mbacké Thiam]] |
| [[Amy Mbacké Thiam]] |
||
| align="left" | {{flagg|Senegal|lenke}} |
|||
| {{SEN|2=SEN}} |
|||
| 49,95 |
| 49,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Natalja Nasarova |
| Natalja Nasarova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 49,98 |
| 49,98 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Tonique Williams-Darling]] |
| [[Tonique Williams-Darling]] |
||
| align="left"| {{flagg|Bahamas|lenke}} |
|||
| {{BHS|2=BAH}} |
|||
| 50,38 |
| 50,38 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Olesja Sykina |
| Olesja Sykina |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 50,59 |
| 50,59 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 199: | Line 1 199: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Maria Mutola]] |
| [[Maria Mutola]] |
||
| align="left" | {{flagg|Mosambik|lenke}} |
|||
| {{MOZ|2=MOZ}} |
|||
| 1.59,89 |
| 1.59,89 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Kelly Holmes]] |
| [[Kelly Holmes]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 2.00,18 |
| 2.00,18 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Natalja Khrusjtsjeljova |
| Natalja Khrusjtsjeljova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 2.00,29 |
| 2.00,29 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Mina Aït Hammou |
| Mina Aït Hammou |
||
| align="left"| {{flagg|Marokko|lenke}} |
|||
| {{MAR|2=MAR}} |
|||
| 2.01,09 |
| 2.01,09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Claudia Gesell |
| Claudia Gesell |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 2.01,84 |
| 2.01,84 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Diane Cummins |
| Diane Cummins |
||
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
|||
| {{CAN|2=CAN}} |
|||
| 2.02,48 |
| 2.02,48 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 243: | Line 1 243: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tatjana Tomasjova]] |
| [[Tatjana Tomasjova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 3.58,52 |
| 3.58,52 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Süreyya Ayhan]] |
| [[Süreyya Ayhan]] |
||
| align="left"| {{flagg|Tyrkia|lenke}} |
|||
| {{TUR|2=TUR}} |
|||
| 3.59,04 |
| 3.59,04 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Hayley Tullett |
| Hayley Tullett |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 3.59,95 |
| 3.59,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jekaterina Rosenberg |
| Jekaterina Rosenberg |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4.00,59 |
| 4.00,59 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Jackline Maranga |
| Jackline Maranga |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 4.01,64 |
| 4.01,64 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Naomi Mugo |
| Naomi Mugo |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 4.02,33 |
| 4.02,33 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 286: | Line 1 286: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tirunesh Dibaba]] |
| [[Tirunesh Dibaba]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 14.51,72 |
| 14.51,72 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Marta Domínguez]] |
| [[Marta Domínguez]] |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 14.52,26 |
| 14.52,26 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Edith Masai]] |
| [[Edith Masai]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 14.52,30 |
| 14.52,30 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jelena Sadorosjnaja |
| Jelena Sadorosjnaja |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 14.52,36 |
| 14.52,36 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Elvan Abeylegesse]] |
| [[Elvan Abeylegesse]] |
||
| align="left"| {{flagg|Tyrkia|lenke}} |
|||
| {{TUR|2=TUR}} |
|||
| 14.53,36 |
| 14.53,36 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Isabella Ochichi |
| Isabella Ochichi |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 14.54,08 |
| 14.54,08 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 329: | Line 1 329: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Berhane Adere]] |
| [[Berhane Adere]] |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 30.04,18 |
| 30.04,18 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Werknesh Kidane |
| Werknesh Kidane |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 30.07,15 |
| 30.07,15 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Sun Yingjie |
| Sun Yingjie |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 30.07,20 |
| 30.07,20 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Lornah Kiplagat |
| Lornah Kiplagat |
||
| align="left" | {{flagg|Nederland|lenke}} |
|||
| {{NLD|2=NED}} |
|||
| 30.12,53 |
| 30.12,53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Alla Sjiljajeva |
| Alla Sjiljajeva |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 30.23,07 |
| 30.23,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Galina Bogomolova |
| Galina Bogomolova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 30.26,20 |
| 30.26,20 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 373: | Line 1 373: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Catherine Ndereba]] |
| [[Catherine Ndereba]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kenya|lenke}} |
|||
| {{KEN|2=KEN}} |
|||
| 2.23.55 |
| 2.23.55 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Mizuki Noguchi |
| Mizuki Noguchi |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.24.18 |
| 2.24.18 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Masako Chiba |
| Masako Chiba |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.25.09 |
| 2.25.09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Naoko Sakamoto |
| Naoko Sakamoto |
||
| align="left"| {{flagg|Japan|lenke}} |
|||
| {{JPN|2=JPN}} |
|||
| 2.25.25 |
| 2.25.25 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Ham Bong-sil |
| Ham Bong-sil |
||
| align="left"| {{flagg|Nord-Korea|lenke}} |
|||
| {{PRK|2=PRK}} |
|||
| 2.25.31 |
| 2.25.31 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Elfenesh Alemu |
| Elfenesh Alemu |
||
| align="left" | {{flagg|Etiopia|lenke}} |
|||
| {{ETH-1996|2=ETH}} |
|||
| 2.26.29 |
| 2.26.29 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 416: | Line 1 416: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Jelena Nikolajeva]] |
| [[Jelena Nikolajeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.26.52 |
| 1.26.52 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Gillian O’Sullivan |
| Gillian O’Sullivan |
||
| align="left"| {{flagg|Irland|lenke}} |
|||
| {{IRL|2=IRL}} |
|||
| 1.27.34 |
| 1.27.34 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Valjanzina Zybulskaja |
| Valjanzina Zybulskaja |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 1.28.10 |
| 1.28.10 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Tatjana Gudkova |
| Tatjana Gudkova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1.28.53 |
| 1.28.53 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Claudia Stef |
| Claudia Stef |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 1.29.09 |
| 1.29.09 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Rossella Giordano |
| Rossella Giordano |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 1.29.14 |
| 1.29.14 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 459: | Line 1 459: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Tid |
! width="20%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Perdita Felicien]] |
| [[Perdita Felicien]] |
||
| align="left"| {{flagg|Canada|lenke}} |
|||
| {{CAN|2=CAN}} |
|||
| 12,53 |
| 12,53 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Brigitte Foster-Hylton|Brigitte Foster]] |
| [[Brigitte Foster-Hylton|Brigitte Foster]] |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM|2=JAM}} |
|||
| 12,57 |
| 12,57 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Miesha McKelvy-Jones |
| Miesha McKelvy-Jones |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 12,67 |
| 12,67 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Glory Alozie |
| Glory Alozie |
||
| align="left" | {{flagg|Spania|lenke}} |
|||
| {{ESP|2=ESP}} |
|||
| 12,75 |
| 12,75 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Aurelia Trywianska |
| Aurelia Trywianska |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 12,75 |
| 12,75 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Jenny Adams |
| Jenny Adams |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 12,77 |
| 12,77 |
||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Finale: 27. august |
Finale: 27. august |
||
<br style="clear:left" /> |
<br style="clear:left" /> |
||
Line 1 502: | Line 1 502: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Tid |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Jana Pittman]] |
| [[Jana Pittman]] |
||
| align="left" | {{flagg|Australia|lenke}} |
|||
| {{AUS|2=AUS}} |
|||
| 53,22 |
| 53,22 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Sandra Glover |
| Sandra Glover |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 53,65 |
| 53,65 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Julija Petsjonkina]] |
| [[Julija Petsjonkina]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 53,71 |
| 53,71 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Ionela Târlea]] |
| [[Ionela Târlea]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 54,41 |
| 54,41 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Tetjana Teresjtsjuk-Antipova |
| Tetjana Teresjtsjuk-Antipova |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 54,61 |
| 54,61 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Andrea Blackett |
| Andrea Blackett |
||
| align="left" | {{flagg|Barbados|lenke}} |
|||
| {{BRB|2=BAR}} |
|||
| 54,79 |
| 54,79 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 550: | Line 1 550: | ||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA}} |
|||
| Patricia Girard <br /> [[Muriel Hurtis]] <br /> Sylviane Félix <br /> [[Christine Arron]] |
| Patricia Girard <br /> [[Muriel Hurtis]] <br /> Sylviane Félix <br /> [[Christine Arron]] |
||
| 41,78 |
| 41,78 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| {{USA}} |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| Angela Williams <br /> Chryste Gaines <br /> [[Inger Miller]] <br /> [[Torri Edwards]] |
| Angela Williams <br /> Chryste Gaines <br /> [[Inger Miller]] <br /> [[Torri Edwards]] |
||
| 41,83 |
| 41,83 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS}} |
|||
| Olga Fjodorova <br /> Julija Tabakova <br /> Marina Kislova <br /> Larissa Kruglova |
| Olga Fjodorova <br /> Julija Tabakova <br /> Marina Kislova <br /> Larissa Kruglova |
||
| 42,66 |
| 42,66 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR}} |
|||
| Tetjana Tkalitsj <br /> Ansjela Kravtsjenko <br /> Olena Pastusjenko-Sinjavina <br /> Oksana Kajdasj |
| Tetjana Tkalitsj <br /> Ansjela Kravtsjenko <br /> Olena Pastusjenko-Sinjavina <br /> Oksana Kajdasj |
||
| 43,07 |
| 43,07 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER}} |
|||
| Melanie Paschke <br /> Marion Wagner <br /> Sandra Möller <br /> Katja Wakan |
| Melanie Paschke <br /> Marion Wagner <br /> Sandra Möller <br /> Katja Wakan |
||
| 43,27 |
| 43,27 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Belgia|lenke}} |
|||
| {{BEL}} |
|||
| Katleen De Caluwé <br /> Audry Rochtus <br /> Elodie Ouédraogo <br /> [[Kim Gevaert]] |
| Katleen De Caluwé <br /> Audry Rochtus <br /> Elodie Ouédraogo <br /> [[Kim Gevaert]] |
||
| 43,45 |
| 43,45 |
||
Line 1 593: | Line 1 593: | ||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| {{USA}} |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| Me’Lisa Barber <br /> Demetria Washington <br /> [[Jearl Miles Clark]] <br /> [[Sanya Richards]] |
| Me’Lisa Barber <br /> Demetria Washington <br /> [[Jearl Miles Clark]] <br /> [[Sanya Richards]] |
||
| 3.22,63 |
| 3.22,63 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS}} |
|||
| Olesja Sykina <br /> [[Julija Petsjonkina]] <br /> [[Anastasija Kapatsjinskaja]] <br /> Natalja Nasarova |
| Olesja Sykina <br /> [[Julija Petsjonkina]] <br /> [[Anastasija Kapatsjinskaja]] <br /> Natalja Nasarova |
||
| 3.22,91 |
| 3.22,91 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| align="left"| {{flagg|Jamaica|lenke}} |
|||
| {{JAM}} |
|||
| Sandie Richards <br /> Allison Beckford <br /> Ronetta Smith <br /> Lorraine Fenton |
| Sandie Richards <br /> Allison Beckford <br /> Ronetta Smith <br /> Lorraine Fenton |
||
| 3.22,92 |
| 3.22,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER}} |
|||
| Claudia Marx <br /> Birgit Rockmeier <br /> Claudia Hoffmann <br /> Grit Breuer |
| Claudia Marx <br /> Birgit Rockmeier <br /> Claudia Hoffmann <br /> Grit Breuer |
||
| 3.26,25 |
| 3.26,25 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL}} |
|||
| Monika Bejnar <br /> Malgorzata Pskit <br /> Anna Jesień <br /> Grażyna Prokopek |
| Monika Bejnar <br /> Malgorzata Pskit <br /> Anna Jesień <br /> Grażyna Prokopek |
||
| 3.26,64 |
| 3.26,64 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR}} |
|||
| Lee McConnell <br /> Jennifer Meadows <br /> Catherine Murphy <br /> Tasha Danvers |
| Lee McConnell <br /> Jennifer Meadows <br /> Catherine Murphy <br /> Tasha Danvers |
||
| 3.26,67 |
| 3.26,67 |
||
Line 1 631: | Line 1 631: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Høgde (m) |
! width="20%" | Høgde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Hestrie Cloete]] |
| [[Hestrie Cloete]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sør-Afrika|lenke}} |
|||
| {{RSA|2=RSA}} |
|||
| 2,06 |
| 2,06 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Marina |
| Marina Kuptsova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 2,00 |
| 2,00 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Kajsa Bergqvist]] |
| [[Kajsa Bergqvist]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 2,00 |
| 2,00 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Venelina Veneva |
| Venelina Veneva |
||
| align="left"| {{flagg|Bulgaria|lenke}} |
|||
| {{BUL|2=BUL}} |
|||
| 1,98 |
| 1,98 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Vita Palamar |
| Vita Palamar |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Anna Tsjitsjerova]] |
| [[Anna Tsjitsjerova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 1,95 |
| 1,95 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 674: | Line 1 674: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Høgde (m) |
! width="20%" | Høgde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Svetlana Feofanova]] |
| [[Svetlana Feofanova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4,75 |
| 4,75 <small>MR</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Annika Becker |
| Annika Becker |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 4,70 |
| 4,70 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Jelena Isinbajeva]] |
| [[Jelena Isinbajeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 4,65 |
| 4,65 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Monika Pyrek |
| Monika Pyrek |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 4,55 |
| 4,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Stacy Dragila]] |
| [[Stacy Dragila]] |
||
| {{ |
| align="left" | {{flagg|USA|lenke}} |
||
| 4,55 |
| 4,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Yvonne Buschbaum |
| Yvonne Buschbaum |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 4,50 |
| 4,50 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 718: | Line 1 718: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde (m) |
! width="20%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Eunice Barber]] |
| [[Eunice Barber]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 6,99 |
| 6,99 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Tatjana Kotova]] |
| [[Tatjana Kotova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6,74 |
| 6,74 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Anju Bobby George |
| Anju Bobby George |
||
| align="left"| {{flagg|India|lenke}} |
|||
| {{IND|2=IND}} |
|||
| 6,70 |
| 6,70 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jade Johnson |
| Jade Johnson |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 6,63 |
| 6,63 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Olga Rubljova |
| Olga Rubljova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6,58 |
| 6,58 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Tünde Vaszi |
| Tünde Vaszi |
||
| align="left" | {{flagg|Ungarn|lenke}} |
|||
| {{HUN|2=HUN}} |
|||
| 6,53 |
| 6,53 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 761: | Line 1 761: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde (m) |
! width="20%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Tatjana Lebedeva]] |
| [[Tatjana Lebedeva]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 15,18 |
| 15,18 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Françoise Mbango Etone]] |
| [[Françoise Mbango Etone]] |
||
| align="left"| {{flagg|Kamerun|lenke}} |
|||
| {{CMR|2=CMR}} |
|||
| 15,05 (AF) |
| 15,05 (AF) |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Magdelin Martinez |
| Magdelin Martinez |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 14,90 |
| 14,90 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Anna Pjatykh |
| Anna Pjatykh |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 14,72 |
| 14,72 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Mabel Gay |
| Mabel Gay |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 14,52 |
| 14,52 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Barbara Lah |
| Barbara Lah |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 14,38 |
| 14,38 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 805: | Line 1 805: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde (m) |
! width="20%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Svetlana Kriveljova]] |
| [[Svetlana Kriveljova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 20,63 |
| 20,63 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Nadseja Astaptsjuk]] |
| [[Nadseja Astaptsjuk]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 20,12 |
| 20,12 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Vita Pavlysj |
| Vita Pavlysj |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 20,08 |
| 20,08 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| [[Irina Korzjanenko]] |
| [[Irina Korzjanenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 19,17 |
| 19,17 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Valerie Adams|Valerie Vili]] |
| [[Valerie Adams|Valerie Vili]] |
||
| align="left" | {{flagg|New Zealand|lenke}} |
|||
| {{NZL|2=NZL}} |
|||
| 18,65 |
| 18,65 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Krystyna Zabawska |
| Krystyna Zabawska |
||
| align="left"| {{flagg|Polen|lenke}} |
|||
| {{POL|2=POL}} |
|||
| 18,62 |
| 18,62 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 848: | Line 1 848: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="45%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width=" |
! width="15%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Iryna Jatsjanka]] |
| [[Iryna Jatsjanka]] |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 67,32 |
| 67,32 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| Anastasia Kelesidou |
| Anastasia Kelesidou |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 67,14 |
| 67,14 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Ekaterini Voggoli]] |
| [[Ekaterini Voggoli]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 66,73 |
| 66,73 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Olena Antonova |
| Olena Antonova |
||
| align="left" | {{flagg|Ukraina|lenke}} |
|||
| {{UKR|2=UKR}} |
|||
| 65,90 |
| 65,90 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Věra Pospíšilová-Cechlová |
| Věra Pospíšilová-Cechlová |
||
| align="left" | {{flagg|Tsjekkia|lenke}} |
|||
| {{CZE|2=CZE}} |
|||
| 65,55 |
| 65,55 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Natalja Sadova]] |
| [[Natalja Sadova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 65,22 |
| 65,22 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 891: | Line 1 891: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde (m) |
! width="20%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Yipsi Moreno]] |
| [[Yipsi Moreno]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 73,33 |
| 73,33 |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Olga Kuzenkova]] |
| [[Olga Kuzenkova]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 71,71 |
| 71,71 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Manuela Montebrun |
| Manuela Montebrun |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 70,92 |
| 70,92 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Gu Yuan |
| Gu Yuan |
||
| align="left"| {{flagg|Kina|lenke}} |
|||
| {{CHN|2=CHN}} |
|||
| 70,77 |
| 70,77 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| Susanne Keil |
| Susanne Keil |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 69,43 |
| 69,43 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| [[Mihaela Melinte]] |
| [[Mihaela Melinte]] |
||
| align="left"| {{flagg|Romania|lenke}} |
|||
| {{ROU|2=ROU}} |
|||
| 68,69 |
| 68,69 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 934: | Line 1 934: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Lengde (m) |
! width="20%" | Lengde (m) |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Mirela Maniani]] |
| [[Mirela Maniani]] |
||
| align="left"| {{flagg|Hellas|lenke}} |
|||
| {{GRC|2=GRE}} |
|||
| 66,52 |
| 66,52 <small>Å</small> |
||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
| [[Tatjana Sjikolenko]] |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 63,28 |
| 63,28 |
||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| [[Steffi Nerius]] |
| [[Steffi Nerius]] |
||
| align="left" | {{flagg|Tyskland|lenke}} |
|||
| {{GER|2=GER}} |
|||
| 62,70 |
| 62,70 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Mikaela Ingberg |
| Mikaela Ingberg |
||
| align="left" | {{flagg|Finland|lenke}} |
|||
| {{FIN|2=FIN}} |
|||
| 62,20 |
| 62,20 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Osleidys Menéndez]] |
| [[Osleidys Menéndez]] |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 62,19 |
| 62,19 |
||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Sonia Bisset |
| Sonia Bisset |
||
| align="left"| {{flagg|Cuba|lenke}} |
|||
| {{CUB|2=CUB}} |
|||
| 60,17 |
| 60,17 |
||
|} |
|} |
||
Line 1 977: | Line 1 977: | ||
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
|- style="background-color:#EFEFEF; text-align:left;" |
||
! width="10%" | Plass |
! width="10%" | Plass |
||
! width=" |
! width="40%" | Utøvar |
||
! width=" |
! width="30%" | Land |
||
! width="20%" | Poeng |
! width="20%" | Poeng |
||
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
|- style="background-color:#F7F6A8;" |
||
| style="text-align:center" | '''1''' |
| style="text-align:center" | '''1''' |
||
| [[Carolina Klüft]] |
| [[Carolina Klüft]] |
||
| align="left" | {{flagg|Sverige|lenke}} |
|||
| {{SWE|2=SWE}} |
|||
| 7 001 |
|||
| 7001 (NR) |
|||
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
|- style="background-color:#DCE5E5;" |
||
| style="text-align:center" | '''2''' |
| style="text-align:center" | '''2''' |
||
| [[Eunice Barber]] |
| [[Eunice Barber]] |
||
| align="left"| {{flagg|Frankrike|lenke}} |
|||
| {{FRA|2=FRA}} |
|||
| 6 755 |
|||
| 6755 |
|||
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
|- style="background-color:#FFDAB9;" |
||
| style="text-align:center" | '''3''' |
| style="text-align:center" | '''3''' |
||
| Natallja Sasanovitsj |
| Natallja Sasanovitsj |
||
| align="left" | {{flagg|Kviterussland|lenke}} |
|||
| {{BLR|2=BLR}} |
|||
| 6 524 |
|||
| 6524 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''4''' |
| style="text-align:center" | '''4''' |
||
| Jelena Prokhorova |
| Jelena Prokhorova |
||
| align="left" | {{flagg|Russland|lenke}} |
|||
| {{RUS|2=RUS}} |
|||
| 6 452 |
|||
| 6452 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''5''' |
| style="text-align:center" | '''5''' |
||
| [[Denise Lewis]] |
| [[Denise Lewis]] |
||
| align="left" | {{flagg|Storbritannia|lenke}} |
|||
| {{GBR|2=GBR}} |
|||
| 6 254 |
|||
| 6254 |
|||
|- |
|- |
||
| style="text-align:center" | '''6''' |
| style="text-align:center" | '''6''' |
||
| Gertrud Bacher |
| Gertrud Bacher |
||
| align="left"| {{flagg|Italia|lenke}} |
|||
| {{ITA|2=ITA}} |
|||
| 6 166 |
|||
| 6166 |
|||
|} |
|} |
||
</div> |
</div> |
||
Dato: 23. og 24. august |
Dato: 23. og 24. august |
||
<br style="clear:both" /> |
<br style="clear:both" /> |
||
==Medaljetabell== |
==Medaljetabell== |
Versjonen frå 7. september 2015 kl. 19:51
Verdsmeisterskapen i friidrett 2003, den 9. i rekka, vart avvikla på Stade de France i Saint-Denis i Frankrike, i tidsrommet frå 23. til 31. august 2003. Gjennom meisterskapen vart det tevla i 24 øvingar for menn og 23 for kvinner. Frå 203 deltakarland vart påmeldt 2 008 utøvarar.
Under meisterskapen vart sett to verdsrekordar, begge av mannlege kappgjengarar. Jefferson Pérez frå Ecuador brukte 1.17.21 på 20 km, medan Robert Korzeniowski frå Polen kom i mål på tida 3.36.03 på 50 km.
Trond Nymark vart nummer åtte på 50 km kappgang og stod for Noregs beste prestasjon i meisterskapen.
Menn
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kim Collins | Mal:SKN | 10,07 |
2 | Darrel Brown | 10,08 | |
3 | Darren Campbell | 10,08 | |
4 | Bernard Williams | 10,13 | |
5 | Deji Aliu | Mal:NGR | 10,21 |
6 | Uchenna Emedolu | Mal:NGR | 10,22 |
Finale: 25. august
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | John Capel | 20,30 | |
2 | Darvis Patton | 20,31 | |
3 | Shingo Suetsugu | 20,38 | |
4 | Darren Campbell | 20,39 | |
5 | Stéphan Buckland | Mal:MRI | 20,41 |
6 | Joshua J. Johnson | 20,47 |
Finale: 29. august
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tyree Washington | 44,77 | |
2 | Marc Raquil | 44,79 (NR) | |
3 | Michael Blackwood | 44,80 | |
4 | Leslie Djhone | 44,83 | |
5 | Eric Milazar | Mal:MRI | 45,17 |
6 | Alleyne Francique | 45,48 |
Finale: 26. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Djabir Saïd-Guerni | 1.44,81 | |
2 | Jurij Borzakovskij | 1.44,84 | |
3 | Mbulaeni Mulaudzi | Mal:RSA | 1.44,90 |
4 | Wilson Kipketer | 1.45,23 | |
5 | Andrea Longo | 1.45,43 | |
6 | Justus Koech | 1.45,63 |
Finale: 31. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Hicham El Guerrouj | 3.31,77 | |
2 | Mehdi Baala | 3.32,31 | |
3 | Ivan Hesjko | 3.33,17 | |
4 | Paul Korir | 3.33,47 | |
5 | Rui Silva | 3.33,68 | |
6 | Reyes Estévez | 3.33,84 |
Finale: 27. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Eliud Kipchoge | 12.52,79 (CR) | |
2 | Hicham El Guerrouj | 12.52,83 | |
3 | Kenenisa Bekele | Mal:ETH-1996 | 12.53,12 |
4 | John K. Kibowen | 12.54,07 | |
5 | Abraham Chebii | 12.57,74 | |
6 | Gebregziabher Gebremariam | Mal:ETH-1996 | 12.58,08 |
Finale: 31. august
10000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Kenenisa Bekele | Mal:ETH-1996 | 26.49,57 (CR) |
2 | Haile Gebrselassie | Mal:ETH-1996 | 26.50,77 |
3 | Sileshi Sihine | Mal:ETH-1996 | 27.01,44 |
4 | Ahmad Hassan Abdullah | Mal:QAT | 27.18,28 (AS) |
5 | John C. Korir | 27.19,94 | |
6 | Wilberforce Talel | 27.33,60 |
Dato: 24. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jaouad Gharib | 2.08.31 (CR) | |
2 | Julio Rey | 2.08.38 | |
3 | Stefano Baldini | 2.09.14 | |
4 | Alberto Chaíça | 2.09.25 | |
5 | Shigeru Aburaya | 2.09.26 | |
6 | Daniele Caimmi | 2.09.29 |
Dato: 30. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid (h) |
---|---|---|---|
1 | Jefferson Pérez | 1.17.21 (WR) | |
2 | Francisco Javier Fernández | 1.18.00 | |
3 | Roman Raskasov | 1.18.07 | |
4 | Noé Hernández | 1.18.14 | |
5 | Luke Adams | 1.19.35 | |
6 | Ivan Trozkij | 1.19.40 |
Dato: 23. august
50 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Robert Korzeniowski | 3.36.03 (WR) | |
2 | German Skurygin | 3.36.42 (NR) | |
3 | Andreas Erm | 3.37.46 (NR) | |
4 | Aleksej Vojevodin | 3.38.01 | |
5 | Denis Nisjegorodov | 3.38.23 | |
6 | Jesús Ángel García | 3.43.56 | |
7 | Roman Magdziarczyk | 3.44.53 | |
8 | Trond Nymark | 3.46.14 |
Dato: 27. august, 07:50 Uhr
110 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Allen Johnson | 13,12 | |
2 | Terrence Trammell | 13,20 | |
3 | Liu Xiang | 13,23 | |
4 | Larry Wade | 13,34 | |
5 | Márcio Simão de Souza | 13,48 | |
6 | Shi Dongpeng | 13,53 |
Finale: 30. august
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid (s) |
---|---|---|---|
1 | Félix Sánchez | 47,25 (WL) | |
2 | Joey Woody | 48,18 | |
3 | Periklis Iakovakis | 48,24 | |
4 | Danny McFarlane | 48,30 | |
5 | Kemel Thompson | 48,51 | |
6 | Christopher Rawlinson | 48,90 |
Finale: 29. august
3000 m hinder
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Saif Saaeed Shaheen | Mal:QAT | 8.04,39 |
2 | Ezekiel Kemboi | 8.05,11 | |
3 | Eliseo Martín | 8.09,09 | |
4 | Bouabdellah Tahri | 8.10,65 | |
5 | Abraham Cherono | 8.13,37 | |
6 | Luis Miguel Martín | 8.13,52 |
Finale: 26. august
4 x 100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | John Capel Bernard Williams Darvis Patton Joshua J. Johnson |
38,06 | |
2 | Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Cláudio Roberto Souza |
38,26 | |
3 | Timothy Beck Troy Douglas Patrick van Balkom Caimin Douglas |
38,87 | |
4 | Mal:NGR | Olusoji Fasuba Uchenna Emedolu Musa Deji Deji Aliu |
38,89 |
5 | Piotr Balcerzak Lukasz Chyla Marcin Nowak Marcin Urbaś |
38,96 | |
6 | Hiroyasu Tsuchie Hisashi Miyazaki Ryo Matsuda Nobuharu Asahara |
39,05 |
Finale: 31. august
4 x 400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Leslie Djhone Naman Keïta Stéphane Diagana Marc Raquil |
2.58,96 (NR) | |
2 | Brandon Simpson Danny McFarlane Davian Clarke Michael Blackwood |
2.59,60 | |
3 | Avard Moncur Dennis Darling Nathaniel McKinney Chris Brown |
3.00,53 | |
4 | Ian Mackie Sean Baldock Christopher Rawlinson Daniel Caines |
3.01,00 | |
5 | Eduardo Rodríguez David Canal Salvador Rodríguez Antonio Reina |
3.02,50 | |
6 | Stilianos Dimotsios Anastasios Gousis Panayiotis Sarris Periklis Iakovakis |
3.02,56 |
Finale: 31. august.
USA vart tildelt VM-gullet etter å ha sprunge i mål på tida 2.58,98. Gullmedaljen vart trekt tilbake året etter, då det vart kjent at Calvin Harrison, to månader før meisterskapen, hadde testa positivt på ei dopingprøve.
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Jacques Freitag | Mal:RSA | 2,35 |
2 | Stefan Holm | 2,32 | |
3 | Mark Boswell | 2,32 | |
4 | Mikhail Tsvetkov | 2,29 | |
5 | Germaine Mason | 2,29 | |
6 | Grzegorz Sposób | 2,29 |
Finale: 25. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde |
---|---|---|---|
1 | Giuseppe Gibilisco | 5,90 (NR) | |
2 | Okkert Brits | Mal:RSA | 5,85 |
3 | Patrik Kristiansson | 5,85 | |
4 | Dmitri Markov | 5,85 | |
5 | Tim Lobinger | 5,80 | |
6 | Timothy Mack | 5,70 | |
6 | Derek Miles | 5,70 | |
6 | Denis Jurtsjenko | 5,70 |
Finale: 28. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Dwight Phillips | 8,32 | |
2 | James Beckford | 8,28 | |
3 | Yago Lamela | 8,22 | |
4 | Ignisious Gaisah | 8,13 | |
5 | Hussein Taher Al-Sabee | 8,10 | |
6 | Volodimir Sjuskov | 8,08 |
Finale: 29. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde |
---|---|---|---|
1 | Christian Olsson | 17,72 | |
2 | Yoandri Betanzos | 17,28 | |
3 | Leevan Sands | 17,26 | |
4 | Arnie David Giralt | 17,23 | |
5 | Jadel Gregório | 17,11 | |
6 | Kenta Bell | 17,08 |
Finale: 25. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Andrej Mikhnevitsj | 21,69 | |
2 | Adam Nelson | 21,26 | |
3 | Jurij Bilonoh | 21,10 | |
4 | Justin Anlezark | 20,61 | |
5 | Ralf Bartels | 20,50 | |
6 | Tepa Reinikainen | 20,45 |
Finale: 23. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Virgilijus Alekna | Mal:LTU-1989 | 69,69 |
2 | Róbert Fazekas | 69,01 | |
3 | Vassil Kapzjutsj | 66,51 | |
4 | Lars Riedel | 66,28 | |
5 | Michael Möllenbeck | 66,23 | |
6 | Frantz Kruger | Mal:RSA | 65,26 |
Finale: 26. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Ivan Tsikhan | 83,05 | |
2 | Adrián Annus | 80,36 | |
3 | Kōji Murofushi | 80,12 | |
4 | Andrij Skvaruk | 79,68 | |
5 | Primož Kozmus | 79,68 | |
6 | Ilja Konovalov | 78,55 |
Finale: 25. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Sergej A. Makarov | 85,44 | |
2 | Andrus Värnik | 85,17 | |
3 | Boris Henry | 84,74 | |
4 | Jan Železný | 84,09 | |
5 | Aki Parviainen | 83,05 | |
6 | Christian Nicolay | 81,77 |
Finale: 31. august
Tikamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Tom Pappas | 8750 | |
2 | Roman Šebrle | 8634 | |
3 | Dmitrij Karpov | 8374 (NR) | |
4 | Tomáš Dvořák | 8242 | |
5 | Laurent Hernu | 8218 | |
6 | Lev Lobodin | 8198 |
Dato: 26. og 27. august
Kvinner
100 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Torri Edwards | USA | 10,93 |
2 | Zjanna Block | Ukraina | 10,99 |
3 | Chandra Sturrup | Bahamas | 11,02 |
4 | Ekaterini Thanou | Hellas | 11,03 |
5 | Christine Arron | Frankrike | 11,05 |
6 | Aleen Bailey | Jamaica | 11,07 |
Finale: 24. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
200 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Anastasija Kapatsjinskaja | Russland | 22,38 |
2 | Torri Edwards | USA | 22,47 |
3 | Muriel Hurtis | Frankrike | 22,59 |
4 | Zjanna Block | Ukraina | 22,92 |
5 | Beverly McDonald | Jamaica | 22,95 |
6 | Natallja Safronnikava | Kviterussland | 22,98 |
Finale: 28. august
Kelli White vann finalen og vart tildelt gullmedaljen, men vart i ettertid diskvalifisert for dopingbruk.
400 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ana Guevara | Mexico | 48,89 Å |
2 | Lorraine Fenton | Jamaica | 49,43 |
3 | Amy Mbacké Thiam | Senegal | 49,95 |
4 | Natalja Nasarova | Russland | 49,98 |
5 | Tonique Williams-Darling | Bahamas | 50,38 |
6 | Olesja Sykina | Russland | 50,59 |
Finale: 27. august
800 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Maria Mutola | Mosambik | 1.59,89 |
2 | Kelly Holmes | Storbritannia | 2.00,18 |
3 | Natalja Khrusjtsjeljova | Russland | 2.00,29 |
4 | Mina Aït Hammou | Marokko | 2.01,09 |
5 | Claudia Gesell | Tyskland | 2.01,84 |
6 | Diane Cummins | Canada | 2.02,48 |
Finale: 26. august
1500 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Tomasjova | Russland | 3.58,52 MR |
2 | Süreyya Ayhan | Tyrkia | 3.59,04 |
3 | Hayley Tullett | Storbritannia | 3.59,95 |
4 | Jekaterina Rosenberg | Russland | 4.00,59 |
5 | Jackline Maranga | Kenya | 4.01,64 |
6 | Naomi Mugo | Kenya | 4.02,33 |
Finale: 31. august
5000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Tirunesh Dibaba | Etiopia | 14.51,72 |
2 | Marta Domínguez | Spania | 14.52,26 |
3 | Edith Masai | Kenya | 14.52,30 |
4 | Jelena Sadorosjnaja | Russland | 14.52,36 |
5 | Elvan Abeylegesse | Tyrkia | 14.53,36 |
6 | Isabella Ochichi | Kenya | 14.54,08 |
Finale: 30. august
10 000 m
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Berhane Adere | Etiopia | 30.04,18 MR |
2 | Werknesh Kidane | Etiopia | 30.07,15 |
3 | Sun Yingjie | Kina | 30.07,20 |
4 | Lornah Kiplagat | Nederland | 30.12,53 |
5 | Alla Sjiljajeva | Russland | 30.23,07 |
6 | Galina Bogomolova | Russland | 30.26,20 |
Dato: 23. august
Maraton
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Catherine Ndereba | Kenya | 2.23.55 MR |
2 | Mizuki Noguchi | Japan | 2.24.18 |
3 | Masako Chiba | Japan | 2.25.09 |
4 | Naoko Sakamoto | Japan | 2.25.25 |
5 | Ham Bong-sil | Nord-Korea | 2.25.31 |
6 | Elfenesh Alemu | Etiopia | 2.26.29 |
Dato: 31. august
20 km kappgang
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jelena Nikolajeva | Russland | 1.26.52 |
2 | Gillian O’Sullivan | Irland | 1.27.34 |
3 | Valjanzina Zybulskaja | Kviterussland | 1.28.10 |
4 | Tatjana Gudkova | Russland | 1.28.53 |
5 | Claudia Stef | Romania | 1.29.09 |
6 | Rossella Giordano | Italia | 1.29.14 |
Dato: 24. august
100 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Perdita Felicien | Canada | 12,53 |
2 | Brigitte Foster | Jamaica | 12,57 |
3 | Miesha McKelvy-Jones | USA | 12,67 |
4 | Glory Alozie | Spania | 12,75 |
5 | Aurelia Trywianska | Polen | 12,75 |
6 | Jenny Adams | USA | 12,77 |
Finale: 27. august
400 m hekk
Plass | Utøvar | Land | Tid |
---|---|---|---|
1 | Jana Pittman | Australia | 53,22 |
2 | Sandra Glover | USA | 53,65 |
3 | Julija Petsjonkina | Russland | 53,71 |
4 | Ionela Târlea | Romania | 54,41 |
5 | Tetjana Teresjtsjuk-Antipova | Ukraina | 54,61 |
6 | Andrea Blackett | Barbados | 54,79 |
Finale: 28. august
4x100 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | Frankrike | Patricia Girard Muriel Hurtis Sylviane Félix Christine Arron |
41,78 Å |
2 | USA | Angela Williams Chryste Gaines Inger Miller Torri Edwards |
41,83 |
3 | Russland | Olga Fjodorova Julija Tabakova Marina Kislova Larissa Kruglova |
42,66 |
4 | Ukraina | Tetjana Tkalitsj Ansjela Kravtsjenko Olena Pastusjenko-Sinjavina Oksana Kajdasj |
43,07 |
5 | Tyskland | Melanie Paschke Marion Wagner Sandra Möller Katja Wakan |
43,27 |
6 | Belgia | Katleen De Caluwé Audry Rochtus Elodie Ouédraogo Kim Gevaert |
43,45 |
Finale: 30. august
4x400 m stafett
Plass | Land | Utøvarar | Tid |
---|---|---|---|
1 | USA | Me’Lisa Barber Demetria Washington Jearl Miles Clark Sanya Richards |
3.22,63 Å |
2 | Russland | Olesja Sykina Julija Petsjonkina Anastasija Kapatsjinskaja Natalja Nasarova |
3.22,91 |
3 | Jamaica | Sandie Richards Allison Beckford Ronetta Smith Lorraine Fenton |
3.22,92 |
4 | Tyskland | Claudia Marx Birgit Rockmeier Claudia Hoffmann Grit Breuer |
3.26,25 |
5 | Polen | Monika Bejnar Malgorzata Pskit Anna Jesień Grażyna Prokopek |
3.26,64 |
6 | Storbritannia | Lee McConnell Jennifer Meadows Catherine Murphy Tasha Danvers |
3.26,67 |
Finale: 31. august
Høgdehopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde (m) |
---|---|---|---|
1 | Hestrie Cloete | Sør-Afrika | 2,06 Å |
2 | Marina Kuptsova | Russland | 2,00 |
3 | Kajsa Bergqvist | Sverige | 2,00 |
4 | Venelina Veneva | Bulgaria | 1,98 |
5 | Vita Palamar | Ukraina | 1,95 |
6 | Anna Tsjitsjerova | Russland | 1,95 |
Finale: 31. august
Stavhopp
Plass | Utøvar | Land | Høgde (m) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Feofanova | Russland | 4,75 MR |
2 | Annika Becker | Tyskland | 4,70 |
3 | Jelena Isinbajeva | Russland | 4,65 |
4 | Monika Pyrek | Polen | 4,55 |
4 | Stacy Dragila | USA | 4,55 |
6 | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,50 |
Finale: 25. august
Lengdehopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Eunice Barber | Frankrike | 6,99 |
2 | Tatjana Kotova | Russland | 6,74 |
3 | Anju Bobby George | India | 6,70 |
4 | Jade Johnson | Storbritannia | 6,63 |
5 | Olga Rubljova | Russland | 6,58 |
6 | Tünde Vaszi | Ungarn | 6,53 |
Finale: 30. august
Tresteghopp
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Lebedeva | Russland | 15,18 |
2 | Françoise Mbango Etone | Kamerun | 15,05 (AF) |
3 | Magdelin Martinez | Italia | 14,90 |
4 | Anna Pjatykh | Russland | 14,72 |
5 | Mabel Gay | Cuba | 14,52 |
6 | Barbara Lah | Italia | 14,38 |
Finale: 26. august
Kulestøyt
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Svetlana Kriveljova | Russland | 20,63 |
2 | Nadseja Astaptsjuk | Kviterussland | 20,12 |
3 | Vita Pavlysj | Ukraina | 20,08 |
4 | Irina Korzjanenko | Russland | 19,17 |
5 | Valerie Vili | New Zealand | 18,65 |
6 | Krystyna Zabawska | Polen | 18,62 |
Finale: 27. august
Diskoskast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Iryna Jatsjanka | Kviterussland | 67,32 |
2 | Anastasia Kelesidou | Hellas | 67,14 |
3 | Ekaterini Voggoli | Hellas | 66,73 |
4 | Olena Antonova | Ukraina | 65,90 |
5 | Věra Pospíšilová-Cechlová | Tsjekkia | 65,55 |
6 | Natalja Sadova | Russland | 65,22 |
Finale: 25. august
Sleggjekast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Yipsi Moreno | Cuba | 73,33 |
2 | Olga Kuzenkova | Russland | 71,71 |
3 | Manuela Montebrun | Frankrike | 70,92 |
4 | Gu Yuan | Kina | 70,77 |
5 | Susanne Keil | Tyskland | 69,43 |
6 | Mihaela Melinte | Romania | 68,69 |
Finale: 28. august
Spydkast
Plass | Utøvar | Land | Lengde (m) |
---|---|---|---|
1 | Mirela Maniani | Hellas | 66,52 Å |
2 | Tatjana Sjikolenko | Russland | 63,28 |
3 | Steffi Nerius | Tyskland | 62,70 |
4 | Mikaela Ingberg | Finland | 62,20 |
5 | Osleidys Menéndez | Cuba | 62,19 |
6 | Sonia Bisset | Cuba | 60,17 |
Finale: 30. august
Sjukamp
Plass | Utøvar | Land | Poeng |
---|---|---|---|
1 | Carolina Klüft | Sverige | 7 001 |
2 | Eunice Barber | Frankrike | 6 755 |
3 | Natallja Sasanovitsj | Kviterussland | 6 524 |
4 | Jelena Prokhorova | Russland | 6 452 |
5 | Denise Lewis | Storbritannia | 6 254 |
6 | Gertrud Bacher | Italia | 6 166 |
Dato: 23. og 24. august
Medaljetabell
Medaljefordeling | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plass | Land | Gull | Sølv | Bronse | Til saman |
1 | 8 | 7 | 1 | 16 | |
2 | 7 | 7 | 5 | 19 | |
3 | 3 | 3 | 2 | 8 | |
4 | Mal:ETH-1996 | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | 3 | 1 | 3 | 7 | |
6 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
7 | 2 | 1 | 1 | 4 | |
2 | 1 | 1 | 4 | ||
9 | 2 | 1 | – | 3 | |
10 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
11 | 1 | 1 | – | 2 | |
12 | 1 | – | 2 | 3 | |
13 | 1 | – | 1 | 2 | |
14 | 1 | – | – | 1 | |
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
Mal:QAT | 1 | – | – | 1 | |
Mal:LTU-1989 | 1 | – | – | 1 | |
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
1 | – | – | 1 | ||
Mal:KNA | 1 | – | – | 1 | |
24 | – | 4 | 2 | 6 | |
25 | – | 3 | 2 | 5 | |
26 | – | 2 | – | 2 | |
27 | – | 1 | 3 | 4 | |
– | 1 | 3 | 4 | ||
– | 1 | 3 | 4 | ||
30 | – | 1 | 2 | 3 | |
31 | – | 1 | - | 1 | |
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
38 | – | – | 3 | 3 | |
39 | – | – | 2 | 2 | |
40 | – | – | 1 | 1 | |
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 | ||
– | – | 1 | 1 |
Kjelder
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.
- Denne artikkelen bygger på «Leichtathletik-Weltmeisterschaften 2003/Medaillenspiegel» frå Wikipedia på tysk, den 5. august 2013.